Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Beszélgetés, ismerkedés fórum

Beszélgetés, ismerkedés (beszélgetős fórum)


128. 7a319416e1 (válaszként erre: 127. - Csibebaba07)
2008. máj. 19. 15:30
Mekkora szemeeeeek!Aranyos nagyon a babád!
2008. máj. 19. 11:38

Sziasztok!


Töltöttem fel pár képet, ha érdekel valakit!


Edina! Tavaly óta mindenkinek önállóan kell a bevallását megcsinálni, de nekem szerencsére a munkáltatóm elintézte.

2008. máj. 19. 09:55

hellotok!

Edina!már nem kötelesek megcsinálni az adóbevallásod.vagy megkéred őket,vagyelviszed egy könyvelőhöz..Sajna ez a helyzet!Itt nem esett az eső tegnap,csak fülledt volt,és meleg!elmentem futni,olyan fél 7 fele,és olyan nehezen kaptam levegőt a páradús idő miatt..jajj.nem tudom mikor esik majd errefelé,de nem ártana.

hát,ja.amíg ennyire sokfélék az emberek,a vélemények is különbözni fognak,a légkondiról is.pussz

2008. máj. 19. 09:03
Sziasztok,puszi mindenkinek!Nagyon meleg volt tegnap,én az éjszaka elég rosszul aludtam,nagyon melegem volt,és nem mertem kinyitni az ablakot mert a kicsinek az ágya még a mi szobánkban van ,és kitakarózik állandóan.Féltem hogy megfázik.Ha elkezdődik a szünidő a suliban,átteszem mostmár a másik szobába a testvére mellé,ott emeletes ágy van.Kíváncsi vagyok mennyi idő kell neki hogy megszokja ott.Vera nézted a szavazást a légkondiról?elég különböző a vélemény róla.De alapjában véve azt látom hogy nem betegszenek meg tőle,a kicsinek se árthat ha nem hűtesz nagyon vele.Csibe,megnéztem tényleg kérdezted a babás mamás klubot.Én nem járok,biztos klasz ,de annyira behatárolja a pici az időt etetés ,alvás ilyesmi hogy az az adott időpont amikor tartják,nem biztos hogy megfelelne.Lányok nektek a munkáltatótok megcsinálta az adóbevallásotokat vagy magatoknak kell.Most kivagyok akadva mert az enyémet ,holott eddig ők adták fel,nem csinálták meg.Most kapkodhatok,holnapig kell feladni.Pusziiiii
124. csibebaba07 (válaszként erre: 123. - 9bbb5bd983)
2008. máj. 19. 08:58
Szerencsére nekem nincs ilyen rossz tapasztalatom. Mi babatornára járunk, egy gyógytornász tartja. Nagyon élvezik a kicsik.Még tanácsot is ad, megmutatja hogyan segíthetsz a picin,ha úgy látod valamit másképp csinál mint kellene.3 hónapos kora óta viszem, igaz mi vagyunk a legkisebbek. Ja és teljesen ingyenes!!!
123. 9bbb5bd983 (válaszként erre: 122. - Csibebaba07)
2008. máj. 19. 08:36

Bocsika, én egyáltalán nem haragszom. Csak híg agyam van, elmaradt a válasz. Meg mindig saját magunkkal vagyok elfoglalva. :)

Mi nem járunk sehova, ilyen helyekre. Azért is, mert Luca még picur volt ehhez, meg egyébként sem. Amikor a bölcsi játszóházában dolgoztam, csináltunk baba-mama klubot. Borzasztó volt. A nagyon OKOS anyukák megosztották egymással tapasztalataikat "olyan jó volt hallgatni". Én nem tudom, de válogatott barmok jártak oda. Biztos nem mindenhol van így, de nekem rossz tapasztalataim vannak. Az volt a legjobb, amikor az egyik azt javasolta a másiknak, mártsa mézbe a cumit, úgy adja a gyereknek, akkor biztos elfogadja, és alszik éjjel.Hú! És én nem szólhattam, elvégre akkor még nem volt gyerekem, és hiába vagyok szakember, ezt gyakran a fejemhez vágták.


Fülledt meleg volt tegnap, úgy nézett ki, vihar lesz, de erre nem esett. A belvárosban állítólag szakadt!(3 km)

2008. máj. 19. 08:16

Sziasztok!

Volt egy kérdésem,de senki nem válaszolt!Talán haragudtok rám?

A munkahelyemen volt klíma,nekem sem jött be,de tény,hogy kellemesebb volt végigülni a munkaidőt a "hűvösben". Mi itthonra nem vennénk.

Milyen idő volt nálatok? Itt hatalmas eső volt tegnap délután és akkora jégdarabok estek,amekkorát életemben nem láttam.

121. 9bbb5bd983 (válaszként erre: 120. - 486341e386)
2008. máj. 18. 16:31
Na ez az! Én is érzékeny vagyok, nem tudom, jót, vagy rosszat teszek Luca miatt, ha beszereljük. Vagy ha nem. De az biztos, hogy elviselhetetlen a lakásban a klía, ha kánikula van.
2008. máj. 18. 16:14

Hello!

köszi,akkor még kell neki idő!itt mindjárt esik,úgyhogy séta lefújva egyenlőre!hjajj.

Hát a klíma szükséges rossz szerintem.aki bírja,annak jó,de inkább vágjon a kéernyőzetembe a szél a kocsiablakból is,minthogy bekapcsoljam..jó,néha megy,de nem számottevő!a házban éjszakára jó igazából,de aki érzékeny rá,másnapra megérzi,az ízületein is pl...

119. 9bbb5bd983 (válaszként erre: 118. - 486341e386)
2008. máj. 18. 15:57

Szió!

Az én cikkem május 25-én lesz aktiválva, a napokbanjelent ez meg, eddig ellenőrzés alatt volt. Valamikor március végén írtam. Hosszú idő kell.


Köszi a klímáról, amit írtál, indítottam róla tudásbázist is.

2008. máj. 18. 15:49

Hello!

nos,a klíma-témáról annyit,hogy ha nem közvetlenül a gyerekre,és közelébe megy a klíma,nem lesz baja.ki kell fertőtleníteni,mert a gombáknak,baciknak kítűnő telephely!ha behűtesz egy helységet,persze ne legyen nagy hőmérsékletkülönbség a kintivel,vagy a többi helyiségével!!!akkor nem lesz baj.Mert a hirtelen nagy hőm. különbség megfázáshoz vezet,főleg a picinél.Nekünk van klímánk,ugyan nem nagyon volt még használva.Én a kocsiban sem vagyok érte odáig..:-)

Elég meleg van,az biztos.Látom,nem születtek nagy súllyal a babák.akkor én is megnyugodtam!:-)

Ja,kérdezni akartam,hogy felraktam egy cikket,de még valamiért nem aktív...Meddig nem?ezt nem értem..na,mindegy.Pusszancs!

2008. máj. 17. 14:37
De amúgy látom, nektek sincs!
2008. máj. 17. 14:36
Köszi, én is pont akartam. De más tébánam írtam tudásbázist, szóval csak holnap tudtam volna! Puszi!
2008. máj. 17. 14:06
Drága Verácska,csakis a Te kedvedért ki írtam egy szavazást a légkondiról.Na milyen csaj vagyok?Nézd meg!Hallihóóó
114. 7a319416e1 (válaszként erre: 113. - 9bbb5bd983)
2008. máj. 17. 13:52
Hellókaaa!Most ilyen meleg van mi lesz a nyáron?a naptejek pláne a gyermek nagyon drága,nekem is volt nívea,nagyon jó szerintem,de én később az avontól vettem akcióba vmi sprayt,az is vmi 30 faktoros,azzal se volt semmi gondom.Nem kell a legdrágábbat megvenni,az a lényeg hogy magas faktorszámú legyen,és folyamatosan kenni kell.Bár nekem olyan van hogy vízálló,és egy nap csak egyszer kell kenni vmi aloeverás,irtó drága volt de évekig elállt,nagyon takarékos.Szerintem olyat vegyél amit árban nem tartasz soknak,hiszen a tűző napra úgyse fogod kitenni a picikét.Majd ha már megy és nem bírsz vele,akkor érdemesebb rááldozni többet.Nem tudom van olyan gyógyszertár amelyik készít is ilyeneket,végül is a fürdető a popsikenőcs is ott készül,annak se lehet semmi baja.Ez az én véleményeem és tapasztalatom,aztán Te úgyis eldöntöd hogy mi nektek a jó.Kis könnyű pamut cuccokat használtam én is ,és ha már irtózatosan meleg volt ,volt nálam kis nedves pelus azzal hűsítettem,és nagyon tetszett neki.És zoknika se kell ilyenkor.A lakásban majd egyszál pelus is elég lesz.Mi is most panelban lakunk,de a földszinten ,az ablak előtt fák vannak,és alattunk a pince vmelyest hűt.Nekünk van egy oszlop ventillátorunk és azt használtuk,ment rendesen.Ha nincs ventillátorotok feltétlen szerezzetek be,az legalább mozgatja a levegőt.Légkondit meg azért nem akarunk ,mert nem akarunk ebben a lakásban maradni,tavasszal legkésőbb már külföldön leszünk.Legalábbis remélem hogy összejön.Én se nagyon bírom,és allergiás is vagyok,de ha van az nem olyan rossz.Úgyse megy állandóan,és ha beprogramozza az ember,milyen jó egy hűvös lakásba hazaérni.Elég drága az áram,biztos nem használnám csak keveset.Hát hogy megéri vagy nem berakatni,teljes mértékben pénztárcafüggő.Nekem most nem lenne rá pénzem az biztos.Szinte egy fizetésből egy 4 tagú család,elég kemény.Károsnak azért mondják,mert könnyű utána megfázni,de hát minek kell a lakást annyira lehűteni?Csak annyira érdemes hogy az ember kellemesen ellegyen.Vki olyan hidegre állítja,hogy utána majd meg fagy,hát ez káros mindenkinek.A negyediken biztos elgondolkoznék rajta.Itt látom mindenhol a 10dik emeleten,ott van.Laktam a 9 dik emeleten,és rettenetes volt,elviselhetetlen meleg.Együtt érzek veled mert tudom milyen!Na már lassan egy könyvre valót írtam.Vera,adsz a picinek mást is már?Pussziiiii
113. 9bbb5bd983 (válaszként erre: 112. - 7a319416e1)
2008. máj. 17. 10:50

Szió! Bizony, amennyit csak tudunk, sétálunk. Már 17 óra után megyünk le, mert itt a házak között máris meleg van. A beton miatt. Vennem is kell naptejet Lucának, a Niveára gondoltam, ti milyet használtok? Tegnap biztos volt 26 fok, de állítólag hétfőn 30 lesz. Luca meg tele van plüss rugdalózókkal, amik sosem lesznek rajta. Majd veszek kis gatyóka, azok bodyval jók lesznek a huszon fokban. A 30-ban meg majd csak body. vagy az sem. Nálunk a lakásban máris 25 fok van, éjjel is. Van otthon klímátok? Valakinek tapasztalat, hogy ilyen kicsinél mennyire káros? Én nem bírom.

Nem megyünk sehova a hétvégén, a férjem dolgozik, majd csak esténként nagyokat sétálni.


Nekem Luca 2720-szal született, 47 cm volt, nagyon picur. De elég volt megszülni, bár nagyon könnyen szültem. Most meg majdnem 6,5 kg. 4 hós, 1 hetes. Nem tudom, hogy nőtt ilyen nagyra, valószínűleg a tápszer. Pedig egyáltalán nem eszik sokat, sőt! És nem is kövér! De tényleg!

2008. máj. 16. 16:03
Helló csajoook!Mindenki a szabadba,isteni idő van(csak ez a nyárfavirág ne szálldosna levegőbe,orrba,szájba)!Mentek hétvégén vhova?Vasárnapra 26 fokot mondanak de szerintem ma is van simán ennyi.Ruci le,gyereket árnyékba,gyönyörű hófehér bőrünket ki a napra kell a jó kis D vitamin.Az enyém kiscsajom is állandóan iszik,nem győzőm a pelust cserélni rajta.Biztos a meleg,és a fogzás miatt is lehet.Nekem mind a két gyerek kicsike volt ,a most nagyobbik 2,80-nal,a kicsi pedig 2,90-nel született.De nagyon hamar összeszedték magukat.Mindenki körülöttem 3kg fölötti gyerekeket szült,enyém volt a legkisebb.A nagyobbik lányom 7 éves,a kisebb pedig 16 hónapos,nagyon kis cuki,baba nyelven mondja a magáét de mond rendes szavakat is:szía,mama,gyeje,apa,hitta.Minden hónapnak megvan a maga szépsége ,és tényleg nagyon gyorsan fejlődnek.Olyan jó érzés mikor az apja ölelgeti,játszik vele,ilyenkor mindig elszorul a szívem.Itt a hétvége,teljen mindenkinek nagyon kellemesen!aztán beszámolót tessék írni mi történt!puszi mindenkineeeeeeek!!!!!!
2008. máj. 16. 14:20
Ja,nekem is két keresztnevem van,ami szerintem elvileg hülyeség,hisz úgyis csak egy nevet fog az a gyermek használni..De én a Laurát szerettem volna,párom meg a Grétát.Így lett mindkettő,és "fertőztük" meg szegény babcit a két keresztnevűséggel..
2008. máj. 16. 14:17

Sziasztok!

Itt vagyok én is...csak...mindegy...

Az éjszakai ébredésről nekem az a véleményem, hogy nem véletlenül kel fel a pici. Mi anyatejesek vagyunk. Egyik ismerősöm,ahogy elkezdett tápszert adni, a picúrja azonnal végigaludta az éjszakát. Ebből én azt a következtetést vonom le, hogy a tápszer jobban laktat, tovább bírják tőle éhen a picik. Mi viszont éjszaka felkelünk, eszünk egy keveset és alszunk tovább(nem cumizik). Teljesen sötét van, nem beszélek hozzá és ő is egyből visszaalszik, tehát tudja,hogy aludni kell. A másik dolog,hogy jön a foga, tudom fáj neki és nem lenne szívem hagyni szenvedni, mondván éjszaka van és aludni kell. Ok nélkül egy baba sem sír! Persze mindenki úgy neveli a gyerekét,ahogy akarja és nem kell elítélni valakit azért, mert másképp gondolkozik mint mi...

Vera! Mi is nagyon büszkék voltunk,amikor Zsóka elkezdett hasra fordulni.Szerintem minden szülő így érez!

Jár valamelyikőtök babás-mamás klubba, tornára, stb.?

2008. máj. 16. 14:17

sziasztok!

köszönöm a dícsérő szavakat,Lau nevében is.Nos,hát én felesben adom neki a tápszert,annyi tejem nincs,hogy felvegyem a versenyt egy TSZ-tehénnel,szóval mi is a második héttől tápszert adtunk neki...úgyhogy a napi hat-hét etetésből három a tápszer..én sem látom hátrányát,és nem is hiszem,hogy lenne.Így van,hipoallergének,és tuti jók ezek a tápikák már!hát én is kómás vagyok eléggé,egyszer kel fel éjjel.mondjuk én 12 óráztam,és éjszakáztam is ugye a kórházban,és valamennyire megszoktam már...de ez húzós így,hisz sosem alszom ki magam!Nagyon szép nevek a Luca,Fanni,Bianka is,ezek is megfordultak a körben a névválasztáskor.!Én eredetileg Bíborkát szerettem volna,de a páromnak nem jött be..a Larissza nagyon különleges!

Nődögél Lau is,súlyra is,és hosszra is!A Ti gyerkőceitek mennyivel születtek??Már akaratlagosan mosolyog,eddig még csak rám,de gyönyörű,megható pillanatok ezek!Dehogynem ajacska,hatalmas dolgok ezek,hogy megfordul,majd kúszik,feláll,jár,stb..a fejlődés hatalmas,és csodás mérföldkövei!!pusssz

2008. máj. 16. 10:42

Sziasztok! Látom, tartottátok a frontot! Talán picit jobban vagyok. Ti hogy vagytok? Bírják a gyerekek ezt a hirtelen meleget? Luca rengeteget iszik, és úgy látom, kevesebbet eszik. Lehet, hogy tápszert is váltanunk kell.

Nekem Luca 2 hónapos kora óta nem eszik éjjel, sőt, mostanában este 9-től reggel 9-ig alszik. Illetve az már délelőtt! Mondjuk az utóbbi 2 éjjel nagyon sokszor fent volt. Lehet, hogy máris melege van, hisz nálunk már 24,5 fok van a lakásban. Panel negyedik... Olyankor átmegyek, visszaadom a fránya cumit, nem is szólok hozzá, sötétben megyek. Nincs éjszakai élet.

Már nekem is hihetetlen, hogy Luca olyan picike vlt, mint Laura. Tényleg gyönyörű kiscsaj. Én még tapasztalatlan vagyok, de tényleg nagyon hamar nőnek. Észre sem vettem, és már 4 hónap eltelt. Tegnapelőtt a hasáról a hátára fordult. Tudom, nem nagy szám, de én nagyon büszke voltam!

Edina, neked pontosan mennyi idősek a lányok?

Csibe, hova lettél??

2008. máj. 15. 16:02
Helló,és itt is vagyok!megnéztem ,nagyon kis édes a babád!Olyan picike,az enyém el se hiszem hogy volt ilyen.Szép a neve is,hát igen Laurát akartam volna én is csak nem lehetett,mert van a családban akinek a második keresztneve az,így lett Larissza,beceneve Lara(igen a Lara Croftról)természetesen.Használni fogod mind a két keresztnevét.Az első lányom Bianka Fanni,de mostmár annyira nem írogatom oda mindenhova,elég a Bianka.Neked minden rendben van a tejjel?Van elég?Nekem sajnos tápszer lett belőle a második hét után.De nem veszem észre hogy hátrányunkra lett volna.Annyi allergén anyag van mostmár hogy teljesen mindegy anyatejes egy gyerek vagy sem.Én a parlagfűre vagyok de nagyon,és elképzelhető hogy a kicsik is azok lesznek,mert öröklődik azt mondják.Tudsz aludni,pihenni napközben?Én állandóan álmosnak és fáradtanak éreztem magam az éjszakai etetések miatt.Aztán szépen mire három hónapos lett,végig aludta az éjszakát.Ezt kevesen érik el ,mert sokan felkapkodják a picit mikor sír.Na ezt nem szabad.Soha nem szokja meg szegényke hogy aludni kell neki ha éjszaka is foglalkozunk vele.Még Te ráérsz szoktatni de remélem majd azért Te se leszel túl elfogult.Az elsőt persze mindig mindenki agyon kényezteti,de az mindenkinek csak jót tesz ha nyugodtan tud pihenni.Mi a véleményed?Puszi!
2008. máj. 14. 17:12

értettem!!:-)Laura Gréta

pussz

105. 7a319416e1 (válaszként erre: 104. - 486341e386)
2008. máj. 14. 16:29
Hát hova,hova,az adatlapodra rakjál fel.Képfeltöltés...stb.Ottan nincsen egy darab se.Okés?Az enyémet láttad,hát legggalább annyit,de gyorsan.Látni akarom azt a csöpséget!Mi is a kis neve?Puszi
2008. máj. 14. 15:46

Hello!

sebaj,Ti legalább vagytok!Hát majd eldönti a picúr,hogy mit szeretne.nem erőltetek rá semmit.többmindent szeretném,ha majd kipróbálna,és szabad választásból találjon hobbit,sportot magának!ÖÖ.írtam cikket a szülésemről,csak mégellenőrzés alatt van állítólag,nem tudom mennyi iő kell neki,ott is van kép.meg hova rakjam itt fel?:-)pusszancs

2008. máj. 14. 11:50

Sziasztok, én is itt vagyok, csak kicsit lemaradtam! Köszönöm, hogy gondoltatok rám vasárnap, de sajna nagyon nem úgy sikerült a nap, mint vártam. Igazából nem vártam semmit, mert az utolsó pillanatban döntöttem úgy, hogy tortázni hívom a kis családot. A fizikai állapotom nem engedi, hogy a gyereknevelésen és a háztartáson kívül sok mást csináljak, ezt be kell látni. Mindegy. Amikor a vendégek megérkeztek, az évek óta robbanni készülő bomba nem bírta tovább, és óriási botrány lett. És pont a születésnapomon! Hosszú lenne leírni, és különben sem jó felemlegetni, elég annyi, hogy nagyon magam alatt vagyok. Majd összeszedem megem és írogatok!

Jók legyetek! Vera

2008. máj. 14. 08:16
Ja és Zsu,majd ha módod lesz rá rakj fel a kicsiről és magadról is képeket,kíváncsi vagyok biztos kis cukor a pici!Hai
2008. máj. 14. 08:14
sziasztok!Zsu,nagyon eltűnt mindenki,úgylátszik csak mi tartjuk a frontot,na mindegy ,majd csak jelentkeznek.Ma neki esek megint a tornának ha elalszik a pici,mostmár nincs tőle izomlázam.Remélem hatásos lesz,mert csini akarok lenni a fürdőruciban!most szereztem egy capoeira aerobic torna dvd-t is lehet azzal fogom variálni.A lányom jár capoeirára,ismeritek?Brazil harci küzdősport.Gerincferdülése van Biankának és ezért ezt tartottam jó mozgásnak,itt csavarják rendesen mozgatják a gerincét,hátha jó lesz neki.Zsu ha megyünk megnézem a klinikát,mi a nyaraló részre járunk ,mert ott építkeztek anyósék,és Pestről leköltöztek oda.Én nem tudnék ott lakni,hiányozna a nyüzsi.Nekik biztos jó,nyugdíjasok,talán ott jobb a levegő,és többet pihenhetnek.Á és van saját bejáratú lovad,az nagyon jóóóó.Majd később gondolom a kicsit is akarod hogy lovagoljon.Pusza
2008. máj. 13. 12:29

Sziasztok!

jaja,szerintem is aki csak tehette,kimozdult a gyerkőcökkel!Te is jól tetted,jó program lehetett!


Zudom,hogy még egy darabig nem lehet lóra ülnöm,de azért sokáig nem várhatok,mert le kell mozgatni szegény lovat..Fehérvárra járok.Sok helyen voltam már egyébként,de most ott "letelepedtem" immár jópár éve.Gyönyörű tevékenység,az biztos!Imádom!!Igen,Kulcson melóztam.Ha felnézel a szélerőmű felé,jobbra tőle egy hatalmas,pirostetős épület(mellette egy zöldtetős van)

Ügyi vagy,ma akkor mindent elintéztél!Én tegnap takarítottam,miegymás..mosni a pici miatt minden nap kell.Szép napunk van ma is,jó időtöltést mindenkinek!pussz

2008. máj. 13. 11:37
Sziasztok lányok!itt vagyok,most nem sokat írtam mert hát család meg minden,meg jó idő.Nagyon szép idő van,tegnap olyan meleg volt a játszótéren,hogy féltem a gyerekek nehogy napszúrást kapjanak.Annyira erős a napsugárzás.Ma kis ügyes voltam,takarítás ,főzés ,mosás,minden egyszerre.Vera,milyen volt a szülinapod,hogy sikerült?Zsu,most egy darabig nem nagyon tudsz lovagolni a pici miatt,egyébként hova jársz?Van vmi közeli lovarda?Klasz élmény lehet én mindig féltem kipróbálni ,de egyébként nagyon tetszik.Mi szoktunk Kulcsra járni ott laknak a párom szülei.Csak azért írtam mert mondtad hogy ott dolgoztál,vmi klinikán.Vasárnap nem tudtunk a Duna parton szalonnát sütni mert ledózerolták azt a partszakaszt és vmi építkezés folyik.Így Budán van a Szépvölgyi barlangnál egy ilyen hely és ott sütöttünk.Még jobb is volt.Puszillak benneteket!Írjatok mi van!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook