Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Állandó hüvelygyulladás fórum

Állandó hüvelygyulladás (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
jan. 17. 17:06

Nemrég olvastam véletlenül egy oldalon, hogy a magas prolaktin szint is produkálhat visszatérő hüvelyi fertőzéseket és vulvovaginitis-t (a külső női nemi szervnek (vulva) és a hüvelynek (vagina) az együttes gyulladása). Ha túl magas a szint, akár a teherbeesést is gátolhatja, na meg persze az egészségeses női létet.


„A magas prolaktin szint tünetei:

- Tejcsorgás az emlőkből

- Száraz, érzékeny bőr, allergiák

- Gyakoribbak az ételintoleranciák, IBS

- Immunológiai problémák – szemölcsök – főleg talpon visszatérő, herpes, visszatérő hüvelyi fertőzések, vulvovaginitis, papilloma! – fogékonyság nő a papilloma vírus fertőzésre, ezért hyperprolaktinaemia esetén ajánlott gyakrabban járni szűrésre, és HPV tipizálást csinálni

- Izzadt tenyerek

- Psoriasis plakkok

- Dermografizmus

- Nikkel allergia

- Hőhullámok, éjszakai izzadás

- Hüvelyszárazság

- Csökkent libidó”


„Ugyancsak ez a hormon felelős a szexuális kielégülés érzetért is.

A párja ebben a dopamin, aki egyébként gátolja a prolaktin elválasztását és felelős a nemi izgalom kiváltásáért. Ugyanakkor a túl magas prolaktinszint viszont libidóvesztést, férfiakban pedig impotenciát okozhat.

Jelentős befolyással van a prolaktin termelésére az ösztrogén.”


https:// funkcionalisorvoslas . hu/pcos/magas-prolaktin-szint/


Azt már tudtam eddig is, hogy a magas ösztrogénszint miatt könnyebben elszaporodik a hüvelygomba.

De a nőgyógyászok ilyeneket miért nem mondanak el? Csak leszidni tudják az embert, hogy ne az interneten tájékozodjunk... Hát pedig ezt is onnan tudtam meg, és lehet egy olyan szakember tollából származik, aki nem egy maradi, tudatlan s@ggfej, mint sok nőgyógyász az országban. Ha összetettebb problámával fordul hozzájuk az ember, akkor is csak a kúpokkal dobálóznak, pedig alapos vizsgálatot kéne végezniük, hüvelyi kenetet kéne venniük, amit elküldenek a laborba, máskülönben nem derül ki, mi a baj.

Lányok, ha nem szűnik a probléma, próbáljatok meg magánorvoshoz fordulni, nézessetek hormonszinteket, kérjetek STD szűrést (mint korábban írtam, szexuális úton terjedő betegség is okozhat hüvelygyulladást és folyást), de minimum egy tenyésztést csikarjatok ki az orvostól! Na meg erőlködjetek, hogy legyenek alaposak, tájékoztassanak mindenről, ha már otthagyunk egy rakat pénzt! Gáz, mikor nem elemzik ki az eredményt, csak lezavarják a vizsgálatot, és elmakognak valamit. Sajnos velem is csak évekig szórakoztak, még mindig nem oldódott meg a problémám, de rajta vagyok.

jan. 4. 14:31

Nemi úton terjedő betegségek is okozhatnak hüvelygyulladást. Pl. az Ureapalsma és a Myoplasma nőknél gyakran tünetmentes, de okozhat hüvelygyulladást, folyást, hólyaghurutot, húgycsőgyulladást, gyakori fájdalmas vizeletürítés, a húgycsőben jelentkező égő csípő fájdalom jellemzi. Elhanyagolt esetben ráterjed a kismedencei szervekre és krónikus alhasi fájdalmat, visszatérő húgyúti fertőzést, de akár meddőséget, terhességet elhalását vagy koraszülést is okozhat.


Férfiaknál az Ureaplasma fertőzés elsősorban a húgycsövet érinti. Égő viszkető érzés, a húgycsőnyilásban megjelenő átlátszó váladékozás kiséri. A kismedencére terjedve prosztata gyulladást okozhat de ha az Ureaplasma fertőzés a herékre mellékherékre is terjed, a nemzőképesség csökkenését eredményezheti a férfiaknál is. Ezt a spermaszám csökkenése jelzi.


https:// binobruno . com /az-ureaplasma-fertozesrol/


Úgyhogy én most fogok elvégezni egy kibővített, komplex STD szűrést, mert rohadtul unom már, hogy a nőgyógyászok csak ránézésre találgatnak, hogy mi lehet a bajom, aztán lehet sokkal komolyabb, mint gondolták. Már fél tucat orvosnál jártam. Mindig gombát látnak, gyulladást, később bacit. Hasraütésszerűen írtak fel kúpokat, gyógyszereket, mindent betartottam, mégis újra és újra visszatért a problémám. Nincs ebben semmi ciki, aki szexelt már óvszer nélkül fogamzásgátló tabletta alatt, az bármit elkaphat, akár korábbi partnertől, hiába van jelenleg monogám kapcsolata. Soha többé nem szedek tablettát, csakis gumival fogunk védekezni, az se macerás, csak meg kell találni a megfelelő méretet (mi Rossmann-os Preventivo Moments-et használunk, 24 darabos és tök jó árban van). Eddig az orvosok semmi ilyesmire nem figyelmeztettek, semmi vizsgálatot, se szűrést nem ajánlottak, még kenetet se vettek, gondolom menjek vissza még 3-4 alkalommal, akkor majd komolyabban foglalkoztak volna velem, de hagyjak ám ott jó sok pénzt,, én már csak magánba járok, de ott is hanyagok.


Inkább a kezembe vettem a dolgot, és kivizsgáltatom magam alaposan. Ha találnak valamit, a partneremet is kezelik, mint írták. Illetve teljeskörű hormonvizsgálatra is megyek, mert azon a téren sincs minden rendben, és könyörögni fogok egy hüvelyi kenetért. Jó drága lesz, de max nem eszek ebben a hónapban. Meg szeretnék végre gyógyulni, már 2,5 éve szenvedek, de ezt is hiába mondtam nekik.


https:// aesthetica . hu /arak/

908. bluebox11 (válaszként erre: 907. - Kismano43)
2020. dec. 4. 21:25

és amúgy kipirosodás, duzzanat, szárazságérzet nincs? érdemes lenne beszerezned szerintem hüvelyi ph mérőt, hogy kiderüljön, egyáltalán kell-e savasítani. ha 3,8-4,2 között van, akkor maximum gomba lehet, ami megél ilyen környezetben, de ha 4,5 fölött, akkor tuti, hogy valami baci. ha tényleg minden eredményed negatív, akkor meg lehet, hogy segítene az ösztrogénes kúp, pláne, ha a fogamzásgátló zavart be ennyire. lehet, hogy kialakult egy ahhoz hasonló állapot, mint a klimax környékén, amikor a hornomális változások következtében a hüvelyhám elvékonyodik és sérülékennyé válik.


nálam is az van most, hogy nem találnak kórokozót, viszont a mikroszkópos eredmény vizsgálata mindig "vegyesflóra", fehérvérsejtekkel. ez az egyetlen árulkodó jel papíron. viszont nekem vannak állandóan panaszaim, fáj, piros, feszülőnek érzem, és a hasam is fájni szokott, meg kellemetlen a pisilés.

907. Kismano43 (válaszként erre: 904. - Bluebox11)
2020. nov. 27. 10:00
Nekem nincs erre mèg 20 ezer forintom, hogy a végén felírjanak amit magamtól is kitaláltam volna...
906. Kismano43 (válaszként erre: 903. - Bluebox11)
2020. nov. 27. 09:59
És igen, annyira bosszantó hogy már a harmadik nődokinak mondom el a tüneteket + hogy nincs látható gyulladás + nincs elváltozott folyásom... és nem tudnak rá mondani semmit, csak a ph kúpokat..
905. Kismano43 (válaszként erre: 904. - Bluebox11)
2020. nov. 27. 09:57
Februárban kezdtem a fogamzásgátlót szedni, hogy szedhessek isotretionin gyógyszert (a kóros aknémra) ez a gyógyszer magzatkárosító hatású, ezért kötelező szedni mellette, ha valaki aktív szexuális életet él... régen is szedtem fogigátlót, akkor is baj lett a vége, de már semmi más megoldást nem láttam a bőrömre... mivel ez egy másik bogyó volt bíztam benne hogy nem lesznek olyan tüneteim... de lettek. 3 hónapnyi szedés után. Abbahagytam, és ezzel együtt lehúztam a wc-n a szép bőrömet is. Szóval a sztori kb április óta tart. Mindig úgy érzem hogy javulok (közérzetileg, + egy ujjal nem fáj semmi)... de aztán megpróbáljuk, és ég az egész belül :( ... most lactoofeel kúrát csinálok, 3 éve segített...
2020. nov. 17. 17:22

Az minden esetre pozitív szerintem, hogy nem kezeltek rommá, amiket felírtak, főleg vény nélküli flóravisszaállító cuccok, a pimafucort meg gyulladáscsökkentő szteroidos krém. Ezek nem oldanak meg semmit, nem csoda, hogy nem javult a szitud. Szerintem nagy az esély rá, hogy már az első normálisan összeállított gyógyszeres kezelésre jól reagálnál. De ez csak az én véleményem.

Nekem hónapokig látatlanban írogatott fel a nőgyógyász antibiotikumokat, egy darab tenyésztés nélkül, amitől nyilván gombám lett, aztán meg azzal kezeltek hónapokig feleslegesen, miközben már rég nem volt gombám. A gyulladás persze még mindig megvan, már azt sem lehet tudni, mitől.

903. bluebox11 (válaszként erre: 901. - Kismano43)
2020. nov. 17. 16:56

az, hogy kórokozó nem tenyészett ki, annyit jelent, hogy nincs olyan fertőzésed, ami általában STD/hüvelyi baci. Közben meg csomó más baci is megtelepedhet a hüvelyben, e.coli és társai, csak a dokik nemigen szeretik figyelembe venni, mert kis mennyiségben alapesetben is jelen lehetnek. A nőgyógyászok egyébként szerintem ilyen összetett esetben csődöt is mondanak, nekem az a tapasztalatom. Bőr/nemibeteg gondozóval elvileg előrébb lehet jutni. Valami kiváltó oka tuti van a tüneteknek.


Nekem a Betadine kúp segített eddig a legtöbbet, mindent kiöl, műtétek előtti fertőtlenítésre is használják, így kötelező utána a flóra visszaállítása. Legutóbb 6 darabot használtam belőle, és már alig volt piros meg nem fájt, amint abbahagytam, visszatértek a panaszok, szerintem nem volt elég a 6 darab kúp... Most kezdem majd a második kört, de pont ezen a fórumon olvastam az octeniseptről is, lehet, hogy azt próbálom ki.

Egyébként üdvözöllek a klubban! Nekem január elsején lesz 1 éve, hogy ezzel szenvedek.

902. bluebox11 (válaszként erre: 900. - Kismano43)
2020. nov. 17. 16:44
Szia! Neked hogy kezdődött az egész, és mióta tart?
901. Kismano43 (válaszként erre: 900. - Kismano43)
2020. nov. 15. 21:48
Mármint a leleteim negatívak
2020. nov. 15. 21:46

Sziasztok! Nem tudom hogy van-e itt még bárki aki tudna segíteni. El nem múló hüvelygyulladásom van és a dokik sem találtak semmit, pedig már vagy 4-nél jártam. Se kórokozó, se gomba. Minden tesztem negatív. A párommal a kapcsolatom rendben van szóval kérem ne jöjjön senki azzal hogy lelki eredetű mert NEM az. (Volt már doki aki 15 ezerért vizsgálat után beközölte hogy biztos megerőszakolnak otthon.)


Az égető érzést egész nap érzem igazából, leginkább reggel. A szex elviselhetetlenül fáj, fél órás előjáték után is. (5 éve vagyunk együtt.) Amit próbáltam már (orvosi javaslatra): cikatridina krém/kúp, pimafucort, vagilact q, lactofeel, idelyn kúp, kamillás-cickafarkos ülőfürdő, cickafark tea fogyasztás. Fogamzásgátlót abbahagytam a tünetek kezdetekor, azóta 6 hónap telt el. Kilátástalan vagyok. Valaki kérem akinek volt hasonló hogy nem tudták diagnosztizálni segítsen. Már nem tehetem meg anyagilag a sok orvost és kenceficét :(

899. Edi1111
2020. szept. 17. 20:16
Sziasztok! Évekig kínlódtam én is, mire rájöttem, hogy nyál allergiám van. Amióta tudjuk, csak elvétve van gond, ha pl. közfürdőben összeszedek valamit.
2018. aug. 14. 08:18
Sziasztok! Én szeretném a tapasztalom megosztani veletek, hátha a segítségetekre lehetek. Én másfél évig küzdöttem hüvelygyulladással, borzasztó volt mondanom sem kell. Hüvelykenetben nem volt kimutatható se gomba se baktérium, de kaptam gyógyszert mindkettőre: antibiotikum, gombaellenes szerek, krémek, és mellette hüvelyflóra helyreállító kúpok. 4 orvos, és végül az 5. segített, aki rávilágított arra, hogy allergiás lehetek valamire. És valóban. A borotvahab volt a ludas. Alapból se tusfürdő, se illatosított wc papírt nem bírtam, de borotvahabra szükségem volt ezért fel sem merült hogy abbahagyom. Aztán amikor egy hétig már jobb volt,el tudtam menni cukorgyantára. Semmi bajom nincs azóta. Szerintem próbáljátok ki, hogy elhagytok minden illatosított dolgot. Remélem segíthettem!
897. 11dono
2018. máj. 10. 16:43
Varicosus vénák a méh körül ami kismedencei vérpangásra utal okozhat gyulladásra utaló fájdalmat a hüvelyben és a dokik gyulladásra utaló jelet nem látnak?
896. Negi
2018. febr. 23. 06:11
A gynatren injekciót próbálta már valaki? Nekem jövő héten adják be....
895. Miciamaja (válaszként erre: 891. - Mimin)
2015. szept. 2. 13:48

Szia!

sepia 200 nem lehet kapni ? Pedig én is szeretném kipróbálni.

Neked mióta állt fenn a problémád ?

Tudnál mesélni, segíteni ?

Nekem már lassan 15 éve ...

Semmi nem segít .

Köszi előre is

894. 45b4ec3330 (válaszként erre: 893. - Hunny)
2015. márc. 27. 20:46

"nagyon rendbe kéne tenned magad" Hogyan? :D


Vettem Protexoin Gynophilust hüvelyflóra visszaállítónak.


Most a megelőzés után érdeklődnék... hogyan lehet ezt megelőzni? A grapefruitmag csepp tényleg hatásos és a bugyi vasalása?

Ha valakinek van bevált tippje vagy akármilyen tanácsa, annak nagyon örülnék :)

893. Hunny (válaszként erre: 892. - 45b4ec3330)
2015. márc. 23. 08:34

A kérdés az, hogy mi okozza a gyulladást? Gomba? Vagy valami baktérium?

Ha most ebből kijössz, akkor utána nagyon rendbe kéne tenned magad, mert ez így nem állapot!


Egyébként én a helyedben vennék teafaolajat, azt csepegtetném a tamponra, natur joghurtba mártanám és minimum 12 órára fel kell helyezni. Gomba és baktérium ellen is hatásos.

2015. márc. 22. 09:41

Már 2x volt heveny hüvelygyulladásom, legutóbb kb. 2 hónapja de most megint úgy érzem, hogy az van :( .

Akkor kezelve lett a barátom is.

Nincs pénzem magándokira és legutóbb is a legbunkóbb orvost fogtam ki, így nem szeretnék orvoshoz menni.

Legutóbb betadine kúpot és valamilyen hüvelyflóra visszaállítót kaptam, de annak már nem emlékszem a nevére.


Ha valaki tudna valamilyen bevált vény nélkül kaphatót ajánlani annak nagyon örülnék...

891. mimin
2015. márc. 4. 10:25
sziasztok, "kórtársak"! pár hete (illetve már lassan két hónapja) olvastam a neten, hogy sepia homeopátiás bogyóval előbbre lehet jutni. mivel 200-ast nem lehet recept nélkül venni, csak 30-ast, azt próbáltam ki, és BEJÖTT!!!! 2-3 nap alatt rendbevágott, nem viszkettem, nem csíptem, nem fájtam! utána még elhasználtam egy doboz gynoflort, és azóta semmi... :):):)
890. sixteen (válaszként erre: 832. - Álmodj királylány)
2014. dec. 13. 18:35
Szia! Nekem is ilyen problémám van, neked végül mit mondott az orvos?
889. Hunny (válaszként erre: 888. - Miciamaja)
2014. nov. 6. 19:44

Szia!

Bár nem engem kérdeztél, de azért válaszolok, mert én is ugyan úgy használtam mint Sylvi:)

Egy fecskendőbe fel kell szívni 10ml-t, le kell feküdni, és tegyél magad alá egy törölközőt vagy valamilyen más textilt. Utána fecskendezd be a szert a hüvelyedbe. Én ekkor felemeltem mindig a csípőmet, így addig benne maradt a szer, de amint leteszi az ember, egyből ki is folyik. Ezt 5 napon keresztül minden este érdemes megcsinálni.

888. Miciamaja (válaszként erre: 885. - Sylvia31)
2014. nov. 4. 11:26
Szia! Írnál arról , hogy hogyan használtad? Milyen módon és mennyi ideig ? Mariann
887. Miciamaja (válaszként erre: 885. - Sylvia31)
2014. okt. 3. 20:10
Szentendrén hol lehet kapni ?
886. Miciamaja (válaszként erre: 885. - Sylvia31)
2014. okt. 3. 20:05
Szia! Megpróbáltam azt aszert felkutatni, de sajnos nem kapható az sem...
885. sylvia31 (válaszként erre: 881. - Miciamaja)
2014. aug. 4. 08:59
Szia Drága! Rég nem írtam ide még HUNNY-val és INDI-vel írkáltunk itt jó sokat egy időben az Octeniseptet jelenleg nem lehet kapni helyettesítője van én is Szentendréről rendeltem a neve:Skinsept mucosa ez egy olyan folyadék keress rá a neten ami kifejezetten hüvelyfertőtlenítő!Nekem bevált..
884. Lieztt
2014. jún. 20. 12:54
Hunny, Indi és a többiek! Hogy vagytok? Nem tudom ki mennyire látogatja még ezt a fórumot de szívesen hallanék felőletek :) Tegnap végigolvastam 2012-től a hozzászólásokat... Én most megint mélyponton vagyok :( de már kitaláltam mikkel fogok próbálkozni....
2014. ápr. 11. 20:57
Sajnos nekem is évek óta fenálló hüvelygyulladásom van, viszketés stb. teljesen el vagyok már keseredve, nem tudom kihez forduljak, mi bajom lehet esetleg valamilyen szűrésre gondoltam, de nem tudom hova fordulhatnék.
882. Miciamaja (válaszként erre: 700. - Indi66)
2014. ápr. 9. 12:03
Sajnos én erre jártam.... Örült sok pénzt hagytam ott . Le sem merem írni. Enyhébb esetekben biztos használ. De nekem sajnos még rosszabb lett .
2014. ápr. 4. 10:30
Sziasztok! Én most regisztráltam a fórumotokon. Örülök , hogy ennyi mindent megosztotok. Sajnos nekem lassan 12 éve fennálló hüvelyi problémám van . Jelenleg járok ahhoz az orvoshoz, akinek a cikkét egyikőtök megosztott. Illetve a teafaolajos és sós ülőfürdés terápiát javasolja. November óta csinálom. Szedem a lucerna kapszulát is . De eddig nincs eredmény. Sok bacit is kitenyészettek belőlem, de hála az utolsó kenet már tiszta volt . Úgy néz ki csak a gomba maradt . De az elviselhetetlen. Erős , túrós folyás, égő viszkető érzés, amit mindenki ismer. Kérlek írjatok valamit, hogy mivel tudok még segíteni magamon. Régen csináltam candida diétát, de fél év után sem volt javulás. Akinek használt a fenti kúra, az mennyi idő volt és hogy javult? Gyorsan vagy apránént lassan ? És azt a sprajt , ami fertőtlenit , lehet-e most kapni? Mert én csak kenőcsöt találok... Ha tudtok segítsetek. Jó lenne meggyógyulni. 38 éves vagyok... s nekem már régóta nincs házas életem ....
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook