Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » "Apró" hazugságok a nevelés szolgálatában? fórum

"Apró" hazugságok a nevelés szolgálatában? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
102. megi04 (válaszként erre: 90. - Trapiti)
2013. júl. 6. 20:38

Ne haragudj,de ennél nagyobb butaságot életemben nem hallottam!

Én imádtam az anatómiát.És végignéztem boncolást is.A gyerekemet mégsem vittem a proszektúrára,hogy megnézze,hogyan turkálnak a bácsi agyában.Ettől függetlenül,nem szerette a rajzfilmeket,viszont szerette 2-3 évesen Buffyt a vámpírok rémét,szerette Hulkot,(akitől engem kivert a víz)és szerette Angelt,aki egy vámpír..

Soha nem álmodott rosszat,és nem lett belőle személyiség zavaros fickó..

Érdekli a művészet,a kézművesség..

az állatokat,növényeket imádja..

Sportol,mert rémisztgetem egyfolytában,hogy ha abbahagyja,kövér lesz,mint én.Összességében fantasztikus,és érdeklődő fickó,nem látom,hogy baja lett volna attól,mert ő a horror filmeket kedvelte..:)

Lehet,hogy a kislányodat sem rémiszti meg a "nyúzott emberi test".:)Mert az csak kép.:)


Csak azért írtam le,miket nézett,mert ettől egy "okos" gyermek cicológus biztosan agylobot kapott volna.:)

101. trapiti (válaszként erre: 99. - 9b10f3d7ff)
2013. júl. 6. 20:37

Akkor ne kötekedj :) A felhőn csücsülés egy mese, amit nem én hanem a gyerek talált ki, rajzolt le, játszott el stb.

Egyébként szerinted ezentúl ha királylányt rajzol meg szárnyas pónit, akkor tiltsam le róla, mert olyanok nincsenek???

100. trapiti (válaszként erre: 89. - 9b10f3d7ff)
2013. júl. 6. 20:35

De azért az is kellett hozzá, hogy betartottad a szavad, ha elmondta, valóban nem volt büntetés, így nem féltek bevallani. Ebben az esetben a "hazugságot" nem arra használtad, hogy megfélemlítsd, hanem hogy elvedd a dolgok élét, és játékos formában "vallomásra" bírd őket.


Egyébként ez tényleg működik, nálunk is így van, ha őszintén elmondja mit csinált, akkor nincs büntetés. De amúgy is extrém ritkán van olyan helyzet ami "büntetésért kiált"... gyakorlatilag talán 2-3 ilyen eset volt összesen eddig, amikor tényleg szándékosan, akarttal tett olyasmit ami miatt meg kellett büntetni. Alapvetően a megbeszéléssel mindig mindent el lehet érni nála.

99. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 42. - Trapiti)
2013. júl. 6. 20:34
Nem akarok kötekedni, de a felhőcskén csücsülés is hazugság, ha szép hazugság, akkor is.
98. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 96. - Michelle.r)
2013. júl. 6. 20:30
Pedig hazudtam :)))
97. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 38. - Megi04)
2013. júl. 6. 20:30
Teljesen igazad van.
96. michelle.r (válaszként erre: 89. - 9b10f3d7ff)
2013. júl. 6. 20:29
Ez nekem nagyon teccccccccccccik :)
95. a0c1361e44 (válaszként erre: 80. - Trapiti)
2013. júl. 6. 20:28

Nem mondod, hogy te a virgácsot sosem hallottad?

Ezt melyik gyerek nem hallotta? Vagy melyik szülő nem alkalmazza?

Ilyen nem létezik!

Az óvónéni is mondja és mindenki. És a gyereknek semmi baja nem lesz tőle.

94. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 36. - Miss Sárika)
2013. júl. 6. 20:27
Ez tény, egyértelmű. :)
93. a0c1361e44 (válaszként erre: 79. - Trapiti)
2013. júl. 6. 20:25

:)))))

Az én fiam már 3 évesen kamatos kamatot számolt, gondolom ez azért volt, mert az anyja közgazdász.

5 évesen pedig jávában programozott és lapozgatta hozzá a szakkönyvet is. Gondolom azért érdekelte ennyire, mert ezt meg az apjától látta...

92. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 23. - Noarashi)
2013. júl. 6. 20:23
Hát ez is hazugság, mert NINCS. De, mert boldogan várják a gyerekek hazudjuk, hogy van.
91. a0c1361e44 (válaszként erre: 70. - Trapiti)
2013. júl. 6. 20:20
Én nem szeretem a fenyegetéseket, a gyerekek a szülő ijesztgetése nélkül is ki tudnak találni sok félelmetes dolgot. engem nem ijesztgettek, de ennek ellenére sok dologtól féltem. Én sem riogattam a gyerekemet, bár én is mondtam neki, hogy na mutasd csak az orrodat mennyire puha! Abból kiderül, hogy igazat mondtál e:)
90. trapiti (válaszként erre: 87. - Megi04)
2013. júl. 6. 20:14

A gyerekeknek ebben semmi horrorisztikus nincsen, ugyanúgy mint ahogyan a legtöbb gyerek mindenféle ellenérzés nélkül megfog kígyót-békát-bogarat-csigát, bármit amitől egy átlag felnőtt undorodik.

Azt hogy mi az undorító vagy félelmetes, a szocializációjuk során tanulják meg. Ha számodra horrorisztikus az emberi test, a gyereknek is az lesz.

89. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Trapiti)
2013. júl. 6. 20:08

Nálam nagyon jól működött a "kegyes hazugság"


Figyeltem mit csinál, majd csinálnak a gyerekeim, úgy, hogy nem látták.

Majd megkérdeztem, mit csináltak? Amikor elkezdtek halandzsázni, a homlokukra tettem a kezem és elmondtam, nem igaz, mert ez és ez történt. Elmondtam, anyának olyan érzéke van, hogy kiolvasom a fejükből mi történt. Elmagyaráztam akármilyen rosszat tesznek, ha őszintén elmondják nem lesz érte büntetés. Nos, ez nálam annyira bevált, hogy csak a kezem kellett a homlokuk felé nyújtanom, már mondták is milyen rosszat tettek, persze ehhez bizonyítanom kellett, hogy tényleg vannak ilyen képességeim. Valahogy úgy beléjük ivódott, hogy tizenéveskorokig ösztönösen mondták, ha a homlokuk felé nyújtottam a kezem.

88. megi04
2013. júl. 6. 18:31
Lehet,hogy rákérdez:Mi ez? És akkor elmondja az ember,hogy az egy sejt.Az éppen petesejt..És innen merre??? Mert szerintem,ezzel a gyerek "sokra megy"...
87. megi04 (válaszként erre: 86. - Trapiti)
2013. júl. 6. 18:29
Persze,hogy szépek...Főleg amikor áll benne egy fazon,aki konkrétan úgy néz ki,mintha megnyúzták volna...Pedig Ő csak az izmait szeretné megmutatni..Háát...ízlés dolga...:)Szerintem,ez horrorisztikus élmény lehet egy 5 évesnek...:)
86. trapiti (válaszként erre: 85. - Megi04)
2013. júl. 6. 18:25

Képzeld az én gyerekemnek is van neki való könyve, abban is van petesejt... csak ugye általában nem tudják elolvasni, sőt általában anyunak se sok fogalma van róla, hogy mi micsoda abban a könyvben.


Az anatómia könyvek egyébként meg szépek, nincs benne semmi különös amit egy 5 éves ne láthatna, de ettől még gyerekeknek készített könyvei vannak természetesen.

85. megi04 (válaszként erre: 82. - Spinneli)
2013. júl. 6. 18:22
Én láttam anatómia könyvet...Nem egy 5 évesnek való...Van olyan könyvük a gyerekeimnek:Az emberi test. De az nem az ÉN könyvem.Anatómia...és mégsem.:)
84. megi04 (válaszként erre: 82. - Spinneli)
2013. júl. 6. 18:21
Dehogy baj!:)Átvitt értelemben írtam.:)
83. megi04 (válaszként erre: 80. - Trapiti)
2013. júl. 6. 18:20

Azt,hogy ha rossz leszek,nekem csak virgácsot hoz a mikulás,soha,egyetlen percig sem hittem el.:D:D

És hogy ne árulkodjon,mert megnő az orra?? Ebből is csak azt szűri le,hogy nem helyes árulkodni.Egy gyerek azonnal "levágja" hogy amit hall,az tréfa,vagy komoly! Ha nem azonnal,akkor a második alkalomnál már igen.Talán egy versel tudnám neked elmondani..


„Engem ne emeljen a magasba senki, Ha nem tud addig tartani, Míg tényleg megnövök. Guggoljon ide mellém, Ha nem csak hallani, De érteni akar, Hogy közel legyen A szívdobbanásunk." -Ez a lényege.Nem felemelni kell egy 5 évest hanem leguggolni mellé....:)

82. spinneli (válaszként erre: 81. - Megi04)
2013. júl. 6. 18:18
ööö, miért baj, ha látja, hogy milyen az emberi test?
81. megi04 (válaszként erre: 79. - Trapiti)
2013. júl. 6. 18:16
Neeem....Vidd be egy műtétre,had okuljon...Hát,most erre mit mondjak???
80. trapiti (válaszként erre: 78. - Megi04)
2013. júl. 6. 18:15

Az adott esetben mint nevelési módszer hangzott el, hogy ha pl. árulkodik egy gyerek, akkor lehet neki ilyesmit mondani, hogy azért ne árulkodjon, mert megnő az orra. Erre még írta más is, hogy ő meg azzal fenyegeti a gyerekét ha rossz, hogy neki virgácsot hoz majd a Mikulás, és hogy ez ideig-óráig beválik.

Engem az érdekelne, hogy ez tényleg ennyire általános gyakorlat? (Mert nekem eddig nem jutott eszembe, hogy ilyesmivel fenyegessem a gyereket...) És arra is kíváncsi lennék, hogy működik-e? És ha működik, de nem a félelem működteti, akkor mi???

79. trapiti (válaszként erre: 77. - Megi04)
2013. júl. 6. 18:09
Egy 5 évesnek akinek orvos szülője van és aki kicsi kora óta szívesen nézegeti az emberi testről szóló könyveket és aki most már nemcsak nézeget hanem olvas is, bizony sok minden eszébe juthat. Szerinted mit tegyek? Tépjem ki azokat a lapokat vagy zárjam el előle a könyveket???
78. megi04 (válaszként erre: 75. - Trapiti)
2013. júl. 6. 18:09
Én nem értettem félre semmit.A mesék,szerintem,csak mint példák jöttek fel.Persze,hogy el kell magyarázni,hogy mi,miért jó,vagy nem jó.Viszont ha egy gyereknek azt mondom,hogy ne hazudj,mert tudom,amikor hazudsz,megnő az orrod,abban szerintem semmi életveszélyes nincs.Én is sokszor hallottam ezt,és egyáltalán nem rettegtem!
77. megi04 (válaszként erre: 76. - Trapiti)
2013. júl. 6. 18:07
Nekem egyik fiam se átlag gyerek.Sok minden eszükbe jutott,ami más gyereknek nem.Ezzel nincs baj szerintem.De hogy egy 5 évesnek nem jutnak eszébe az ivarsejtek"csak úgy" az ziher!
76. trapiti (válaszként erre: 73. - Megi04)
2013. júl. 6. 18:03
Hát az enyém nem egy átlag gyerek, sok dolog eszébe jut ami egy átlag 5 évesnek nem, de ehet hogy egy átlag 8 évesnek sem.
75. trapiti (válaszként erre: 72. - Megi04)
2013. júl. 6. 18:01

Valamit félreértettél. Nem a kegyes hazugságokról volt szó, már a fórumindító hozzászólásban sem. Az igaz, hogy amikor csak lehet és amennyire lehet igyekszem őszinte lenni.

A meséket nyilvánvalóan egy normális szülő sem iktatja ki a gyereke életéből az őszinteségre való hivatkozással. Nem is értem, hogy ezeket miért kellet ide keverni, hiszen a téma nyilvánvalóan nem erről szól, hanem arról amikor ahelyett hogy elmagyaráznánk, megtanítanánk a gyereknek hogy miért ne viselkedjen így vagy úgy, inkább megfenyegetjük valami baromsággal. Talán könnyebb kitalálni valamit amitől fél a gyerek, mint megmutatni neki vagy megértetni vele, hogy miért nem jó amit éppen csinál?

74. megi04 (válaszként erre: 69. - Trapiti)
2013. júl. 6. 17:52
Én példaképpen írtam a nevét.Nekem Ő egy példa!
73. megi04 (válaszként erre: 69. - Trapiti)
2013. júl. 6. 17:51

Attól függ,mit értünk a tökéletes alatt? Eleve nincs TÖKÉLETES ember.

Egyáltalán nem baj,ha másra is van kapacitása.Csak általában egy gyereknek,nem jut eszébe 5 évesen az anatómia...

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook