Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Anyajegy eltávolítás fórum

Anyajegy eltávolítás (beszélgetős fórum)


101. Lizus0103 (válaszként erre: 100. - Agida82)
2007. febr. 11. 13:09
Szia! Apáromnak volt egy anyajegye elmentünk vele orvoshoz és egyből műtötték, mivel gyanus volt hogy rosszindulatú. Szerintem ha valami baj lett volna a tiéddel,vagy nem lett volna biztonságos biztosan nem ezt javasolják, de azért nézesd meg biztos ami biztos alapon
100. agida82
2007. febr. 10. 17:49

Sziasztok!

2 napja vetettem le kettő anyajegyemet. Eredetileg szikésen szerettem volna, de az orvos azt mondta, hogy csináljuk lézerrel. Szóval levette, nem fájt, de most így 2 nap után is egy kicsit gennyesnek, gyuladtak látom. Ami még jobba aggaszt az-az, hogy így valóban gyökerestől el tudták e távolítani, vagy csak felületileg. Sajnos buta voltam és utána néztem, és rengeteg helyen olvastam, hogy nem bíztonságos a lézeres eltávolítás ugyhogy már tiszta pánikban vagyok. Ha valaki hozzá tudna szólni, örülnék neki.


D.Éva ha még lehetséges küldenél fotót a te sebhelyedről, hogy legyen összehasonlítási alapom. előre is köszönöm.

2007. febr. 5. 08:57

Sziasztok!

Nálunk a férjem családjában mindenkinek rengeteg kisebb-nagyobb anyajegye van (testszerte, arcon is), és a fiamon is egyre több jelenik meg. Van esetleg valakinek tapasztalat ilyesmiben? Gyerekkorban érdemes vajon leszedetni (nehogy belekapjon)? Tudtok esetleg ajánlani jó dokit? (Bp és környéke.) Köszi előre is. :)

98. tufish (válaszként erre: 92. - D.Éva)
2007. jan. 29. 15:04
Szia Éva!En is érintve vagyok a témában , örülnék ha kuldenél egy képet összehasonlitáskeppen ugyanis nekem az arcomat(és nem csak) ékesiti néhány melytől szivesen megszabadulnék de egyelőre tanacstalan vagyok.A forumot olvasva sem lettem okosabb hogy lézer vagy szike lenne a megoldaás de elöbb utobb meglépem vagz igy vagy ugy...
2007. jan. 25. 16:27
olyan mint a damil.... pffujj
2007. jan. 25. 16:11
Nekem nem volt kellemetlen a varrat szedés, csak az volt szar, hogy éreztem ahogy húzzák ki azt a "fonalat", vagy mit használnak ilyenkor?? És az wááá... kicsit fos érzés volt, de nem fájt..
95. d9d8721118 (válaszként erre: 76. - Mimo)
2007. jan. 25. 16:02

Bocsi hogy csak most írok. Nekem így volt:

Bementem a műtőbe, felfeküdtem az asztalra, letekartak izoláló kendővel, körbe érzéstelenítették a bőrt és kimetszették az anyajegyet és elküldték szövetvizsgálatra. Pár nap múlva meg mentem varratszedésre. Nekem nagyon kellemtelen volt mert a nyakamon is csinálták, olyan volt mintha el akarták volna vágni a nyakamat :) De megérte, mert nem idegesít

2007. jan. 25. 15:45
Nekem volt egy elég érdekes anyajegyem, nem is tudom, hogy ez minek számított, mert kb.5 centis hosszú volt vékony de iszonyú csúnya volt...nagyon zavart, beleakadt a fésű néha mert a nyakamon hátul volt,és azért elkerülhetetlen volt, hogy hetente 2x-3x ne kapjak bele.. kb. 4 éve elhatároztam, hogy leszedetem, elmentünk egy magánsebészhez és egybőllelézereszte, 20 rongyot dobtunk ki az ablakon.. egy mind szép és jóó volt, mert úgy vettem észre, hogy elkezd gyógyulni, na persze, elkezdett visszanőni és a végén odajutottunk ki, hogy elkezdett vírusosan elváltozni elég csúnya volt, fájni nem fájt, csak zavart, hogy szinte élt az a seb ott a nyakamon.. aztán szegedre mentünk mert, ajánlottak apukámnak ott egy nagyon jóó dokit, és ők egyből elkezdtek hülledezni, hogy mit műveltek a nyakammal mert hát ez iszonyat.. Szóval a doktornő, javasolta, hogy ettől úgy szabadulhatok csak meg, ha teljesen kivágjuk, engem nem érdekelt semmi már csak szabaduljak meg attól ami a nyakamon volt..Megvolt a kisműtét, és megszabadultam tőle, és azóta nem nőtt vissza és szépen behegett! Most csak az látszik, hogy picikét fehérebb ott a bőr..de nem vészes!
93. mimo (válaszként erre: 92. - D.Éva)
2007. jan. 24. 00:21
Szia!!engem érdekelne nagyon!!!Az adatlapomon megtalálod az emailcimemet...ha elküldenéd a videot megköszönném!!puszi!!!!!!
92. D.Éva
2007. jan. 23. 20:12

Sziasztok.


Nekem leszedték lézeresen, és abszolút nem fájt.

Olvastam itt, hogy csak a szikés műtéttel lehet jól kimetszeni, és szövettanra küldeni, de ez nem igaz!

Ugyanis nekem 8 mp alatt fájdalom nélkül szedték le, és már a szövettanin van az anyajegyem.

Nincs szikés kimetszés, ami heget hagy a varással együtt, és vér sem folyik.

Erről tudok mutatni egy videófelvételt is, de mivel linket ide nem szabad csatolni, privibe elküldöm bárkinek.

A szikés kimetszés mélyebb, és abszolút nem garantált, hogy nem nől e vissza az anyajegy.

A lézeres azért is jóval jobb, mert amint hazajöttem le kellett szedni a tapaszt, és azóta sem érzek egy pici fájdalmat sem.

A tesómnak szikésen volt, és panaszkodott, sőt a varrása is látszik, de rendesen.

Ha valakit érdekel a dolog írjon nyugodtan, és küldök képeket az anyajegyem előtt, és 2 órával a levétel után.

Éva

2007. jan. 15. 21:20

Lapos anyajegyet lézerrel lelehet szedni?

vagy inkább kimetszéssel?

90. minti (válaszként erre: 89. - Mimo)
2007. jan. 15. 10:19
Először amikor mentem, csak megnézte az anyjegyeimet a bőrgyógyász, és utána adott egy 1 héttel későbbi időpontot a levételre. Ingyenes! De azért tudod..Barátnőm ismerőse az orvos, nem fogadott el zsét.
89. mimo (válaszként erre: 88. - Minti)
2007. jan. 14. 21:15
Én is oda megyek holnap, de nemtom leveszik-e!!!Ott ingyenes????Tb által????????
88. minti (válaszként erre: 87. - Ajax)
2007. jan. 14. 20:06

Szia Ajax!


Látom Te pesti vagy, én a debreceni klinikán vettem le az anyajegyem. Kettőt vettek le, így volt kb 20 perc, abszolút fájdalommentes.

minti

87. Ajax (válaszként erre: 84. - Minti)
2007. jan. 13. 19:17

Szia!

Kérlek írd meg hol van ez a kedves doki. A héten tervezem, hogy elmennék.

2007. jan. 13. 18:02

Sziasztok!


Ha lehet ilyet kérdezni most mennyiért vesztegetnek egy anyajegy levételt? Pesti vagyok.

Van pár anyajegyem ami zavar és leszedetném.

Tudtok orvost ajánlani aki megbízható de azért egy kismama is megtudja fizetni?


Köszönöm:Virág

85. emagdi
2007. jan. 11. 11:58

sziasztok!

Bp-en tudtok valami humánus, nem túl drága helyet ajánlani, ahol meg lehet szabadulni a nem kívánt anyajegyektől? (lehetőleg szikés megoldást, mert ahogy itt olvasom az a tutibb)

én már vagy egy éve halogatom hogy elmenjek:((. egyszer már jártam a körzeti bőrgyógyásznál, na az kb úgy állt hozzám, hogy "mit keres itt ezzel a hülyeséggel?", ezek után nem nagyon erőltettem a dolgot. (csak csodálkozom, mert amúgy meg mindenhonnan azt hallom, hogy menjen el mindenki megnézetni az anyajegyeit, főleg, ha elkezdenek nőni)

köszi!

84. minti
2007. jan. 11. 10:20
Szerintem a legjobb megoldás asebészeti úton, szikével történő eltávolítás, mert akkor el lehet küldeni a levett anyajegyet szövettanra. Nekem ma vettek le kettőt, csak az injekciót éreztem, dokinő nagyon aranyos volt, beszélgettünk közben. 2 hét múlva varratszedés, remélem szövettan rendben lesz. Évek óta le akartam már szedetni, az egyik kiálló, a másik pedig lapos de fekete volt.
2007. jan. 8. 18:58
Na mostmár én is tanácstalan vagyok:)
82. D.Éva (válaszként erre: 46. - Mohawe)
2007. jan. 8. 18:53

Szia.


Ha minden igaz, én holnap kedden 3-kor fekszem az asztalra, és veszik le az Ars-ban az anyajegyem.

De most hogy itt olvastam, elbizonytalanodtam, mert több helyről hallottam, hogy nem szabad lézeresen, csak kimetszéssel?

Ki tud erről valamit?

Éva

81. D.Éva (válaszként erre: 80. - Tünde733)
2007. jan. 8. 18:43

Szia.


Én tudok egy helyet ahol azonnal lveszik lézeresen fájdalom nélkül.

ha érdekel írj privátba.

dikoeva@citromail.hu

2007. jan. 5. 22:03
Nekem is van egy anyajegyem a mellemen,ami az utóbbi időben jó nagyra nőtt!Ha most elmegyek a dokihoz,ő dönti el,hogy le lehet venni,vagy sem?És ha lelehet,a vizsgálat után mikor veszik le?hallottam már olyat,hogy várnia kellett 3 hónapot,és csak utána vették le.Aki tud segitsen!Köszi!
79. cskata (válaszként erre: 78. - Mimo)
2007. jan. 5. 21:55
:)) rendben, és ne félj!:)))
78. mimo (válaszként erre: 77. - Cskata)
2007. jan. 5. 21:46
Köszi szépen!!El fogok menni, és beszámolok róla igérem!!!!!!!
77. cskata (válaszként erre: 76. - Mimo)
2007. jan. 5. 21:40

Szia! Helyi érzéstelenítéssel veszik le, az anyajegy mellé kapsz injekciót. Semmit sem lehet érezni a "műtétből", teljesen fájdalommentes.

De mindenképpen menj el orvoshoz. Mégiscsak jobb érzés egy szakemberrel beszélni, mint otthon találgatni, hogy vajon mi lesz most.. és egyáltalán nem biztos, hogy bármilyen rossz indulatú elváltozás elkezdődött! Nekem is volt a hátamon, időnként fájt, máskor meg semmi.. elmenten, levették és negatív volt a szövettani is, szóval utólag kiderült, hogy nem volt vele semmi probléma!:)

76. mimo (válaszként erre: 75. - D9d8721118)
2007. jan. 5. 21:20

Köszi szépen a tanácsot!!!!

Nekem is sajnos problémás helyen van...és attol félek hogy belekapok!!!!!

Amugy meg ott nem igazán zavarna a helye mégha látszana is mert általában fedett még nyáron is!!!!!Meg ha nem akkor is szebb lehet mint ez a ronda barna anyajegy!!!

csak anno azt mondták hogy nem igazán érdemes hozzányulni, mert pont akkor alakulnak ki rákos sejtek ha megpiszkálják az érintett területet!!!!

De meg fogadom a tanácsodat.Hogy veszik le??helyileg Lidicaint adnak és ugy??????

2007. jan. 5. 20:51
Szia! Nekem a nyakamon és a hátamon volt egy-egy jó nagy kiáló anyajegy. Én leszedettem. Kicsit kellemetlen volt, de így legalább nem áll fent a veszélye hogy belekapok, vagy valami gond lesz. Szerintem szedesd le, mert az anyajegy nőhet és később több gondot okozhat. Nem kell annak ott lenni, ha nem muszáj. Ha ügyes a doki meg se fog látszani a helye. NE FÉLJ!!! :)
74. mimo
2007. jan. 5. 20:46

Sziasztok!!!

nekem is van a hátam közepén két nagy anyajegy.Az egyik tünetmentes, de a másikat állandoan irritálja a melltarto.

Voltam anno bőrgyógyásznál....félévente menni kellene controllra...de már 3 félévet kihagytam.

Mostanában az anyajegyem körül fájdalmat érzek,...félek.Kedden megnézetem.Amugy meg ápolonő vagyok...és jó trehány((((((((((((((.


Ha egy anyajegy rosszindulatu akkor ugyanugy kezelnek mint más daganatos beteget???Pl, kemoterápia stb::::???Tud valaki erről valamit??????

73. Cilka (válaszként erre: 70. - Gréta81)
2007. jan. 5. 20:36
Börgyógyász döntheti el, dermatoszkopos vizsgálat után.
72. Icus (válaszként erre: 71. - Magdala)
2007. jan. 5. 19:30
Ment a privi!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook