Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » "Apró" hazugságok a nevelés szolgálatában? fórum

"Apró" hazugságok a nevelés szolgálatában? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
72. megi04 (válaszként erre: 70. - Trapiti)
2013. júl. 6. 17:49
Nem arról volt szó,hogy tartsunk félelemben egy gyereket! Hanem arról,megengedhető-e a kegyes hazugság,a füllentés a nevelésben...Szerinted nem.Ehhez képest,folyamatosan ellent mondasz saját magadnak.
71. spinneli (válaszként erre: 41. - Noarashi)
2013. júl. 6. 17:37

Én úgy tervezem, hogy ezeknél az ünnepeknél a hagyományokat is megtartjuk, viszont a keresztény gyökereit is átadjuk majd a gyereknek.


Az alap kérdésben-nekem ugyan még nincs tapasztalatom, de szerintem felesleges valós következmény nélkül fenyegetőzni, ha következetesek akarunk lenni egyes kérdésekben olyan határokat kell felhúzni, amiknek a be nem tartása tényleges, látható következményekkel jár.

70. trapiti (válaszként erre: 68. - Megi04)
2013. júl. 6. 17:35

Amikor egy negatív viselkedésmintát akar valaki egy alaptalan fenyegetéssel megváltoztatni, az nagy valószínűséggel valamilyen negatív, félelmet keltő fenyegetés lesz.

Én pl. arra is kíváncsi lennék, működik-e a nevelésben bármilyen fenyegetés? Lehet-e olyan alapokra helyezni egy gyerek nevelését ahol mindig valamitől tartania kell? Vagyis lehet-e a félelemre alapozni egy gyerek nevelését? Vagy esetleg érdemesebb lenne a megértésre alapozni?

69. trapiti (válaszként erre: 66. - Megi04)
2013. júl. 6. 17:32

Én nem véletlenül nem írtam nevet. Nem a konkrét esetről hanem egy jelenségről szerettem volna beszélni. A konkrét személy bizonyára nagyszerű ember és szülő, de vajon tökéletes is? Vajon MINDEN jó amit csinál? De tényleg nem erről akartam volna írni...


Amúgy nem kell aggódni az 5 évesem csinál mindent amit kell egy 5 évesnek ;) max. van másra is kapacitása, de talán ez még nem baj.

68. megi04 (válaszként erre: 64. - Trapiti)
2013. júl. 6. 17:27
De honnan tudod,hogy melyik a FÉLELMET keltő hazugság? Esetleg TE tapasztaltad? Pesten nőttem fel,egy udvari bérházban,egy rakás kölyökkel.Az egyik néni gyakran mondogatta:Ne rosszalkodjatok,mert hátra kötöm a sarkatokat! Ezzel nem félelmet keltett,pusztán elgondolkodtatott minket.Pár nap múlva ugyanis,mindenki TUDTA,hogy a sarka hátul van,vagyis a néni viccel!:)
67. megi04 (válaszként erre: 65. - Trapiti)
2013. júl. 6. 17:24
Figyelj...TE vagy a "hazugság ellenes!":)Az én gyerekeim Harry Potter rajongók....:)
66. megi04 (válaszként erre: 56. - Trapiti)
2013. júl. 6. 17:23

Figyelj,ezzel semmi gond,nagyon aranyos mese.De akkor ne oszd azt,aki szintén mesével nevel,csak esetleg másképpen mint te.Kacsa mama számomra többet ér,mint bármelyik "tudományos hülye szöveg",mert Ő már bizonyított!Sok gyerek köszönheti NEKI,a fejlődését.Volt gyereke,akiről totál lemondtak a csúcsfej nagyon okosok,mert ült,bámult,és csorgatta a nyálát.És az ő nevelésétől,a gyerek szinte normális szintre fejlődött.Nekem ez eléggé példa értékű.

Mindegyikünknek meg van a maga nevelési elve.Szerintem pl. egy 5 éves gyerek,színezzen,gyurmázzon,fessen.Fejlessze a nagy,és a kis motorikus mozgását.És rengeteget bukfencezzen,másszon,szaladgáljon.:) Babázzon,játszon szerepjátékot.És ne ivarsejtekről tanuljon,mert annak is eljön majd az ideje.Tanulja akkor.:)

De mindannyian mások vagyunk.Ettől nem biztos,hogy rosszabbak!:)

65. trapiti (válaszként erre: 62. - Megi04)
2013. júl. 6. 17:20
Ezek szerint az írók ne írjanak, a szülők ne meséljenek, a gyerekek ne fantáziáljanak, a rendezők ne csináljanak filmeket, mert az mind hazugság???
64. trapiti (válaszként erre: 60. - A0c1361e44)
2013. júl. 6. 17:18

"te állítod, hogy a hazugság nem a nevelést szolgálja"


Én NEM ezt állítom. Én azt állítom, hogy a FÉLELMET KELTŐ HAZUGSÁG nem jó, és a hangsúly elsősorban a FÉLELMEN van.

A kérdésfelvetésnek egyébként semmi köz nem volt a Mikuláshoz...

63. megi04 (válaszként erre: 60. - A0c1361e44)
2013. júl. 6. 17:16
És nem is hazudtál:D:D Hiszen azt nem kérdezte,mit maszíroz...:D
62. megi04 (válaszként erre: 53. - Trapiti)
2013. júl. 6. 17:14
Mert hazugság?:)
61. a0c1361e44 (válaszként erre: 59. - Trapiti)
2013. júl. 6. 17:10
Megválaszoltam.
60. a0c1361e44 (válaszként erre: 54. - Trapiti)
2013. júl. 6. 17:09

Nem, nem vagyok semmi ellen. Te vagy hazugság ellenes, ellenben lépten-nnyomon hazugságokat mondasz.


Én nem mondtam, hogy nem hazudtam a gyerekemnek, te állítod, hogy a hazugság nem a nevelést szolgálja. Én életkor alapján mondtam el a gyerekemnek a dolgokat, és igen volt, hogy hazudtam, mert amikor megkérdezte a fiam, hogy mi az a vibrátor, akkor csak annyit mondtam, hogy masszírozógép.

59. trapiti (válaszként erre: 57. - A0c1361e44)
2013. júl. 6. 17:08
Még egyszer megkérdezem, hátha kapok választ? Mit mondtál a gyerekednek pl. a kisbabás témáról hogy ne hazudj?
58. trapiti (válaszként erre: 55. - A0c1361e44)
2013. júl. 6. 17:07

Elolvastam, abból nem derült ki, hogy beszüntették, leírásod szerint több évig ment és a bátyád világosított fel, nem a szüleid...


Azon pedig, hogy igazi szülő vagyok-e nem hiszem hogy épp veled kellene vitát nyitnom ;)

57. a0c1361e44 (válaszként erre: 52. - Noarashi)
2013. júl. 6. 17:06

Ha nem hazudunk, akkor legyünk következetesek.

Szerintem.

De persze én nem tudhatom, mert én nem vagyok olyan okos mint egyesek.

56. trapiti (válaszként erre: 50. - Megi04)
2013. júl. 6. 17:05
Igen, egy kétkötetes meseregény főszereplői ;) Mindenhol laknak ahol el szoktak tűnni zokni. És mivel nálunk el szoktak, így biztosan nálunk is laknak ;)
55. a0c1361e44 (válaszként erre: 51. - Trapiti)
2013. júl. 6. 17:05

Rögtön gondoltam, hogy az én szüleim a hülyék és te az okos.

Ha elolvastad amit írtam, és meg is érted, akkor rájössz, hogy nem volt erőltetve, hanem beszüntették. A nagybátyám pedig nem csak hozzánk jött, hanem az unoka tesókhoz is, így kikerülni nem tudtam, csak annyiba, hogy hozzánk nem jön be.

Én mondjuk féltem Mézga Aladártól is, amikor az űrben utazott....


És minden szuper amit te csinálsz, bezzeg az össze többi szülő hülye, pedig ők igazi szülők is ráadásul....

54. trapiti (válaszként erre: 49. - A0c1361e44)
2013. júl. 6. 17:04
3 évesen nem, de akkor nem is érdekelték a részletek. 5 évesen meg már tudja. Egyébként komolyan érdekel, te mit mondtál???? ha már annyira hazugság-ellenes vagy...
53. trapiti (válaszként erre: 48. - Megi04)
2013. júl. 6. 17:03
Az hogy egy felhőn ült, az ő meséje, az ő fantáziájában. Miért ne találhatna ki meséket???
2013. júl. 6. 17:02

Ha egy 3 éves rákérdez hogy anyaaaaaaaaaaaa, én hogy születtem?

VAgy esetleg jön a kistesó és látja a gyerek, hogy anyja hasa nő és egyre inkább olyan mintha görögdinnyét nyelt volna le, akkor mit mond egy józan szülő?

Hogy gyerekem, apám hímvesszeje behatolt stb...

Na neeeee...

51. trapiti (válaszként erre: 46. - A0c1361e44)
2013. júl. 6. 17:01

Mit kérdezzek meg a gyerektől?


Nálunk egyébként pontosan azért amit te írsz, nincs soha beöltözve senki Mikulásnak, és eddig szerencsére ahová oviba járt ott sem divat ez... az óvónénik előadnak egy mesejátékot és amíg a gyerekek a tornateremben nézik, addig kerül a cipőjükbe az ajándék. Otthon pedig éjszaka, nincs semmivel sem ijesztgetve. Amúgy meg nem is értem, ha a szüleid látták, hogy félsz, minek erőltették a beöltözős dolgot??? Én biztosan nem tenném ki ennek a gyerekemet ha egyszer észreveszem hogy fél...

50. megi04 (válaszként erre: 45. - Trapiti)
2013. júl. 6. 17:00
Ez nem hazugság?????Te láttad a zokni mukikat?
49. a0c1361e44 (válaszként erre: 42. - Trapiti)
2013. júl. 6. 16:59

Pedig hazudtál!

Ha az ölelkezéstől baba jönne, akkor nagyon sok baba születne.

Nem csak a gólya a hazugság, hanem ez is, hiszen nem mondtad el pontosan, hogy mit kell tenni.

48. megi04 (válaszként erre: 42. - Trapiti)
2013. júl. 6. 16:59
Már ne haragudj,de attól,hogy szeretek egy férfit,és átölelem,nem lesz gyerekem! Ez hazugság!:)És a te gyereked egy felhőn ült????????????????????? :) Ez komoly?????
47. a0c1361e44 (válaszként erre: 41. - Noarashi)
2013. júl. 6. 16:57

Próbáljátok elolvasni, amit írtam!

Nem azt írtam, hogy mi nem várjuk a télapót és társait, hanem azt, hogy ilyen alapon ez is hazugság.

Érthető?

46. a0c1361e44 (válaszként erre: 40. - Trapiti)
2013. júl. 6. 16:56

Te lehet. Ezt megkérdezted annak idején a gyerekedtől is?

Én emlékszem rá, hogy ajándék ide vagy oda, de be voltam csinálva a télapótól.

A nagybátyám minden évben beöltözött télapónak és ahogy meghallottam a kopogást én el kezdtem üvölteni. A második cirkuszom után a nagymamámnál voltunk amikor jött a télapó és a bátyám meg tudta, hogy nincs is, így kiszöktünk nagymamánktól és az ablakon át leskelődtünk, hogy a szüleink pakolják be az ajándékokat az ablakba. Ezt a tesóm azért csinálta, mert én már télapó előtt 1 héttel rettegtem. A tesóm volt olyan rendes és azt is elmondta, hogy Imre nagybátyánk öltözik be télapónak és majd nézzem meg, hogy a műszakáll alatt látszik a vörös szakálla is:)


Tehát nem biztos, hogy a gyerek annyira heppi, amikor jön a télapó. Ja, és engem nem ijesztgettek semmivel....


És agyra visszatérve: Tudom, hogy hazugság az orrnövekedés és a télapó is, akárhogy próbálunk más sapkát húzni rá.

45. trapiti (válaszként erre: 43. - Noarashi)
2013. júl. 6. 16:55
Nálunk mostanában Zoknimukik laknak a szekrényben ;)
44. trapiti (válaszként erre: 41. - Noarashi)
2013. júl. 6. 16:54
Amikor a kérdést írtam, én sem ezekre a "hazugsákora" gondoltam :)
2013. júl. 6. 16:53
Ja és a szekrényben meg mumus lakik. Ezt minden gyerek és Stephen King felnőtt tudja :)
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook