Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Az okos ember depressziós, az ostoba ember boldog. Egyetértesz? fórum

Az okos ember depressziós, az ostoba ember boldog. Egyetértesz? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
23. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 19. - Napsugár8)
2021. okt. 5. 18:12

Hirekből, tévéből. A történelem nem más, mint háborúk sorozata. Aztán ott vannak a világjárványok. Persze lehet itt strucc-politika is, hogy ezekről nem veszünk tudomást. Ez a boldog tudatlanság.


De attól még a rossz létezik és minél informáltabb valaki, annál jobban átlátja az összefüggéseket. A buta ember meg semmiről nem vesz tudomást, a mának él, piál, él, mint Marci hevesen..

22. Scherlock (válaszként erre: 18. - 9a0c484ff5)
2021. okt. 5. 18:12

:DDD


Ezt is kieszi a pók...

2021. okt. 5. 18:10
Magas intellektus kell ahhoz hogy valaki elmondja a véleményét? :D Ezt a legnagyobb jóindulattal ïrom de véleménye mindenkinek van, az általad butának tituláltaknak is, ahhoz hogy valaki megossza a véleményét, nem kell ész.
2021. okt. 5. 18:09

Bődületes marhaság.

Attól mert valaki tanult,még nem biztos, hogy empatikus is, sőt az sem biztos, hogy intelligens..

Attól mert valaki bemagol egy könyvtárat és felmondja neked,még nem biztos érti is..


Azért mert valaki rendelkezik diplomával még lehet egy életképtelen 💩. De élhet is egyik napról a másikra, mintha nem lenne holnap.

Azért mert valakinek nincs több 8 általánosnál, még lehet több élettapasztalata, tudása, empátiája,és jobban is értheti a világ dolgait..

19. Napsugár8 (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 5. 18:09
Te hol szereztél ilyen fajta tapasztalatot az élet dolgairól???
18. 9a0c484ff5 (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 5. 18:08

Bocsánat, Mr. Okostojás, de engem jobban érdekel a matek és a közgazdaság, mint a filozofálás.

De megint sikerült bebizonyítanod, hogy nálad nincs átmenet, csak az általad megnevezett tudomány létezik témaként, vagy az 'ostoba' ember témája, hogy mit csinált Gizi a wc-n.

Gratulálok, nem csoda, ha depressziós vagy.

17. Intro74 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 5. 18:08
Hmm, szerintem elég sok igazság van benne, bár a 2. részében vannak különböző változatok itt is. Vicces, hogy pont olyanok mondják itt másokra, hogy buták, ostobák, naívak, alulinformáltak, szűklátókörűek, amik valójában ők saját maguk.
16. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 12. - Napsugár8)
2021. okt. 5. 18:07

Én a buta alatt nem az aluliskolázott embert értem, inkább azt, aki tapasztalatlan, szűklátókörű, naiv és keveset tud a világról. Ez nem leminősítés. És épp ezért tud boldog lenni, mert nem látja át komplexen a dolgokat.


Aki komplexen tud gondolkodni, sok mindent megélt, látja mennyi sok háború, betegség, gyilkosság, rosszindulat stb.. van az nem tud boldog lenni, hovatovább megcsömörlik az élettől.


Ez az én okfejtésem.

15. Napsugár8 (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 5. 18:06

Pontosan fordítva van.

Az iskolázatlan emberek kevésbé jól fizető munkahelyeken találnak munkát, ezért a fizetésük is sokkal kevesebb. Ezért közelebbről látják és tapasztalják!! a világ sötét oldalát, nehéz helyzetét, ezért közöttük van a legtöbb depressziós!

Akinek iskolási alapján jobb állása, jobb fizetése van, sokkal gondtalanabb életet él, és eszébe sem jut (sajnos) hogy hány ember nyomorog, hány embernek esetleg csak annyi a havi fix-e, mint amit a "okosok" esetenként borravalót adnak egy átbulizott éjszaka után.

14. 00dfb24292 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 5. 18:04
Rengeteg depressziós csinálja azt, amit a boldog tudatlanokról írtál. 😉 Pont így élnek, a mának, mert semmi nem érdekli őket.
13. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 11. - 9a0c484ff5)
2021. okt. 5. 18:03

Én ilyen mélylelkű vagyok. Érdekelnek az élet nagy kérdései, imádok filozofálni. Élni csak úgy lehet, ha előtte megfejtjük a világ nagy kérdéseit.


Bocsánat, engem az érdektelen fecsegések nem hoznak lázba, hogy mit ettél ma stb... Komoly témákról szeretek beszélni, amihez magas intellektus kell, de értem én, ha valaki miért van hasmenése Gizinek fórumot akar indítani.

12. Napsugár8 (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 5. 18:01

Nagyon fáj, hogy a kevésbé iskolázott embereket így leminősíted, és ilyen szintű lelki, érzelmi, értelmi süllyesztőbe rakod őket.

Kérlek "szállj alá", menj és beszélgess velük, hogy egy kicsit jobban megismerd őket.

Egyáltalán nem értek veled egyet!

2021. okt. 5. 18:00

Rettenetesen irritáló ez a sok 'fejtsük meg a világ nagy kérdéseit' fórumok.

Ahelyett, hogy élveznéd és felfedeznéd az életet, gyötröd magad ilyen teljesen felesleges kérdésekkel.

Sztereotípiák voltak és lesznek is, miszerint a csinos nő csak buta lehet, a csúnya nő csakis intelligens és jó, hűséges asszony.

Leírtam, nem minden csak ilyen, vagy csak olyan.

10. 9cc76994c5 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 5. 17:57
Van benne sok igazság.
2021. okt. 5. 17:53
Nem Szentírás amit írok, vitassuk meg, így gondoljátok-e.
8. 00dfb24292 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 5. 17:52
Részben tévedsz.
2021. okt. 5. 17:50
Egyébként lehet rosszul fogalmaztam. Nem is azt mondanám, hogy az okos, hanem inkább a tapasztalt ember depressziós. Akinek sok tapasztalat van a háta mögött és átlátja a világ dolgait. A buta, meg ostoba ember pedig alulinformált, naiv és szűklátókörű.
2021. okt. 5. 17:48
Csak az a két kategória van? te melyik csoportba tartozol?
2021. okt. 5. 17:46
1-es kommentemben kifejtettem a meglátásomat.
2021. okt. 5. 17:45
Én így látom. Arra vagyok kíváncsi, hogy egyetértetek-e ezzel a kijelentéssel, vagy sem.
2021. okt. 5. 17:43
Nem
2021. okt. 5. 17:43

Te ezt kijelentetted itt. Akkor minek kérdezed?

Amúgy nem minden fekete és fehér, nemcsak ilyen vagy olyan ember létezik.

2021. okt. 5. 17:41

Úgy értem, az intelligens ember minél több dolgot tapasztalt és minél inkább átlátja a világ történéseit, annál inkább elkeseredetté válik. Egy intelligens ember átérzi mások fájdalmát, problémáit, átéli azokat. (halálesetek, környezeti problémák, állatkínzás stb..)


Míg az ostoba ember rövidtávon gondolkodik, csak a mának él, nem érdeklik őket a nagy távlatok. Élvhajhászok, buliznak és drogoznak, napról napra élnek, nem foglalkoznak, a holnappal és nincsenek hosszútávú céljaik sem. Buták, semmit nem tudnak a világról. Ezt hívják boldog tudatlanságnak.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook