Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » "Apró" hazugságok a nevelés szolgálatában? fórum

"Apró" hazugságok a nevelés szolgálatában? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
192. Krisz42 (válaszként erre: 189. - Mamóka4)
2013. júl. 9. 15:54
A mese kitalált történet,nekem a gyerekem is felfogja már kicsiként,h mi a különbség a valóság és a mese között.Pinokkiónál elmondtam neki,h mit jelképez az,ami történik vele.Tudja,h nincsenek sárkányok,de a mesénél nem mondja,h nincs.Egyébként akonnektornál elmondtam neki,h baja lehet belőle és megértette.Nem hazudok sem kicsit,sem nagyot és a gyerekem elfogadja,h mi hogy működik,nincs belenevelt klissé.Pl.tegnap csúszdaparkban volt a medencében egy kislány.Borzalmasan megégett az arca,főleg az alsó része,fülei nem voltak,álla összeégett,szája alul nagyon csúnya volt.Kb.7éves lehetett,de lehet,h fiatalabb.5éves gyerekem barátkozós.Mikor mellé keveredett az apjával-kislány a nagymamával volt,néha feltünt az idősebb lánytestvére is-akkor fiam vele is barátságos volt,csak párom mondta később,h jàtszani nem játszottak,mert kislánynagyon bizalmatlan volt,de fiamnak bántó megjegyzése se volt.A koponya nem ijesztő neki,mert senki nem mondta,h annak kell lennie,bogaraktól nem pánikol,a kislány nemvolt visszataszítò,pedig mások messzire kerülték.Ő nem ezt látta tőlünk és mindig az igazságot mondjuk neki.El lehet mondani úgy,h megértse.Lânyomnak mikor 7évesen megkérdezte mi az a turbulencia,el tudtam magyarázni.Az 5éves felfogja azt is,h mi a vicc.Nagyon sok mindent értenek,különbséget tudnak tenni és nem játszom e a bizalmát.A nagyok se haragudtak a télapó,húsvéti nyúl miatt,mert az belefért,de semmi másban nem hazudtam-abban sem,mert nem kérdezték konkrétan-és így egyrészt mindig komolyan vettek,másrészt a bizalmuk is megmaradt.
2013. júl. 9. 15:28

szerintem a fórumindító is köti az ebét a karóhoz, meg azok is akik nem így vélekednek. :))


Nekem egy film jutott eszembe erről: A szerelem Harley Davidsonon érkezik. Itt az írónő neveli halál tudományosan a még nem beszélő kislányát, a témáról most eszembe jutott, hogy a kislány csavart dugott a konnektorba és az anyuka a másik szobából halál nyugodtan magyarázta a kislánynak, hogy milyen vezeték van a falban, hány V áram halad át rajta és a testében milyen károkat tesz. stb, Senkit nem minősíteni szándékoztam, csak ez jutott eszembe erről a véget érni nem akaró vitáról.

190. trapiti (válaszként erre: 189. - Mamóka4)
2013. júl. 9. 14:45

Még egy párszor megfuthatjátok ezt a kört, de a kérdés NEM a mesékről és a fantáziáról szólt, hanem azokról az esetekről amikor annak érdekében hogy a gyerekből kikényszerítsenek valamit, valamilyen félelmet keltő hazugságot hitetnek el a gyerekkel.


A mesék fontosak egy gyereknek, ez nem kérdés (különösen az olvasott vagy kitalált mesék) de ha a gyerekem megkérdezi, hogy vajon ha ő hazudik, neki is megnő-e az orra ha nem mond igazat, mint Pinokkiónak, nem fogom elhitetni vele, hogy igen.

2013. júl. 9. 13:40
Hazugságokkal kapcsolatosan,hát,akkor a gyerek nem nézheti meg a pinokiót,mert ugye,annak nőt az orra!Hamupipőkét sem,mert nem vágjuk le a lábunkat,hogy beleférjen a cipőbe,vagy mittudom én,hogy milyen meséket!Nyuszi, tojást tojik???(na ne..)Ha nincsenek apró hazugságok,csak a száraz tények,akkor ezek szerint 1 mesét nem olvashatnék el a gyereknek,vagy tudományos okfejtésbe kezdek,hogy miért nem igaz,az amit a költő,író leírt,akkor Ők is hazugok,és csúnyán becsapnak!A kicsiket,szerintem,mókásan,kinek-kinek a maga vérmérséklete szerint rá lehet vezetni,hogy miért is rossz,ha hazudik,és mi annak a következménye!Belefér,egy kis mókás ijesztés...(nem terror!),hogy helyes úton tartsuk a gyerekek önértékelését,és nevelését!Én is mondtam a lánykámnak,ha hallgatódzol,olyan nagy lesz a füled,mint a csacsié!Nem azt,hogy már akkora a füled...hanem,ha!!Tehát,ne csináld!Mindenki maga dönti el,hogy a gyereke egészségesen fejlődő,illemtudó,normális "GYEREK"lesz,vagy tudományos alapon ,világnézetemet ,akaratomat ráeröltető utánzatom !Szerintem a gyerekeket nevelni kell,hol mókásan,hol komolyan,de a gyerek,az gyerek legyen!Mesékkel,csinytevésekkel,apró hazugságokkal.Gyümölcséről lehet megismerni a fát!Majd,ha 20-on éves lesz,akkor fog kiderülni,hogy mi volt jó,és mi volt rossz!Nincs 2 egyforma gyerek!Nem lehet,mindenkire 1 sablont rá húzni!De ez csak az én saját véleményem,és tapasztalatom!
188. mamóka4 (válaszként erre: 187. - Ranna)
2013. júl. 9. 10:30
Bocsi,fórumot szerettem volna írni,de valahogy mellé gondolkodtam!
187. ranna (válaszként erre: 186. - Mamóka4)
2013. júl. 9. 08:56
Szerintem egy nem egy klub, mondjuk érdekes lenne, "Aprót hazudók klubja" és "Soha nem hazudók klubja"? :D
2013. júl. 9. 08:28

Sziasztok!

Bevesztek a klubba egy jelentkezőt??

Napok óta olvasgatlak bennőtöket,és tetszik a fórum!

185. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 160. - 325b42d966)
2013. júl. 9. 00:29
:DDD Ez aranyos volt, jót nevettem :DD
184. syria (válaszként erre: 158. - Megi04)
2013. júl. 8. 19:45

Szerintem az általad idézett szólások pont arra jók, hogy a gyerek elgondolkozzon: úúú, most valami rosszat tettem; anya haragszik, talán nem kéne máskor ilyet tenni.

S az igazán jól nevelt gyerek nem várja meg, hogy tényleg kukoricára térdepeltessék, hanem esetleg bocsánatot kér, vagy máskor nem tesz rosszat.

183. kattyus (válaszként erre: 181. - Ranna)
2013. júl. 8. 17:18
Látod! Nem vagyunk egyformák. A lányt sem riasztottam vele halálra:)
182. megi04 (válaszként erre: 173. - A0c1361e44)
2013. júl. 8. 16:32

Most már igen.De az első 2 évadban nem volt humorérzéke,(és szerintem,most sem sok van...)

Hogy trapiti,vagy bárki más,okos,vagy nem,ezt nem tudhatjuk,ameddig nem ismerjük.

Sok félék vagyunk.Mi nem értjük őt,és ő nem ért minket.Mindenkinek van egy saját nevelési elve.Minden miértnek,van azértje.És ameddig nem ismerjük egy miértre a választ,addig szerintem,nem bölcs dolog ítélkezni.

A filmben pl. én sokáig nem értettem,hogy ez a nő,vajon hibbant,vagy aspergeri?? Aztán kiderült,hogy milyen körülmények között nevelkedett..Oké,az csak egy film.De létezik ilyen is.Nem biztos,hogy azért olyan valaki amilyen,mert úgy nevelték,van,akinek a sorsa így hozza..

Engem pl.aki most ismer,az csak azt látja,hogy én állandóan a 4 fal között ülök.Nem tudhatják,talán el sem hinnék,hogy ameddig Pesten éltem,én fél pillanatig nem ültem.Állandóan rohangáltam,életigenlő voltam.Aztán kaptam gyors egymásutánban 3 akkora pofont az élettől,hogy a mai napig nem tudtam felállni...De a lényeg az,hogy oka van annak,hogy én olyan vagyok,amilyen.Mint ahogyan mindenkinek oka van arra,amilyen.

181. ranna (válaszként erre: 180. - Kattyus)
2013. júl. 8. 16:18
Az én húgomat is ezzel a nem létező szárnyassal ijeszgették és rettegett tőle, egyszer annyira sírt, hogy - tudom-tudom ilyet nem illik - kiabáltam anyummal, hogy miért kell rémisztgetni? Én sosem féltem tőle, rám nem volt hatással.
180. kattyus
2013. júl. 8. 08:25
Nem vagyunk egyformák:) Én "ijesztgettem" a lányom kicsi korában. Felénk mondják hogy "Elvisz a rézf...bagoly" Nem lett lelki sérült . 20 éves múlt és röhögve szokott erre emlékezni. Majd ő is mondja a sajátjának:)
179. csemár (válaszként erre: 178. - Trapiti)
2013. júl. 8. 08:25
Szerinted mivel lehet jól elmagyarázni egy óvodásnak, hogy az árulkodás bizonyos veszélyekkel jár? Mondjuk egy tízévessel nekem nem volna gond, no de 3-4-5 éves korban?!
178. trapiti (válaszként erre: 177. - Csemár)
2013. júl. 8. 08:21
Igen, ez valóban nagy hiba lenne. De azt gondolom, hogy félni/tartani olyan dolgoktól érdemes, amik a valóságban is léteznek, és nem olyasmitől ami egészen biztosan nem fog soha bekövetkezni. Igaz, azoktól sem félni kell hanem tisztában lenni a lehetséges veszélyekkel és tudni a helyzetnek megfelelően viselkedni. És éppen azért mert a gyerekek maguktól is hajlamosak ártalmatlan dolgoktól félni, a szülőnek szerintem nem az a dolga hogy ezeket még fokozza...
177. csemár (válaszként erre: 1. - Trapiti)
2013. júl. 8. 08:13

Lehet, hogy az illető - még! - ismeri Pinoccio történetét? (Az egy szép mese, szerintem.


Viszont - a felvetéshez - azt azért ideírnám: nagy hiba lehet, ha a gyerekünket arra neveljük, hogy semmitől se kell félnie!

176. trapiti (válaszként erre: 174. - A0c1361e44)
2013. júl. 8. 08:09

Próbáltam finoman megfogalmazni, de most leírom úgy hogy te is megértsd:

Szállj le a gyerekemről, semmi közöd nincsen hozzá hogy mit és hogyan teszek vagy nem teszek vele kapcsolatban. Nem kértem a véleményedet, a fórum nem erről szól, úgyhogy a továbbiakban légyszíves magadban tartani.

175. ranna
2013. júl. 8. 06:47

"Annyit még leírnék, hogy minden gyerek mástól fél, és ne legyünk lusták visszagondolni a saját gyerekkorunkra. Mitől féltünk? Mi okozott rettegést nekünk?" Ott a pont. :)

Jó, hogy kacsa mama leírta hogy is történt az ominózus ijesztgetés (elviccelődve), így mindjárt másképpen fest a dolog, mintha csak trapiti kezdő hsz-ét olvasom. A lényeg: igazából ijesztgetni, megfémlemlíteni a gyereket szerintem sem jó, sőt káros.

174. a0c1361e44 (válaszként erre: 157. - Trapiti)
2013. júl. 8. 06:05
Remélem végig gondolod, amit írtam és el is kezded a kivizsgálást, a gyerek érdekében. Már az sem kellemes, hogy örökösen csúfolják, hát még a "szövődmények", ha beteg...
173. a0c1361e44 (válaszként erre: 169. - Megi04)
2013. júl. 8. 06:01

Szerintem meg nem.

Temperensz szeretni való, vicces, okos, stb.


Trapitinak semmi humora, csak azt fogadja el véleményként, ami a saját szája ízének megfelel és még sorolhatnám....


Nagyon remélem,ezzel nem bántottalak meg,mert nem ez volt a szándékom!:))

172. megi04 (válaszként erre: 171. - Trapiti)
2013. júl. 7. 20:59

Akkor jó!:)


Nem azt mondtam,hogy PONTOSAN olyan vagy,hiszen gondolom,a film erősen túloz!:) Csak emlékeztetsz rá!:)

171. trapiti (válaszként erre: 169. - Megi04)
2013. júl. 7. 20:57
Nem sértődtem meg, bóknak veszem :)
170. trapiti (válaszként erre: 169. - Megi04)
2013. júl. 7. 20:56
Ebben van valami :) bár azért annyira talán nem vagyok érzelmi analfabéta...
169. megi04
2013. júl. 7. 20:50

Trapiti...nagyon-nagyon remélem,hogy nem érted félre,amit most írok!!!! Mert NEM sértésként írom,sőt!:)

Emlékeztetsz,Dr. Temperens Brennenre,a Dr. Csontból...:) Ő az,aki egyszerűen nem érti,hogy miért nem a realitás talaján forog a világ...? Pedig okos nő,és a gyermekét IMÁDJA,kikészítve,még a bölcsődei gondozónőket is!:)

Nagyon remélem,ezzel nem bántottalak meg,mert nem ez volt a szándékom!:)

168. 325b42d966 (válaszként erre: 166. - Megi04)
2013. júl. 7. 20:48
Nem ijedt meg de szerencsére "meggyógyult" és azóta megbeszéltük a "fejszétszedést" is és jót mosolygott rajta.
167. 325b42d966 (válaszként erre: 163. - Trapiti)
2013. júl. 7. 20:45
Tudom hogy oka van de azért írtam hogy ő a nevelt lányom,nyílván lelki oka van de a betegség színlelése nem gyógyítja a lelki sebeit erre próbálok irányt mutatni neki sok-sok beszélgetéssel ,közös játékkal,családi programokkal.Ez csak egy példa akart lenni az "apró" hazugságaim közül.
166. megi04 (válaszként erre: 164. - Trapiti)
2013. júl. 7. 20:44
Csakhogy a gyerekek sokkal okosabbak,mint hisszük.Nem biztos,hogy ilyesmitől megijednek..:)
165. megi04 (válaszként erre: 160. - 325b42d966)
2013. júl. 7. 20:43

Nekünk "varázs kenőcsünk" van...(hámosító kence).Ha elesett,és sírt,hoztam a varázs kenőcsöt,amivel bekentük a sebet,és már nem is fájt...:)

Kicsi koromban,szerettem "kattogtatni" a bokám...Ilyenkor mindig mondtam apunak:Apu,nyikorog a bokám...Közölte,hogy rendben,majd holnap bekenjük kocsikenőccsel..A mai napig emléxem,hogy engem ez csak egyszerűen elgondolkodtatott,hogy vajon hogyan csinálja majd? egyetlen percre nem ijedtem meg!

164. trapiti (válaszként erre: 162. - Megi04)
2013. júl. 7. 20:42
Ezek most épp nagyon szép példák... a vicces dolgokkal semmi baj nincs, de azt mondani egy gyereknek komolyan a komoly problémájára, hogy egy orvos majd szétszereli a fejét... hát nem tudom... szerintem ezek nem azonos súlycsoportban vannak.
163. trapiti (válaszként erre: 160. - 325b42d966)
2013. júl. 7. 20:40
Hát én nem tudom... a színlelt betegségeknek oka van, és nem hiszem hogy azt ennyi lenne megoldani. De örülök ha nálatok ennyivel megoldódik.
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook