Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Anyajegy eltávolítás fórum

Anyajegy eltávolítás (beszélgetős fórum)


71. Magdala (válaszként erre: 68. - Icus)
2007. jan. 5. 19:09

Köszi a választ!

Ott a "K" Klinikán ez a sebészeti rendelés pénzes? Illetve mennyi egy vizsgálat, majd a mütét? (-> esetleg priviben irhatod)

2007. jan. 5. 10:20

Sziasztok!

Nem tudná valaki megmondani, hogy mi alapján döntsem el, hogy lézeresen vagy sebésszel távolítsák el az anyajegyeket? Eddig egy bőrgyógyászt kérdeztem meg e-mailben, ő azt mondta, hogy lézerrel szigorúan tilos. De sokan vannak, akik mégis ezt választják. Most akkor melyik a jobb? Vagy mi dönti el?

69. cskata (válaszként erre: 62. - Debóra)
2007. jan. 5. 10:10

Szia!

Tudom, ezt könnyű mondani, de nem szabad ennyire megijedni!:) Miért nem mentél el másnap egy másik dokihoz, hogy kiderüljön, neki mi a véleménye az anyajegyeidről..?

Egyébként szerintem nem is mondhatott volna semmi kokrétat (jó vagy rossz indulatú-e az anyajegyed) a nagyítós vizsgálat alapján, hiszen azt csak a szövettanin tudják megállapítani a műtét után! (én legalábbis így tudom..)

Persze nem kétlem, hogy kedvesebben is előadhatta volna magát a doktorbácsi - de sajnos vannak ilyen emberek is.. én ezért járok magán bőrgyogyihoz, mert ott legalább "megküzd" a pénzéért a doki: mosolyog, kedves és barátságos..:)

Egyszer régen sztk rendelésre betelefonáltam időpontot kérni, a doktornő elmondatta velem a panaszaimat a telefonba, majd megkérdezte, hogy van-e otthon XY nevű gyógyszerem, mert akkor el is kezdhetem szedni, úgyis csak azt írná fel... jó fej, nem - látatlanban, vizsgálat nélkül diagnosztizált a drága..:))) na, ez volt a végső lökés a magánrendelés irányába...:)))

68. Icus (válaszként erre: 64. - Magdala)
2007. jan. 5. 08:31
Kulcson voltam a K'-klinikán. De a városi korház sebészetének a főorvos asszonya műtöt.(Most meg nem mondom neked a nevét!)A bőrgyógyásznál is Kulcson voltam, A Hőnigsmidth Évá-nál, Ő Fehérvárról jár le minden csütörtökön. Bármi van kimegyünk hozzá, a gyerekekkel is!
67. Lenus (válaszként erre: 66. - Magdala)
2007. jan. 4. 21:21
hát persze, hogy nem. De fogom a kezed, :)))))))
66. Magdala (válaszként erre: 65. - Lenus)
2007. jan. 4. 20:56
Elkisérhetsz, foghatod a kezem; de remélem a szikés dolgot már nem Te akarod csinálni!
65. Lenus (válaszként erre: 64. - Magdala)
2007. jan. 4. 20:48
Ne félj. Nem kell parázni. Ha kell elkisérhetlek, ha akarod.És ha szeretnéd akkor fogom is a kezed.
2007. jan. 4. 20:47

A Sebészeten vagy a Ligetközben voltál?

Az utóbbihoz most készülők; illetve hónapok óta csak mindig előjön a para.

63. Icus (válaszként erre: 55. - 2767c33143)
2007. jan. 4. 19:50

Nekem, a mellem alatt volt, egy anyajegy. Le kellett venni, helyi érzéstelenítéssel, 10perc alatt megvolt. 2-3 hét múlva mentem varrat szedésre, és akkor, már a szövetten is meg volt. Ami hál'istennek rendben volt.

Az anyajegyhez képest hosszú és szerintem mély is lehettett a sebem. Szövettannál, valami olyasmi volt, hogy Óriás sejt képződés indúlt meg, de az anyajegy épp környezettből lett kimetszve.

Amiről te halottál, ott szerintem nem vágták ki elég méllyen az anyajegyet, és már valami rosszindulatú elváltozás műtét előtt elkezdődőtt.


Szerintem, sosem szabad félni elmenni és elenőriztetni magad!!! Minél előbb mész el annál jobbak az esélyeid!!!

62. debóra (válaszként erre: 55. - 2767c33143)
2007. jan. 4. 18:42

Szia. Én kb. 3 hete voltam bőrgyógyásznál, aki dermatoszkóppal megnézte az anyajegyeimet. Nem fáj, az végülis nagyító. Van a hátamon egy nagy, ami dudoros, az teljesen ártalmatlan. Van kb. 3-4 olyan lapos, ami picit sötétebb a többitől, tehát nem barna. Azt mondta a doki, hogy nyáron ha kimegyek a napra, akkor 40-es faktoru krémmel menjek ki és nézessem félévente. De bunkó volt, mert azt mondta, ha neki lenne, akkor elmenne a sebészetre és kimetszetné. Na szóval engem annyira halálra rémísztett, hogy én három hete teljes stresszben élek, hogy most mi a fene van. Azt sem mondta, hogy jóindulatu, azt sem mondta, hogy rossz. Bunkó volt. Szóval három hete már minden félét bebeszéltem magamnak. Ezért előjött egy kisebb pánik rohamom is. Szóval bunkók ezek a mai egészségügyesek. Nem tudom, hogy mennyiből tar

tott volna szépen felvilágosítani, hogy hölgyem ne ilyedjen meg, nem rosszindulatu, de ha gondolja, akkor szedesse ki. Ha mostanában a hidegtől viszket a bőröm, már azt hiszem hogy rákos vagyok. Teljes pánikban élek hetek óta.

Holnap megyek el a háziorvoshoz, megmutatom neki, ő sebész is egyben. Elmondom neki, hogy milyen bunkón bántak velem. Kiváncsi vagyok mit fog ő mondani, mi a teendő vele.

Szóval ennyi történt velem.

61. cskata (válaszként erre: 60. - J a d e)
2007. jan. 3. 18:38

Szió!


Huhh, ezek brutális árak...:( nekem kivágták és 10-15.000 körül volt a műtét magánrendelésen.. A kötözésekért, varratszedésért pedig már nem is kellett külön fizetni.. DE én szegedi vagyok! Nem tudom, hogy Te hol élsz - ha esetleg Pesten, akkor el tudom képzelni, hogy ennyivel drágább.. viszont ez kész rablás..:(

Bár nem tudom, hogy most az én dokimnál mennyibe kerül egy anyajegy eltávolítás, én 2005 tavasszal voltam..

2007. jan. 3. 17:57

Sziasztok!


Én is megjártam azóta az Sztk.-t! A doki nagyon rendes volt és nem javasolta, hogy ott álljunk neki leszedni az anyajegyeket az arcomról (nem is nagyon akartam)! Azt mondta, hogy sokkal rosszabb a fonalak minősége meg minden, mint egy magánrendelőben! Viszont neki nincs magánrendelése!

Dr. Sóti Erika elérhetőségét nem tudom ki írta meg múltkor, sajnos az Ő telefonszáma már nem él! Vagyis nekem nem veszi fel senki, már több napja próbálom felhívni!

A másik gondom, hogy nekem nagyon húzósak ezek az árak, amiket írtok, de azt sem szeretném, ha rossz kezekbe kerülnék és heges maradna az arcom!:-( És mivel az arcomon vannak az anyajegyek, ezért nálam gondolom csak a lézer jöhet szóba, kimetszés nem!

Tarifákról tudtok nekem bővebbet írni, hogy hol mennyi? Nekem sajnos nagyon sok 15 ezer Ft csupán egy első vizsgálatért, a 30-40 ezer forintos beavatkozásról nem is beszélve! Vagy mindenhol ennyi???:-(

Köszönöm a segítségeteket ismét!

Üdv.

ILdi

59. cskata (válaszként erre: 55. - 2767c33143)
2006. dec. 20. 14:00

Szia!

szerintem eltávolítás után nem válhat rosszindulatúvá, mivel - a szikés verziónál legalábbis - nem marad belőle semmi, hiszen körbemetszik teljesen...

én is hallottam mindenféle rémhíreket, de amíg nem beszélsz egy szakorvossal addig ilyeneket ne higgy el! azon kívül először úgyis csak nagyítóval megnézi az adott anyajegyet és lehet, hogy nem is javasolja az eltávolítását - de nem azért, mert elrákosodhat, hanem azért mert látszik rajta, hogy ártalmatlan...


rólam már 3at vettek le és semmi sem történt, az összes szövettanim negatív volt és örülök, hogy nem kell már velük "szenvednem"..

ez rutin-műtét (még igazán műtétnek sem nevezném, hiszen nem tart sokáig és helyi érzéstelenítéssel csinálják) - szóval szerintem nem kell tőle félni!


még annyi, hogy én sztk-ba nem mennék vele (nem nagyon tetszik, ahogy ott általában hozzáállnak az emberhez), de én egyébként is magánrendelésre járok fogorvoshoz, nőgyogyihoz is, így bőrgyógyászhoz is..

58. Cilka (válaszként erre: 55. - 2767c33143)
2006. dec. 20. 13:46

Szia!

Ne félj! Én is nagyon sokáig gondolkodtam,öt orvost is megkérdeztem.Végül rászántam magam a levételre.Három csúnya anyajegyet vettek le.A szövettan jó lett.

Most már nagyon örülök, hogy túl vagyok rajta.

Az orvosok szerint nem a levételtől lesz rosszindulatú,az már az is volt.Bátran menj el orvoshoz és vetetsd le.

57. cskata (válaszként erre: 53. - P.Rita)
2006. dec. 20. 13:42

Szia!

Maga a "műtét" kb. 20 perc (max fél óra..) - de abban már az is benne van, hogy megbeszéltél minden tudnivalót a dokival a köv. napokra vonatkozólag... a varratot 2 héttel a műtét után szedik ki.

A szövettani vizsgálat eredménye..? húú, talán 1 hét... legalábbis úgy rémlik...

Nálam ebben az ütemben zajlott.

56. drot
2006. dec. 20. 12:41
szégyelem azanyajegyemet,és el szeretném távolitani.
55. 2767c33143 (válaszként erre: 33. - Debóra)
2006. dec. 19. 08:01

szia Debora!


Nekem pomtosan úgyan az a problémám mint neked.

Én is félek ,elmeni is , félek a rossz nem kínánt választol.

Te azota mire jutottál?

Én is halottam már olyat ,hogy valakinek eltávolitás unán rossz indilatu lett. meg halt.

54. 2767c33143 (válaszként erre: 50. - Minti)
2006. dec. 19. 07:51

Szia !

van egy lézer sebész DR. KOVÁCS MÁRIA

06-30/9250-387

53. P.Rita
2006. dec. 15. 19:06

Sziasztok!


Kb. mennyi ideig tart egy anyajegy levetetése-a szövettani vizsgálatot is beleértve?

köszi

52. cskata (válaszként erre: 51. - Hetoaat)
2006. dec. 15. 13:09

Szió!

Én Dr. Haraszti Gábornál voltam, ő a Kálvin téren is rendel az SZTK-ban, de magánrendelője van a Kálvária sgt-on "Anna-Lak" (ha jól emlékszem) néven, a Kálvária tér sarkán. (azon a részen, ahol régen volt egy OMW benzinkút.) A tel. számát átküldöm priviben Neked!


Egy barátnőm pedig a Szent István téren volt anyajegyet levetetni, Dr. Krizsa Juditnál - az ő tel.számát is átküldöm!

Mivel már péntek van, nem tudom, hogy keddnél hamarabb bárki tud-e egyáltalán Téged fogadni..:(

Sok sikert!:)) küldöm a tel. számokat!

51. hetoaat (válaszként erre: 40. - Cskata)
2006. dec. 15. 12:07

Hello Kata

en is szegedi vagyok, es most nalam is eloallt ez a problema. baratnom veletlenul megkapargatta az egyik anyajegyemet, amit ma reggel vettem eszre es szeretnek vele minel elobb orvoshoz fordulni. meg tudnad mondani te melyik maganrendelonel voltal? en a medicenterbe kertem idopontot, de ott leghamarabb kedden van rendeles es jo lenne valami hamarabbi idopontot keriteni. elore is koszi!

50. minti
2006. dec. 14. 11:10

Sziasztok!


Debrecenben tud vki olyan magánbőrgyogyit, ahol eltávollítják az anyajegyet? Vagy jó az sztk is? Muszáj lenne levetetnem párat, eléggé parázok tőle, de már évek óta foglalhoztat adolog. Kösz!!

2006. dec. 13. 19:52

Sziasztok. Én ma voltam a bőrgyógyászaton, végre.

Szóval ami a hátamon van nagy anyajegy az "ártalmatlan".

Azt mondta a doki, kb. 4-5 olyan anyajegyem van, amit ő eltávolítattna. Laposak, de picit sötét. Szóval még rá kell magam szánni a sebészeti beavatkozásra. Félek.

48. cskata (válaszként erre: 47. - J a d e)
2006. dec. 13. 19:40

szívesen!:)

majd számolj be, mi volt!:)

2006. dec. 13. 19:02

Sziasztok!


cskata!


Köszönöm a válaszod! Holnap megyek a dokihoz, kíváncsi leszek mit mond!


ILdi

46. Mohawe
2006. dec. 12. 22:32
Sziasztok! Éppen most készülök levetetni 4 anyajegyemet, mert engem zavarmak. Ugyszeretném, hogy utánna ne maradjon heg. Ars Medica lézerklinikára gondoltam. Szeretnék segítséget kérni, kérem aki járt már ott az segítene nekem, adna tanácsot, vagy esetleg egy jobb helyet tudna ajánlani! A pénz nem számíít! köszönöm előre is
2006. dec. 8. 16:35
Rolam 11 szemolcsot tavolitottak el, sokkal kenyelmesebb az eletem nelkuluk, mert nagyon rossz helyen voltak, es esztetikailag sem voltak tul szepek. Az arcomon illetve az allamon is volt, de mara nyoma sincs a mutetnek.
2006. dec. 8. 16:07
hát én is lefogom vetetni.mert nagyon zavar mióta belekptam, előtte nem volt vele gond!
43. cskata (válaszként erre: 41. - Ceb3227a5e)
2006. dec. 8. 09:25
a hozzászólásod alatt írtam le a tapasztalatom - én egyébként levetetném a helyedben! (nekem a hátamon volt hasonló, a melltartó kapcsok állandóan dörzsölték, "piszkálták".. már 2 éve megszabadultam tőle a bőrgyogyim javaslatára!:))
2006. dec. 8. 09:10
Nekem a szám sarkától lefelé van egy kiemelkedő lencsényi anyajegyem. Így születtem, hozzám tartozik, nem okoz problémát. A testem több pontján is van hasonló, de nincsenek kitéve irritációnak, úgyhogy egyenlőre maradnak.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook