Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Alkoholisták szenvedő családtagjai fórum

Alkoholisták szenvedő családtagjai (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
132. Érdekes73 (válaszként erre: 131. - Taki31)
2016. ápr. 6. 21:09
Szomorú helyzet :( A családsegítő nem tehet semmit az alkeszokkal mert emberi jogok vannak . Alapjáraton is csak azoknak segíthet akik együttműködnek velük. A 96 éves nagyi gondozásában viszont tudnának segíteni.
131. taki31
2016. ápr. 6. 20:57
Sziasztok. Jo régen irtam már. A helyzet változatlan anyám vedel továbbra is. Èdesapám aki soha életébe nem ivott tavaly 1,5honap alatt meghalt gyomordaganatba. Mindenki azt mondja az ideg ment rá. Anyám azota is èli világát. Volt elvonon 1 hónapot 3 hètig birta. Gyogyszerra iszik. 3 x volt agyinfarktusa korházba volt. Megállapították mi baja kiengedték menjen szakrendelèsre. Ő nem megy iszik továbbra is. Öcsémék a kisgyerekkel elköltöznek pár utcával arrèbb az a baj anyám ott marad a nagy házba mellette a nagymamám (anyosa) aki 96 éves. Vele is agressziv. A családsegitő egy nagy kalap hagy ne mondjam mi. Nem tudnak segiteni. Akkor minek vannak????? Öcsémnek csorinak hó vègén nincs pénze bezzeg anyánknak van mert mindennap be van rugva de nagyon kemènyen. Az elvonon azt mondták az utolsó24 órába ment be olyan állapotba van a mája. De öszerinte egèszséges nincs baja ês iszik, meglopja öcsèmèket. Ennek sose lesz vége. Ugy szedik folyton össze ut szèlèn, árok parton. Ő lepihen elfáradt azt mondja. Tesommal beszèltük szomorú de akkor lesz nyugtunk ha már meghal.
130. taki31 (válaszként erre: 126. - Ildi992)
2014. júl. 27. 18:26
szia. nem apukàmrol van szó hanem anyámról!! nagyon nehéz ilyen körülmények között felnőni. hàl istennek a mi életünk eddig nem siklott ki. pedig hàt otthon màst sem làttam csak anyàm hulla részeg amit tagad!!! àllni beszélni nem tudott olyan matt részeg volt, de verni azt igen. hogy kell kéregetni, mert folyton engem zavart el, ha nen vittem. pénzt azért is elvert! de hàl istennek elköltőztem van egy megèrtő szerető pàrom. mostmàr rà és a közös jövőnkre koncentràlok. anyàm meg azt csinál amit akar. nekem ilyen anya jutott, sajnos.
129. 3da8f53e4a (válaszként erre: 126. - Ildi992)
2014. júl. 22. 12:47
..nem az apukájáról van szó!!! :)
128. Érdekes73 (válaszként erre: 124. - Ildi992)
2014. júl. 20. 21:31
Ez így van csak aki ebbe nő fel az nem látja reálisan a helyzetet. Egyértelmű hogy az érintett felnőttnek kéne még időben kiszállnia az egészből amíg még képes rá. De azért benne van az is hogy nehéz megszabadulni egy őrült dühöngőtől hivatalos segítség nincs stb...
127. Érdekes73 (válaszként erre: 125. - Ildi992)
2014. júl. 20. 21:27
Tökéletesen igaz erre a témára a kutyából nem lesz szalonna mondás...
126. ildi992 (válaszként erre: 112. - Taki31)
2014. júl. 19. 09:34
Valahol érthető, hiszen az apád, nem szívesen szakadsz el tőle, ha még át is ver. Tudod, azt teheti meg veled amit megengedsz neki. Nem könnyű érzelmileg eltávolodni, nemet mondani. De az könnyebb, az ahogyan most élsz. Ha ritkábban látna, nem ugornál az első szavára, sőt kimondanád neki az önállosodás szavát, azt, hogy nem!!!!!!!! Megbeszélted már vele, hogy miért nem volt ott, amikor hívott? Legközelebb ott lesz? Ha nem nem mész el, csak egyszer vágjon át és ennyi volt. De ha engedet, hogy játékszernek nézzen, akkor nem csodálkozz rajta, hogy megteszi.
125. ildi992 (válaszként erre: 120. - Forrest2010)
2014. júl. 19. 09:24
Igazad van, de egy IQ nulla nem fogja megérteni. Minnél messzebb tőle annál jobb. Nem az alkoholistát kell bevinni egy intézetbe, és várni a csodát, hogy meggyógyul, mert nem fog. Az emberi természet olyan milyen. Kijött rajta. Az ilyen emberrel nem lehet együtt élni. De mégis sokan godnolják, hogy igen. Nem lehet a másik embert megváltoztatni.
124. ildi992 (válaszként erre: 121. - Érdekes73)
2014. júl. 19. 09:20

( Elmenekülnek?) Inkább felfogják, hogy ennél többet érdemelnek, minthogy terorr alatt élnek. A kellő önbecsülés fontos, vagy hagyom magam lábtörlőnek nézni, vagy nem. Ez miért menekülés? Ami nem működik az nem működik. Ha így jön el, hogy menekül, akkor saját magát fogja álldozatként tekinteni. Én a legjobbat érdemlem a jó hozzáálás. Csak akkor lehet a másikon segíteni, ha ő is akarja. Ha nem akar leszokni, akkor a családtagok önként vlálalják a szenvedést. Mert ki szeret egy agresszívvel együtélni? Kötelesség? Nem!!!!!!!!!! Egyetlen egy embernek sincs joga ahhoz, hogy tönkretegye a másik ember életét. Akkor az sem jó gondolkodás, hogy kötelességem tűrni. Néha saját magunk önvédelmében, a gyerekek életének a további sorsa felől, az értelmes szülő dönt. Ha értelmes. Lelki terorr alatt felnőni, hát minden lesz abból a gyerekből, csak érzelmileg kiegyensúlyozott ember nem. Sokan mondják, de még szeretem........ van pár pillanat amikor kedves...................

Mindenki döntse el maga, hogy tönkre teszi-e az életét a pár pillanatért megéri-e. Csak utánna ne sírjanak, amikor megveri részegen....hiszen felvállalta. Mindenki maga dönt a sorsáról, még akkor is, ha nem hiszi el. A szőnyeg alá söpőrni a problémákat, az is egy választás. Később már annyi szemét lesz alatta, hogy már az egész város tudni fogja a nagy dombtól. Nincs értelme tűrni, megalázva lenni, folyamatosan ebben a légkörben élni. Nem fogja még a legkissebb szóval se megközönni, hogy kiáll mellette, inkább zsarolja a családtagjait, érzelmileg, hogy ez milyen jó, úgyse talál mást......... Aki elhiszi annak így lesz, akki nem annak máskép...........

123. manó2000 (válaszként erre: 121. - Érdekes73)
2014. júl. 19. 09:05
De valahol igazságtalan, hogy arra nem találtak ki semmit, hogy senki ne terrorizálhassa a családját. Miért kell ahhoz mondjuk tragédia, hogy tegyenek valamit, amikor el lehetne kerülni. Mondjuk nekem az is tragédia, hogy lelkileg megnyomorítják az embert.
122. manó2000 (válaszként erre: 120. - Forrest2010)
2014. júl. 19. 09:03
Sajnos ez így van. :(
121. Érdekes73 (válaszként erre: 119. - Manó2000)
2014. júl. 18. 23:17
Elviselni lehet csak de csak ha óriási a családi összefogás és senki se hagyja magát tőle terrorizálni.De akkor is sérül mindenki kivéve a probléma okozóját :( Vagy harcos módon tűrnek a hozzátartozók vagy elmenekülnek vagy hagyják magukat eltaposni sajnos negyedik variációt nem igazán ismerek...Vagyis csodák nincsenek a dühöngő agresszív alkeszt a gonoszság élteti megváltozni /jól viselkedni nem fog....
120. forrest2010 (válaszként erre: 119. - Manó2000)
2014. júl. 18. 08:15
Elég szomorú , h nem lehet ! a saját életét tegye tönkre , ha ennyi esze van , de a másokét nincs joga tönkretenni senkinek ! főleg nem a gyerekeiét !
119. manó2000 (válaszként erre: 118. - Forrest2010)
2014. júl. 18. 07:27

Én egyébként sosem értettem, hogy egy szülő hogy bírja végigasszisztálni, hogy a részeg disznó párja hogy tartja félelemben a gyerekeit. Az ilyentől azonnal meg kell szabadulni. Anyámat sem értettem. Lépni kellett volna már az elején, el kellett volna tűnni az életéből. Ne is tudja hol van a családja. Anyám sokáig el se vált. Amikor meg elvált le kellett volna lécelni.

Az ilyen ember lelkileg és anyagilag is megnyomorítja a családját.

De az a legszomorúbb, amit már mindannyian leírtunk tulajdonképpen, hogy az ilyen ellen nem lehet fellépni.

118. forrest2010 (válaszként erre: 115. - E527850d5d)
2014. júl. 17. 02:05
Háááááááááát , a volt szomszédasszonyom okos volt , ma is az , de gyenge ! egy pasasnak se engedném bántani a gyerekeimet , annyira durva volt ez a szomszéd , h ha be volt bacva verekedett , féltek tőle a gyerekei is + a feleség is , a lányom nem félt tőle !!!! mikor már kicsit nagyobbak voltak ő védte meg a gyerekeket is , az anyjukat is , volt , h szabályosan nekiment a pasinak ás úgy vágta a pasit a falhoz , h az meglepődött , de nem mert visszaütni !!! Már felnőttek voltak , mikor a lányom ezeket elmesélte , a pasi már rég nem él . Nem kár 1 ilyen alakért !
117. Érdekes73 (válaszként erre: 112. - Taki31)
2014. júl. 16. 19:14
Az életmódja ellenére még sokáig elélhet. Ha nem lépsz hátrébb közbe teljesen kicsinálod magad...
116. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 114. - E527850d5d)
2014. júl. 16. 07:13

Az még mindig jobb.

Örülök nektek!D

115. e527850d5d (válaszként erre: 76. - Forrest2010)
2014. júl. 16. 05:22
Erről meg csak annyit, hogy sajnos nem. Ő olyan szinten gyenge ember volt, hogy még mikor apám véletlenül lecsukták utána újra és újra visszafogadta! Borzalmas, hogy az ilyen gyenge nőknek lehet gyerekük. Benne semmilyen ösztön nem volt, hogy megvédje a gyerekeit...nem túl okos maradjunk ennyiben... Én egyébként az ilyeneket is felülvizsgálnám, mert ebben az esetben is a nő helyezte közvetlen veszélybe a gyerekét! Ha mindent elkövetett volna és nem fogadja vissza újra és újra...akkor...
114. e527850d5d (válaszként erre: 80. - D2d5bb5db4)
2014. júl. 16. 05:20
Hát köszönöm, az biztos, hogy azért sikerült olyan emberré válnom, aki figyel másokra is, nem csak él a nagy világba. Még nincs gyerekem, de két éven belül tervezzük :) Nekik hála istennek rendes apukájuk lesz, csak el ne kényeztesse őket :)
113. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 112. - Taki31)
2014. júl. 15. 14:53
Megpróbáltál már tenni egyáltalán valamit, vagy csak jólesik kipanaszkodni magad?.:))
112. taki31 (válaszként erre: 111. - Érdekes73)
2014. júl. 15. 00:33
Tudom. De olyan kis hülye vagyok hogy én még mindig segitenèk neki!!!! Ha szolna itt vagy ott van menjek érte akkor érte mennék ugy is hogy tudom mire odaèrek eltűnik. Volt râ pèlda nem is egy!!!! Sajnos. Hülyére vett rendesen.
111. Érdekes73 (válaszként erre: 108. - Taki31)
2014. júl. 14. 22:30
Felnőttetek a saját életeteket kéne élnetek.Tudod hogy aki nem akar magán segíteni azon nem is lehet.
110. Érdekes73 (válaszként erre: 109. - Taki31)
2014. júl. 14. 22:28
Sajnos jobb nem lesz sőt ha esetleg vmi betegség miatt nem fog inni( félti magát) az alapvető gonoszsága akkor is megmarad amíg él ha már csak 40 kg lesz akkor is ... Vagy kiböjtölitek és mindenki tönkremegy vagy elmenekültök. Sajnos jogai neki vannak :(
109. taki31 (válaszként erre: 107. - Érdekes73)
2014. júl. 14. 22:18
Hàt nem!!! Tudod hogy fèlek hogy odajön ès balhézik ha nem engedem be!!!! ??? öcsèmèknek àprilisba volt az esküvőjük, azon se volt ott!!??? De egèsz idő alatt ugy fèltűnk hogy megjelenik"!!!! Kiràz a hideg is ha ràgobdolok!!!!!!
108. taki31 (válaszként erre: 105. - Érdekes73)
2014. júl. 14. 22:14
Na ez lâtod szàmunkra is rejtély!!!"apa nem iszik!! Abszolut. Apa 1x màr elvàlt. Mondjuk én mondtam hogy rég kirugtam volna!!!!! Mehet isten hirével!!
107. Érdekes73 (válaszként erre: 106. - Taki31)
2014. júl. 14. 22:12
Akkor sajnos nem vagytok elég messze :(
106. taki31 (válaszként erre: 103. - Érdekes73)
2014. júl. 14. 22:11
Èn nem velük lakom! Pàrommal egy màsik kisvàrosba , szomszédos vàros. Tesomèk laknak velük együtt.
105. Érdekes73 (válaszként erre: 104. - Taki31)
2014. júl. 14. 22:11
Miért nem vált el tőle már régesrég ?
104. taki31 (válaszként erre: 102. - 3da8f53e4a)
2014. júl. 14. 22:09
Nem fizetem ki! Szépen is nézűnk màr ki!!! Ennyi erővel èn is mondhatnàm fizessen ki amennyit helyette dolgoztam, mèg iskolàskènt is a munkahelyén (kis maszek bolt). Ha annyira szomjas mnjen dolgozzon meg a pénzzért oszt igya el fene bânja. Apum tartja el èvek óta!! Ő fizeti a tb-jèt is. Ja apàtol is pénzt követel. Csak nem tudom mire?? Napi fej adagja!? Mire föl arra hogy valamelyik bokor alatt döglik???? Na neeeem !!!! Ennek sosem leszek vége!! Sosem lesz nyugtunk! Mondtam ha apa emmiatt agyvèrzèst vagy szivrohamot kap akkor én ütöm agyon az biztos!!!
103. Érdekes73 (válaszként erre: 101. - Taki31)
2014. júl. 14. 22:08
Miért nem költözöl el ? Csak te fogsz még jobban kikészülni.Az ilyeneknek vmiért vasból van a szervezetük ki tudja meddig elélhet még...
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook