Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Endometriózis okozhat állandó hüvelygyulladást? fórum

Endometriózis okozhat állandó hüvelygyulladást? (tudásbázis kérdés)


12. eva7171 (válaszként erre: 10. - Tünyike25)
2013. máj. 12. 15:33

Szia!

Azért írok neked,mert én 20 évig jártam nőgyógyászoktól urológusokig és megosztanám tapasztalatomat.Ne várjál tölük gyógyulást hidd el nekem.Az antibiotikumoktól ne várjál csodát.Először is a coli baktériumot kell kiírtani a szervezetedből és rájönni honnan ered pl.ha van párod tőle mindig visszakaphatod mert neki nem okoz semmit.Vigyázz a hólyagodra,mert nekem az állandó gyulladástól megvastagodott a nyálkahártyája és ha egy éve nem járnék természetgyógyászhoz nem a gyógyulás útján járnék hanem esetleg a hólyagrák felé.Remélem nem ijesztettelek meg,de ha érdekel 20 év tapasztalattal tudnék segíteni.Még annyi 1 éve nem voltam orvosoknál,csak egyszer a fogászaton,egy pici töméscserén.Szia,írjál ha gondolod változtatnál az eddigieken

2013. máj. 11. 19:01

" Endometriózis " szóra beadott rengeteg témát. Úgy látom ez a " legjobb ", mert a többi témát nagyon rég nem keresték.

Napokba volt téma a rádióban. Ha jól értettem az erős hasi fájdalommal járó mensit nevezik ennek.

Mindig mondtam az állandó dokimnak, nagyon erősen görcsölök. Nem mondta hogy van ilyen segítség...

Van már egy lányom, aki felnőtt nő. Tehát nekem a szülés nem mulasztotta el.

A hüvelygyulladás miatt is " beszélgetnék " érintettel. Igazából az utóbbi pár éve rendszeresen visszatérő. Saját gyógymódommal rendbe jön ideig óráig.

Ezeket az erős görcsöket csak műtéttel szüntethető meg? Hogyha újból megjön, ne görcsölnék...

Persze a dokimat kellene meglátogatnom, hogy mit javasol.

Egyébként kb 2 napig szenvvedek, gyógyszert nem szedek. A meris... volt jó, aztán nem volt a gyógyszertárban vagy nem is tudom miért évek óta nem láttam. Helyettesítőt az valahogy kimaradt, nem vettem. Bogyók nélkül szenvedek. ( van még, vagy csak receptre írják? )

2013. febr. 13. 13:18

Kedves life 14!

Nekem is állandó hüvelygyulladásom van, és a tenyésztés nekem is kimutatta Escherichia coli nevű baktériumot. Másfél éve vannak fájdalmaim, néha annyira erősek, hogy járni se bírok. Végbél fájdalmaim is vannak, ezért engem elküldtek végbél tükrözésre, ahol vannak gyulladt részek. Novemberben voltam laparoscopián ,de nálam nem találtak semmit. Viszont peteéréskor és menstruáció alatt, majd meg örölök, annyira csíp és égett. 22 fajta antibiptikumot etettek már meg velem, de semmi sem használ. A húgyholyagom is folyamatosan gyulladásban van. A szexet mi már régen elfelejtettük:( Milyen alternatív módszrekkel próbálkoztok?

9. Vigyorex6 (válaszként erre: 8. - Life14)
2012. aug. 4. 13:15

Nem kaptam semmilyen kezelést utána.

Néha vannak most is kellemetlen érzéseim, de elviselhető.

Vizelési nehézségeim nem voltak.

Egyébként azt mondják, hogy az endo visszatér. Próbálkoznak alternatív módszerekkel a gyógyítását illetően, de egyelőre a teherbeesés mutatkozik a legjobbnak.

8. life14 (válaszként erre: 7. - Vigyorex6)
2012. aug. 4. 12:35

Kaptál hormonkezelést a mutét után?

A mutét után teljesen megszuntek a fájdalmaid?

Vizelési nehézségeid nem voltak?

7. Vigyorex6 (válaszként erre: 6. - Life14)
2012. aug. 4. 10:22

Pécsett Dr. Halvax László műtött.

Nem volt béltükrözésem.

Nem kellett a beleimből szakaszt eltávolítani, mert szépen tudta oldani az összenövéseket.

Nem volt átszakadva a bél, és nem az általad említett részek sem voltak összenőve.

Nálam a kismedencém volt szörnyű állapotban, valamint a méhkürtre is kiterjedt az endo és szépen beletapadt a bél.

Azóta nem tudok gyulladásról, de már esedékes lenne egy szűrés. Sokszor nem kell érezned semmit, szóval tünetmentes vagy, mégis gyulladás áll fenn.

A műtétet megelőző időszakban alig éltem míg be nem indult rendesen a menstruációm, éjjel nyüszítettem a fájdalomtól, mert már elviselhetetlen volt a szúró, görcsölő, végbélbe irányuló fájdalom. A szex már majdnemhogy felejtős volt.

Az legrosszabbak a késő délutántól a reggeli első mosdólátogatásig eltelt órák voltak. Én annak tudom be, hogy napközben telítődtek a beleim.

6. life14 (válaszként erre: 5. - Vigyorex6)
2012. aug. 4. 10:13

Megkérdezhetem hogy hívják az orvost,aki operált?

Béltukrozésed nem volt a mutét elott?

A laparoszkópia során kivágtak bélszakaszt vagy a kívulrol a bélfalról szedték le az endót?

Át volt szakadva a bél?Volt osszenovés a huvely és a végbél kozott?

Hány mutéted volt?Hogyan kezeltek utána?

Pontosan milyen tuneteid voltak a mutét elott?

Azóta nincs gyulladásod?

5. Vigyorex6 (válaszként erre: 4. - Life14)
2012. aug. 4. 09:44

Igen; volt a beleimen is.

Hüvelygyulladásra konkrétan nem emlékszem (bár lehetett, mert mindenféle gyulladásom volt, körbehálózta kismedencémet is).

Nálam nem jöttek rá. Voltam több nőgyógyásznál, sebésznél, belgyógyásznál, de semmi.

Majd kutakodtam az interneten, és arra jöttem rá, hogy összenövéseimnek kell, hogy legyenek, amiben a beleim is érintettek.

Találtam egy új orvos, aki szintén erre gondolt, mivel semmilyen antibiotikum kúra, gyulladáscsökkentő és egy tonna fájdalomcsillapító sem segített rajtam.

Azt ajánlotta, hogy elvégzi a laparoszkópiát, mivel uh-n nem volt semmi rendellenes. Be is igazolódott mindkettőnk elmélete.

2012. aug. 3. 23:36

Megkérdezhetem,hogy hogyan kezeltek?A beleiden is volt endo?

Huvelygyulladásod is volt?

3. Vigyorex6 (válaszként erre: 2. - Life14)
2012. aug. 3. 20:28

Nem vagyok orvos, de szerintem logikus lenne amit írsz.

Én is endós vagyok. Nekem is volt végbéltáji fájdalmam, bár azt hiszem ez egy gyenge kifejezés. Elviselhetetlen volt.

A beleknek van áteresztő képessége.

2012. aug. 3. 17:06

Sziasztok!


Tobb éve folyamatos huvelygyulladásom van,és a tenyésztés mindig E-colit mutat ki.

Tobbszori antibiotikumos kezelés és alternatív gyógymódok sem szuntetik meg.

Endometriózist állapítottak meg nálam,és bélfájadalmaim is vannak,ezért a doki kolonoszkópiát kér a mutét elott.


Elofordulhat az,hogy azért nem szunik meg az E-coli fertozés mert a belet átszakította az endometriózis,és átszivárog a baktérium a huvelybe?


Akkor is lehet bélfájdalom,gáttáji fájdalom,székelési nehézségek,ha a belek nem érintettek?Elofordulhat,hogy más szerveken van endometriózis,ami a bélfájdalmat okoz?


Ha a huvely és a végbél kozotti rész van osszenove,és nincs átszakadva a bélfal,akkor is lehet az osszenovés a fertozés oka?

2012. aug. 3. 16:58
Endometriózis okozhat állandó huvelygyulladást?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook