Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Beszélgetés, ismerkedés fórum

Beszélgetés, ismerkedés (beszélgetős fórum)


2008. máj. 23. 18:08

Hello!


jó szórakozást mindenkinek,és jó gyreknapozást!!

2008. máj. 23. 15:43
Sziasztok csajok!Most sajnos csak beköszönök,mert nagyon el vagyok havazva itthon,és még rohangálnom is kellett,posta,piac,a hétvégére már semmit nem akartam hagyni.Csibe,a Nívea jó a babádnak,nekem is az volt,az a lényeg hogy legalább 30,40 faktoros legyen.Jó sokáig elég lesz,még talán jövőre is.Zsu az én lányomnak is (a nagyobbiknak)kellett terpeszpelus,mindennap sokat tornáztunk,körbe-körbe mozgattam a kis combikáit.Még élvezi is a gyerek.Köv.alkalommal,már minden rendben volt.Nekem már nagyobbacskák a gyerekek,így mi megyünk a párom dolgozójában lesz gyermeknapi buli a Duna parton.Ingyenes rendezvény,még szép!Úgyis dolgozni fog mert neki kell 500 emberre lefőzni az ebédet,legalább ha már ott kell lennie,egy helyen leszünk.Legalább jót eszünk mi is,mert istenien főz a drágám.Csak az idő legyen jó mert kerthelység az egész.Mi nem nagyon veszünk max.apróságot a gyereknapon,ilyenkor közösen elmegyünk vidámpark,vagy gyerek rendezvény,és ott válszthatnak.Inkább a nagyszülők lepik meg őket vmivel,de semmi komoly.Mindenkinek legyen kellemes a hétvégéje!Puszillak benneteket!
2008. máj. 23. 13:26
na,ez jónak tűnik.ne tudom,Lau nem kicsi még ehhez?majd rákérdezek..gyorsan elszaladt az idő,ugye?hm..és miként halad a fejlődésben?miket csinál már?
2008. máj. 23. 12:35

Sziasztok!


A gyógyszertárban a Nivea Baby-t ajánlották, 2700 Ft. Azt hiszem ezt fogom megvenni.


Zsóka ma fél éves! Olyan furcsa, mintha most született volna!

2008. máj. 22. 15:59

azért kérdeztem,mert nekünk újabban kétnaponta van.ugyan a hasa nem kemény,és feszes,de látom rajta,hogy kínlódik néha miatta.

a terpeszpelus 870 ft volt,úgyhogy nem drága.ilyen vastagabb,lemosható nylon-szerű anyagból van,patentos,és a közepén egy kemény lap van,ami ugye nem engedi a combikáit összezárni.egyszerű dolog,de praktikusabb

153. csibebaba07 (válaszként erre: 152. - 486341e386)
2008. máj. 22. 14:45

Köszi a tippet, majd megkérdezem, de most jut eszembe, hogy a gyógyszertárban biztos tudnak ajánlani kimondottan babáknak való krémet.

Miért kérdezted a "kakis dolgot"? A terpeszpelus sokkal drágább?

2008. máj. 22. 12:38

ha bementek a gyógyszertárba,van a lerbolario-nevezetű olasz kozmetikai cégnek csecsemőknek való magas faktorú napvédőkrém!azt hiszem kisbabáknak is jó már!mind növényi eredetű.nem hiszem ,hogy olcsó,de eddig ez tűnt a legjobbnak.ezt is rendelni kell,pár nap amíg ideér.ez csak egy tipp volt,persze!azt hiszem én ilyet fogok venni,ha nem találok mást..a johnsonsnak sincs?hát nem tudom így hirtelen!

köszönöm a hozzászólásaitokat "kaki" ügyben..ma vettünk neki terpeszpelust,és azt rakom rá már..szegény,biztos nem valami komfortos:-(

151. 9bbb5bd983 (válaszként erre: 150. - Csibebaba07)
2008. máj. 22. 11:23

Lucát az óvatosság miatt kellett uh-ra vinni. Megkérdezték, van-e a családban, és mondtam, én kengyelben voltam fél éves koromig. De így jobb volt, biztosabb.


A krémet még csak néztem, nem vettem. A Niveának van magas faktorú gyerekeknek való, kimondottan csecsemőknek én sem találtam


A gyereknepról nekem is ez a véleményem. Mi egyébként sem ajándékozunk sokat, ilyenkor a családdal való együttlét jó a gyerekeknek. Luca még nagyon picur, de azért elmegyünk majyd valami zsufi helyre, és lehet, veszek neki lufit, és rákötöm a babakocsira. Úgyis a leveleket, fákat nézi, és örül neki!

2008. máj. 22. 11:17

Szerintem a gyereknap akkor igazán fontos egy csöppségnek, ha már oviba vagy suliba jár, a szülei pedig dolgoznak. Úgy gondolom nem kell mindig ajándékot venni a gyerkőcöknek, inkább a szeretetünket mutassuk ki azzal, hogy játszunk vele, kirándulunk, meghallgatjuk.


Zsóka anyatejes baba, neki eleinte naponta többször, majd 2 hónapos kora körül már csak napi 1-2X volt széklete. Amikor elkezdett a foga jönni, akkor újra többször volt, de csak kis mennyiség.


Vera! Megkérdeztem a napvédő krémet. Nincs gyógyszertári, szóval keresni kell valami jót. Voltam a DM-ben, de nem találtam olyat, ami kimondottan babáknak való. Szerintetek létezik ilyen? Te vettél már? Ha igen, milyet? Írattam viszont olyan krémet, amit akkor kell használni, ha kicsit kipirosodik a naptól a bőrük.


Érdekes, nekünk nem kellett mennünk uh-ra!?

149. 9bbb5bd983 (válaszként erre: 148. - 486341e386)
2008. máj. 21. 21:27

Édes vagy, Zsu! Te nem különben!!!


Lucának a tápszer miatt (állítólag szinte mindig naponta egyszer volt széklete, nagyon ritkán előfordult, hogy két naponta. Olyan talán kétszer lehetett, hogy naponta többször, pl. oltás után 2 hónaposan volt hasmenése, de akkor tokától bokáig kakis volt! Meg én is! Én még emlékszem, hisz nem régen volt.


Ma jártam először úgy, hogy végre elvittem a receptet, és volt elkészítve popsikenőcs! Végül sudocremet sem vettem, mert mintha a hintőporra halványodna. Kopp-kopp...

2008. máj. 21. 17:22

háát.Az I. fokozat a normál,a II. már enyhe eltérést mutat..ez ugye majd a járásnál lenne gond..de gond ez így is.nekünk is írtak ki kopony,-hasi uh-ot,oda jövőhéten ,megyünk.Nektek a babócáknak milyen időközönként volt székletük olyan két hónapos koruk körül?ha még emlékesztek így rá?

köszönöm a megnyugtató szavakat,aranyosak vagytok!

itt is várni kell a kenceficékre..

a sudocrem nagyon jó,tényleg,mrt én is használtam a munkám során.a ráncok alatt is vékonyan,de csak tényleg vékonyan be lehet kenni a kis bőrüket,és igazából popsikenőcs helyett is jó,elkerülni a pelenkadermatitist.

gyereknapon elég szerintm egy kis csoki is,de az lehet a legnagyobb öröm egy gyereknek,ha a szüleivel lehet..Én még nem veszek semmit Launak,hisz nagyon pici..

ajacska!nem vagy ettől rossz!nem ezen az egy napon gondoskodsz csak a gyerekedről,hanem neveled,foglalkozol vele mindig!ezen múlik minden,nem a gyereknapon!Én ahogy így olvaslak benneteket,jó anyukák lehettek!!

147. 9bbb5bd983 (válaszként erre: 146. - Csibebaba07)
2008. máj. 21. 14:35

Nálunk sosem volt divat a családban ilyenkor az ajándékozás, max.egy kis csoki. Vagy tavaly elmentünk az unokahúgaimmal a ligetbe, az volt a gyereknap.

Szerintem Lucának s eveszünk semmit, ettől ugy nem vagyok rossz? :)))

146. csibebaba07 (válaszként erre: 144. - 9bbb5bd983)
2008. máj. 21. 10:58

Nálunk szerencsére mindig van a gyógyszertárban már előre elkészített popsikrém.


Gyereknapon lesznek programok a piciknek, majd mi is felmegyünk szétnézni, igaz hogy Zsóka még kicsi ezekhez, de nézelődni nagyon szeret. A keresztlányom indul a motorversenyen(lábbal hajtós kismotor), a bátyja pedig a bicikliversenyen, őket persze meg kell néznem.

Ajándék? Nem tudom...nem is gondolkodtam még rajta! Ti vesztek?

2008. máj. 21. 10:47

Igen... Ez jó téma... El sem tudom képzelni, hogy mi lesz, ha nem változik valami. Mindent csak emelnek, emelnek, csak a fizetést nem... Én mindig is spórolós voltam, de mostanában nem tudok félretenni. És ez nem a baba miatt van.


Zsu!

Szerencsére nekünk nem volt ilyen problémánk. Mit jelent az, hogy II.fokozatú?

2008. máj. 21. 10:41

Sziasztok! De jó, hogy mind itt vagyunk!


Most hintőporral kenem a pöttyöket, talán egy picit használ, bár fordulok kettőt, Luca keze már a szájában, vagy a csörgő, és nyálas az arca. Valószínűleg veszek Sudocremet, amt a csomagban kaptunk, azt én még újszülöttkorában elhasználtam. Most béna voltam, fogyóban volt a popsikrémem, felírattam, de nem váltottam ki, és alig van. A Neogranormon is elfogyott tegnap. A gyógyszertárit meg készítik, ha du. elviszem, holnap lesz kész.


Zsu, sajnálom, hogy Laurával ez van. De gondolj arra, hogy ez biztos csak megelőzés, és jót teszel vele. Itt 3 hónaposan kell vinni a piciket, én is akkor vittem Lucát, szerencsére semmit nem találtak. Még uh-t is csináltak, mert én szíjban voltam.


Azt a fránya pénzt ne is mondjátok! A férjem csomót dolgozik, hogy meglegyünk valahogy. Nem panaszkodom, de semmi luxus! És tényleg a gyerekek isszák meg a levét a pénztelenségnek, ondjuk én még csak a kis ruhákon látom. Én próbálok mindig ügyesen vásárolni, tényleg nem venni hülyeséget, ha valami olcsó, abból akkor többet venni, ilyesmi. Valamiből csak a minőségit veszem, az a biztos. nagyon gagyit nem szoktam, olcsó húsnak... De valamiből jó az olcsóbb is.


Mit csináltok gyereknapon? Szoktatok venni valamit a gyerekeknek?

2008. máj. 21. 08:59

Sziasztok!


a kis pöttyöket az orcájukon vékony rétegben a sudocremmel való bekenés csökkenti,elmúlasztja!Eddig még én is gyógyszertári cuccokat használok,ugyan van más bolti termék is itthon.De ezek tényleg beválnak,és tudni miből készülnek,így egy esetleges allergia esetén utána lehet nézni,hogy mi váltotta ki.Tegnap voltunk az orthopédus kollégánál,és a bal csípője sajnos II.fokozatú Laumnak..így most dupla pelenka mindig,tornáztatás...eléggé elszomorodtam.remélem négy hónapos korára számottevő javulás lesz.

A bevásárlás?pfuhhh.Iszonyatos árak vannak...így van,csak azt veszi már meg az ember,ami kell.csökken a "luxustermékek" kosárba dobálása...de azért egy kisgyereknek az ember nehezen tudja megmagyarázni,hogy most nem vehetünk olyan csokit,ilyen jégkrémet,olyan babát,stb..Ez az állapot egy szétesésközeli ország előjele...

2008. máj. 21. 08:06
Sziasztok,mindenkinek legyen nagyon szép kis napja,az eső ellenére is!A fülledt meleg levegő miatt sajnos kijönnek ezek a kiütések,én hintőporral próbálkoztam,az használt.Sikerült tegnap leadni az adóbevallásainkat,azt hittem,hogy kígyózni fog a postán a sor.De nem így volt.Azonnal sorra kerültünk,szerencsére.Most mondták a tv ben milyen csúnya idő volt Békés megyében.Itt most nagyon borult,az éjszaka esett.Lányok én már nem merem nézni a híradót,mindent emelnek ,és ez már szinte mindennapos történet.Mit szóltok ehhez?Soha nem lesz könnyebb?mi jöhet még?Már teljes belefáradok abba hogy egyre kevesebből kell kijönni egy családnak,és úgyérzem hogy a gyerekeimtől veszik el.Régen tele volt a hűtő,túrórudi,joghurtok,friss gyümölcs,minden félével,és most benézek és siralmas.Régen nem néztem mi mennyibe kerül,csak raktam a kosárba amire szükség volt.Most?Nagyon észnél kell lenni,mert alig veszel vmit és tízezreket fizetsz egy nagybevásárlásnál.Ti hogy vásároltok,minőség vagy az ár befolyásol?
141. csibebaba07 (válaszként erre: 140. - 9bbb5bd983)
2008. máj. 21. 07:49

Jó reggelt mindenkinek!


Nekünk is előjöttek most kicsi pöttyek az állánál, szerintem a nyáladzás miatt. A kismamacsomagban volt egy kis tubus sudocrem, azzal kentem be, nagyon gyorsan elmúlasztja.

140. 9bbb5bd983 (válaszként erre: 139. - Csibebaba07)
2008. máj. 20. 21:10
Én is szinte mindenből gyógyszertárit használok. Popsikenőcs, fürdető. Vagyis ennyi a minden.. :) Mást még nem használok neki. Most a kis arcára tettem pici hintőport, de éppen egy kicsit, hogy a melegkiütésnek látszó pöttyök halványodjanak. Meg szerintem a cumitól meg a nyáltól is van.
2008. máj. 20. 12:16

Én sem mernék kimenni,főleg ilyen messzire.


A naptejjel én is gondban vagyok. Holnap megyünk tanácsadásra, majd ott megkérdezem a dokit létezik-e valami gyógyszertári, ha nem akkor meg milyet ajánl. Nem tudom ti hogy vagytok vele, de én a gyógyszertári cuccokat használom Zsókánál. Elég érzékeny a bőre és eleinte mindentől pöttyes lett, száraz volt a bőre, de a gyógyszertári fürdetőtől elmúlt.Szerintem a popsikrém is jó. Már nem bízom a nagy márkák csodaszereiben, csak azért mert neve van nem biztos hogy jó(persze van ami igen), na meg az ára sem mindegy.

138. 9bbb5bd983 (válaszként erre: 137. - 7a319416e1)
2008. máj. 20. 10:54

Bátrak vagytok! Szerintem én gyáva lennék hozzá. 20 évesen kimentem Hollandiába, de egyedül. Már családdal nem mernék, csak tuti helyre. Kívánom, hogy jöjjön össze!


Mi nem megyünk idén nyaralni. Anyósoméknak van egy vityillójuk a Balcsin, de picivel nem jó. Nincs ben víz, mosás kézzel, rossz időben csak ben a házikóban, és különben is fogunk most minden fillért. Csak kellene az a légkondi!


Kérdeztem, vagy csak akartam, hogy milyen naptejet vesztek a gyerekeknek?

137. 7a319416e1 (válaszként erre: 136. - Csibebaba07)
2008. máj. 20. 10:36
Helló!a párom nővérének van egy szállodatulaj ismerőse Kubában,ha sikerül oda,ha nem jön össze akkor irány autóval Spanyol ország talán Barcelóna.Rajta vagyunk a spanyol nyelven csak a páromnak abszolút nincs türelme hozzá,mindig fáradt szegény.Remélem sikerül!Mind a ketten vendéglátósok vagyunk ,ezen a területen talán menni fog.A párom séfként dolgozik,ismer minden konyhát,fantasztikusan főz,én pultosként talán,már a felszolgálás fárasztó nekem,beszélek olaszul,angolul 20 év szakmai háttér.Mi bajunk lehet.A lakást kiadjuk,netán nem jön úgy össze akkor vhova haza tudjunk jönni.Nagy tervek de itthon amit szeretnénk azt nem tudjuk elérni.Nagyon nehéz előre haladni.pussziiii
136. csibebaba07 (válaszként erre: 135. - 7a319416e1)
2008. máj. 20. 09:49

Mi még nem tudjuk, talán a Balcsira.

Hová szeretnétek menni? Mit fogtok csinálni?

2008. máj. 20. 09:38
Szép jó reggelt mindenkinek!úgy látszik a héten már csak ilyen idő lesz,itt is folyamatosan esik,vihar az nem volt.Mi nem hiszem hogy megyünk nyaralni,max .leugrunk Békéscabára a szüleimhez egy két napra.Minden pénzt most félre kell raknunk hogy tavasszal le tudjunk lépni az országból.És ahhoz sok kellene.Tavaly Szanazugban voltunk,akkor még pici volt a baba,azelőtt Miskolctapolcán.És Ti mentek vhova?Pusziiii
2008. máj. 20. 08:41

reggelt!


itt most reggel esett az eső,és tipikus borongós idő van...ma visszük a babcit az ortopédushoz.remélem nem lesz semmi..háááát,ma nincs nagy sétálóidő...szép napot!

133. csibebaba07 (válaszként erre: 131. - 9bbb5bd983)
2008. máj. 20. 08:40

Köszönöm!

Most hallgatom az időjárásjelentést, újabb eső, jégeső várható!

Éjszaka is volt nagy eső, dörgött, villámlott. Egy nagy csattanásra riadtam fel éjszaka, de szerencsére Zsóka nem ébredt fel.


CSajok! Terveztek valami nyaralást idén nyáron? Ha igen, hová szeretnétek menni?

132. 7a319416e1 (válaszként erre: 131. - 9bbb5bd983)
2008. máj. 19. 21:27
Bibibi én tudtam,mert az anyukámmal beszéltem a skypon és mondta hogy ott mennyire nagy eső volt.Ide még nem érkezett meg,de lehet éjszaka lesz vmi,eléggé fúj a szél.Mindenki aludjon jól!megyek nézem az idióta Győzikét,juhhhéj!
131. 9bbb5bd983 (válaszként erre: 127. - Csibebaba07)
2008. máj. 19. 21:17

Gyönyörűség!!! Az a mosoly varázslatos! Gratulálok!


Edina, én azért nem szóltam az adóbevallásos témához, mert én minden évben csak aláírok a munkahelyemen, ők intéznek mindent!


Óriási zuhi volt ma nálunk! 1 óráig a jég esett, aztán az eső, de nem akárhogy! Állt a víz az utcákon, nem bírta egyszerre elnyelni a lefolyó.

130. csibebaba07 (válaszként erre: 128. - 7a319416e1)
2008. máj. 19. 21:05
Köszi szépen!
2008. máj. 19. 15:33
Köszi lányok most kaptam anyukámtól egy ötletet,hogy küldjem be amim van aztán egy hónapon belül csinálhatok egy önrevíziót.Így addig lesz időm beszerezni a szükséges másolatokat a TB től.Hurrá!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook