Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Alkoholisták szenvedő családtagjai fórum

Alkoholisták szenvedő családtagjai (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
72. Érdekes73 (válaszként erre: 1. - Taki31)
2014. júl. 11. 20:56
Menekülni minnél messzebbre nem foglalkozni a pénzzel örökséggel semmivel. Különben mindenkit csak tönkretesz.Sok mindent túlél az ember de... Jobb az egészséges önvédelem...
71. Érdekes73 (válaszként erre: 14. - 3da8f53e4a)
2014. júl. 11. 20:54
Nincs kényszerelvonó (az csak a cuculizmusba volt ) emberi jogok vannak bármit tesz ha nem írja alá a papírokat hogy kezeljék haza kell engedni.
70. taki31 (válaszként erre: 69. - E527850d5d)
2014. júl. 11. 20:51
Sajnàlom ami veled is történt. Ilyennek NEM szabadna megtörténnie senkivel!!!! Mert egy vèdtelen gyerek csak a szüleire tàmaszkodhat! Vagy nem... Nekem is ezek maradtak meg, ja ha valaki hirtelen nyul felém összerezzenek ès a kezeimet védekezèskèpp magam elé kapom. Én is szégyenkeztem , de màr eljutottam 31éves fejjel oda hogy NEM nekem kell szégyenkeznem!!!! Nincs miért !!! Nekem nem volt vàlasztàsom , nem vàlaszthattam hog kit akarok szülőmnek!! Szègyelje ő magàt!!! Sokan akik ismernek (mivel kis faluba laktunk igy majdnem mindenki ismer) azt mondjàk csodàlnak(!!!) amièrt annak ellenère hogy milyen körűlmények között nőttünk fel , mindig mosolygok. Vidàm vagyok!! Hogy csinàlom amikor ekkora terhet, keresztet cipelek a vàllamon?! Mondtam ha sirnèk meg szomorkodnèk akor sem lenne jobb!!! Ami nagyon nehèz ès nem tudom feldolgozbi az az hogy "minden miattad van, minden a te hibàd". Elhittem, elhiszem. Ha a pàrom kicsit morcosabb folyton yaggatom mi baja velem van baj? Mondja dehogy szivem miért lenne???? Neki mindent elmondtam, de ő sem igazàn tudja megèrteni hogy ha egy gyerek kicsi korâtol ugy nő fel hogy ezeket hallja elhszi!!!! Mert nem tudja hogy ez nem igy van!!!! Hogy nem minden csalàdba hullarèszeg az anyuka mindennap, ès nem minden csalàdba ütik verik a gyereket!!!! Pàrom mondja hogy felejtsm el!!! Êljem ègre a sajàt életem!!! Legyel boldog megèrdemlem!!! Felnőtt ember ne akarjak neki megfelelni!!! Ő màrmint anyàm lesz..ik engem!!! Miért akarnék megfelelni egy ilyen emernek??? De nehéz nagyon! Viszont ha az emer kicsit beszél rola megkőnnyebbül. Ên nagyon sokàig talàn 17-18 éves koromig probàltam titkolni hogy iszik!! Persze lehetetlen volt!! De annyira szègyelltem magam miatta!!!!!!
2014. júl. 11. 20:21

Hát igaz. Ezzel nem foglalkoznak, mert akkor túl sok lenne a dolguk. Soha nem felejtem, mikor mi is menekültünk és gyerek fejjel nagy reménykedve hívtam a rendőröket ők meg vagy kijöttek, vagy nem. Megoldás az volt, hogy elvitték pár méterrel odébb...aztán később jött a szöveg, hogy amíg vér nem folyik nem jönnek...?!????

Hajnalban kirúgdosott az ágyamból és megvert. Mikor sírva megkérdeztem, hogy miért?? Erre annyi volt a válasza, mert a gyereke vagyok és megteheti...8 éves voltam... A mai napig bennem vannak ezek a dolgok és az is, hogy nem volt kire támaszkodni, senki nem tudott tőle megvédeni... Hozzá kell tenni, hogy:

- judo europabajnok volt az apám és vissza is élt az erejével/tudásával.

Én 5 éves koromtól jártam kick-boxra és 16 évesen jutottam el odáig, hogy leküzdöttem minden félelmem és szembe szálltam vele. Soha nem felejtem el, hogy mekkora törés volt ez az életembe és soha nem is fogom kiheverni. Nekem ami visszamaradt:

- nem tudom elfogadni más segítségét, saját magam akarok mindent megcsinálni és felépíteni magamnak

- nem bírom a többi ember érintését, nagy önuralom kell akkor is, mikor a közeli barátoknak kell szülinapkor puszit adni...

- egy életre való szégyent kaptam tőle, mert mindenki tudta, hogy milyen és miket csinál.. és persze, hogy akárkivel összefutok azt hallgatom, hogy milyen volt az apám, holott én mit tehetek róla?


De végül bejött a mottóm. ELMÚLIK. Tavaly végre (tudom..), de meghalt. És nem mentem el a temetésére. Ha rajta múlt volna az általános iskolám sem lenne meg. És soha nem felejtem el, hogy egyszer a folyóba is bele akart dobni, meg azt kiabálta, hogy megöl.. Az aki eldobja magától a normális életet, az az emberségét dobja el és ne várjon semmit. Én azt mondom, hogy olyanok ítélkezzenek az ilyenek felett, akik hasonló családban nőttek fel. A többieknek meg csitt, mert amíg ők örömmel mentek haza az iskolából, addig mi lehajtott fejjel léptünk be az ajtón és csak reméltük, hogy aznap nem, vagy keveset vernek meg minket.

68. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 65. - 3da8f53e4a)
2014. júl. 11. 19:51

Ez szép...

többször kellene , hogy eszünkbe jusson! :))

67. taki31
2014. júl. 11. 19:31
Szóljatok ha rosszul gondolkodom. De ma màr annyiféle összefogàs, tüntetés, alàíràsgyűjtès stb van. Aminek hatàsàra ilyen-olyan rendelet születik. Senkinek nem jutott eszèbe tenni ez ellen a dolog ellen is! Vagyis szerintem ennek magàtol értendően kellene megszületnie. Hogy az alkoholistàk akik terrorba tartjàk a csalàdjukat, megalâzzàk, verik a yerekeiket , pârjukat ne adj isten szüleiket el lehessen vitetni!!! Kènyszerrel!!!! Sajàt történet szintèn. Nagyon sokat dolgoztam mindennap , persze hulla fàradtan azamentem (akkor mèg a szüleimmel laktam). Nem szoltam semmit belèm kötött, megvert!!!! 27èves voltam. . A piàtol rettentő agressziv !! Mâsnap reggel felkeltem , nem kaptam levegőt, nagyon szúrt a szivem. Azt hittem meghalok. Elvitt öcsém a sürgősségire. Ott a dokinőnek mondtam előző este csúnya veszekedés volt otthon , most meg èn nem tudom mi van velem de mintha meg akarnèk halni. Erre a nő ràmförmed: nem tudja kezelni a konfliktusokat!!! Menjen pszochiàterhez!!!???????? Mondtam a nőnek valoszinű igaza van !!! Nekem van szükségem pszichiàterre akinek a rèszeg alkoholista âllat anyja tőnkretette az èletèt, a mai napig nekem esik agyba főbe ver, ellopja a pénzem stb. Néz râm a dokinő: ezt nem tudtam! Mondtam akkor ne vonjon le téves következtetést!!!!!!!! Abba maradtunk a lelki bèkèm miatt csak menjek én orvoshoz hogy fel tudjam dolgozni azt amit nyilvàn nem vagy csak nagyon nehezen leet. De az biztos elfelejteni soha sem lehet!!!!!! Mièrt ne lehetne elvitetni??? Ja a jogok!? Az a szomorú nekik az alkeszeknek annak. Nekünk szenedőkbek nincsenek, maximum elviselni együtt èlni van jogunk. Pedig nem hiszem hogy tulzok ha azt mondom a szenvedők szàma millios nagysàgrendű!! Kérdezem èn ilyennel miért nem foglalkozik a tv?! Nem azt mondom show-t kell csinàlni. De szerintem sok embernek adna tanàcsot , segitséget!!!!!
66. taki31 (válaszként erre: 64. - Forrest2010)
2014. júl. 11. 19:05
Szia. Nekem anyàm iszik, az apja is ivott, meg a testvére is. Èn rá se birok nézni a piára. !!!! A pàromnak ivott az apja, meg a testvérei. A pàrom csak sört iszik 2-3 naponta 2 dobozzal. De ha nem veszek nincs otthon akkor nem. Főleg nyàron issza. Télen nem. Tàrsasâgba ha vagyunk akkor is maximum 3doboz sör. Màst nem iszik. Èn tàrsasâgba is üditò vagy àsànyvìz. Eleinte tukmàltak, kinevettek. De mikor elmondam hogy èn a pia nélkűl is jol tudom magam érezni, nekem nem kell hamgulatjavitonak!!!
65. 3da8f53e4a (válaszként erre: 64. - Forrest2010)
2014. júl. 11. 17:48

:(( hát vannak keresztek.

Mindenkire pakol az élet. Ilyenkor megnézem az enyémet és úgy döntök nem cserélem el az enyémet....

64. forrest2010 (válaszként erre: 62. - 3da8f53e4a)
2014. júl. 11. 17:18
Az apósom is ivott , mikor arról volt szó , h kilikad a gyomra , az orvos megfenyegette , h eldobja a kanalat hamarosan , egyik napról a másikra letette a poharat és élt még 25 évet . De a sógoraim éppen akkor voltak abba a korba , h nekik ez volt a rossz példa , amit aztán mind követtek , mindegyik alkohollal kezelte a problémáit , mind alkoholistaként halt meg ! Az én férjem annyira kicsi volt még akkor , h hálistennek ő nem iszik !
63. forrest2010 (válaszként erre: 59. - Ec7efbffe4)
2014. júl. 11. 17:09
Tökéletesen megértelek , nem szabad ilyennek tűrni !
2014. júl. 11. 17:08

Apósom apja akkor tette le a poharat mikor már kilyukadt a gyomra. Onnantól egy aranyember volt!!!! - anyós mesélte.


Ez a betegség a családfán nyilván végig vonult. De egy kanálban fujtom le a gyerekem ha ő is "örökölte"

61. forrest2010 (válaszként erre: 48. - D2d5bb5db4)
2014. júl. 11. 17:08
Pedig az ilyen szülő nem érdemel mást !
60. 3da8f53e4a (válaszként erre: 59. - Ec7efbffe4)
2014. júl. 11. 17:06
Milyen beültetés volt?
59. ec7efbffe4 (válaszként erre: 55. - Forrest2010)
2014. júl. 11. 17:05
Nem volt lelki ismeretfurdalásom! Megcsináltam vele három beültetést,számtalan terápiát.A harmadik beültetés egy hónapig tartott,csont részegre itta magát,akkor döntöttem el,hogy ennyi volt.Nem bántam meg,talán annyit,hogy sokkal hamarabb kellett volna meghoznom a döntést.
58. vacsa (válaszként erre: 53. - 3da8f53e4a)
2014. júl. 11. 17:02

Hát a bicska nyiladozott a zsebemben...

Pedig nagy híve vagyok a kommunikációnak, de egy alkoholistával... Ló.szt lehet, nem kommunikálni.

Családi terápia... Ugyan már!

2014. júl. 11. 17:01
2014. júl. 11. 17:01
...annak idején annyiszor beígértem az ex-nek, hogy addig öntöm a szájába az italt amig bele nem fullad :(
55. forrest2010 (válaszként erre: 50. - Ec7efbffe4)
2014. júl. 11. 16:57
Nem csodálom , h otthagytad !!! az alkoholista , az egy olyan emberke , aki pénzért veszi a betegségét , tönkreteszi a családját ! h saját magát , = ő dolga , de a családot nincs joga tönkretenni ! Egyik sógorom rendszeresen úgy beivott , h előtte beszedett egy csomó gyógyszert , mindig elvitették mentővel , kimosták a gyomrát , másnap meglógott a kórházból ! ezt számtalanszor előadta , aztán 1x csak nem vitte el a mentő , ki se ment hozzá , addigra mindenkinek elege volt belőle ! a szűkebb , a bővebb családjának egyaránt , kegyetlen dolog , de örültek , h végre megszabadultak tőle !!!!
54. 3da8f53e4a (válaszként erre: 53. - 3da8f53e4a)
2014. júl. 11. 16:56

...ez egy nagyon szép" leírás/tanács vagy ki minek veszi.

De ezzel tele van mindenkinek a pallása.

2014. júl. 11. 16:55
52. ec7efbffe4 (válaszként erre: 50. - Ec7efbffe4)
2014. júl. 11. 16:53
Soha nem felejtem el,a TV-ben ment egy Kerekasztal beszélgetés az alkoholistákról,olyan hangzatos szavak hangoztak el,ilyen-olyan segítség,Non stop segítségnyújtás...,éppen aktuális volt a dolog,már tehetetlen voltam,gyorsan felírtam a telefonszámot.Tárcsáztam,ez egy pécsi szám volt,tőlem 500 km-re.A hangposta kért,hogy hagyjak üzenetet,mert csak hétfőn lesz szakértő,akkor péntek volt....:(
51. manó2000 (válaszként erre: 49. - Vacsa)
2014. júl. 11. 16:46
Igen, ez így van sajnos. :(
50. ec7efbffe4 (válaszként erre: 49. - Vacsa)
2014. júl. 11. 16:37
Bizony nincs semmilyen segítség,én anno mindig bevittem a pszichiátriára,orvosi beutalóval, persze a mentő nem vitte el,mert részeg,a pszichiátria nem fogadta,mert részeg,vigyem ahová akarom...,hát én már nem akartam sehová vinni,egyszerűen otthagytam,mint egy csomagot...:(
49. vacsa (válaszként erre: 48. - D2d5bb5db4)
2014. júl. 11. 16:21

Miért nem érted hogy a hivatalos út csak a mesében létezik? Próbáltad? Végigcsináltad? Nincs segítség.

Még arra is sz.rnak a rendőrök ha késsel kerget az utcán a részeg családtag...

Majd jönnek ha vér fog folyni.

Családsegítő??? Ugyan már...

48. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 47. - E527850d5d)
2014. júl. 11. 15:57

Nem vagy hosszú, ez itt most ilyenekről szól.


De én pont azért javasolnám a hivatalos utat, hogy ne kelljen szülőt rugdosni.

2014. júl. 11. 15:50

Nálunk apám csinálta ugyan ezt. Borzalom volt. De addig, amíg nincs közös fellépés ellene, addig te nem tudsz mit csinálni..sajnos.. Nem elég, ha csak egy valaki akar szembe szállni vele, ráadásul olyan, aki már ott sem lakik. Azoknak kell a sarkukra állniuk, akik vele vannak.

Szépen szembe állni vele, elé tenni a motyóját és kinyitni az ajtót, hogy vagy mész és csinálsz, amit akarsz, vagy maradsz, de akkor megváltozol. Ha meg nem képes tényleg változni, hiába szülő, akkor is a többség érdekeit kell védeni és kirakni. Kegyetlenül hangzik beismerem, de nálunk szó szerint ki kellett apámat rúgdosnom a házunkból, mert nálunk már addig ment ez, amíg azt nem mondta, hogy ha nem kap pénzt képes rá, hogy a pár hónapos kisöcsém elvigye, vagy neki vágja a falnak! Ekkor sokalltam be és raktam ki. Mi több mint 12 évig csináltuk ezt. Rendőr, állam nem segít. Hiába van távoltartás stb..

Bocs, h ilyen hossszú voltam...

46. 3da8f53e4a (válaszként erre: 44. - Manó2000)
2014. júl. 11. 09:57
:( sajnos.... ha csak ekkor van megváltás egy család számára :(
2014. júl. 11. 09:56

..csak sajnos pontosan tudom: tehetetlen vagy :(


Én 2007. karácsonyán összecsomagoltam az uramat és kiraktam a szűrét. Január 2.-án meg beadtam a válópert.

Nem bántam meg a mai napig sem, sőőt. Sajnálom, hogy ennyi ideig imádkoztam, könyörögtem, sírtam, szidtam, veszekedtem vele.

Hamarabb kellett volna....

44. manó2000 (válaszként erre: 41. - Taki31)
2014. júl. 11. 09:55

Nem csúnya ezt mondani, minden szavadat megértem! Pokollá teszi az ilyen ember az egész családja életét.

Az én apám egész életében ivott, töményet és jó sokáig húzta. Nekem elég lenne 1 napot ennyit inni, tuti kidőlnék tőle.

Valahogy össze kéne fognotok és megfenyegetni. Ne azt érezze, hogy ő az erősebb. Sajnos megoldást én sem tudok. Én valahogy rávettem az apámat, hogy egy olyan nőt boldogítson aki elfogadja így, ne minket. Így voltak jó időszakok, de újra felbukkant és rettegtünk tőle. Aztán meghalt. Azóta van nyugtunk, de még ha visszagondolok rá rettegek.

43. 3da8f53e4a (válaszként erre: 42. - Taki31)
2014. júl. 11. 09:52

...kifogás, kifogás és mindig más/ti vagytok/voltatok a hibásak :(


Ki kell zárni az életetekből, mert még jobban rámentek!


Ha feltöri, betör hozzátok jelentsétek fel! Nem igaz, hogy valamelyik /rendőrök vagy a mama/ nem unják meg.

Szed valamilyen gyógyszert?

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook