Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Árverezés, kilakoltatás fórum

Árverezés, kilakoltatás (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
2018. aug. 26. 09:12
én utálom,ha néniznek.nem azért,mert fiatalabbnak akarnám magam láttatni.én az anyám sógornőjét is Ilonkának hívtam.a fiatal fiú,aki nálunk dolgozott,engem Erzsikének hívott.
621. 401f36ab4a (válaszként erre: 620. - Birebora)
2018. aug. 26. 09:10
Bizonyára mély gyökerei vannak a történetnek, amit nem fogsz itt megtudni, mert az már nem kiválóság lenne :)
2018. aug. 26. 08:56

Channa!


Nem tudom megállni, te miért van ennyire rosszindulatú és miért vagy mindig mindenkivel okostojás?

2018. aug. 26. 06:50
bakker ! kár , h Bözsi néni néven regisztráltál , mert a zemebr lánya azt hiszi mumi vagy :( / bár az is igaz , h én se vagyok kutya :( még ha azon is regisztráltam :)
618. Magdalénia (válaszként erre: 611. - Channa*)
2018. aug. 25. 22:16

Szerintem, ahogyan egy szűk családnak, úgy a társadalmi összefogásra is szükség van.


A polgárnak nem csak kötelességei vannak, ahogyan egy államnak sem csak jogai.


Ha valakinek építési engedélyt adtak árterületre, az is felelős! De ha egy egész várost veszélyeztet az ár, vagy a tűz, az közügy! Ne légy "szakbarbár". :)


Te csak az áldozatok felelősségét firtatod. Sőt még mások "hibáit" is rájuk vetíted ki, már szinte nevetségesen. De tényleg.

617. Piroska52 (válaszként erre: 615. - Channa*)
2018. aug. 25. 22:01

Aláírom, hogy ilyen is van,de bizony a víz nagy úr, nem nézi hová mehet.

Nem kellene engedni olyat hogy oda építsenek ahová nem volna szabad,na de nem értek én ehhez.

616. Channa*
2018. aug. 25. 21:53

Pedig úgy tűnik, hogy a valódi felelősek helyett szerinted az én lelkem fekete, holott a törvényeket nem én hozom, és nem is a munkáltatóm, hanem azok, akiket megválasztott a többség. De ha neked attól jobb, ha engem utálsz, meg a bankokat,h át tedd. Igazán nem tud érdekelni.


Csak egy kis logikus gondolkodás kellene ahhoz, hogy tudd mi történik körülötted, csak téged is sikerült valamivel elkábítaniuk. Sokakat egy kis utalvánnyal, a sok gyerekeseket az adómentességgel, stb.

615. Channa* (válaszként erre: 612. - Piroska52)
2018. aug. 25. 21:46

Biztos van ilyen is, de az árvízkárosultak nagy része árterületen lakik, és azt hozza helyre a következő árvízig, ami helyett egy kicsit messzebb is lehetne költözni.

Ilyen pl. a Római part is. Ha odaépítkezik valaki, akkor az tudja, hogy ott bizony lehet árvíz, azaz vállalja, hogy ez esetben így járt, nem?

614. Bözsi néni (válaszként erre: 614. - Channa*)
2018. aug. 25. 21:42

Ebben megint peched van, a szavazásban is, és nyugdíjas sem vagyok (még, bár már beadtam az igénylést) tehát sem az ingyen ebéd, sem a Böske utalvány nem érint.


Elég ócska célozgatás volt.

613. globus (válaszként erre: 610. - Mezei Virág)
2018. aug. 25. 21:04
Azért egy lakáshitel más. Kevesen tudnak kicsengetni húsz-harminc misit... egyéb fogyasztási cikk esetén korrekt. Életfontosságú lenne, hogy minden családban rendelkezésre álljon fél évnyi, ún. "leszarási pénz", ami azt jelenti, hogy bármi történjen, legalább fél évig víz felett tudnak maradni anyagilag. Mégis inkább azt látni, hogy ahol kevés a jövedelem, keveset osztanak be - ahol több, ott több fogy el. Mindenki pont annyi pénzt költ, amennyi rendelkezésére áll...
612. Piroska52 (válaszként erre: 611. - Channa*)
2018. aug. 25. 21:03

azért vannak olyan helyek amiket a legutóbbi nagy árviznél csak az imádság,a lakosság meg a katonaság mentett meg attól hogy az egész város viz alá kerüljön,

a Zagyvát,Szolnokon a homokzsák tartotta mederbe,az én gyerekem hordta a katonai teherautóval az embereket,a homokot a zsákot,a kaját mikor mit,

a viz nemkérdezi hová mehet meg hová mem,

mi messze lakunk viszonylag a Tiszától de minket is elöntött volna,abban az évben,ha nem lett volna ott mindenki aki él és mozog,homokzsákot rakni,pedig sok kilóméterre lakunk,

611. Channa* (válaszként erre: 600. - Bözsi néni)
2018. aug. 25. 20:51

A téged fikázók, mármint azokra gondolsz, köztük magadra is, akik pl, nekem estek? Mert itt inkább az történt és nem az, hogy téged fikáztak.


És ha már ismét megemlítetted az árvízkárosultságot.

Na, én ilyen támogatás, valamint fagykár és jégkár támogatást sem nyújtanék.

Miért építkeztetek árvíz területre?

Ki tehet a fagyokról? Ki tehet a jégesőről? Erről senki, épp ezért max. akkor kaphatnának ilyen kártérítést, ha biztosítást fizetnének.

De nem ezeket a támogatásokat lazán megkapják és mi ennek ellenére drágán vesszük a zöldséget és gyümölcsöt.


Árvíz: árvíz területre építeni, majd az árvíz miatt támogatást kérni? Hát érdekes.

Lehetne a víztől messzebb lakni és akkor nem lenne árvíz veszély, nem? És ez esetben nem kellene támogatást vagy hitelt felvenni az árvíz által okozott károkra...

610. Mezei Virág (válaszként erre: 609. - PöttyösPanka)
2018. aug. 25. 18:18

Természetesen ezt én is tudom!

Meg még sokan mások is. Mi nem is veszünk fel hitelt. Spórolunk. Mikor a fiatal ismerőseimnek mondtam ezt a válság előtt, jól kiröhögtek!

609. PöttyösPanka (válaszként erre: 607. - Mezei Virág)
2018. aug. 25. 18:08
Értem. De nem hinném, hogy attól, mert mi itt most kikiáltjuk, hogy legyen adósság minimalizálás, még bármi is változni fog. Mert akik tehetnének az ügyben valamit, azoknak nem áll érdekében.
608. Mezei Virág (válaszként erre: 606. - Bözsi néni)
2018. aug. 25. 17:29

Jóóó régen. A bankok akkor is betartották a szabályokat...

Már nem nagyon emlékszem ezekre a dolgokra.

Hááát a rendszerváltásra sem. Szerintem nem is volt. :(

607. Mezei Virág (válaszként erre: 605. - PöttyösPanka)
2018. aug. 25. 17:13

Az emberek.

Az adósság mértéke legyen tisztességes.

Most, akitől már mindent elvettek, még élete végéig fizethet, tán még az utódja is. Nincs elsétálás joga. A szomszédom megoldotta. 3 gyerekkel elment Európából. Nem tudnak leverni rajta semmit.

606. Bözsi néni (válaszként erre: 604. - Mezei Virág)
2018. aug. 25. 17:11
Rendszerváltáskorvolt, már pontosan nem emlékszem, hogy abban az évben még, vagy csak a következőben.
605. PöttyösPanka (válaszként erre: 601. - Mezei Virág)
2018. aug. 25. 17:07
Úgy értem, az emberek, a bankok vagy az állam? Mert olyan nincs, hogy mind, és azt tudjunk, melyiknek van lehetősége rá.
604. Mezei Virág (válaszként erre: 600. - Bözsi néni)
2018. aug. 25. 17:00

Ha a naaagy krach idején volt ez, nem is tehettek mást.

Ezt mindenki megsínylette. Romlott a forint, rendesen.

603. Amaunet (válaszként erre: 601. - Mezei Virág)
2018. aug. 25. 16:57
Matolcsyinak kell írni, vagy bejelentkezni a fogadóórájára! :D
602. Mezei Virág (válaszként erre: 599. - Bözsi néni)
2018. aug. 25. 16:54

Most mondjam, hogy jó magyar szokás szerint intézték?

A legszegényebbek mindig pórul járnak.

601. Mezei Virág (válaszként erre: 598. - PöttyösPanka)
2018. aug. 25. 16:52

A lehető legszélesebb körben, de nem férhet bele mindenki.

Az MNB rossz helyre költötte az árfolyam nyereséget. Ez így tisztességtelen volt. Akkor is, ha nem kell, és nem is lehet mindenkit megmenteni.

2018. aug. 25. 16:44

Ja, és az engem fikázóknak mondom, hogy nem volt, és most sincs hitelem, se forintos, se más.

Nekem akkor elegem lett, amikor az árvízkárosultként kapott (szüleim) kölcsönünkre egyik napról a másikra ráb@szta az OTP a tízszetes kamatot! És az akkori kormányzat nemhogy engedte, de lehetővé tette, helyeselte! A gengszterváltók!

599. Bözsi néni (válaszként erre: 593. - Mezei Virág)
2018. aug. 25. 16:40

Ezt mondtam én is korábban, de akkor nekem estek néhányan.


Arrol nem beszélve, hogy a hitelek nagy része nem is devizahitel volt, hanem "deviza alapú", azaz devizát hírből sem látott, csak a bankok számoltak úgy, mintha az lett volna.


Még az MNB is elismerte, hogy tisztességtelenül jártak el, sőt, a kormány is, azért hozták aztán a devizakorlátos tövényt meg az ún. Etikai Kódex is ezért született.

598. PöttyösPanka (válaszként erre: 596. - Mezei Virág)
2018. aug. 25. 16:27
Mármint kinek a legkisebb veszteségével?
597. syria (válaszként erre: 567. - Ab61752c45)
2018. aug. 25. 16:17
Az egy találó mondás. :) Apám is csak egy házat tudott építeni, de én tanultam az ő hibáiból, amikor átalakítottunk egy régi házat.
596. Mezei Virág (válaszként erre: 595. - Channa*)
2018. aug. 25. 15:54

Voltak bajok...

Nézd végig, amit Magdaléna az 591-be betett. Így összefoglalva még nem láttam - olvastam.


Tudom, hogy sokan voltak felelőtlenek, de attól még meg kellene oldani ezt a szörnyűséget. A legkisebb veszteséggel.

595. Channa* (válaszként erre: 593. - Mezei Virág)
2018. aug. 25. 15:49

Az FHB-ben köztudott, hogy történtek érdekes dolgok.

Ezért nem léteznek már.

Természetesen nem lesz felelősségre vonva a volt vezér, mert akkor nagyon sokan bebuknának a kormányból is, csak eltávolították, csináltak egy kis felhajtást, hogy úgy tűnjön tesznek valamit....

Ez a bank nem csak az ügyfelekkel szúrt ki ily módon, hanem elherdálta sok kisebb bank pénzét is.

Hát igen, a pénz nagy úr és ha kimerítették a magánnyugdíj pénztárakat, stb., akkor valahonnan kell szerezni plusz bevételt, mert a percenként megkeresett milliárdok másra kellenek...

594. Channa* (válaszként erre: 587. - Amaunet)
2018. aug. 25. 15:35
Tudom:DDDD
593. Mezei Virág (válaszként erre: 592. - Alfoldi13)
2018. aug. 25. 15:20

Nem is kicsit...

Annyira nincs miért sajnálni, védeni őket.Trükköztek.


[link]

Csúnyán kiszúrtak a bankok az adósokkal

A pénzintézetek leginkább a határidőket használták ki, hogy megakadályozzák a devizaadósok fix árfolyamon lehetővé tett végtörlesztését. Általában csak akkor szóltak az ügylet meghiúsulásáról, amikor már nem volt mit tenni.

Több végtörlesztővel kibabráltak a bankok, főleg a határidőket használták ki, hogy megakadályozzák, hogy adósuk fix árfolyamon megszabaduljon devizahitelétől – írja az azenpenzem.hu a végtörlesztéssel kapcsolatban folyó eljárásokra hivatkozva.

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook