Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Az okos ember depressziós, az ostoba ember boldog. Egyetértesz? fórum

Az okos ember depressziós, az ostoba ember boldog. Egyetértesz? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
113. 93cc040b09 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 5. 20:12

Szerintem meg pont fordítva. Minél bölcsebb valaki, annál boldogabb...mert meglátja az élet értelmét..mert az nem a szenvedés. Megtanul ÉLNI!!!

Mig az "ostoba" ember csak siránkozik.

112. Főnix3 (válaszként erre: 63. - Judit1919)
2022. jan. 5. 19:10
Ezt imádtam! Teljesen egyetértek minden szavaddal!
111. Főnix3 (válaszként erre: 52. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 5. 19:00

Ismerek ilyet, és elszívja az energiám,kerülöm ezeket az embereket!

Tanult, de nem okos, mert nem tudja helyén kezelni a dolgokat!

Engem meg akart a szülinapon buliján arról győzni, hogy én ne örüljek,ne legyek olyan boldog, mert más éhezik! Azóta nem láttam őt, kerülöm! Nincs szükségem rá, nélküle is tudom, hogy létezik a rossz!

110. Főnix3 (válaszként erre: 36. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 5. 18:43

Legközelebb fogalmazz úgy, hogy ne legyen sértő.

Mert attól, hogy én nyugodt, boldog életet élek, nem vagyok ostoba, buta, tájékozatlan stb. Szívesen beszélgetek mindenről csak ne bántsunk meg senkit ez alatt!

109. Főnix3 (válaszként erre: 23. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 5. 18:35

Ahh! Innen fúj a szél! Hirek, tv. Nah, ezektől tényleg nem lesz boldog az ember,hazudnak, mint a vízfolyás, nem kell messzire menni,csak be kell kapcsolni és dől a car .

Csak gratulálni tudok, ha ebből szerezted a tapasztalatodat!

Mindenki, hangsúlyozom, mindenki tudja, hogy van rossz és létezik, informálódni lehet, de nem a tv-ből, hírekből, Facebookról, mert rengeteg a hazug hírhajhász!

108. Főnix3 (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 5. 18:22

Még nem olvastam, hogy te most boldog/ostoba vagy, vagy depressziós/okos ember vagy?

Már számomra kezd körvonalazódni!

107. Főnix3 (válaszként erre: 14. - 00dfb24292)
2022. jan. 5. 18:16
:DDD Igen! Ez így van!
106. Főnix3 (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 5. 18:13

Ha már ennyire szeretsz filozofálni, akkor szebben is fel tudtad volna tenni a kérdést!

Te degradálóan sarkítva tálaltad elénk.:/

Pl:

Kell-e intelligencia a boldogsághoz,avagy ha sokat tapasztalsz,az boldogtalansághoz vezet?

2022. jan. 5. 18:09
Nem,nem szeretem az általánositást.
104. Főnix3 (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 5. 18:05
Szerintem a tapasztalt ember nem feltétlen depressziós! Az a depressziós, akinek nincs célja,és/vagy lehetősége kitörni a szürke hétköznapjaiból. Aki átlátja a világot, az látja azt is ami szép , látja a szeretetet ,szerelmet, születést és elfogadja, hogy az öregedés, betegség ,halál az élet része! Igazságtalan az élet,de ezt is meg kell tanulni kezelni!
103. Főnix3 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 5. 16:32

Ezt te sem gondolhatod komolyan! Nem értek egyet!

Intelligensnek tartom magam ,koromból adódóan tapasztaltam is már nagyon sok mindent! Sokszor elszomorít a tehetetlenségem,hogy nem tudok segíteni másokon. Amin tudok változtatni, azt megteszem! Amin nem, azt igyekszem megfelelő helyen tárolni. Tudom, hogy van éhínség, de nem veszem le minden nap ezt a polcról, hogy keseregjek. Ezt nem tudom megoldani, aki megoldhatná, az meg nem tesz semmit.

Viszont én mosolygós,cserfes nő vagyok, aki szeret nevetni, kuncogni és vidámnak lenni! Tudom, hogy az élet rövid, igyekszem minél boldogabban megélni!

Az én elgondolásom, hogy az, aki belemerítkezik a sok negatív energiába és szeret ebben nap mint nap lubickolni, berántja magához a környezetében lévő embereket az ott ragadva azt gondolja ez a világ, gonosz és zord, beszűkül a világ, mert ott becsukódik az ajtó!

Az gondolom ,aki elkeseredik, az már szűk látó! Viszont nem hiszem, hogy akkor elég intelligens lenne, mert nem tudja helyén kezelni az élet dolgait.

Viszont ezek is sarkítások, az élet ettől sokkal színesebb! :) Mert az élet szép, ha jól játszol! :)

102. 55Judit (válaszként erre: 101. - Tádámmm)
2021. dec. 25. 18:12
Csak feltűnik hogy nincs itt. Másnak meg nem hiszem hogy kéne. Jobb hely lett az utcám.:)
101. tádámmm (válaszként erre: 94. - 55Judit)
2021. dec. 25. 14:47
Honnan tudod, hogy elvitte a Zördög????
2021. dec. 25. 14:38
Boldog Karácsonyt 🎄
99. Panna.33 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 25. 13:32

Nem. 😁

Még kell tanulni nem beledögleni a világ mocskába.

98. Cicamica3 (válaszként erre: 84. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 25. 13:31
Bocs.de Sheldon nem jó példa erre.
97. c9155193c4 (válaszként erre: 95. - Dafke)
2021. dec. 25. 13:28
:D Ezúttal apácákat ver.
2021. dec. 25. 13:15
Nem értek vele egyet.Eleve az okos-ostoba és depressziós-boldog "kategória" taszít.
95. dafke
2021. dec. 25. 12:32
K.S. újra akcióban.
2021. dec. 25. 12:27

Nem feltétlen van így.

Mondok példát: Az én fiam nagyon okos. És boldog is. Többnyire. Kivéve, mikor sikerül kiakadnia egy ostoba miatt, de ez nem tart sokáig nála.

A szomszédasszonyom akit nem rég vitt el az ördög, mérhetlen ostoba volt. Viszont egyáltalán nem boldog, inkább boldogtalan. Elégedetlen volt mindennel és mindenkivel, kötekedő, rossz szándékú nagyon-nagyon boldogtalan ember volt, és ezért a környezetét hibáztatta.

93. 9370250d08 (válaszként erre: 92. - B4e66e8444)
2021. dec. 25. 11:43
Ez tanulhato; akarni kell; es gyakorolni. 😊
2021. dec. 22. 18:46
Egyszeruen irigylem a munkatarsaitam hogy ok ilyen pozitivan gondoldoknak.
91. c9155193c4 (válaszként erre: 90. - Ibolya4)
2021. dec. 11. 01:18
Kímélj meg a jehovista szövegedtől minket, azt hiszem beszélhetek többes számban is.
2021. dec. 10. 21:15

Hát ez nem igazán van így! Sajnos ha a világban végbemenő bizonytalanságra figyelünk, pontosan látható merre megy a világ. Nem kell ehhez túl okosnak lenni, akkor a kilátástalanság miatt depressziósak lehetünk.

Viszont, tudok egy jó hírt mondani!

Ez a világ hamarosan meg szűnik minden rosszak együtt. A Bibliai

jövendökések hamarosan eljövő új világról biztosítanak minket. Ahol nem lesz halál, sem fájdalom, sem betegség, bűnözés, mert hamarosan vissza állítja Isten a paradicsomi földet. Ehhez nem kell bolondnak lenni csak olvasni a Bibiát, és minderről meggyőződni a JW. Org honlapon bővebben. Már is elszáll a jövőtöl való félelem,és boldog reménnyel tölt el.

2021. okt. 17. 16:05
Butaság.Nincs ilyen skatulya,csak "belemagyarázás".
88. 9370250d08 (válaszként erre: 87. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 16. 16:02

Hat igen; de a pszichopata ember beteg, ahogy a depresszios is. A 2 betegseg meg megint kulonbozo, annyi a kozos; hogy psziches problemak, amit pszichiaterek es pszichologusok kezelnek antipszichotikumok segitsevel, ha vki eljut addig, hogy segitsegert forduljon es szakemberre bizza magat.


Tovanbra is azt gondolom, hogy ez fuggetlen az intelligenciatol. Ez az egyik legnagyobb problema a psziches betegekkel, hogy sokszor nincs betegsegtudatok, ezert azt gondolom, hogy ilyen esetben nagyobb a korny. felelossege, mert ezek az emberek kiszolgaltatobbak, a problema lathatatlansaga es nehezebb megertese miatt.


Ha vki nem tudja adekvat modon kifejezni az erzeseit; szorong; fizikai tuneteket is produkal es nehezkesse valik a hetkoznapi eletvitel, az sok minden lehet. Disszociazit zavar, krizis, normal gyasz soran is produkalhatunk erdekes dolgokat. 1 psziches problema diagnozisanak felallitasa nem ripsz-ropsz modon tortenik, es kulonosen nem megy onelemzessel es netdiagnosztizalassal. Ha ilyeneken gondolkozol mindenkeppen ajanlom szakember segitseget, kitartoan, turelmesen, mielobb.


Lehet, hogy eleg 1 fel eves munka 1 jo pszichologussal, de az is lehet, hogy tobb kell.

De remelem, hogy csak nagyon unatkozol, es az is eleg, ha rendszerezetten lekotod magad. 😀

87. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 86. - 9370250d08)
2021. okt. 16. 14:16

Szerintem van nagyjából objektív mérce. Az érzelmeink adekvát kimutatása, pl gyászkor sírás, de legalább ne röhögjünk egy halálesetkor.


Tudni kell felismerni, mikor van itt a humor ideje, mikor nem. Amit én poénnak veszek, az a másiknak lehet, hogy sértés, ez is érzelmi intelligencia kérdése.


Az se egészséges, ha valaki minden helyzetben szorong, de az se, ha semmilyen helyzetben nem. Tudni kell egyes esetekben empátiát érezni, amire pl a pszichopaták képtelenek,mert máshogy működnek, hiányoznak belőlük az érzelmek, kiváltképp az empátia, együttérzés.

86. 9370250d08 (válaszként erre: 81. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 16. 12:20

De mi az, h megfeleloen reagal tarsas helyzetekben?


Ez tok szubjektiv.

85. E/JaM (válaszként erre: 82. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 16. 11:19

A magolós ember nem feltétlen okos,inkább szorgalmas,de a magolós ember is csak biz. helyzetekben az.


Az autizmusnak ezeregy színe van,nem lehet általánosítani.


Az az ember lesz hajlamosabb a melankóliára/direkt nem depressziót írtam az inkább biokémia/ akinek a pohár félig üres,gondolj arra,hogy ugyanazt az eseményt hányféleképpen élhetünk meg.

Szóval a boldogság nem ész inkább hozzáállás kérdése.

2021. okt. 16. 10:49
Tipikus példa erre Sheldon az Agymenőkből (aki ismeri a sorozatot előnyben). Sheldon egy nagyon magasan funkcionáló autista,aki szó szerint mindent képes bemagolni, nagyon okos, viszont szociális kapcsolatokban,társas helyzetekben mindig csődöt mond,abból 1-es alát kapna.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook