Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Árverezés, kilakoltatás fórum

Árverezés, kilakoltatás (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
652. Magdalénia (válaszként erre: 647. - Amaunet)
2018. aug. 26. 15:14

Ne ess egyik végletből a másikba.

Én nem vagyok érintett, de körüljártam a témát és bűzlik. Csak az nem veszi észre, aki nem akarja.

651. Channa*
2018. aug. 26. 15:06

Örülök, hogy ismét szigorítottak a hitel felvétel feltételein és bízok benne, hogy még szigorúbb lesz!


De tudom, hogy most ti azt gondoljátok, hogy megint a gazdagoknak jó, megint nekik segítenek, mert így csak ők tudnak lakást, árucikket, stb. venni hitelre, és eszetekbe sem jut, hogy ez a ti védelmetekbe történik, hogy ne dőljenek be sorra megint a hitelek....

650. Channa* (válaszként erre: 648. - Birebora)
2018. aug. 26. 15:04
Aztán nem sokára az lesz, hogy Amaunet mindenkinek azt mondta, hogy nem érti, közben meg ti mondjátok neki, hogy nem ért valamit, pusztán azért, mert valami beleette magát a buksitokba, aminek a valósághoz semmi köze, de abban ringatjátok magatokat, hogy húúú ti milyen okosak vagytok:DDDD
649. Channa* (válaszként erre: 642. - Magdalénia)
2018. aug. 26. 15:01

Ha áldozat hibáztatás az, hogy szerintem a szerződések, feltételeinek ismeretében kell hitelt felvenni, akkor valóban hibáztatom az "áldozatokat".


Nagyon sajnálok mindenkit, aki belebukott bármilyen hitelbe, de ne hárítsa senki másra a döntése következményét.


Ha ettől fekete lelkű, gonosz és rosszindulatú valaki, akkor vállalom, az vagyok.


De el kell mondanom, hogy én az első lapos TV-met 3 éve vettem meg, a következőt múlt évben és a harmadikat, amire még szükségem lenne nem tudom mikor veszem meg, mert nekem pl. megfelelt eddig a hagyományos TV is és amíg működik a harmadik hagyományos, addig nem fogok laposat venni helyette. Milyen érdekes, hogy nem futottam egy kis CHF hitelért, hogy vegyek egyszerre hármat.

És az is érdekes, hogy nekem pl. jó a Balaton ellenben sokakkal, akik futnak hitelért évente, hogy el tudják mondani ők jártak már Tunéziába, Egyiptomba, Hawaiin is, stb. Hát, én merem vállalni a sóherségem következményét, én csak Balatonföldvárra járok.

Valamint nem vettem fel sosem iskolakezdési hitelt sem, mert az én gyerekemnek megfelelt a figurák nélküli 20 Ft-os füzet, nem kellett a 100 Ft-os verdás, tolltartóban, táskában, ceruzában, stb. szintén megfelelt neki az egyszerű, és lám így nem okozott gondot kifizetnem a 20-25 ezer Ft-os könyvcsomagot sem, pedig nekem ezt a drága könyvcsomagot 10-15 éve kellett megvennem, amikor még kevesebbek voltak a fizetések, ráadásul nem kaptam sosem családtámogatásra semmit, mert egy gyerekem van, azaz nem volt ingyen ebéd, adóvisszatérítés és semmi, csak a csp és a fizetésünk.


Tehát, én a gonosz, fekete lelkű, rosszindulatú liba, oly felháborítóan viselkedek, hogy nem rázom a rongyot, hanem addig nyújtózkodok, amíg a takarom ér, így engem nem kell megmenteni senkinek.


De ezt ti sosem fogjátok megérteni.


A hitel felvétele nem olyan volt, mint a vörös iszap. A hitel felvétel saját döntés és nem egy nem várt esemény.

Ha valaki buta a pénzügyekhez, akkor kérdezzen meg olyat, aki ért hozzá és ne menjen bele tudatlanul semmibe.


Félre értés ne essék, a környezetemben sem ért mindenki hozzá, köztük a férjem se és még sokan, de megkérdeznek engem. Nehezen hiszem el, hogy van olyan ember, akinek a környezetében ne lenne egy olyan, aki ért valamicskét ehhez.

648. birebora (válaszként erre: 647. - Amaunet)
2018. aug. 26. 14:47

Nincs olcsó hitel, sosem volt.

Egyébként nem baj ha nem érted:)

647. Amaunet (válaszként erre: 645. - Magdalénia)
2018. aug. 26. 14:31
Értem. Szóval ne azt nézzük, hogy milyen szerződést kötöttek, hanem azt, hogy most milyen szerencsétlenek. És nekünk, akik nem akartak olcsó hitelből házat, kocsit, milyen társadalmi felelősségvállalásunk keletkezik ebből.
646. Magdalénia (válaszként erre: 644. - Amaunet)
2018. aug. 26. 14:29
Ha tisztában lenne az előzményekkel, a véleménye is árnyaltabb lenne. Erre hívtam fel a figyelmét, mert nagyon egyoldalú.
645. Magdalénia (válaszként erre: 644. - Amaunet)
2018. aug. 26. 14:26

Az 591.hsz-be betettem a linket, de más is tett be hasonlót.

Igen sokrétű a probléma.

A vélemények kialakításához azok ismerete fontosabb, mint a frankhitel banki gyakorlatáról tartott kiselőadás, annak papír szerinti elmondása és megvédése.


A jövőre nézve persze lehet figyelmeztetni az óvatlanokat, hogy a hitelt nem adják ingyen, de a frankhitel esetében és a katasztrófák bekövetkeztében nem erről beszéltünk.

644. Amaunet (válaszként erre: 642. - Magdalénia)
2018. aug. 26. 13:55

Te miről beszélsz? Hogyne lenne tisztában az előzményekkel és következményekkel?


Áldozat? kiről beszélünk áldozatként?

Aki nem vállal felelősséget a tetteiért?

643. ab61752c45 (válaszként erre: 629. - Forrest2010)
2018. aug. 26. 12:29
attól függ,hogy gyerekkorukban mihez szoktak.az anyám nagyon nehezen tudta végül a nagynénjét tegezni,pedig a gyereke fiatalabb volt,mint én.
642. Magdalénia (válaszként erre: 639. - Amaunet)
2018. aug. 26. 11:35

Szerintem nem a magyarázat a gond, hanem az előzmények, ill.a következmények fel nem ismerése, tagadása és nem utolsó sorban az "áldozathibáztatás".


Ez jön át a hsz-ekből.

641. Bözsi néni (válaszként erre: 640. - Forrest2010)
2018. aug. 26. 10:16
Halhatatlanok😃
640. forrest2010 (válaszként erre: 638. - Bözsi néni)
2018. aug. 26. 10:13

igen tudom , de akkor még nem tudtam :( a lányom kutyusa a Forest , a szomszédjába lakik a Jenny , ő meg a szomszéd kutyusa :D


de hajdanán volt 1 Szafi nevű tacsink , ő lett az e-mail címem hajdanán , amikor még csak szerencsétlenkedtünk a nettel :) meg vannak örökítve a hajdan volt kutyusaink :D

639. Amaunet (válaszként erre: 620. - Birebora)
2018. aug. 26. 10:12

Miért lenne már rosszindulatú? Mert elmagyarázza, hogy hogyan működnek a pénzügyek és a hitelezés?

És attól lenne "okostojás", mert ezt jobban tudja, mint itt sokan?

638. Bözsi néni (válaszként erre: 633. - Forrest2010)
2018. aug. 26. 10:08

Nem gondoltam volna kutyára. A forest angol szó erdőt jelent, szóval nekem inkább az jön elő, a fák a sok szép zöld növény.


Bár egy r-rel, forest.

637. forrest2010 (válaszként erre: 630. - Bözsi néni)
2018. aug. 26. 10:06
milyen igaz ! mint a devizások végtörlesztése volt ! akinek semmi szüksége nem volt rá ! akinek sose okozott gondot a havi törlesztés ....azokat mindet megmentették !
636. Bözsi néni (válaszként erre: 633. - Forrest2010)
2018. aug. 26. 10:06
😃
635. Bözsi néni (válaszként erre: 632. - 12d083b51b)
2018. aug. 26. 10:05

Egyetértek veled. Itt mindenki tegeződik, a valóságban általában én is, de vannak olyanok, akiknek nem engedem. Mert nem érdemlik meg, úgy viselkednek a másik emberrel.


Itt sem tegeződnék szivem szerint néhány goromba, magaslovas fiatalabbal. Azt hiszik, ők sz..rták a spanyolviaszt.

634. forrest2010 (válaszként erre: 632. - 12d083b51b)
2018. aug. 26. 10:04
:D :D :D
633. forrest2010 (válaszként erre: 628. - Bözsi néni)
2018. aug. 26. 10:01

:) jól van na ! én + a lányom kutyája nevén regisztráltam :)

valamikor mikor még az elején szerencsétlenkedtünk a férjemmel a neten nem akaródzott neki semmire regisztrálni , aztán a végén az én e-mail fiókomból regisztrált valahova , persze ugyanonnan én már nem tudtam :( ! nekem se volt annyi eszem , h nyitottam volna 1 másik fiókot.... a végén regisztráltam a Bundy kutyája nevén :) aztán , még 1-2 alkalommal belekavart nekem és onnantól nem mondom meg neki a jelszavamat , mert a végén már én nem tudtam a sajátomhoz jutni / a fene a puncsát !!! / :(

632. 12d083b51b (válaszként erre: 626. - Forrest2010)
2018. aug. 26. 09:59

Én sem vagyok mai csirke, sőt, ma született bárány sem! Nekem természetesnek tűnik, hogy az itteni tegeződésekkel eltűnnek a korok!

Csak olyankor akadok ki, amikor valaki otrombán belegyalogol a másikba, és ott nekem totál mindegy, hogy ki az idősebb, egyik ember a másikkal szemben viselkedjen emberként!

Nem igazán tudom elviselni, amikor valaki "magas lóról beszél" a másikkal, meg azt hiszi, hogy egyedül ő állt sorba amikor osztották az észt, vagy éppen ki tudja milyen alapon sértegeti a másikat... olyankor bizony sokszor kitör belőlem is a "paraszt-inteligencia", és kiakadok, mint a kotlós.


Azt vallom, hogy tegeződve is meg tudjuk adni egymásnak a tiszteletet, és magázódva is tudom én azt mondani: maga-maga marha! :)

631. Bözsi néni (válaszként erre: 625. - Smirnoff)
2018. aug. 26. 09:58

Nagy segítség volt, hogy rendszerváltáskor rávágták a tízszeres kamatot. Hát tényleg!


Ezt ugye már nem irigyled?

630. Bözsi néni (válaszként erre: 625. - Smirnoff)
2018. aug. 26. 09:55

Kedvezményt ma is kapnak bennfentesek, haverok, ilyen-olyan VIP ügyfelek.


Azt nem irigyled? cöcöcööö


Hát, elég szemét világ lett mostanra, hogy egymás segítése vagy támogatása helyett 20 forintért a daját anyjukat is leölik!

629. forrest2010 (válaszként erre: 622. - Ab61752c45)
2018. aug. 26. 09:54
sógornőm egy huszassal idősebb nálam :) 84 éves , ő a gyerkőceit is arra szoktatta h magázzák őt :( de én az első perctől tegezem / ő kérte így / sőt a gyerekeimnek is azt mondta nyugodtan tegezzék őt , ha rááll a szájukra a tegeződés , ha nem :)
628. Bözsi néni (válaszként erre: 619. - Forrest2010)
2018. aug. 26. 09:51

Hát, próbáltam mindenféleképpen regisztrálni, de mindre azt írta ki hogy ilyen már van.


Aztán mérgemben ez lett:D


De attól még nem kell valakit hülyének nézni, nert "néni" van a nickjében.


A baj ott van, hogy nem is fogja fel, mit ír a másik, hanem csak a név alapján ítél.

627. forrest2010 (válaszként erre: 623. - Smirnoff)
2018. aug. 26. 09:49

:) mi 1 hajdanvolt sváb településen lakunk a főváros szomszédságában , a svábok okosan , ésszel oldották meg az építkezéseket / na azért nem minden utcába :( / + a vízelvezetést....... hatalmas széles árkokat csináltak valaha , ahol a hegyről , az erdőből lezúduló vizet elvezették , aztán valamelyik okostojás / hatalomban lévő húgyagy ! / eladta az árkot !!!!! az a víz ma is lezúdul , ha nem a házak alá , akkor ki az útra folyik :( nem volt az véletlen hajdanán , h oda nem építettek , hanem meghagyták vízelvezetőnek :( eladták az erdőbe vezető kocsiutat , valakinek az is kellett :( aztán ha esetleg neadjisten ! ég az erdő akkor lehet keresgélni oda valami bejáratot :(

valaha szántóföldként hasznosították azokat a területeket ami nem igazán volt alkalmas építkezésre :( magas volt a talajvíz.......de 40-45 éve amikor terjeszkedett a falu eladták a szántóföldeket is és megindult az újabbkori építkezés , persze pincék nélkül , mert a talajvíz még ma is magas , aki volt olyan meggondolatlan és pincét is csinált nem igazán tudta használni az év nagyobbik részében :( eladó az egész világ :(:(

2018. aug. 26. 09:34
igaz ! de azért a fiatalok is másképp gondolják / talán :) / ha nem tesszük eleve hozzá a : néni szót :) v a fene tudja :) én se vagyok már régesrég mai csirke :) de a neten a zember olyan könnyen megszokja a tegezést , persze ! nyilván ez a hétköznapi valóságban nem működik így :( dehát más net :)))))))))) és más az élet :(
2018. aug. 26. 09:33
A kedvezmény nem segítség. Cöcccöcccö...
624. Smirnoff (válaszként erre: 622. - Ab61752c45)
2018. aug. 26. 09:30
Mi 30-35 között a csajokkal nenizzuk egymást. Most még vicces :)
623. Smirnoff (válaszként erre: 615. - Channa*)
2018. aug. 26. 09:28
Már vagy 15 éve volt egy arvizrol szó a híradóban, én emlékszem a nagy sirankozasra, hogy a kimondott utca kb 10-20%-anak volt biztosítása. Oooo, most mi lesz azokkal, akiknek nincs? ha az a 10-20 százalék meg tudta kötni a szerződést, akkor nem olyan helyen laktak, amire nem ad ajánlatot a biztosító.Mi lesz a károsultaknak? Remélem tanultak.Nem vagyok érzéketlen, de hülye sem. Aki élvezi a napsütést a párt mellett, annak számolni kell az árvízzel, viharral.
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook