Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Állandó hüvelygyulladás fórum

Állandó hüvelygyulladás (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
640. Hunny (válaszként erre: 639. - Indi66)
2012. aug. 16. 19:39

Levendula olajat egész nyugodtan tolhatod neki! Nagyon jó fertőlnítő hatású, az illata pedig nyugtató, lehet h még ott is megnyugtatja a dolgokat:) Remélem jobb lesz tőle!:)

Én ma vltam strandon, kíváncsi vagyok h lesz e vmi tőle, mert semilyen felszerelést nem használtam. Ergo kimaradt a teafaolajos tampon, és a hv flóra helyreállítóm is szegeden maradt. Mikor az elején beléptem az öltözőbe piit viszkettem, de elteretem a gondolatom és azóta semmi. Lassan 3 órája hazajöttem, és továbbra is jól vagyok, remélem így marad!

639. indi66
2012. aug. 16. 11:57
Egyébként nem akarok undorítóskodni de azt olvastam a levendula olaj elveszi a szagokat és jó illata van. Csak mert olyan szaga van a nunusnak hogy az nem emberi. 3 év alatt először érzem h van neki szaga :S A teafaolajnak nagyon erős illata van. Úgyhogy gondoltam cseppentek a bugyiba valami mást, ha van ötletetek akkor szivesen fogadnám.
638. Hunny (válaszként erre: 636. - DiamondAngel)
2012. aug. 15. 14:22
Az a probiotikumos cucc nem fog odabent helyre tenni. Nem árt, használ, de végső megoldást nem hoz. Ha muszáj, akkor nyeld be az antibiotikumot, mert tényleg kikészíti a szervezetedet a betegség, de mellé egyed ezt a probiotikumot, kefírt, és használj teafaolajos-kefíres tampont megelőzésnek! Remélem minden rendben lesz!
637. indi66 (válaszként erre: 635. - Hunny)
2012. aug. 15. 11:40
Hát sajnos. Próbálok segíteni magamon, agykontrollal ilyesmivel. Könyvet olvasok műsort nézek róla, kezd peszippantani és jobban is vagyok mint ennek előtte. :)
2012. aug. 15. 11:39
Nálam is minden oké jelenleg. A kiütéseim elmúltak, különösebben nem tűnik pirosnak sem, a folyásom is enyhült. Szedem a táplálékkiegészítőt, amit ajánlottak, az elvileg helyretesz belülről. Mellőzöm az intim mosakodót is, tiszta vízzel mosom, ritkán tusfürdővel. Amivel lehet gondom lesz még az egy újabb antibiotikum kúra. Tüszős mandulagyulladásom van és nem javulok 3 hete. Így muszáj vagyok szedni valamit, mert az állandó láz nem állapot. Kérdeztem a dokit lehetne-e antibiotikum nélkül, de azt mondta, hogy ilyen erős tünetek mellett kizárt.
635. Hunny (válaszként erre: 634. - Indi66)
2012. aug. 15. 10:53
Régóta mondtam már neked, hogy nem szabad semmit se csinálni vele:) Hátha így egyszer csak helyre ráázódik, szurkolok hozzá! Iszonyat, hogy milyen sokára lehet időpontokat kapni az sztk-ban:S
634. indi66 (válaszként erre: 633. - Hunny)
2012. aug. 15. 09:41
Jól értetted de az időpontom szeptember 7-én van. Szóval sokat kell még várnom. :/ Az jó lesz :) Egyébként nálam nem változott semmi. De nem is csinálok semmit, ez a titka annak h tűrhető. Ha hozzá babrálok már kezd száraz lenni és égni. Így meg van magának. Csak sima vízzel mosom, pár napja megpróbáltam az intim mosakodót hát hiba volt. 2 nap volt mire helyre rázódott.
633. Hunny
2012. aug. 14. 19:34

El ám:)

Láttam hogy írtál, csak nem volt erőm válaszolni. (A naplóm ismét pörög, ott olvashatod h miért). Szerencsére én jól vagyok, mondhatni, hogy odalent minden rendben van. Ismét túl vagyok egy mensin, mensi utáni együttléten és minden olyan, mint amilyennek lennie kell:) Van még gynophilus-om pár kapszula, azt akartam még most mensi után elhasználni, de elfelejtettem. Ezek szerint nincs is rá szükségem, szóval nem is bánom:) Nem csinálok vele semmit, minden este fürdésnél megmosom tiszta vízzel vagy intim mosakodóval (tudom h nem kéne, de azt használom tusfürdőnek is, rá van írva h lehet, kidobni meg nem akarom:D). Mensi utolsó napja után szoktam az irrigátort megtölteni félig lanygos vízzel és azzal irrigálok, de semmit se rakok bele. Számomra ez azért jó, mert mensi közben nem mindig távozik minden, és volt már rá példa, hogy +1 hétig minden nap volt egy csepp, amit gyűlöltem. Így meg egyértelműen vége.

Indi, mintha mondtad volna, hogy készülsz pszichológushoz. Mi a helyzet vele? Vagy rosszul emlékszem?

632. indi66
2012. aug. 14. 14:50
Elcsendesült ez a topik :)
631. indi66
2012. aug. 11. 09:04
Sziasztok :) Ha rossz hangulatba sodrom magam akkor erőteljesebb. Viszont ha megpróbálom fenntartani a jót, ami nehéz, főleg úgy hogy közben alszol, akkor tűrhető, de akkor is van. Pl sokszor úgy érzem hogy jobbra fordul de még mindig van, viszont mikor felébredek reggel sokkal rosszabb. Egy éjszaka az egész és kész, mert akkor enm tok magamra figyelni, na most megtanultam hogy hogyan is csináljam, de tegnap unatkoztam és rossz felé áramoltak a gondolataim. Úgyhogy most megint ronda. Ja és felfázásos tüneteim is vannak, már fájdogált a hasam ennek előtte is mondjuk, még elég enyhe. De nem akarom hogy elrosszabbodjon, mert már azt is tudom h milyen. :S
630. Hunny
2012. aug. 2. 17:29

Indi tudod, olvass, filmezz, sétálj, hallgass zenét stb ;)

Érdekes egyébként, nekem is az elmúlt napokban több folyásom van, de állagra jó, nem darabos, nem viszket. Lehet hogy hormonok? Nem egy csúnya pattanásom is lett az elmúlt napokban:S Vasárnap kell megjönnie, és ezek 2-3 napja fennállnak, ennyivel előbb nem szoktam megérezni.

629. indi66
2012. aug. 2. 16:11
Na azért nem tünök el teljesen, csak elkerülöm az olyan pillanatokat amiktől kiborulnék. Próbálok pozitív maradni. :D Pl ma érzem. Szóval a mai kritikus nap. Még több energiát igényel nyugodtnak és pozitívnak maradni. Szóval terelek...
628. sylvia31 (válaszként erre: 627. - Hunny)
2012. aug. 2. 12:45
Van akinek az segít:-)....
627. Hunny (válaszként erre: 626. - Indi66)
2012. aug. 1. 13:55
Ha az kell a gyógyulásodhoz, hogy minket is elfelejts, akkor teljes mértékben meg van bocsájtva!:)
626. indi66 (válaszként erre: 625. - Hunny)
2012. aug. 1. 12:43
Hát igen, az a helyzet ha többet foglalkozom vele ennél akkor ideges leszek. Így inkább nem is olvasgatok róla csak igen ritkán. És gondolni is ritkán gondolok rá. Így könnyebb nekem.
625. Hunny (válaszként erre: 624. - Indi66)
2012. aug. 1. 11:24
De jó Rólad is hallani!:)
624. indi66
2012. júl. 31. 19:08
Sziasztok. Teafaolaj. SZUPER! Hígítatlanul az ujjamra cseppentek belőle 4 5 -öt és azzal áttörlöm kívül belül. Kicsit zsibbaszt, de nagyon jó.
623. Hunny
2012. júl. 31. 13:47

Igen Sylvi, van észrevétel:D Ha jól értem az a kérdés, hogy mért kell hogy savas legyen a hüvely, mikor az pont hogy segíti az életét.

Alapjáraton azért savas, mert az elpusztít sok parazitát, ami nem a savas környezetet szereti. Gondolom ha ezek a paraziták hirtelen nagy számban jelennek meg, akkor nem tud vele mit kezdeni a tejsav, valamint ugye pl a gomba pont h jólérzi itt magát. Eredetileg nem szabadna hogy gond legyen vele, mert nem szabadna, hogy túlszaporodás legyen, így nem kéne távoznia, nem kéne a hüvely környékére ketülnie.

Egyébként nekem saját tapasztalatom, hogy egy bogár belement a szemembe, és iszonyatosan csípett. Akkor mondta biológus ismerősöm, hogy a szemen is van egy savas védőréteg, és ahogy meghalt a bogár, nagyobb lett ott a savasság, és az csíphetett engem is. Szóval máshol is van savas védőréteg:)

622. sylvia31 (válaszként erre: 621. - DiamondAngel)
2012. júl. 31. 12:56

Ez naggyon jó kérdés:-)Ezen már én is gondolkodtam..Nézd a hüvely savas ph-ját alapvetően a tejsav baktériumok adják azok hasznos baktériumok sőőőt a hüvelyben(bélben)candida gomba is van ami bármennyire hihetetlen Kell a normális élethez a szervezet normális működéséhez..baj ugye akkor van ha túlszaporodik..Amúgy nem tudom tudtad e hogy a vér is lúgos például mindennek van ph-ja szervezetben a hüvelyé ebben az esetben pont savas de nem vagyok nőgyógyász viszont a felvetés nagyon jó csajszi:-)!!

Hunny drága?Vmi hozzászólás:-)?

2012. júl. 31. 10:51
Egy kérdésem lenne. De ez lehet iszonyú marhaság...:$ Szóval, hogy lehet az, hogy a hüvelynek a savas környezet kell, de a gomba pont a szervezek elsavasodása miatt jön létre? Tehát alulra savas PH kell, de nekünk lúgosító étrendet kell követnünk?
620. Hunny (válaszként erre: 619. - Sylvia31)
2012. júl. 30. 20:46

Bizony, egyetértek!:)

Tényleg ha bármi van, nyugodtan írj, igyekszünk mielőbb válaszolni:) Ma is benéztem már vagy 5x, de a mai napon én vagyok az első kommentelő itt:)

619. sylvia31 (válaszként erre: 618. - DiamondAngel)
2012. júl. 29. 14:37
Hajrá:-)!!!Ha bármi kérdésed van Hunny-val segítünk!
2012. júl. 29. 10:00
Értettem!:) Most kúpozok, utána visszatérek az ülőfürdőkre. Nem akarom elszólni, de szépen javulok. Kívülről már nincs kiütés és nem is piros, rendes bőr színem van!:)
617. sylvia31 (válaszként erre: 613. - DiamondAngel)
2012. júl. 28. 21:40
Erősítsd az immunrendszered ez legyen most a legelső és legfontosabb mert ez az alapja a gyógyulásnak!!!!!!!!!!!!!!!!!
616. sylvia31 (válaszként erre: 615. - Hunny)
2012. júl. 28. 21:38
Na a hozzászólás minden szavával egyetértek!!Például abban is igazad van hogy gombaölő kúp kúrája alatt tényleg tolis ülőfürdőzni!!Pont ez az amiről beszéltem én is hogy ne keverjük a szezont a fazonnal..Teljesen igazad van csinálja először végig amit a doki adott várjon utána pár napig ha csak nem jó az érzés akkor lehet tovább lépni..de így???Úgy bekavarja a dolgokat hogy még rosszabb lesz mint volt és akkor már tényleg nem fogja tudni mivel cseszte el plusz a gombaölőkkel óvatosan MINDENKINEK ÍROM mert egy idő után hozzászokik az a szemét gomba és mindig újabb meg erősebb szer kell..kúpban is meg végül már szájon át is szóval DiamondAngel kérlek fogadd meg amiket itt tanácsolunk neked Hunny-val!!
615. Hunny (válaszként erre: 613. - DiamondAngel)
2012. júl. 28. 19:31

Pár napig csináltam a sófürdőt, tényleg jó volt:) Én ezekben az ülőfürdőkben kb 1 órát ücsörögtem, de 20-25 perceket szoktak ajánlani. Sokhelyen olvasni, hogy a sófürdőbe ecett is kell rakni, én ezt inkább kihagyom. Mégpedig azért, mert azt nézem hogy a candida diéta alatt az ecet is tilos, vagyis eteti a gombát, nem öli, másrészt nekem azért jött ki brutálisan a gomba, mert házi intim lemosómba ecet volt. Szóval ha eszedbe jutna hogy raksz bele, felejtsd el! Csinálhatod azt is, hogy amit tegnap írtál ülőfürdőt abba raksz sót, vagy egyik nap sós fürdő, másik nap gyógynövényes.

FONTOS! Kezdj el egy kezelést, és tarts ki mellette a végéig! Tudom nem egyszerű, mert türelmetlen az ember, de amit egyszer elkezdesz, azt fejezd be, ne hagyd félbe! Nálam az volt a probléma hogy türelmetlen voltam, és ha egy kezelés nem csinált csodát 2 nap alatt, akkor már a következőn gondolkoztam. Ha lejárt egy kezelés, és úgy érzed hogy nem az igazi még, ne kezdj újba, várj még 4-5 napot, 1 hetet! Ez idő alatt kezd magához térni a szervezeted, és eldönti hogy mi is a helyzet, meggyógyult vagy sem.

Gondolom alkalmazod a dolgokat amiket a doki felírt, elgondolkoztam most rajta, hogy hüvelykúpok mellett szabad e ülőfürdőzni. Ezt nem tudom megmondani. Egyrészt kimossa a bent lévő hatóanyagot, és nem hat, másrészt a (elhalt) gombát is kimossa. Nekem akkor szólt az orvos h semmi ilyen, mikor gynazolt kaptam, azt meg 1x fel kell rakni és 1 hétig hat, szóval tényleg nem szabad hogy kimosódjon.

614. sylvia31 (válaszként erre: 613. - DiamondAngel)
2012. júl. 28. 19:16
Ezt a természetgyógyász-gyógymasszőröm is ajánlottam azt mondta egy fél kád testmeleg vízbe szórj egy zacskó direkt olcsóbb fajtájú egyszerű konyhasót és ücsörögj benne hát mit is mondott remélem nem írok hülyeséget de vagy kb 15percig..ezt lehet két egymást követö napon is akár..Én még nem próbáltam és ekkor hallottam róla először de allítólag tényleg jó...Nézd kinek-mi válik be de egy tanácsot kérlek jól jegyezz meg mi Hunny-avl már majdnem beleestünk ebbe a hibába:NE KEZLD MAGADAT TÚL MERT UTÁNA MÁR NEM FOGOD TUDNI MIÉRT NEM JAVULSZ!!Válaszd ki a neked legszmpatikusabb tanácsot amiket itt írtunk és figyeld a tested hogyan reagál!!
2012. júl. 28. 12:49
Mi a véleményetek a sófürdőről? Azt olvastam, hogy nagyon jó a nőgyógyászati panaszokra.
612. Hunny (válaszként erre: 611. - DiamondAngel)
2012. júl. 28. 09:29
Az biztos, hogy használni fog!:) A kamillával óvatosan bánj, mert igaz, hogy gyulladáscskkentő és gomba ölő, de ez mellett szárít, ami nem túl kellemes. Csak keveset használj belőle, és lehet azt is csak minden 2. alkalommal.
2012. júl. 27. 22:23
Egyébként most forraltam vizet, benne kamilla, cickafark, körömvirág és palástfű ázik benne. Abban fogok kicsit csücsülni, jót hallottam erről a keverékről.
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook