Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Anyajegy eltávolítás fórum

Anyajegy eltávolítás (beszélgetős fórum)


161. sanyi_t (válaszként erre: 152. - Angel84)
2007. márc. 27. 16:40

Szia Angel84!


Nekem a volt páromnak az arcán végeztek wolfram-hurokkal eltávolítást, és mit ne mondjak nem igazán sikerült szépre. Világos bőrtípusú és a helyén most "kör" alakú rózsaszín heg van!! Próbálta kenni kenőccsel, de nem igazán segített...sajna! Nem elriasztani akarlak tőle, de szerintem a dolog magáért beszél, bár ez csak egy eset s egyén függő!


Szóval, sok sikert ha esetleg mégis döntenél valamelyik mellett.


Én ma megyek leszedetni talán 4-5 db-ot az arcom kellős közepéről és a szíkés megoldást választottam. Remélem nem fogok csalódni benne...


Szia.

160. Mágika75 (válaszként erre: 159. - Debóra)
2007. márc. 27. 15:45
NEM KELL FÉLNED! Kb5-10 perc az egész, és már kész is van! NEM FÁJ!!!! :-)
159. debóra
2007. márc. 27. 15:28

Én nem mennék lézeres eltávolításra. Egy sebész is szépen tudja a dolgokat a helyére tenni. Legalábbis remélem.

Én holnapra vagyok előjegyezve reggel 8-ra. És iszonyatosan félek.

158. Angel84
2007. márc. 24. 10:40
Szia Bogárka000! Köszönöm, h leírtad a véleményedet... hát mostmár mégjobban elbizonytalanodtam! Egyébként nekem a hátamon van, és igazából a hajam eltakarja, de mégis nagyon zavar:-(( Megnéztem azt a bőrdokit, akit ajánlottál, és már el is döntöttem, h elmegyek hozzá -legalább egy szűrésre- de akkor láttam, h Szegeden van a rendelője:-(( És én pesti vagyok... Na mindegy, azért mégegyszer köszi:-)
2007. márc. 23. 21:56
[link] A doktor úr ingyenes szűrést és tanácsadást nyújt. A [link] linken is ö ad tanácsot, én igy utólag érzem h ha öt választottam volna, akkor most nem úgy nézne ki a hasam, ahogy ...
2007. márc. 23. 21:49
Sajnos én is csak utólag tudtam meg h léteznek tuti kis gyógykenőcsök, meg persze azt is h a lézeres megoldásnak csak a neve az ami igazán csábitó (mert modern technikát sugall) és amúgy az is csak ugyan annyira fáj,mint a másik módszer.
2007. márc. 23. 21:46
Ja, egyébként a lézeres eltávolítás és a kiégetés az bizony ugyanaz, csak ugye manapság már modernebb gépekkel dolgozunk. Én a wolfram- hurkot sem vállalnám be, csak a tiszta sebészeti beavatkozást, amikor minden nem odaillö részt tutira eltávolitanak (és meg is vizsgálnak). A steril és tiszta sebet aztán Contratubex gél meg egyéb csodaszerekkel hegmentessé lehet gyógyitani. Ez persze csak az én szerény véleményem...
2007. márc. 23. 21:41
Szió mindenkinek, szeretném megcáfolni a " ha világos,nem napoztatott börön végezik el a beavatkozást, akkor nem marad utána fehér heg" tévhitet. Tudatosan készültem az anyajegyeim (8db) levételére, de ha nem készültem volna, akkor sem lett volna nagy a változás, mert már kb 6 éve nem napoztam,az anyajegyek meg a hasamon voltak, szóval ki van zárva h nap érte öket a beavatkozás elötti pár évben). A lézeres kezelés után betartottam az orvos utasitásait természetes aloe géllel is kezeltem, késöbb bioptron lámpával is próbálkoztam, de még mindig elég csúnyák a hegek. a legapróbb 2 anyajegyem (1-2 mm átméröjü)hegét csak természetes fénynél lehet látni, a többi viszont (2-3 mm átméröjüek)hihetetlenül ronda! Magamon kivül még 2 embert ismerek aki a lézeres megoldást választotta, hát az övéik helyén is frankó kis fehér folt van, pedig az egyik lány full kreol tipus, a másik meg teljesen érzékeny és hófehér bőrű.
153. Bernus (válaszként erre: 151. - Agida82)
2007. márc. 23. 20:24
Köszönöm a válaszodat, nekünk a varratszedés elmaradt, így én is hasonlóképpen járok el mint te !
152. Angel84
2007. márc. 23. 18:29

Sziasztok!


Azt szeretném kérdezni, hogy van-e olyan, akinek az ún. wolfram-hurokkal szedték le az anyajegyét? Elsőre nagyon jól hangzott (be is jelentkeztem jövőhétre), egyrészt mert az így leszedett anyajegyet is el tudják küldeni szövettanra -a lézerrel ellentétben- másrészt pedig azok a képek, amik fent vannak a lézerklinika honlapján nagyon meggyözőek voltak. Sajnos az interneten sehol nem találtam több infót róla... kiv. hogy egy orvos, azt írta az egyik hölgynek, h ő azért nem ajánlja, m ezzel a módszerrel nem szedik ki az anyajegy gyökerét és olyan heg marad utána, mintha kiégették volna:-( Van vkinek erről tapasztala?

151. agida82 (válaszként erre: 150. - Bernus)
2007. márc. 23. 10:38

Szia!


Amikor nekem levették én csak a varratszedésig ragaszgattam le, utánna már nem, hanem körömvirág krémmel kentem. Tudom milyen lehet a kislányod bőre, mert az enyém is nagyon csúnya volt a sebtapasztól, mintha kicsípte volna.

150. Bernus
2007. márc. 23. 09:37

Sziasztok !


Van egy kis problémám, ezért megpróbálok tanácsot kérni tőletek !

Lányomnak aki 9 éves lesz, a múlthét ikeddjén vettek le egy gombostűnyi sérült anyajegyet, azóta már voltunk kontrollon, és minden oké volt. Sőt már ezen a héten zuhanyozhatott is . Ám a seb lassan gyógyul, a varrat elvileg magától eltűnik, mert felszívódó szállal varrták össze.A problémám viszont az, hogy a kislány bőre borzasztóan érzékeny és a sebtapasz már elég rendesen kikezdte a bőrét, de úgy nem tudom elengedni suliba, hogy be ne kössem, ha itthon van nincs beragasztva.Bekrémeztem neki, de akkor viszont nem lehet letapasztani, SZERINTETEK MUSZÁJ MINDIG LERAGASZTANOM? Félek, hogy valami beleakad a varratba! Előre is köszi ha válszoltok !

149. Mágika75 (válaszként erre: 147. - Debóra)
2007. márc. 22. 20:56

Ja és még valami.

Az arcomon volt az anyajegy. Semmi nem látszik a vágásból, varrásból. Még nekem is keresnem kell a helyét. :-))

148. Mágika75 (válaszként erre: 147. - Debóra)
2007. márc. 22. 20:54

Szia Debóra!


Nekem évekkel ezelőtt volt.

A szám sarkában volt egy anyajegy, ami elkezdett nőni. Kaptam helyi érzéstelenítést és semmit nem éreztem. Viszont láttam az eszközöket!!! Brrrrr!

Kb 10-15 perces dolog volt. Leragasztották a helyét és mehettem is. Nem volt "lábadozási idő". Rögtön működőképes voltam. A varratokat saját magamnak kiszedegettem ráérő időmben :-))

Ne izgulj! :-)

Várom a beszámolót, hogy Te hogy élted meg.

Minden jót!

Mágika

147. debóra
2007. márc. 22. 20:12
Sziasztok. Én jövőhéten szerdára vagyok a sebészetre előjegyezve. Iszonyatosan félek. Ha valaki volt már sebészeti kimetszésen, akkor várom a tapasztalatokat. Fog-e fájni? Vagy mennyi ideig nem lehet dolgozni menni, mivel fogdrász vagyok, nekem ez kiesés lesz. Köszönöm a válaszokat, priviket is várok.
2007. márc. 22. 18:41

Sziasztok!

Én leszeretnék szedetni 3-at,Kecskeméten lakom szóval valahol itt kellene egy bőrgyógyászat ahol leszedik.Az érdekelne hogy ez mennyibe kerülne és hogy mi kell ahoz hogy leszedjék,elég annyi hogy én leszeretném és kész?Az egyik elég furán nézzki,gömbölyű és olyan mintha koszos lenne,de nem,1 éve voltam kb orvosnál és nem mondtak rá semmit,csak megnézték az összes anyajegyem és kész.Minél hamarabb jó lenne a segítség,mindjárt bejönnek a melegek és akkor nem lenne vmi jó.Előre is köszi

145. agida82 (válaszként erre: 134. - T23)
2007. márc. 19. 15:47

Szióka! azt elfelejtettem leírni, hogy kb. 1,5 hónapja vették le és még nekem is kell levetetnem, mert rengeteg anyajegyem van és én is a azikés mellet voksolok.

Nekem azért szinpatikusabb, mert szerintem így lehet kellő mélységben kivenni és így lehet rendes szövettant készíteni.

144. agida82 (válaszként erre: 134. - T23)
2007. márc. 19. 15:44

Szia! Én azért mentem a dokihoz, mert ahogy a ruha dörzsölte az anyajegy feldagadt (olyan volt mitha vizzel telt volna fel) ígyhát elmentem a dokimhoz, (akinél már szedettem le egyet szíkével) hogy szeretném levetetni. Én ezt a 2-t is szikével szerettem volna, de ő határozottan az mondta, hogy nagyon jó lesz lézerrel is. (hát ilyen helyzetbe az ember mit tehet nem vitatkozik, bele egyezik) Én úgy érzem, hogy ez sokkal érzékenyebb mint a szikés helye, pedig az nagyobb volt, viszont attol hogy ez kissebb és köralakú semmivel sem lessz szebb mint a szikés.

Annyit mondott, hogy elküldi szövettanra, amiröl kaptam is egy papírt, de elég érthetetlen volt ő azt monta jó lett az eredménye és még azt is mondta, hogy kenjem körömvirág kenőccsel.

143. agida82 (válaszként erre: 142. - Sanyi_t)
2007. márc. 19. 15:27

Szia!

Ne félj, nekem is vettek le szikével anyajegyet, de nem fájt, inkább csak kellemetlen volt.

Sok sikert!

142. sanyi_t
2007. márc. 19. 15:05

Sziasztok!


Nagy érdeklődéssel olvasom a véleményeket és tapasztalatokat. Nekem is van néhány anyajegy az arcomon és most már nagyon zavarónak tarom őket, de eddig nem mertem semmit sem kezdeni velük. Azonban olvasgattam a hozzászólásokat és úgy döntöttem, hogy megnézetem őket és ha lehet akkor le is szedetem. Ma voltam egy kimondottan anyajegy szűréssel foglalkozó rendelőben, ahol picit húzós áron, de tetőtől talpig (szó szerint) átvizsgáltak 30-szoros nagyítású mikrószkóppal is. Irtak szakvéleményt, és ott is a sebészeti úton való leszedést ajánlották, amenyiben akarom. Így hát már csak a bátorságomat kell összeszednem, hogy bejelentkezzek egy plasztikai sebészhez.


Baromira parázok, hogy milyen lesz.


Mindenkinek sok sikert kvánok, aki most és aki később fog műtétre jelentkezni.

141. teltzsu (válaszként erre: 138. - Moncsicsi83)
2007. márc. 19. 05:37

Jó reggelt!


Moncsicsi,menj el orvoshoz! Lehet, hogy csak irritálja valami. De amint BÁRMILYEN ELVÁLTOZÁS VAN, akkor azt meg kell mutatni...


Az meg, hgy fáj-e, egyéni dolog...Ahogy azt korábban írtam, szerintem nincs értelme máshoz hasonlítani a saját anyajegyeinket/szemölcseinket, stb., ezek egyéni dolgok. Mint ahogy a fájdalomküszöb is.


Melltartó kapcsán:

Nekem szemölcsöt égettek le, 2-3 napig nem hortam melltartót, mert kényelmetlen volt, de utána minden rendben volt. :)


Manitu: privi megy.


Szép napot.

:)

140. manitu (válaszként erre: 137. - Teltzsu)
2007. márc. 18. 18:48

Szia teltzsu

Érdekelne a doki elérhetősége.Köszönöm a segítséget.

139. tünde733 (válaszként erre: 138. - Moncsicsi83)
2007. márc. 18. 17:50
Szerintem ne várj vele!!Ha nőtt az ,ég nem olyan gáz.Nekem is a mellemen van,két hete nagy nehezen rászántam magam,és elmentem a dokihoz!Ott az mondták,hogy semmi baja(pedig már 2 centis,és mondtam,hogy nőtt),azért amiért nekem nem tetszik nem kell hozzányulni,levenni!nem hagyom ennyiben,megyek másik dokihoz!:)
2007. márc. 18. 17:38
Huh... Növekszik az anyejegyem, felvan puffadva, piros körül és viszket. Ilyen tünetei voltak valakinek? Nem merek dokihoz elmenni, mert tudom, hogy úgy is leveteti. Félek tőle. Fájdalmas amikor leveszik, vagy utána? Valakinek vettek már le a melle alól (nő)? Nem bántotta a melltartó? Ha valakinek van hasonló tapasztalata írjon!
137. teltzsu (válaszként erre: 135. - Manitu)
2007. márc. 18. 16:44

Szia manitu, nekem sebész vágta ki.

A nyakamon volt 1 anyajegy ill. a hónaljamon. És mindkettő félig már fel volt válva.

Bőrgyógyásszal megnézettem előtte, aki rögtön küldött ahhoz a sebészhez, akivel ő "dolgozik" együtt.

A sebász 2 varrattal zárta le mindkettőt - de nekem kb borsónyi anyajegy volt mindkettő, picit látszik a helye, de engem nem zavar. Na meg inkább metsszék ki mélyebben, rendesen, és ugye szövettant is illik minden ilyen eltávolított "bibircsókról" csinálni - de ezt normális sebész tudja. :)

A lényeg, hogy az én esetemben nem volt rosszindulatú elváltozás egyiknél sem. :)


Ha lehet még 2 megjegyzésem:

- Felesleges dolog mások tapasztalatai/"élményei" alapján előre kombinálni, vagy arra alapozni, kinek hogyan gyógyult a seb, stb.

Mindannyian mások vagyunk, nincs 2 egyforma bőr, előre azt sem lehet megmondani, kinek hogyan gyógyul egy ilyen seb.

Nekem pl a nyakamon a heg, keloidosan gyógyult, a hónaljamon viszont nem. De ez semmit nem jelent, mert ez az én bőröm, az én testem.

Egyáltalán nem jelenti azt, h más is ugyanígy fog járni.



- Ha rám hallgatsz, most már nem csináltatsz semmit. Így is enyhe volt a tél, sokat sütött a nap mostanában, ha nem akarsz maradandó fehér foltot, akkor várj télig.

De ha jó a dokid, akokr ő sem nyúl hozzá már most, tavasszal.

Mindenféle szemölcs- anyajegyeltávolítást szigorúan télen kell csinálni, amikor fehér a bőr (értelemszerűen szoláriumozott bőr esetén is fehér folt maradna). Ha fehér bőrön végzik a beavatkozást, akkor nem marad fehár folt a heg helyén. :)



Ennyi. Szép délutánt :)

ui: ha érdekel, megadhatom priviben a bőrgyógyászom elérhetőségét. :)

136. debóra (válaszként erre: 135. - Manitu)
2007. márc. 17. 21:09
Szia. Én több bőrdokinál is érdeklődtem, hogy melyik a jó, a lézeres, vagy a sebész. Nekem azért a sebészeti eljárást ajánlotta, mivel sötétek. Én a BM. korházban szedetem le március 28-án. Kicsit félek, de nem fog fájni. Azt mondta a bőrdoki, hogy szépen dolgoznak ott a sebészek, nem igazán fog látszódni a nyoma. Napra azt mondta, hogy utánna ne menjek egy darabig, mert akkor fehér foltok lesznek a helyén. Azért jobb a sebészeti eljárás, mert szövettant készítenek. A lézerrel nem tudnak, és ha rákos sejtekre utaló jel van, akkor cseszhetjük. Szóval inkább sebészeti uton távolítsátok el. Én három hónapja ezen rágódom, végülis az életem is mulhat rajta később.
135. manitu
2007. márc. 17. 19:20

Sziasztok

Van valaki akinek nem lézerrel szedték le?Jó lenne ha leírná a tapasztalatát mert itt ahogy olvasom nem nagyon sikerülnek jól a lézeres műtét.Így nem nagyon merek belevágni.

134. T23 (válaszként erre: 133. - Agida82)
2007. márc. 17. 14:32

Szia Agida82!


Nekem szintén egyet a nyakamról, egyet-egyet a bal és jobb lapockámról, kettőt a derekamról és egyet a mellkasomról szedtek le 5 évvel ezelőtt.


Műtét után sokáig, kb. 1 és fél-2 évig puha és bordós, lilás szine volt. Mostanra már kifehéredett mindegyik és megkeményedett.

Érzékenyek voltak nekem is sokáig, régen volt, hogy ha a melltartópánt hozzáért a heghez, akkor dörzsölődött, de mostmár nem fáj.


A hegeim sokkal nagyobbak lettek, mint az anyajegyek voltak korábban, kb. akkorák, mint egy 1-2 forintos pénz, csak ovális alakban, kemény, kidudorodó hús. :(


Szerintem Neked sem fog fájni később. Mikor szedték le? Az orvos mondott valamit?


Én is nagyon megbántam, hogy lézerrel szedték le. De már én se tudok változtatni rajta. Aannyit tudok csinálni, hogy ha később le kell szedni párat (mert van még kb. 3-4), akkor azokat sebészi úton fogom kérni.

133. agida82 (válaszként erre: 132. - T23)
2007. márc. 16. 21:51

Szia!


Nekem is leszedtek kettőt lézerrel, egyet a nyakamról egyet pedig a vállamról. Már másnap megbátam, hogy endgedtem lézerrel, de most már késő. Abba már beletörődtem, hogy nem lesz szép, de még most is nagyon érzékeny. Minden reggelre beduzzad a vállamon a heg olyan mintha feltelne vizzel, attol hogy a vállamon fekszem és irritálva van. Neked is volt ilyen? Ne haragudj, hogy ilyennel terhellek, de mivel neked 6 db. vettek le azért van tapsztalatod benne. Előre is köszönöm válaszod.

132. T23
2007. márc. 16. 20:04

Sziasztok!


18 éves koromban levettek rólam 6 anyajegyet, mert olyan helyen voltak, ahol irritálódtak, kidörzsölődtek valami miatt mindig (bugyivonal, melltartópánt). Az orvos, akihez rendszeresen jártam ellenőrzésre, azt mondta, hogy a lézeres megoldás a legjobb, mert hamar megvan, nem fáj, és nagyon szépen be fog gyógyulni nem is fog látszani. A másik megoldást, hogy sebész kivágja, azt csak futólag említette meg, és arról nem is nagyon beszélt, a lézeres variációt mondta egyetlen megoldásként. Miután leszedte a 6 anyajegyet, kamillázni, kenegetni, ecsetelni, kötözni kellett, aztán a mély kivágás besebesedett, és miután leesett a seb nagyon csúnya fehér, kemény sebhely, keloid lett belőlük. Mikor rákérdeztem, hogy elmúlik-e, azt mondta, hogy ezek mindig látszódni fognak. Vannak, akiknek így gyógyul. De ezt a legelején nem mondta. Úgyhogy eléggé elcseszte, és meg is bántam, ezt a lézeres dolgot, meg azt, hogy ahhoz az orvoshoz mentem, nem érdeklődtem több helyen. Két barátnőmnek is leszedték lézerrel és ugyan olyan hegek maradtak a testükön, mint nekem. Van még néhány anyajegyem, amit le kéne szedni, de azt biztos, hogy nem lézerrel fogom leszedetni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook