Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Állandó hüvelygyulladás? fórum

Állandó hüvelygyulladás? (beszélgetős fórum)


11. Csillagszem38 (válaszként erre: 10. - Alice2)
2022. dec. 1. 21:11
Hogy derült ki, hogy a károsodott a petevezeteked? Babatervezés során? Milyen vizsgálattal mutatták ki? Örülök, hogy sikerült helyrejonnod!!
10. Alice2
2022. dec. 1. 21:05

HÁTHA OLVASSA MÉG VALAKI...

ÍGY GYŐZTEM LE A HÜVELYGYULLADÁST 10 ÉV SZENVEDÉS UTÁN!

OLVASD EL! MINDEN APRÓ RÉSZLETRE FIGYELJ, MERT LEHET PONT AZON BUKIK EL A GYÓGYULÁSOD

Nem túlzok, nekem több mint 10 évig vissza-visszatérő hüvelygyulladásom volt. (bakteriális, gombás mindenféle) Szeretném megosztani a tapasztalataimat. Ha csak 1 nő társamnak segítetek vele is megéri. Tudom milyen borzasztó érzés és lelki teher egy ilyen visszatérő betegséggel küzdeni. Nem játék! Ne vegyétek félvállról, nekem az egyik petevezetékem károsodott miatta.

Az egyik hiba, amit elkövettem, hogy meguntam orvoshoz járkálni, ezért vény nélkül kapható készítményeket használtam. Önmagában nincs ezzel gond,ha nem rendszert csinálunk belőle, mert hatásos gyógyszerek…de ám számomra rutinná vált kb. hogy minden hónapban elhasználtam egy 3 darabos kúpot aztán mensi után még egy darabig jó volt majd jött újra a viszkető érzés. (Ohh mennyi pénzt elköltöttem….) Mondhatni teljesen kiírtottam a természetes hüvelyflórám és esélyt sem adtam neki hogy magától újra termelje. Használtam hüvelyflóra visszaállító készítményeket is de valahogy mégis hónapról hónapra visszajött. Nőgyógyászt váltottam, aki kicsit komolyabban megnézett és több tanácsot adott.

Először is felírt egy igen erős antibiotikumot (KLION) szájon át és hüvelybe is illetve pimafucort krémet külsőleg. Ami nagyon fontos, hogy a PARTNERT is kezelni kell. Számára is felírták az antibiotikum kúrát (szájon át nyilván) illetve a krémet neki is használnia kellett külsőleg.

Miután elhasználtam a hüvelykúpokat egy colpo cleaner tejsavas öblítést javasolt az orvos. Én ezt egyszer végeztem el, tehát 1 db tablettát használtam el, hogy a gyógyszer maradványait kimossam. Nagyon vigyázzatok, mert ha nem új a colpo cleaner készüléketek vagyis használtátok már betegen simán lehet hogy visszafertőz. (kifőzés, ecetezés stb…igen én is így gondoltam hogy lehetetlen h benne marad a baci, ám de nem mertem kockáztatni, vettem egy újat) Mivel már nagyon elegem volt ebből az egészből, mindent bevetettem.

Következett a 10 napos lactinelle kúra. Minden este 1 kapszula hüvelybe, hogy szépen visszaállítsuk a hüvelyflórát. Én ekkor a szexuális együttlétet is kerültem. Aztán mikor lejárt a 10 nap, kb. 2-3 naponta még használtam valamilyen hüveyflóra visszaállító készítményt. pl. lactofeelt vagy ugyanúgy a lactinellt de bejött a vitagynC is. Aztán már csak kb. 4-5 naponta használtam. Most pedig már csak nagyon néha használom.

Mivel szájon át is szedtem az antibiot, bélflórát is ittam, szedtem. biocom florat és normafloret de számos fajta van lehet válogatni.

Amire még oda kell figyelned! Párod figyelmét hívd fel rá hogy: Nyilvános wc használata ELŐTT alaposan mosson kezet, mert kilincset megfogta, rajta a kórokozó….nem részletezem. Ugyanígy Te is figyelj oda ha nyilvános wc-t használsz! Ha csak lehet, ne használd de ha mégis muszáj nagyon körültekintően! Lehet beteges de én otthon is wc-zés előtt gyakran fertőtlenítem, főleg ha tovább kell üljek rajta.

Ha odalent borotvát használsz, eldobhatót használj, minden alkalommal újat!….legalábbis míg meg nem erősödik a hüvelyflórád! Mert ha le van gyengülve és bejut a kórokozó, nem tudja leküzdeni.

Egy darabig az orális szexet kerüld! Ha párodnak csinálod utána ne szexeljetek csak mosakodás után!

Tangát felejtsd el! Jó, nagyon ritkán alkalom adtán én is felveszem de alapvetően nem egészséges. Nőgyógyász megmondta, a végbél felől odaviszi a bacikat. Pamut bugyit használj azt is ne valami extra illatos öblítővel öblítsd! Ecettel vagy valami kíméletes környezetbarát öblítővel de ha nem használsz semmit öblítőként az is jó! Ja és 60 fokon mosom a bugyikat.

Ugyanígy felejtsd el az illatos wc papírt és illatos –nedves törlőkendőt.

Nagyon szoros, műszálas nadrágot is kerüld illetve egy darabig ne menj strandra!

Intim mosakodóból csak olyat használok ami enyhén savas vagy legalább semleges a Ph. értéke.

Ez már nincs nagykönyvben írva de próbálj meg egészségesebben étkezni! A cukor alapból gyulladást okozhat a szervezetben nameg a gombákat is táplálja. Igyál sok folyadékot! Vizet!

Próbálj meg kevesebbet stresszelni és ha a kúra után éreznél viszkető vagy húzó érzést ne pánikolj hogy megint visszajött! Nekem is volt ilyen én is megijedtem és újra elkapott a negatív spirál, hogy na már ez sem segített és újra…Csak pozitívan! Elmentem dokihoz és semmi bajom nem volt. Okozhatja hüvelyszárazság is. Mai napig 1 héten 1-2x használok Cikatridina készítményt, ami táplálja a hüvelyt, van benne hyaloron és sok más..Nekem nagyon bejött.

Cickafark teát is ittam napi 1 csészével, gyakran kombináltam kamillával vagy körömvirággal.

Ülőfürdőkről is jókat hallani én azt nem használtam ugyan, viszont a károsult petevezetékem miatt sós fürdőkúrát javasolt az orvosom. 3 hónapon át minden 2. nap sós fürdő. Parajdi só a legjobb. 10 literenként 1 csapott evőkanállal kell rakni. Jó meleg szinte forró vízben köldököt el kell lepnie. (mens napokon kihagyjuk a fürdőzést) Úgy gondolom hogy a sós víz is jót tett a betegségemnek. Lehet ez csak az én elméletem..fontos ha fürdőzés után a testhő 37.5 felé emelkedik abba kell hagyni a kúrát!

Remélem tudtam segíteni. Mindenkinek csak azt tudom mondani hogy kitartás, türelem. Nem szabad feladni! Ha nekem 10 év után sikerült, akkor Neked is fog!

2021. júl. 30. 16:42
Nekem is nagyon hasonlóak a tüneteim, viszont nekem hüvelytenyésztésen candida jött vissza. A gyógyszerek utàn jobb pár napig, viszont a pisilés olyankor is csíp, és én is a fájdalmat inkább a húgycsövemnél érzem, minthogy a hüvelyemben, s pár nap múlva újra szörnyen csíp és fáj. Én is std szűrés eredményekre várok épp, de tényleg talán még azzal járnánk a legjobban. Az enterococcus sima hüvelytenyésztésen jött vissza? Egyébként nekem az orvos azt is mondta, hogy a candida is okozhat vizelési panaszokat, és azt nagyon nehéz is egyensúlyba hozni újra.
8. Charlize (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 29. 13:40
Hú, ezt nem tudom. De ezek okozhatnak alattomosan ilyen tüneteket. Hülyén hangzik, de ilyen kálvária után jól járnál, ha kiderülne, hogy ez van. Azt hiszem egy antibiotikum kúrával kikezelhető, aztán építsd vissza a hüvelyflórát.
2021. júl. 29. 13:35
Ha jól tudom a Chlamydiat és Ureaplasmat std szűrésen nézik, igaz? Mert std szűrésem volt csak még nem jött meg az eredmény
6. Charlize (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 29. 13:32
Chlamydia és Ureaplasma szűrésed volt?
2021. júl. 29. 13:27
Antibiotikum is okozhat ilyent!
4. Sütikee (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 29. 13:26
Azért kérdeztem mert nekem attól volt állandó gyulladás.
2021. júl. 29. 13:24
Nem használok már tampont se, csak betétet.
2. Sütikee (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 29. 13:21
O.b. tampont nem használsz?
2021. júl. 29. 12:25

Sziasztok!

Fél éve küzdök állandó hüvelgyulladással, folyással és fáj a pisilés. Első körben Enterococcus faecalis tenyészett ki, az ki lett kezelve. Egy rövid időre elmúlt a folyásom, de a többi tünet nem. Csináltak többször vizelettenyésztést, mindig negatív lett. A második hüvelytenyésztésem negatív lett, amit nem értettem, hiszen visszatért a folyásom, továbbra is fájt a pisilés és hüvelygyulladásom volt, pedig nincs bennem se gomba, se baci. A nőgyógyászom se érti... Annyi volt a tenyésztésre írva még, hogy nincs normál hüvelyflóra. Nem tudom hány doboz gyógyszert, antibiot és kúpot beszedtem már. Illetve még egy csomó is van a hüvelyemben, ami elvileg a sok gyulladástól alakult ki. Most jelenleg Gynoflort használok. Csináltak std szűrést, annak várom az eredményét, illetve megyek majd még hormonvizsgálatra. Azóta már szakítottunk az exemmel (valószínűleg tőle kaptam el, mert akkor kezdődött az egész, mikor vele összejöttem), de addig nem lehet normális párkapcsolatom, amíg ez a problémám van, és hát ez nyilvánvalóan így nem élet. Még várom ezt a két vizsgálateredményt, hátha azzal előrébb jutok, de már borzasztóan el vagyok keseredve. Valami tanács?

(Nem hordok már tangát, intimmosakodót használok, nem szőrtelenítek már, próbáltam a tőzegáfonyát, grapefruit cseppet, probiotikum, és még sorolhatnám...)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook