Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Beszélgetés, ismerkedés fórum

Beszélgetés, ismerkedés (beszélgetős fórum)


2008. máj. 6. 14:50

Szia Zsu!

Húúú...milyen pici még a babód...:).Az én kislányom 5 hónapos.

Hogyan telnek a napjaitok?Nyugodt baba?Alszik napközben?És éjszaka?


Most jutott eszembe:Kinek milyen szülése volt?

2008. máj. 6. 14:46
sziasztok lányok!mindenkit puszilok,Zsu téged is nagyon szívesen várunk trecsizni.Gratulálok a picihez,most még lesz egy jó pár "gondtalan"heted,sokat alszik a picur még.Csajok köszi aranyosak vagytok,minden rendben helyrejött a szeme az én kis babámnak szépen lassan.Tényleg nehéz bekapcsolódni vhova én is inkább indítottam egy fórumot aztán kialakul mi lesz.És így jöttetek Ti és milyen jó néha írogatni egymásnak.És tényleg nem gond ha vkinek dolga van és csak ritkán tud csatlakozni,vki mindig tartj a frontot,legalábbis remélem!Csibe,nem nyűgös a pici a foga miatt most?Éjszaka alszik?Vera,lehet megyünk Csabára a párom nagyon le akar menni,még nem tudom,de majd megírom mikor.Csak pénz kérdése,elég drága a benzin ugye.Puszi
66. 7a319416e1 (válaszként erre: 58. - Tóthné ildi)
2008. máj. 6. 14:33
Annyira igazad van,mi azért nem is mentünk az idén oda,és tele cigányokkal,a lökdösődés,eltaposás,a drágaság,nem éreztem jól magam.Nem szabad ünnepekkor tömegbe menni,inkább ki vhova a szabadba sétálni ,ilyesmi.És persze olcsóbb ha az ember viszi magával az ennivalóját,én egyébként is válogatós vagyok,a párom séf és látom miket adnak az éttermekben,horribilis áron.Nem éri meg.Puszi
2008. máj. 6. 14:15

sziasztok!

köszönöm a kedves fogadtatást itt,és élni fogok vele!

Én Dunaújvárosban lakom.a babám öt hetes.kislány.

2008. máj. 6. 11:50
Szia Zsu!
2008. máj. 6. 11:49

Sziasztok!

Mi is folyton mentünk valahova a hétvégén,végre volt egy kis közös program a párommal,pedig Ő dolgozott is.

Zsóka is kicsi,de mi kivittük a majálisra,nézelődött...

Képzeljétek...kibújt a második fogacskánk is!

Az árak engem is bosszantanak,szőrnyű,hogy mindenkit csak a nagy haszon hajt.Végülis így is megveszi valaki...miért ne tennék meg?

Edina!Engem is érdekel: mi van a picivel?

2008. máj. 6. 11:46
Zsu, te hol laksz?
61. 9bbb5bd983 (válaszként erre: 60. - 486341e386)
2008. máj. 6. 11:46
Szia Zsu, üdvözöllek! Szeretettel várunk téged is! Edina, Csibe és én szoktunk itt legtöbbet dumcsizni, téged is szívesen látunk! Meg mindenkit!
2008. máj. 6. 11:38

Sziasztok!

Most leltem fel na fórumot itt,de nem tudtam,hol is "jelentkezzek"be,mert mindenhol folytatott témák voltak..Úgyhogy ide köszönök be elsőként,sziasztok,és üdvözlök mindenkit!zsu806

2008. máj. 6. 11:06

Sziasztok! Nem tűntem el, csak hát a hétvége... " teljes napig itthon volt a férjem, úgyhogy csomót voltunk hármasban! Jártuk az anyukákat sorba, hamar eltelt a hosszú hétvége. Mondjuk nekem majdnem minden nap egyforma.

Mi virágot vettünk, itt Csabán nem volt olyan őrült drága. Persze vasárnapra felvitték az árát. Majálison nem voltunk, Luca még kicsi ehhez. Így is, vasárnap anyukámnál nem tudott eleget aludni, és estére nyűgi lett. Amúgy sosincs semmi baj vele.

Mi mondjuk ilyen helyen abszolút nem szoktunk enni, max. fagyit, jégkrémet. Persze majd Luca több mindent szeretne, de talán fogjuk tudni okosan csinálni. Remélem, biztos naiv vagyok. :)


Edina, hogy van a pici szeme?

Csibe, jól vagytok?

58. tóthné ildi (válaszként erre: 57. - 7a319416e1)
2008. máj. 6. 09:46
Hát, igen itt Pesten nagyon drága volt a virág, de nem csak az. Mi május 1-én kimentünk a Városligetbe és egyszerűen ledőbbentünk az árakon...pl: 1 szál kolbász és egy kis sült krumpli 1700 ft. volt és ha már kértél hozzá esetleg kenyeret, vagy netán egy kis savanyúságot,akkor már még plusz...mondjuk mi jómagunk igazán nem kajáltunk kint...épp ezért...de még hol volt a többi, ha a gyerek kér még valamit...bár a pici még nem teszi...csak hát bazár és bazár mindenhol.Na, szóval ennyit a panaszkodásaimból....szia...és mindenjót...
2008. máj. 3. 18:21
Sziasztok!mi szombaton lerendeztük az anyák napját egyik részről a másik részről sajnos csak a távolság miatt szóban.Mi is virágot és egy üveg bort vittünk,most másra nem igazán tellett,de az a lényeg hogy ott voltunk,és láttak bennünket.Itt Pesten olyan drága a virág,egy szál rózsa 650 Ft volt.Egy három szálas kis csokor 2000- be került,egy cserép kis virág,szintén 1800 Ft- nál kezdődtek.Hihetetlen árak vannak.Holnap megyünk a Nemzeti Színházba,vmi gyerek előadásra 11 re,majd a picire a párom nővére vigyáz addig.Hát ennyi a programunk aztán megint hétfő.A picinek most be van gyulladva a kis szeme,szerintem a homokozótol.Legyetek jók!puszi
2008. máj. 2. 16:08

Sziasztok!

Az én párom is dolgozik,tegnap is mennie kellett.

Mi is csak egy szál virágot adunk,meg készítünk egy kis meglepetés ajándékot a mamáknak és a dédiknek.

Most mennem kell, felébredt a kis drágám...

2008. máj. 1. 14:32

Sziasztok! Remélem, jól telik a hétvégétek! Itt semmi extra, ugyanolyan napok, mint a többi. A férjem dolgozik, a bölcsiben festi az ebédlőt. Csak akkor tudja, ha nincsenek gyerekek, és lehet, hogy 2 nap nem elég rá egy szimpla hétvégén. Bármi közbejöhet. De vasárnap a mienk lesz, megyünk anyukámhohoz Anyák napi ebédre. Nem szoktunk nagy dolgot csinálni, de ebéd, süti mindig van. Venni is csak apróságot szoktunk, idén azt találtuk ki, hogy ahányan megyünk, mindenki visz egy szál virágot. Majd egyesével megyünk be. Tesómék is jönnek 4-en, meg mi 3-an. Persze a Lucáét mi visszük. :)

Ti mennyire nagy ajándékot vesztek?

2008. ápr. 29. 22:29

Sziasztok!

Nekünk több mint 3 hónapig tartott a hasfájás,nehéz volt...

Szerencsére én még mindig szoptatok és még szeretnék is egy darabig.Még nem adok rendszeresen más kajcsit,de én is inkább az otthon készített dolgokat adnám.Persze az sem mindegy,hogy honnan szerzem be a zöldséget és a gyümölcsöt(Manapság túl sok vegyszert használunk) de szerencsére a rokonságban van aki saját maga termeszti meg ezeket.

Vera!Én sem örültem,hogy ilyen sűrűn fel kellett kelnem,nagyon fáradt voltam,de csak arra tudtam gondolni,hogy neki milyen rossz és segítenem kell valahogy.Amúgy meg csak néhány éjszakáról volt szó.Lehet hogy nálatok másképp lesz.Egyik ismerősöm babája egyáltalán nem volt nyűgös úgy bújt ki a fogacskája.

Edina!Még nem igazán tudom mit csinálunk, de az én párom dolgozik pénteken.

53. 7a319416e1 (válaszként erre: 52. - 9bbb5bd983)
2008. ápr. 29. 15:23
Igen,így könnyebség hogy van tárolótok.Nekem a második héten apadt el a tejem,és akkor én is tápszert kezdtem adni,akkor emelték fel 1500Ft ról 2047 re az árát.Elég drága nem ,és 4 naponta kellett új dobozzal venni.Itt Pesten nem teheted meg hogy a babakocsiba pakolsz amikor vásárolsz,így is a biztonságiőr pofátlanul ott áll a hátad mögött és figyeli mit pakolsz a kosaradba.Kb olyan 9 hónapos kora óta járok sportkocsival és így könnyebb jönni-menni,hamar eltelik az a kis idő és neked is könnyebb lesz.Itt is vannak olyan kis közértek hogy nem tudod bevinni a babakocsit,mert ha csak tej kell ide megyek a sarokra,és bizony két embernél több nem fér.Ezért akkor ugrottam ki általában amikor elaludt a baba.Sokan azt mondják hogy ő nem merné a kicsit ott hagyni de szerintem az az 5 perc nem gáz.Még nem volt belőle probléma soha .4 napos ünnep alatt mit csináltok?puszi Edina
52. 9bbb5bd983 (válaszként erre: 50. - 7a319416e1)
2008. ápr. 29. 11:38

Edina, ezt sokan megkérdezik, hogyan viszem le a kocsit a negyedikről. Hát persze sehogy. A babakocsi a tárolóban van. Mindig viszek magammal egy kis plédet, azt a "harmadik kezemmel" leterítem, mielőtt Lucát belefektetem. Örülök, ha le tudok vele menni. Ugyanis ergyensúly-zavaraim vannak, és elég béna vagyok. Beletelik vagy 5 percbe, amíg lemegyek vele, egyesével lépve a lépcsőfokokra.


Én az első pillanattól tápszert adtam, orvosi javaslatra. Nekem megnyugtató volt. Két hete kezdtem bevezetni a főziket, még csak répát meg sütőtököt kap, meg gyümölcsöt. Amíg egyszerre 1félét eszik, bébiételt veszek, aztán majd csinálom neki, így gondoltam. Meg vettem neki tejpépet, egy étkezést majd azzal váltok ki. Majd látjuk. Remélem, nem lesz gond, úgy látom, ízlenek neki.


Én azokban aboltokban, ahol csak bevásárlókocsi van, a babakocsi aljába szoktam pakolni, merjen valaki szólni érte! Azt megkérném, mutassa meg, ő hogyan tolná a kettőt egyszerre. De könnyebb lesz, ha a sportkocsival leszünk, az nem ilyen batár. Ha már majd tud ülni, abba teszem Lucát.

51. 9bbb5bd983 (válaszként erre: 49. - Csibebaba07)
2008. ápr. 29. 11:29

Csibe!

Nem panaszkodom az első 3 hónapot tekintve. Luca nem egy sírós baba, alapvatően nyugodt, mosolygós. Volt hasfájás, de egy kezemen meg tudom számolni, hányszor. De megelőztem, kezdettől adtam neki Infacolt, talán az segített. Talán nem. De amikor fájt a hasa, akkor is csak este jött rá, 1-2 óráig tartott. Gyönyörű volt az első 3 hónap! A férjemmel együtt nem vagyunk ideges típusok, hátha ez sokat jelent.


Én is azt gondolom, hogy csak megtalálta a kezét, azért van mindig a szájában. Mert nem szopja, hanem rágja. A cumit szopizza. Megnéztem, megtapintottam, szerintem nem a foga jön, de majd meglátjuk.


Én mmég olyan üzletben nem jártam, ahol ne férnék el babakocsival. Kivéve a lakótelepi posta. Oda akkor megyek, ha többen sétálunk, és kint hagyom.


Arra az éjszakai 1-2 óránkénti ébredésre nagyon nem vágyom!!! Önző vagyok?

2008. ápr. 29. 10:26
Sziasztok!Vera,az én babám is állandóan ette a kezét,folyt a nyála,de csak 6 hónaposan bújt ki az első fogacskája,ez nem jelent semmit.Minden kicsinél más időben jön ki az első,a legkönnyebben úgy lehet megnézni hogy megkocogtatod egy kiskanállal az ínyét alul.Egészen beduzzad és kifehéredik az ínye olyankor.Elég nehéz lehet a babakocsit cipelni a negyedikről,nem is tudom hogy bírod.Mi a földszinten lakunk de azt a pár lépcsőfokot is nehéz volt nekem megtenni.Pláne hogy császárral szűltem és nem emelhettem sokáig. Nekem is gondot jelentett a közért babakocsival,ezért ha többet kell vásárolni viszem magammal a nagyobbik lányomat aki segít.Pláne amikor a babakocsit és a bevásárló kocsit is kellene egyszerre tolni,hát az vicc.Van még teje mind kettőtöknek vagy tápszerrel etettek?Tudok tanácsot adni mint tapasztalt anyuka ha bármi kérdésetek van.Az első három hónap minden babának általában hasfájós ,legalább is én még nem találkoztam olyannal akinek nem volt problémája.De ez olyan szépen elmúlik,a negyedik hónap után már semmi gond nem szokott lenni.Mostmár csak arra kell figyelni hogy a tej mellett mit adtok enni,az még egy jó kis munka lesz,el lesztek vele foglalva egész nap.Én legalább is nem csak bébi ételt adtam hanem frissen készítettem sok mindent.Ti fogtok főzni,vagy inkább veszitek a bébi ételt?Puszi Edina
49. csibebaba07 (válaszként erre: 48. - 9bbb5bd983)
2008. ápr. 28. 16:16

Zsókának négy hónaposan már egy picit kibújt a foga(egy kis pötty látszott),a hétvégén pedig teljesen kijött.(szerdán volt 5 hónapos)Nagyon nyűgös volt,éjszaka 1-2 óránként felkelt,nappal sem bírt aludni.Azt mondta a gyerekorvos,hogy kicsit elsiette a fogzás dolgot,de halottam már olyat hogy 3 hós babának volt foga.

Ha csak eszi a kezét,nem feltétlenül jelenti azt,hogy jön a foga,de ha melette még nyáladzik is,akkor biztos.

Mi kertes házban lakunk,nekem könnyebb,bármikor ki tudok menni könnyedén.Csak azt bánom,hogy sok üzletbe nem férek el babakocsival,kint meg ugye csak nem hagyhatom a gyereket.

A kislányod nyugott baba? Volt Ő is hasfájós?

Nem volt nehéz az első 3 hónapotok?

48. 9bbb5bd983 (válaszként erre: 47. - Csibebaba07)
2008. ápr. 28. 12:03

Üdv. újra itt!

Mi még a fogzás előtt vagyunk, nekem Luca az egyetlen babóm. Mostanában nagyon sokat eszi a kezét, remélem, még nem annak az előjele. Még nincs 4 hónapos.


Mi is nagyon sokat vagyunk a levegőn, igaz, csak naponta egyszer, de akkor hosszú ideig. A negyediken lakunk, és lemenni meg feéjönni nem igen egyszerű. Úgyhogy ha csak a séta miatt mennénk le, csak egyszer tesszük.

Amúg yjól vagytok, Csibe?

2008. ápr. 28. 11:47

Sziasztok!

Amióta jó idő van,mi is sokat vagyunk a friss levegőn.Sokkal jobb a kedvem nekem is,mert ugye novemberben szültem és a baba miatt nem igazán mertem sokat kint lenni a hidegben, szóval mindig kettesben voltunk,amíg az apja haza nem ért.

Ti mit adtatok a babáitoknak, amikor jött a foguk?

Nagyon nyűgösek voltak?

2008. ápr. 27. 15:17
Sziasztok!persze hogy csatlakozhatsz,nem maradtál le semmiről,mi itt a Verával tartottuk a frontot.Délelőtt a veresegyházi medvefarmon voltunk a gyerekekkel,nagyon jó program volt ebben a kellemes időben,jó kis séta a levegőn.Gondolom mindenki kimozdult a hétvégén otthonról egy kicsit!Vera ,igen én sokszor vagyok egyedül,azaz ketten a kicsivel,mert ugye a párom dolgozik,a nagyobbik gyerek 4 ig suliban van.Kevés az ismerős,mindenki dolgozik,vagy el van foglalva,vagy nagyon messze lakik.Nagyon ritkán megyünk Csabára ,de ha ott járunk akkor feltétlenül találkozunk jól van?Pedig már jó lenne a fürdőbe egy kicsit pihenni.Amikor lennt vagyunk,masszőrhöz is el szoktunk járni.Teljes pihi,kikapcsolódás,még a levegő is más ott.Írjatok!puszi
2008. ápr. 27. 12:07

Sziasztok!

Hú...Nagyon lemaradtam...Elromlott a gépünk,ezért nem tudtam eddig írni.Bocsi!

Csatlakozhatom újra?

2008. ápr. 26. 14:48

Szió. Végeztem, kevés vasalnivaló volt. Ha Luca felébred, evés után megyünk sétálni. Tök jó, most a férjem is itthon van. Nézi a Forma-1-et. Persze közben bóbiskol.:)


Hát tényleg nem lehet neked könnyű. Furcsa kapcsolat lehet a gyerek és a pasi között. Nem rossz érzés, hogy más gyerekét nem akarja elfogadni? Nálunk a férjem fiával hál1Istennek semmi ilyen gond nem volt. Nem a gyerekem, de szeretem. És talán ő is engem. Elfogad.


Az iwiw-en sok mindenkivel tartom a kapcsolatot. Régi ismerősök, osztrálytársak. Msn-ezni is szoktam, meg sokat hoxázom. Persze amennyit az időm enged. Egy békéscsabai fórumon szoktunk bezélgetni, már a találkozást szervezzük.

A barátnőimmel is jó a kapcsolatunk, és mindenki nagyon elfoglalt ugyan, elég sokat találkozunk. Ilyen problémám nincs. Mármint hogy nincs kivel megosztani a dolgaimat. A nővérem 3 háztömbre lakik tőlünk a családjával, majdnem minden nap találkozunk. Séta közben meg találkoztam egy rendi csajjal, 1 hós lánya van, vele is sokat dumálunk.

De azt lehet érezni, hogy az embereknek nagyon kevés idejük van ápolni a kapcsolatokat, mindenki rohan. Én a családtagokkal nem nagyon tartom a kapcsolatot, unokatesók, stb. Te sokszor vagy egyedül?

Az jutott eszembe, hogy ha Csabán jársz anyukádnál, akár össze is futhatnánk. Persze ha lesz időd.


Majd írok, ha tudok. Puszi Vera

2008. ápr. 26. 14:07
Edina bocsi, hogy eddig nem írtam! Most csak "lejelentkezem", vasalok, és szerintem utána írok! Pusz Vera
42. 7a319416e1 (válaszként erre: 41. - 9bbb5bd983)
2008. ápr. 24. 12:24
Helló!azt nem részletezném hogy mit jelent hogy nem pótolja az apját,a lényeg az hogy a kettejük kapcsolata az szinte nulla.A párom nehezen viseli el más gyerekét,és ez nem tudni miért alakult ki benne,talán örökölte.Már próbáltam tenni ezért de nem sikeres,ígyhát marad minden.Remény...Idegenre én sem bíznám a kicsit,olyan volt hogy amikor kellett régen nekem,akkor a barátnőm kölcsönadta az ő babysitterét.Egyébként ismerőssel oldanám meg,mindenképp.Az meg nem sok van,aki tuti,és csak pénzért természetesen.Szoktál beszélgetni így vkivel még akivel a neten ismerkedtél meg?Én a barátikörön megismerkedtem egy családdal,néha vele beszélek messengeren ,és már találkoztunk is egy játszóházban.Neked se ér rá a környezetedben senki,mármint barátnő,családtag?Mindenki rohan,el van foglalva a maga kis életével.Egyre zárkózottabbak az emberek,Te hogy látod?Puszi Edina
41. 9bbb5bd983 (válaszként erre: 40. - 7a319416e1)
2008. ápr. 24. 10:26

Nehéz lehet abből a szempontból nektek. Az mit jelent, hogy a párod nem pótolja az apját, az biztos? Ő sem egy apa-típus? Vagy egyszerűen csak arra gondolsz, hogy nem ő az édesapja?

Anyukám nagyon sokat segít. Ő már nyugdíjas, de elég mobil. A nővéremnek is sokat besegít a gyerekekkel, ott 2 lány van. Ha eljön, előfordul, hogy kivasal, tereget, ilyesmi. Nagyobb munkát sosem engedek neki csinálni. Meg sokszor főz otthon, és hoz ebédet. Nagy segítség. Ha megyek valahova, ahova Lucát nem viszem, ő van itt. A férjem sokat dolgozik. Apukám nem él. Anyósomékra olyan szempontból nem tudok számítani, hogy rájuk bízzam Lucát, majd esetleg ha nagyobb lesz. Ott van 3 másik unoka, nagyobbak, ő főz mindig nekik, sokat vannak náluk. A múltkor össze is zörrentünk, mert általában akkor látja, amikor alszik. De végül is majdnem mindig alszik. :)Sétáltunk hozzájuk, azt mondta, kicsit menjünk fel. Mondtam, nem megyünk, mert nem akarom felébreszteni. Rosszul esett neki, hogy sosincs ébren? Hiába várja olyankor, hogy felébresszem csak úgy, nem fogom. Elkezdi nyúzni, Luca meg aludna, semmi értelme.

Te baby-sitterre bíznád a gyerekeket, ha a pénz nem számítana? Én gondolkoztam rajta, lehet, hogy csak közeli ismerősre!

40. 7a319416e1 (válaszként erre: 39. - 9bbb5bd983)
2008. ápr. 23. 13:09
Helló!képzeld nem elég hogy végre meggyógyultunk a hasmenésből,tegnap sétáltunk egy nagyot,és jól megfázott a pici.Most lázas,sír,tele az orra.Ezt nem hiszem el hogy folyamatosan van vmi.Remélem hogyha már jobb idő lesz akkor nem lesz ennyi nyavalya.De akkor meg ott a játszótéri homok,na nem sorolom.Mi nem vagyunk összeházasodva a mostani párommal,szerintem már óvatosabbak vagyunk,reméljük jól alakulnak a dolgaink és együtt maradunk.A volt férjemről annyit hogy a kislányom már talán kezdi megszokni hogy nincs apja.Nem említem neki és már nem is hiányolja.A párom nem pótolja az apját az biztos,dehát itt vagyok én és a tesója akit imád.De belül látom hogy szenved a gyerek,nem mondja,én látom.Talán az a jó hogy a nagyanyja,és a nagyapja is külön elviszi néha őt.Nekem nagyon nehéz mert semmi segítségem,senkit nem kérhetek meg hogy vigyázzon a gyerekekre mert mind a kettőnk szülei vidéken.Elhiheted hogy nehéz.A babysitter drága.Neked van segítséged?Puszi Edina
39. 9bbb5bd983 (válaszként erre: 38. - 7a319416e1)
2008. ápr. 22. 20:41

Én ilyen férfit nem ismerek, de tényleg. Hallottam már cifra dolgokat, de hál1 Istennek nem volt szerencsém hasonlóhoz sosem. Szoktam mondani, az én férjem a legjobb a világon... Persze neki is vannak rossz tulajdonságai, meg hülye szokásai, nyilván ő sem tökéletes. De nagyon egymásra találtunk.

A mi esküvőnk 3 perces péntek délutáni volt. Nagyot semmiképp nem akartunk, a férjemnek már volt... Ha én akartam volna, lett volna. De nem akartam. A kisebb családival az volt a baj, hogy vita lett volna, ki jöjjön, és ki nem. (Anyósomék révén.) Anya azt mondta, úgy lesz, ahogy én akarom. Ezért bejelentkeztünk a polg.hiv.ba, és egy hónap múlva összeházasodtunk. Az én nővérem és Pepe húga volt a 2 tanú. Meg ott volt a férjem fia. A szülők nem is voltak ott, anyósomék még most is felhozzák néha. Ki se voltunk öltözve, tök egyszerű volt minden. És így volt jó .

A lányodnak hogy tudsz az apjáról szépen beszélni? Nekem erő kellene, hogy úgy tudjak viselkedni!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook