Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Alkoholisták szenvedő családtagjai fórum

Alkoholisták szenvedő családtagjai (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
42. taki31 (válaszként erre: 40. - 3da8f53e4a)
2014. júl. 11. 07:16
Szia. Mitől esett vissza? 2005 karàcsonyân kokuszgolyot csinàltam vettem 2dl rumot beleraktam belőle. Ên miattam kezdett inni megint mert felbontottam. Kifogàs!!!! Gyerekkorom ota azt hallottam miattam van minden, az èn hibàm, èn vagyok az oka. Màsnapossàg nincs folyton iszik. Gyerekkoromba kevert, rum, cbherry , bor. Mostmâr ez a s..ar tablettàs bor. Meg ki tudja. Van hogy ektűnik erdőkbe alszik stb. Mint egy csöves !!!!! :( :( apa egy âldott ember folyton dolozott most is nyugdij mellett is. Mi sose jàrtunk sehova dolgozunk mindketten öcsèmmel sulis korunk ota. Nem értem miért èrdemeljük ezt. Normâlis csalàdja van, mièrt kell ezt?? Ja ès ő NEM iszik!!!!! Mi vagyunk a hülyék , fèrgek!!! " úristen ezek a fèrgek hűlyèk nem iszok!!!! Ùristen hülyék!!!! Bement munkahelyére rèszegen , szonda , persze kimutatta akkor is azt mondta ő nem iszik!!!!!!!! Nem dolgozik màr 2002 ota. Volt probàlt elhelyezkedni max 5napot birt!!! :(
41. taki31
2014. júl. 11. 07:06
Sziasztok. Anyám 61èves. 1991 ota iszik vagyis 38èves kora ota. Engem màr kicsi korom ota vert folyamatosan. Öcsèm ès köztem 3èv van. Ahogy visszaemlêkszem 5-6 éves korom ota iütött. Ahogy iskolàs lettem mindennap, volt hogy az iroasztalon kopogott a fejem ha elrontottam vagy csunyàn irtam. Meghalt papa anya apja 91 be onnantol elszabadult q pool. Vizes ruha, szìj, bot, seprű, nyujtofa vagy ami a kezébe akadt. Folyton zavart pénzt kèregetni neki piàra ha nem mentem megvert, ha keveset kaptam akkor is. Mindenki tudta hogy iszik êshigy engem zavar kèregetni de senki nem szolt senkinek!!!!??? A suliba tesioràn nem mertem ãtőltözni kèk zöld voltam. Ha èszrevettèk azt mondtam leestem fàrol, padlàsrol. 9èves voltam idegi alapon cukros lettem elvittek korhàzba , ott azt mondtâk zorongok kèrdeztèk aanyàmat ki.ek akorok ennyire megfelelni????? Azt mondtq nem tudja!!!! Kényszeres megfelelési kènyserem van. Persze hazadelw megvert. Öcsémet sose bântotta. A körmeimet a mai napig tövig ràgom. (szégyenlem de egyszerűen nem tudok mit tenni) . Kezdek nem foglalkozni vele. Elfelejtem. De mindent 3x ellenörzök hűtő becsukva , viz-gàz elzàrva. Ez is kènyszeres de gyerekkorom ota bennem van. Ennek sosw lesz vége!!! :( akkor lesz vège ha meghal. Csunya ezt mondani de ez az igazsâg!!!
40. 3da8f53e4a (válaszként erre: 27. - Taki31)
2014. júl. 11. 06:59

Tudom, hogy nem lehet elvitetni! :( Én már végigkínlódtam egy 15 éves házasságot.


Míg volt tiszta 4 éve, akkor rendben volt a mama, milyen volt veletek?

Mitől esett vissza?

Orvos szerint 5 év mentes alkohol után lehet valakit gyógyultnak nevezni :(


Be kell valahogy vele láttatni, hogy car az amit művel és mindenki el fog fordulni tőle.

De míg pénzelitek addig nyeregben" érzi magát, nem érzi azt, hogy mit művel.


A másnaposságot hogy bírja? mert olyankor nagyon a halálukon tudnak lenni! Nah én ilyenkor sosem sajnáltam! sőőt.


Nem értem a rendszert, mert ahogy a narkósokat elrendezik, ugyanez vonatkozna az alkoholistákra is. CAR A RENDSZER!! :(((

2014. júl. 11. 04:51
Családsegítők, gyermekvédelem...bár ezt durvának tartom, hogy ilyenkor terhes a testvéred, tönkretéve ezzel a baba életét. Csak nehogy ezt érjétek el, hogy a gyereket emeljék majd ki a családból. Mert megtehetik.
38. forrest2010 (válaszként erre: 8. - Taki31)
2014. júl. 11. 04:38
A tesódék elég felelőtlenek , ilyen körülmények közé még gyereket vállalni !!!! inkább azon lennének , h elkerüljenek egy ilyen otthonból !
37. Nyusszmusz (válaszként erre: 30. - Taki31)
2014. júl. 10. 22:30

A családsegítőt érdemes lehet megpróbálni. Talán tudnak segíteni.

Gyerekkorodban senki nem figyelt fel a körülményekre? A lelki sérülésekre? Senki nem szólt a gyermekvédelemnek vagy a gyámügynek?


Egy volt osztálytársnőmnek az édesanyja működött hasonlóan, ott a tanárok szóltak, el is vitték őt a testvéreivel a kedves anyukától a nagymamához.

36. Nyusszmusz (válaszként erre: 24. - 3da8f53e4a)
2014. júl. 10. 22:25
A totál alkoholisták is jópár évig húzhatják. Nem egy olyan illetőt ismerek, aki reggel hattól vedeli a töményet estig. Van aki tizenéve. És bírja... Még mindig...
35. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 33. - Monilla)
2014. júl. 10. 22:06

Ugyan , ha elmegy valaki, az ügy átkerül máshoz, és minden héten beszámoló van; ki, hogy áll a nehéz ügyeivel.


Mindegy!Ne vedd el a reményt, nem mindenhol egyformák!

Próbálják meg!:))

34. manó2000 (válaszként erre: 30. - Taki31)
2014. júl. 10. 21:58
Hány éves anyukád?
33. monilla (válaszként erre: 6. - D2d5bb5db4)
2014. júl. 10. 21:19
A családsegítőnek semmilyen jogosultsága nincsen ilyen esetben, maximum meghallgatja az ember panaszát. Az egész szervezet egy látszat sajnos, keveset keresnek a családgondozók és a jók elhagyják a pályát.
32. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 30. - Taki31)
2014. júl. 10. 21:09

2 éve itt vagy, és eddig nem szóltál.........

nem lehetetlen, hogy valamelyik tanács bejön!


Zsaklin: jól tetted, hogy megszólaltál, és az a tanács, amit most kaptál, nagyon is jó!

Gondolkozunk együtt, mert csak itt már többen vagytok, aki emiatt szenvednek!

31. vacsa (válaszként erre: 30. - Taki31)
2014. júl. 10. 20:58

Nagyon sajnálom. Nehéz így felnőni, túlélni.

Segítség sehonnan sem jön. Ez az igazság.


Én nem tartom a kapcsolatom anyámmal...

El tőle amilyen messze csak lehet. Aztán elfelejteni hogy létezik.

Ez van :((

30. taki31
2014. júl. 10. 20:51
Mi màr mindent probàltunk. Semmi eredmény. A nyaralot is azért èpitettük odaköltöztek apàval ők akartàk!! Örültünk hogy helyrejönnek a dolgok, tèvedtünk. Màr ott is nagyon sok embernek tartozik. A rendőrök azt mondtàk csak hangja van, mikor mondtuk fenyegetőzik felrobbantja a hâzat, felköti magàt stb.... Engem 5éves koromtol rendszeresen vert. Lelkinyomorék vagyok. Volt hogy az orvostol azt kérdeztem hogy ha összevagdosom magam késsel és azt mondom ő volt akkor elviszik?????? Egy 11 éves gyerek ilyet kérdez!!!
29. főnix01 (válaszként erre: 2. - 4cc523ffc9)
2014. júl. 10. 20:46
Szia! Ha tudsz, menj valamelyik baràtodhoz. Csinàltass màsik szàmlàt. Nem lehet neked se könnyű, sőőőt... :-(
2014. júl. 10. 20:44
Amíg a mája bírja....nehéz ez! Nem lehet drasztikusan helyretenni a lelki egyensúlyát???
27. taki31 (válaszként erre: 24. - 3da8f53e4a)
2014. júl. 10. 20:40
Szia. Nem lehet elvitetni!!!! Szerinted nem probàltuk??? 3x önként vonult be. De azota is iszik!!! 1991ota!!!! A tiszta èvek azota max. 4év. Volt hogy rendòrök szedték össze az utcasarkunkon elvitettèk mentőkkel este 7kö rűl màsnap hajnali 5kor kivert az âgybol kopogott engedjem be!!!!!!!
26. 0f332c4ec9 (válaszként erre: 1. - Taki31)
2014. júl. 10. 20:39
Tesódékkal együtt szépen ki...nám az utcára. Tudom kemény,de 23 éve szenvedtek ti többen miatta,hát most szenvedjen ő. De persze nehéz,érthető.
25. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 24. - 3da8f53e4a)
2014. júl. 10. 20:35
Áh, dehogy! Több, mint 10 éve, mióta nyugdíjba jött, az egyetemről! És az egész család orvos, stb.
24. 3da8f53e4a (válaszként erre: 21. - D2d5bb5db4)
2014. júl. 10. 20:27

Francokat... ha komoly alkesz 1-2 éven belül ki fog dőlni!


Be kell valahogy utaltani a pszichóra...max. 2 hétig bent lesz. Utána meg ráfigyelni, hogy szedje a gyógyszereket!!

Ha egy konyakos meggyet is enne rá - az ügyeleten köt ki azonmód. Tehát nem lehet nekik semmit sem inniuk.

23. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 19. - Vacsa)
2014. júl. 10. 20:24
Tudom, hogy nehéz, de talán nem lehetetlen. ))
2014. júl. 10. 20:21

sokat nem tehetsz.. ha csalsz, pszichiátriára lehet bedugni .. van az az orvos...


amúgy a nyaralóról, max lemondasz... tudom miről beszélek, a pénzt meg tudod teremteni magadnak is, a békét így nem.

21. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 17. - 3da8f53e4a)
2014. júl. 10. 20:16

Az "ilyeneknek " sokáig .

Van erre egy pasas, egész nap a lakásuk meg a kocsma közt járkál. Ha hiszed, ha nem, minen körné 1dl fehér rumot iszik .

Nai 10 bemegy.:((

20. vacsa (válaszként erre: 1. - Taki31)
2014. júl. 10. 19:46

Nem tudsz mit tenni:(

Nagyon is ismerős történet...

19. vacsa (válaszként erre: 18. - D2d5bb5db4)
2014. júl. 10. 19:44

Te hol élsz???

Ez a való világ:(((

18. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 15. - Taki31)
2014. júl. 10. 19:18

Apával a családsegítőhöz!:))


Vagy, ha lenne olyan rendőr ismerősöd, aki a pszichiátriára tudná küldetni, mikor balhézik.


De mot csak visszakanyarodnék, először a családsegítőt próbáljátok!

2014. júl. 10. 19:12
... a mája bírja még?
16. 3da8f53e4a (válaszként erre: 15. - Taki31)
2014. júl. 10. 19:10

Ne fizesd ki őket és majd meggondolják, hogy adjanak-e a mamának kölcsön!!!!

Sőőőt, ha tudod járd körbe a kocsmákat, hogy ne kapjon hitelt és ne szolgálják ki!

15. taki31
2014. júl. 10. 19:07
Apa nem iszik egyàltalàn. Csak a felesége vagyis az anyám. Apát is meglopja ellopta a bankkàrtyàjàt. Kérdeztem már tőle miért türi el??? Zavarja el!! Menjen ahova akar. Minket zaklatnak az emberekk akiktől kéreget pènzt!!?? Becsönget hàzakhiz ismerősökhöz. Azok meg hol tesoméktol hol tőlem kérik a pènzt. Szoktam mondani nem èn kèrtem , minek adtak ??? Na kèrjèk attol akinek adtak!!! De közössègi oldalon is ràmirnak!!!
2014. júl. 10. 19:07

...józanabb pillanatukban kellene elcsalni őket az elvonóra.

Báááár az is cart sem ér amikor kiengedik őket és nem szedik be a gyógyszert :(

13. Cucicsillag (válaszként erre: 7. - D2d5bb5db4)
2014. júl. 10. 19:05

Ahhh, az sem megoldas, mert nyilvan a piara kell a penz vagy akarmi mas ,amit penzze tehet, amibol piat vehet... A kutyakat meg max.megmergezi. Az alkoholostanak nincsenek korlatai.

De nem kell turni, az fix!

A ferjed nem tudna ra "hatni" ? Miert formal ra jogot, hgy teket kihasznaljon?...

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook