Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Anyajegy eltávolítás fórum

Anyajegy eltávolítás (beszélgetős fórum)


191. Moon01
2007. ápr. 20. 16:26
Sziasztok! Én ma voltam a sebészeten. A hátam közepén volt egy nagy anyajegy. Rettenetesen féltem, de csak a szuri fájt (ki lehet bírni) Nem bántam meg hogy megcsináltattam. Most egy kicsit fáj a seb, de remélem hogy 1-2 nap és elmúlik.
190. 73143bdbd8 (válaszként erre: 187. - Popy81)
2007. ápr. 18. 19:24

Az anyajegyek eltávolításánál sajnos nem aszerint érdemes módszert választani, hogy melyik után marad kisebb heg! Csak egyféle módszer elfogadható, méghozzá a műtéti kimetszés! A többi módszer kuruzslás és komoly szövődményei lehetnek. Inkább azt érdemes feltenni, hogy ki csinálja a beavatkozást, mert attól több függ...

...és az is nagyon fontos, hogy mindíg készüljön szövettani lelet.

(a műtét utáni gyógyhajlam nagyban függ a lokalizációtól is, tehát, hogy melyik testtájról kerül eltávolításra. Kedvezőtlen hely pl. a dekoltázs és azok a helyek, ahol negy erők hatnak pl. háton a gerinc felett. Azok a hegek gyógyulnak igazán szépen ahol nem hatnak nagy erők.)

189. debóra
2007. ápr. 18. 19:16

Sziasztok. Én ma voltam a szövettani eredményemért, ami jó lett. Annyira megkönnyebbültem, hogy el sem tudom mondani. Fél év mulva kontroll. Ennyi. köszönöm, hogy elmondhattam.

A sebem elég szépen gyógyul, lassan leesik.

Válaszolna nekem valaki, hogy mikor kezdjem el kenni körömvirággal? Köszönöm

Debóra

188. Tincsy (válaszként erre: 187. - Popy81)
2007. ápr. 17. 23:43
Sziasztok!Én körülbelül 7 évvel ezelött vetettem le 3 anyajegyet a hasamról.Egyáltalán nem fájt,csak szerintem nem lett szép.(ha valakit érdekel az eredmény,szívesen csinálok képet és elküldöm e-mailben)Nekem a legnagyobb problémám az,hogy teli van az egész testem kisebb-nagyobb ilyen foltokkal,és ez engem nagyon idegesít.(az összeset,csak nem vetethetem le)És a lézeres kezelés,miért nem jó?
187. popy81
2007. ápr. 17. 20:23
Sziasztok! Most próbálom rászánni magam egy kb. 1 centis anyajegy eltávolítására, és szeretném megkérdezni, szerintetek melyik módszer a jobb? És melyik az ami után kisebb heg marad? És kb. mennyi idő múlva lesz kevésbé látható a helye?
186. debóra
2007. ápr. 15. 15:19

Sziasztok. Meg szeretném kérdezni tőletek, mert olvastam ezen a fórumon, hogy krömvirággal kell majd kenegetni a sebet.

Érdekelne, hogy akkor kell kenegetni, amikor már leesett a seb? Vagy most amig nem esett le?

köszönöm a válaszokat.

185. ladybug
2007. ápr. 13. 16:44

Sziasztok!

Én is le szeretnék vetetni magamról néhány anyajegyet. Tudnátok ajánlani egy jó bőrgyógyászt/plasztikai sebészt Budapesten?(én a 3.kerületben lakom)Általában mennyibe kerül egy anyajegy-levétel?

Köszi!

2007. ápr. 13. 09:32

Sziasztok! Tudom hogy sokmindentől függ, de még is kb. mennyibe kerül egy anyajegy eltüntetése?

Előre is kössz!!!!!!!!

183. debóra
2007. ápr. 11. 18:14

sziasztok.

Már eltelt két hét amióta leszedettem az anyajegyeimet.

Ma voltam varratszedésen.

A szövettanom nem lett még meg, mivel itt volt a hosszú hétvége. A jövőhét elején telcsizek.

Veletek mi van?

Rég nem irt senki ebben a témában.

182. debóra (válaszként erre: 181. - PolyEster)
2007. ápr. 6. 19:54
Szia. Én sajnos nem tudok mit válaszolni, lehet, hogy a többiek tudnak. Szerintem nyugodj meg, ha ártalmatlan volt az anyajegy, akkor nem lehet belőle probléma. Nem tudom, hogy milyen az a fagyasztás. Csak az anyajegy felszini részét szedte le? És ha volt gyökere?
2007. ápr. 5. 23:34
Ma elmentem a bőrgyógyászhoz, mert a nyakláncom egy bőrkinövést irritált. A bőrgyógyász azt mondta, a bőrkinövéseket FAGYASZTÁSSAL leszedi a nyakamról. Nagyon féltem tőle, de mivel azt mondta, hogy semmi veszélye nincs, és mivel jó hírnévnek örvend, beleegyeztem. Mondtam neki, anyajegy is van a nyakamon, ahhoz ne nyúljon. Csak akkor fedeztem fel, amikor hazajöttem, hogy egy gyerekkori anyajegyemet is lekapott ily módon. Utóbb felhívtam emiatt a rendelőben, és azt mondta, az anyajegyet látta, az homogén volt, így nem lehet az eltávolításából probléma. De én szörnyen félek, hogy nem tökéletesen távolította el, megbolygatta, és utóbb problémáim lesznek belőle. Most csak egy ugyanolyan véres pöttyöt látok a helyén, mint a bőrkinövések helyén, amiket így levett. Hallottam, hogy iyen nem körültekintő eltávolításokból keletkeztek már súlyos problémák. Most mit tegyek? KÉRLEK, VÁLASZOLJ GYORSAN, ideges vagyok!!!
180. debóra (válaszként erre: 178. - M.andi92)
2007. ápr. 5. 20:38

Szia. Én egy hete szedettem le kettőt a sebészeten. Csak a szurit éreztem, onnantól kezdve semmit. Nekem utánna még két napig picit fájt, de ki lehet bírni. Azóta kétszer voltam nézetni, tapaszt cseréltetni. Jövőhéten szerdán szedik ki a varratokat. Az lesz a második hét. A nagyobbikkal nem lesz gond, azt csak esztétikai szempontból szedték le, a másik lapos volt és sötét. Azt elküldték szövettanra, jövőhéten szerintem az is meglesz. Remélem rendben lesz.

Ne félj, csak a megfelelő szakemberhez menj el. A lézeres megoldás nem jó, mert ott tényleg égetnek. Én a sebészetit javaslom igy utólag. Én is nagyon féltem, de nincs okod rá.

Abszolult nem bántam meg. Sok sikert. Majd irj, hogy mi történt veled.

179. 73143bdbd8 (válaszként erre: 178. - M.andi92)
2007. ápr. 5. 09:19

Szia,


A jó bőrgyógyász meg tudja ítélni, hogy egy anyajegyet el kell-e távolítani a ránézeti és a felnagyított kép finom jelei alapján. Az eltávolítás mérlegelése nem könnyű, mert sok mindentől függ. A felesleges eltávolítás ugyan olyan rossz, mintha indokolt esetben nem történik meg.

A technika csak kisműtét lehet. A lézeres eltávolítás szerintem orvosi műhiba, hiszen a lézer éget: amit elégettél, abból nem lehet szövettani vizsgálatot végezni, nem tudod, hogy teljesen kiégették-e vagy ott maradt egy része, és nem tudod, hogy az ottmaradt részből mi fog kifejlődni később.

Természetesen műtét után össze kell varrni és két hétig maradnak bent a varratok. eddig nem érheti víz a sebet, és nem lehet megízzadni. A szövettani eredményhez ragaszkodni kell. 15e ft környékén már lehet.

Csak az érzéstelenítés fáj az elején, utána no pain only gain. Még akkor sem fáj, ha elmúlik az érzéstelenítés hatása.

Nem nagy dolog, csak nagyon meg kell válogatni az orvost, rajta múlik minden!


Üdv.

2007. ápr. 4. 19:29

syasztok!!

én hnpa megyek vizsgálatra és már attl félek!!érzem hogy le kell majd venni!!csak azt nem tudom h milyen teknikával a legcélszerűbb??a szikés megoldás jobb mint a lézeres??vagy melyik a veszélyesebb??és a szikésnél egyáltalán összekell varnia sebet??mennyibe kerül??semmit sem tudok!!írjatok véleményeket!!

ja és MENNYIRE FÁJ??

177. debóra
2007. ápr. 2. 19:22
Ja. Mindenesetre szépen összestoppolt. Mi ez már nekem.
2007. ápr. 2. 19:19
Az évek és a tapasztalat! :)
175. debóra
2007. ápr. 2. 19:18
Remélem, hogy ügyes, mert öregnek már elég öreg szegényke.
2007. ápr. 2. 19:16
Ha ügyes a doki, nem fog fájni. Azt mondta a kedvesem hogy szinte nem is érezte és 1 perc alatt kész volt
173. debóra
2007. ápr. 2. 19:07
Remélem, hogy nem fog fájni a varratszedés, mert egy kicsit parázok. A helye nekem is érzékeny lesz, mert néha egy picit fáj, de nem annyira, mint az első napokban.
172. Lizus0103 (válaszként erre: 171. - Debóra)
2007. ápr. 2. 18:48
Szióka! A kedvesemnek kb 2-3 hétig elég érzékeny volt igaz majdnem 20 centis vágás. Azt mondja a varratszedés nem fájt.
171. debóra
2007. ápr. 2. 18:43
Sziasztok. A hétvégén leesett a tapaszom. Ma vettem a gyógyszertárban két kisebb tapaszt. Láttam a sebet a hátamon. Cérnák állnak ki. Elég szép. Szerdán megyek varratszedésre. Már nem fáj a helye, de két napig szar volt. Puszi mindenkinek.
170. debóra (válaszként erre: 169. - Angel84)
2007. márc. 29. 17:19
Szia Angel94. Én a sebészi beavatkozás mellett voksolok, mivel szövettant csinálnak és az fontos. Én tegnap voltam a sebészeten, ma bekukucskáltam a tapaszom alá, alig látszik valami, vagyis csak a cérnát láttam. Szerintem szépen fog gyógyulni. Nekem még egy picit szokott fájni a nagyobb, ez természetes? Hány napig fogom még érezgetni a húzódó érzést? Feküdnöm sem jó és ülnöm se. Tud valaki segíteni? Köszönöm.
169. Angel84
2007. márc. 28. 21:18
Kedves sanyi_t! Köszönöm a reagálást, végül nem mentem el a lézerklinikára... megkérdeztem egy bőrgyógyászt, és a szavaiból úgy vettem ki, h ő sem javasolja ezt a módszert:-( Így egyenlőre marad az anyajegyem, amíg nem találok egy jó plasztikai sebészt:-)
168. timeali
2007. márc. 28. 19:17

Sziasztok!!! Ma voltam lézeres anyajegy leégetésen. Nagyon izgultam , majd roszullettem a pániktól. de egyáltalán nem fájt. nem éreztem semmit. már csak arra leszek kiváncsi hogy milyen lesz a helye.

Ne féljetek nem rémes!!!

167. debóra
2007. márc. 28. 18:53
Sziasztok. Nekem most egy kicsit fáj a seb. Most fogok bevenni egy fájdalomcsillapitót. Ugy járok, mint aki karót nyelt.
2007. márc. 28. 14:56
Amúgy én Györhöz közel lakom, szóval nekem sem lett volna egyszerü eljutnom Szegedre ;-)
2007. márc. 28. 14:52
Majd meséljétek el h a szikés eltávolitás után hogyan gyógyultak a hegek, nagyon kiváncsi vagyok az eredményekre! Puszi mindenkinek
164. debóra
2007. márc. 28. 10:49
Én még csak ma estem túl rajta, de már most ugy vagyok vele, hogy nem bántam meg. Sőt örülök neki, hogy nyáron nem kell a strandon takargatni az a nagy bumszlis anyajegyet. Mindig félve mentem a strandra, mert azt hittem, hogy mindenki azt nézi. Tök ciki, akkor inkább egy pici heg.
163. csacsa
2007. márc. 28. 10:42
Nekem 3-at szettek le es kb fel oraig tartott. Az legnagyobb 6 varatos a legkisebb 3. Es persze mind a nyak es arcon volt. Nem volt kellemes a sok szuri, de egy pillanatra sem bantam meg hogy leszedettem.
162. debóra
2007. márc. 28. 10:28
Sziasztok! Én nekem ma volt a nagy nap. Annyira féltem, hogy sírni tudtam volna. Kár volt. 10 perc alatt végeztem. Felfeküdtem az ágyra, csak a szurit éreztem és ennyi. Most megy ki az érzéstelenítő hatása, pici égő érzést érzek, de nem vészes. Az egyik anyajegyem nagy volt, az kb. öt varratos. A másik sötét volt, lapos, azt küldik szövettanra. Szóval mindenkinek fel a fejjel. Nálam jobban senki nem félhet és tuléltem. Sok sikert nektek. Majd még beszámolok a további fejleményekről. Sziasztok

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook