Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A nagycsaládosokat a gyerektelenek és az egygyerekesek tartják el? - egyetértesz? fórum

A nagycsaládosokat a gyerektelenek és az egygyerekesek tartják el? - egyetértesz? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2015. márc. 26. 20:18
nem
2015. márc. 26. 20:16

sziasztok

annyi hozzászólásom van a fórumtémához,dolgozom én is és a férjem is, 5 gyereket nevelünk 3,5-19-ig. A családi pótlékot kapom mint mindenki, azon kívül nem tudtam még a szocpolt sem igénybe venni, mert lassan haladtunk az épület bővítésével.Tehát nem tart el senki minket, a saját megkeresett adónkat kapjuk vissza az államtól.Nehéz 5 gyereket nevelni, de újra ezt tenném.....

1571. anyuci91
2010. jan. 11. 16:03

Kedves Edana!

Teljes mértékben igazat adok neked és minden tiszteletem a tiéd és azoknak is saját maguk próbálják megoldani a létfentartást gyermekeik és a maga számára. Köztudott, ma már a családvállalás igenis nagy felelősséggel jár a mai gazdasági válságban. Nem akarok senkit megbántani, de a reggel cimű műsorban és a Tv2-n szintén a mokkában irtak be az SMS CSIKOKRA, amit alig lehet látni, meg a szöveget sokszor elolvasni

ne az államnak szüljenek a nők, de kikre vonatkozik főleg azokra a kisebbségekre, csak kizárólag segélyből meg abból tengetik az életüket és várják az állambácsitól a segitséget és csak erre épitenek. Sajnos elmúlt a Kádár rendszer, és ezeket biztositotta a gyerekes anyák részére. Sajnos sokkal rosszabb a helyzet és a normális gondolkodású hölgyek ezerszer meggondolják vállaljanak, vagy se? Nem csoda, hogy csökkent a születések száma. Erre a legjobb megoldás biztos munkahelyek teremtése lenne mindenki számára, annyira fontos a létfentartás és a megélhetés, hiszen valahonnan elő kell teremteni.A lakosság zöme szegény a semmiből nem lehet megélni. Ami a rászorultságot illeti gyerektelenek attól és az egygyerekesek adják a támogatást inkább őket kellene megkérdezni vajon erről mi a véleményük. Ez a Szepessy Zsolt Monokon bevezetette a szociális kártyát, hogy a férfiak ne torkukon eregessék le a pénzt meg a játékgépekbe dobálják, ha ilyen helyzet alakult ki egyetértek vele egy időben nagyon hallatta a hangját,de már csendben van. Még szerencse, hogy nem inditványozta az országos bevezetését. Inkább vegyék meg a legfontosabb élelmiszereket, ami nagyon szükséges. A régesrégi időkben szintén jó részben nagycsaládosok voltak akkor is, de akkoriban még nem létezett semmiféle ilyesmi és mégis megoldották méghozzá elég ügyesen. A mostani időkben élünk és a helyzetet megitélve eléggé lesujtó. Köszönöm, hogy meghallgatattok és kivánok mindenkinek jóegészséget.

2010. jan. 11. 15:13

Mi nagycsaládosok vagyunk, ráadásul a nagyfiam tartós beteg is. Nem vettem rá igénybe a 8 (lehet hogy 10, nem tom) éves korig járó gyest. Volt,aki szerint jó nekem, mert kiemelt csp-t kapok. Nem jó!

Témára visszatérve: Férjem éjt-nappallá téve dolgozik, hogy mindent megadhasson a gyerekeknek, és nekünk, magunknak is. Nem veszek igénybe semmilyen segélyt, még az évente 2* járó gyermekvédelmi támogatást (vagy hogy hívják), vagy az ingyenes étkeztetést sem. Kicsi fiam most 2 éves, és ha lenne hol elhelyeznem, bizony visszamennék dolgozni, mert a 25.000 Ft-os gyes semmire sem elég. Nálunk (de még a környéken sincs) nincs bölcsi, és ha lenne, akkor is kb 3-4 órára magukra maradnának a gyermekeim iskola, óvoda, bölcsi után, mert az én munkám 24 órás, férjemé padig napi 10-12 órás. Vannak olyanok, akiket MI tartunk el, vagy a kisnyugdíjas nagyszüleim, esetleg a rokkantnyugdíjas szüleim, akik alig valamiből éldegélnek, míg a segélyen "senyvedők" vígan piálnak, dohányoznak. Tisztelet a kivételnek!

1569. danama
2010. jan. 11. 14:55
ezt a hülyeséget---
1568. a0c1361e44 (válaszként erre: 1559. - Erikpipi)
2009. szept. 22. 10:33

Az én történetem: 3 vagyunk testvérek. Tehát nagycsaládból jöttem:) Mind hárman dolgozunk, adót fizetünk, stb. Mind a hárman voltunk már munkanélküliek is. Mind a hármonktól vontak munkavállalói járulékot. Én személy szerint jelenleg 25 éves munkaviszonnyal rendelkezek, ebből 3 év (gyed, gyes, tehát 1 gyerek), és majdnem 2 év munkanélküliség. Az idősebb tesóm kicsit több munkaviszonnyal rendelkezik, mivel fiú nem volt gyesen, és ő is volt kb. 1 évet munkanélküli és 2 gyereke van, a fiatalabb tesóm lány, mivel ifjabb mind kettőnknél kicsit kevesebb munkaviszonya van, ellenben 4 gyereke, így volt kb. 10 évet gyesen, majd kb. 1 évet munkanélküli. A szüleink fiatalon meghaltak, így nyugdíjat nem kaptak. Azt a "sok járulékot", így mi hárman másnak termeljük, mást tartunk el. Kis családunkba 6 szülőt 7 gyerek fog eltartani, ha megéljük. Így is jó az egyensúly ugye? Tehát engem senki nem tart el. Fizetek mindenféle járulékot! Ebből fedezve van az esetleges munkanélküliségem, gyesem, táppénzem. Majd, ha nyugdíjas leszek, akkor kis családom gyermekei fognak eltartani.:)

Nagyobb és kisebb családomban egyaránt előfordul egy-két gyerekes család és nagycsaládos is. És lehet azért, mert rokonok vagyunk, senki nem mutogat a másikra a gyermekek száma miatt.

2009. szept. 22. 10:28

Én azon gondolkodtam el, hogy a mindennapi életben mennyi ilyen és ehhez hasonló "összeugrások" vannak!

A többgyerekes/gyerektelen, nyugdíjas/kismama (és még sorolhatnám tovább a példákat) szemben áll egymással.

Holott nem a "kisember" az oka annak, hogy ide jutottunk.

Amit 1-1 honanya, honapa zsebretesz, abból mennyi ideig lehetne 1 embernek a nyugdíját/gyesét sb fizetni?

1566. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 1564. - 9ea67a7a1c)
2009. szept. 22. 09:59
persze itt nem általában a normális nagycsaládosokra értem a negativ dolgot amit a végén irtam én is az leszek jövőre,de van sok ilyen is ez is elgondolkodtató
1565. f8db0709b8 (válaszként erre: 1562. - 707655fba1)
2009. szept. 22. 09:56
Millió meg 1 megválaszolatlan kérdést lehetne feltenni...és sajnos a válaszokat sok-sok év múlva tudjuk ide leirni:(
2009. szept. 22. 09:48

Segély és munkanélküliség kapcsán jutott eszembe...kisvárosban élek,és egyre inkább általánosabb az nálunk hogy az esetleges üres álláshelyeket önkormányzatnál,iskolákban ovikban orvosi rendelőkben és a többnyire állam vagy önkormányzat fennhatósága alatt álló intézményekben értem ide a Művháztol a közterületesekig mindent...közben jééé,felsoroltam a maszek boltokon,kocsmákon kivül szinte az össze álláslehetőséget:(....szóval ide szinte 100°ban csak szoc segélyeseket vesznek fel közvetitenek ki 3 hónapra majd többnyire meghosszabitják másik hárommal aztán veszik fel a következő csapatot...addig ugye kapnak egy minimálbér körüli összeget....


Igy mindenki arra vágyik hogy kapná már meg a segélyt és "arra gyúr" aki munkanélküli mert egyébként esély sincs dolgozni...aztán ugye megint jár neki valami kis munkanélküli segély annak lejártával a szociális segély és talán egyszer ujra kiközvetitik és kezdődik minden előröl....


Normális jelenség ez???


ja,a szocsegélyt egy normálisan tisztán rendesen élő család nagyon nehezen kapja meg szomszédasszonyom pl férje 60ezres fizetésére nem kapta meg mert van három gyereke és az azok után járó óriási összegű családi pótlék annyival megnyomta hogy a család jövedelme 9 ezer fttal több volt a megengedettnél...


szinte csak az kapja meg akinek a párja feketén dolgozik és/vagy iszonyatosan el vannak hanyagolva....értem itt ezalatt a cigányt és magyart vegyesen....



ez a jelenség a gáz nem önmagában az ha valaki nagycsaládos!



azt hogy ki termeli ki kinek a nyugdiját azért szokták úgy érteni ahogyan mert ugye amit mi keresünk az nincs nekünk félretéve,elmegy sok minden egyéb között a mostaniak nyugdijára pl a szüleinkére....a mi gyerekeink ha majd dolgoznak talán termelnek annyit az államnak hogy ki tudják fiizetni a mi nyugdijunkat is....azthiszem ezek egyértelmü dolgok ezen nem kell vitázni.....


az mondjuk elgondolkodtató hogy valaki lehet csak egy vagy két gyereket szül de azok dolgoznak,adóznak,valaki esetleg hetet,abbol 3 börtönben tehát mi tartjuk el,4 meg munkanélküli,estetleg az arány változhat:)


szóval nem biztos hogy egy nagycsalád sok gyereke feltétlenül hasznosabb a társadalomnak mint egy egyke vagy két gyerekes .

1563. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 1556. - 00346cf747)
2009. szept. 22. 09:37
Maximálisan igazad van!!
1562. 707655fba1 (válaszként erre: 1561. - F8db0709b8)
2009. szept. 22. 09:06

A mai fiataloknak lesz-e nyugdíja???


A ma született gyereknek lesz-e munkahelye!???

Amekkora ma a munkanélküliség ez sem lesz jobb.

Akkor hogy "tart el" bárkinek a 3, 4, stb. gyereke bárkit?

1561. f8db0709b8 (válaszként erre: 1540. - 707655fba1)
2009. szept. 22. 05:58

Jelentem én mellette szavaztam:)

Egyébként ki kit tart el elég tág fogalom,hisz mindenki mindenkit eltart ily módon,már aki adózik.....kérdés,hogy mire a mai fiatalok odajutnak lesz e egyáltalán nyugdij.....mert ahogy most áll a dolog,kétlem.

itt a segélyeseket kéne megszoritani,nem azt aki tisztességesen dolgozik...

1560. erikpipi (válaszként erre: 1535. - Doxikri)
2009. szept. 21. 22:19

Na igen, régebben,még a nagy "nyissunk a liberalizált piacra,mert akkor olcsó" hülye szöveggel nem etették a népet, addig volt valamiféle egyensúly a lakás fenntartása és a bérek között. Ma meg az egyikünk fizetése sem elég a rezsire. És még mindig van aki elhiszi, hogy "elvtársak, ha még 2 évig kitartunk, kánaán lesz" dumát.

Nem jobb lesz, hanem rosszabb. A mi körzetünkben, az elmúlt 2 és fél hónapban 1 darab gyerek nem született. egy darab sem....

1559. erikpipi (válaszként erre: 1538. - A0c1361e44)
2009. szept. 21. 22:16

"Az utolsó részt nem tudom lekövetni:) "

Természetesen ha minden klappol:

Ha 2 embernek van 1 gyermeke, az majd csak az egyik szülőt fogja "eltartani" abból amit befizet az államnak. Ha 2 gyerekük lesz, akkor a két gyerek a két szülő nyugdíját kitermeli. Ha 3 gyerekük lesz, akkor a 3 gyerek kitermeli a 2 szülő nyugdíját, + az egy gyereket vállalók egyik tagjáét is.


Egyébként tényleg marhaság. Ha az adóm kontrollálható lenne, kimutatást kapnék mire ment el a befizetett pénzem, vagy bizonyos százalékánál én szabhatnám meg mire költsék (van ilyen ország), akkor akár többet is fizetnék, pl. iskoláztatásra, vagy gyerekétkeztetésre, akár támogatásra.

De itt akkora a káosz, hogy senki nem tud semmit..


Én nem sajnálom a nagycsaládosoktól a pénzt, főleg ha valóban a gyerekekre költik. Mondom ezt 3 gyerekesként. Pl. az idén is kifizettem inkább a tankönyveket, mindkét iskolás fiamnak. A fene sem fog sorba állni azért a papírért az államháztartási hivatalba.

Nem szeretem, a mások buxájában való kotorászást. Az állam felelőssége lenne az ellenőrzés, de ebben az országban olyan nincs is. Különben nem tudnának a vezetők lopni.....

1558. fbab8271ce (válaszként erre: 1556. - 00346cf747)
2009. szept. 21. 20:39

én mindig azt mondtam: A szegénység nem szégyen, csak kellemetlen!

valamint a szegénység nem egyenlő az igénytelenséggel!!!

1557. doxikri
2009. szept. 21. 19:58

Hibás a szociális háló, hibás az állam, hibásak vagyunk, hogy hagytuk ilyenné alakulni a családtámogatási rendszert.



Itt a lényeg!!!!!!!!!!!!!

1556. 00346cf747 (válaszként erre: 1555. - Doxikri)
2009. szept. 21. 19:50

Azért nem tudták megoldani az elkülönítést, mert sosem tettek különbséget a rászorultság OKÁBAN... nem teljesen idevágó téma, de mindenki tudja, hogy ahol rend, és igényes tisztaság van, oda nem adnak segélyt. Ahol ragad minden a szutyoktól, trehányságtól, tömik a támogatást. Különbség? Egy vödör víz és némi tisztítószer, valamint jókora adag önbecsülés.

Hibás a szociális háló, hibás az állam, hibásak vagyunk, hogy hagytuk ilyenné alakulni a családtámogatási rendszert.

1555. doxikri (válaszként erre: 1554. - Alfoldi13)
2009. szept. 21. 19:37

Helyette, most ők fizetik azokat is! Ha nem a bkv-t, akkor mást!

Meddő vita ez, mert renitensek mindig is voltak és lesznek, de a normálisan élő embereknek nem miattuk kéne szívniuk(bocs, ha vulgáris voltam!)

Ha valami nem jól működik a renitensek miatt akkor az a megoldás, hogy mindenkinek megszűntetjúk az adott dolgot,nem pedig az, hogy a renitenseket kiszűrjük??

Ez az egész nem függ a gyerekek számától, se attól, hogy valaki szül-e vagy sem, és hogy mennyit!!

1554. alfoldi13 (válaszként erre: 1550. - Fbab8271ce)
2009. szept. 21. 19:25

és én meg nagyon sok ilyen családot ismerek...

és sokan nevelik a gyerekeket minden nagyobb segítség nélkül pedig én erre adnám ha lehetne pl a bkv s sumákolásos pénzeket is....

2009. szept. 21. 19:04

Felénk szocpolból és támogatásból még egy pici építési telket sem lehetne szerezni...

Egyébként teljesen jogosan írtad, h az említett példa, teljesen elítélendő, de sajnos ők azok, akiknek hiába mondod...

Nekem akkor akadt ki a biztosíték, amikor a másodikat vártam, és volt, aki megkérdezte,hogy : ugye a szocpol miatt kellett?!

Mi akkor már a saját 2 szobás(használt) házunkban laktunk...de aztán rájöttem, sokak azért tudnak csak belevágni nagy, új házba, mert 2 gyerekre ugye 2,4M volt a szocpol, és valamennyi önerővel már kaptak erre hitelt...ami szép összeg, csak sokan nem gondolnak bele, h egy új ház, mire kész minimm12-15milla telekkel,utána jön a törlesztés...

...van ismerős akinek idén 60ról 85re emelkedett:S

Én ezt sem találtam jó ötletnek, előre aláírni 2 gyerekre, és előre pénzt felvenni a még meg sem született gyerekek után!!!

De jó most hogy annyiból megúszom, mint előtte az albi( havi35körül van)És én be tudom iratni a fiam úszni, tornázni stb, mert nem lakunk új házban, de nem is viszi el az össz pénzünk a törlesztés!

1552. 707655fba1 (válaszként erre: 1551. - 00346cf747)
2009. szept. 21. 18:26
Talán az egyedüli vagy, aki érti mire gondoltam!
1551. 00346cf747 (válaszként erre: 1544. - 707655fba1)
2009. szept. 21. 18:23

A saját rokonsági körömben van olyan ifjú pár, ahol sem a férfinek, sem a nőnek soha nem volt bejelentett munkahelye. A férfi alkalmi munkákból él, anyja könyörgött, hogy legalább a szakmunkásképzőt végezze el, a lány hármat szült. Még csak huszonévesek! Fiúnak lehetett volna betanított munkára lehetősége, de nem éri meg, sokkal többet keres feketén, mint például én. ..Önkormányzati támogatásból és szocpolból szereztek egy házat falun. Arra gondoltak, hogy kellene még egy gyerek, mert a hátsó szobát is fel kéne újítani! Mindenki megdöbbenten áll a jelenség előtt, családunkban korábban ilyen mentalitás nem volt. Ha történetesen köztük megromlana a kapcsolat (élettársak), és az anya visszamenne szülőfalujába, akkor a gyerekek intézetbe kerülnének, mert nincs kire bízni őket.

Azokban a családokban, ahol úgy nőnek fel gyerekek, hogy a szülők legálisan sosem dolgoztak, nincs követendő minta.

Én kiállok a fórumon a nagycsaládosok mellett, le is írtam e véleményemet, de a semmire alapozó típusúakat ne kelljen szeretnem.

2009. szept. 21. 17:47
ismerek hét gyermekes családot, tisztességben nőttek, nőnek fel a gyerekek, max nem járnak tizen akárhány ezer ftos cipőben...ennyi a "hátrányuk"
1549. 707655fba1 (válaszként erre: 1547. - Doxikri)
2009. szept. 21. 17:43

Te feltételezed, én meg ismerem őket.


Igen, az lenne a normális, ha úgy lenne, ahogy te leírtad.

Ha így lenne szerinted megemlítettem volna?

2009. szept. 21. 17:43

épp most volt a rádióban, h 2 év múlva , ha így haladunk 10 millió alá csökken az ország lakossága,

az idei évben csak azért nem következik be, mert több volt a bevándorló, mint a fogyás...

1547. doxikri (válaszként erre: 1544. - 707655fba1)
2009. szept. 21. 17:39

Én nem ismerem őket, de feltételezzük, hogy Jóska Pista keres annyit, hogy eltartsa a családját. nyilván kapnak családi pótlékot, azt kap mindenki, aki gyereket szült! Valószínű, hogy Jóska Pista fizet az asszonyka után is havi 4500 Ft(minimum) járulékot, mert másképp az asszonyka, ha beteg lenne és orvoshoz kéne menni e fizethetné az igen tetemes számlát!! (Ezt irigyeljük tőle?? Én nem!!)

Valószínű, hogy Jóska Pista a keresetéből fizeti az adóját!!

Fizetik a számláikat, etetik a gyerekeiket és saját magukat, és nevelik az akármennyi porontyukat, hogy ugyan már ne haljon ki ez az igazán gondoskodó, jó kis ország!! Nevelgetik, iskoláztatják őket, hogy majd rendes, becsületes, dolgozó állampolgár váljék belőlük, akik majd ugyancsak fognak dolgozni, adózni, járulékozni...de immáron a kettő helyett, hatan-nyolcan!

Micsoda fertő! Tényleg!

2009. szept. 21. 17:35

végiggondolva a környezetemt(falut), nem tudok olyat mondani a nagycsaládosok közül, aki ne élne normális, szép családi életet...szerencsére, itt nincsenek a "szülök, h több segélyt kapjak" felfogású nők

1-2 faluval odébb, nem tudom...

nem akarok megsérteni senkit, nem tudom ki hova való, de vannak sajnos az országnak szegényebb részei, elmaradottabb vidékei...

2009. szept. 21. 17:32
ha így halad a gazdaság, nem tudom miből lesz majd nyugdíj...habár a mostani rendszer úgyis úgy van "kitalálva", h nem érjük meg azt
1544. 707655fba1 (válaszként erre: 1543. - Doxikri)
2009. szept. 21. 17:28

Nem lehet nem általánosítva írni dolgokról, mert nem írhatom ide azoknak a családoknak a nevét, aki az én környezetemben van.


De hogy világos legyen mire gondolok egy példa (több is van ilyen a környezetemben, pedig ez egy kis falu!):

Jóska Pista és neje fiatal házasok. Az asszony soha egy napot nem dolgozott (tehát járulékot sem fizetett egy kanyi vasat sem). Pista dolgozik egyedül, és most várják a hatodik!!! gyereküket.

A gyerekek, mint az orgonasíp, egyik kicsi, másik pici.


Vessél rám követ, de nem tudom sajnálni!!

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook