Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Alkoholisták szenvedő családtagjai fórum

Alkoholisták szenvedő családtagjai (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2014. júl. 14. 21:59

..ha ápolásra szorul, irány a szociba vagy a mit tudom én milyen kórházba.

Mennyi a napi forintális fejadagja? Fizesd ki, oszt igya meg!!


Hátha attól megnyugszik, mert sajna az alkesz ha nem kap italt remeg érte!

101. taki31
2014. júl. 14. 20:30
Bocsi. De nem hasznàk neki!!! Ismerősők szoltak ott van a focipâlya mögötti erdős területen. Mint egy csöves!!! Gyerekek ezt nem hiszem el!! Olyan ez mint egy 23éve tartó rémálom!!! Legyen màr vége! Amilyen szerencsétlenk vagyunk leheg a végèn âgyba fekvő beteg lesz. Àpolàsra szorul majd , de èn nem fogom àpokni !!!! Ezt màr megmondtam nekiis!!!
100. taki31 (válaszként erre: 95. - D2d5bb5db4)
2014. júl. 14. 20:23
Sziasztok. Beszèltem rendőr ismerőssel! Szó szerint majdhogynem azt mondta hogyha ezzel àllok elő hogy részegen betör még engem röhögnek ki. Csalàdtag! Míg vér nem folyik nem intézkednek!!! . Gyerekek nekem nincs pénzem riasztóra de lehet bekötettünk egyet akkor ugyis kimennek. De az a baj a nyaralo tőlűnk 200km . Sajnos nem tehetem meg hogy sűrűn lemenjek! :( èn màr lassan tényleg nem tudok mit kitalàlni. Mondtam is a pàromnak lassan oda jutok hogy leszedem az ajtót ès szabad a bejàrás. :) :( komolyan nem tudom sirjak vay nevessek ezen az egèszen!! Jo apa illetve anyàm èpitettèk nekem. A 2kezük munkàja. Jó igaz mi fejezzűk be az emeleti rèszt illetve lennt àtèpitjűk kicsit. De akkor sem hiszem hogy joga lenne tőlem pènzt követelni. Ja meg mi (öcsèm +én) vagyunk a hibàsak hogy nem dolgozik!!! Merthogy mi mondtuk neki hogy eltartjuk nem kell dolgoznia.!! Ez ìgy igaz!!! 2005 ben mondtuk mikor màr a sokadik munkahelyèről kirugtàk hogy maradjon otthon, nem kell dolgoznia jàrni csak mosson főzzőn rânk! De volt egy kitétel: NEM ISZIK!!!!!!! Ne ezt ő elfelejti. Ês most mi vagyunk a szemetek, fèrgek stb..... De azt nem èrtem ha ne adj isten megàllja hogy nem iszik 3-4nap mintha nem is ő lenne. Tök normàlis. De sajna ez nagyon ritkàn van. Inkàbb az ellenkezője iszik. Egy ismerős irt közössègi oldalon csinaljak vele valamit hajnalba kicsöngeti őket pènzt kéreget. Na hazamentem hozzâjuk szàmon kérni. Reakciò: uristen ez nem igaz!!! Hazudik!! Na gyere kèrdezzük meg!!!! Mondtam neki még egy ilyen ès lehet nagyon csunya dolgot teszek vele!!! De hasznàl neki.
99. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 96. - Manó2000)
2014. júl. 14. 19:11

És ha megszünteti vele a kapcsolatot, akkor gondolod, hogy nem megy többet a nyaralóba?

Majd akkor, ha nem lesz kulcsa, betöri, tönkreteszi a kaput,ajtót. :(

98. 3da8f53e4a (válaszként erre: 96. - Manó2000)
2014. júl. 14. 18:55
Ezen már túl van.... most már rácsokat kell felszereltetni és a bekötni a riasztót.
97. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 96. - Manó2000)
2014. júl. 14. 18:51

Szépen nézünk ki!

Jól mondta ma egy üzletben egy eladó, hogy s..r országban élünk.:(

96. manó2000 (válaszként erre: 95. - D2d5bb5db4)
2014. júl. 14. 18:49

Tuti, hogy nem csinálna semmit a mentő. :( Sem a rendőr.

Zárcsere, ajtócsere, megszüntetni vele minden kapcsolatot. Ne tegyen teljesen tönkre.

95. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 93. - Taki31)
2014. júl. 14. 16:13

Lehet ráhibáztál, hogy meg van hibbanva. Lehet, nem kizárólag az ital miatt ilyen.

Elmeorvosi vizsgálat. Pl. nem tudtátok, hogy ott van? Olyankor kell kihívni a mentőt, kizárt, hogy semmit nem tennének.:))

Mondjuk, egy riasztó, hogy észlelnétek, mikor bemegy. ???

94. 3da8f53e4a (válaszként erre: 93. - Taki31)
2014. júl. 14. 15:13

:( de jó erővel rendelkezik a mama, hogy simán képes felfeszíteni az ajtót!!!


Nincs más megoldás, bevasaltatni az ajtókat, ablakokat és egy bazi nagy lakattal ellátni. Kp-t ne hagyjál sehol, vagy legyen nálad!


Tényleg nem lehet rendőrségre vinni a mamát, hogy betört hozzád???

93. taki31
2014. júl. 14. 11:42
Sziasztok. Anyâm előkerült megint el volt tűnve.De hazament , lent volt a nyaraloba. Pàrommal és apával lementünk a nyaraloba . Hàt ami ott fogadott. A kupleràj volt a legkevesebb. Kosz, szanaszétség. Az ajtot szétfeszitette, mèg a fa része is széthasadt!!! Szèt vet az ideg!!!!!! Ês nem tudok vele mit kezdeni!!!! Lecseréljük az ajtót, ablakokat, kaput. Kèsőbb ràcsokat is teszünk rà!!! Ennyi amit tudok tenni hogy védekezzek sajàt anyàm ellen. Ez egy tèboly!! Szâmonkértem hol a pènzem? Megint elkezdte mèg én tartozom neki?! Teljesen meg van hibbanva. Nem hiszem el miért érdemlem ezt???
92. ec7efbffe4 (válaszként erre: 89. - Manó2000)
2014. júl. 13. 09:50
Nekem két nagy fiam van,abból a kisebbik apja fia lett,talán annyi a szerencse,hogy nem kötelezi el magát,magányos farkas.
2014. júl. 13. 09:08
Még annyit hozzáteszek, hogy olyan szempontból kegyes volt a sors, hogy a gyerekeimet tulajdonképpen nem látta. Így a gyerekeimnek már nem kell részesülniük ebben a borzalomban.
90. manó2000 (válaszként erre: 79. - Forrest2010)
2014. júl. 13. 09:01

Egyébként nem értem a lányt, hogy nem riadt el az italtól, hiszen az apját is utálta. Én el se tudom képzelni, hogy ezzel tegyem tönkre a gyerekeimet.


Szörnyű, hogy éppen attól fél az ember, akitől a védelmet kéne kapnia. Igen, ez így van és meg se válogathatja az ember.

89. manó2000 (válaszként erre: 87. - Ec7efbffe4)
2014. júl. 13. 08:56
Nálunk szerencsére a nővéremmel egyikünk sem lett alkesz. De a fiaimnál aggódom, hogy nehogy olyanok legyenek. De az tuti, hogy elmondom nekik a nagyapjuk történetét és azt is hogyan halt meg. Remélem ezzel elriasztom még a gondolatától is őket.
88. manó2000 (válaszként erre: 83. - Slavi)
2014. júl. 13. 08:54

Borzasztó, amiken keresztülmentél. :(


Ennél jobbat nem is tehettél volna, hogy kizártad az életetekből. Nem érdemli meg, hogy lássa az unokáját.

87. ec7efbffe4 (válaszként erre: 86. - Forrest2010)
2014. júl. 13. 07:18
Tudod forrest nem biztos,hogy válás után nyugalma lesz az embernek,ha vannak gyerekek,lehet aggódni,hogy vajon melyik kapta meg örökségül a "keresztet"?:(
86. forrest2010 (válaszként erre: 83. - Slavi)
2014. júl. 13. 04:07
Ez szörnyű ! Legalább a további életedbe megnyugvást találsz , maradjon is így ! az ember azt hinné , h egy tanult ember képes normálisan élni , viselkedni .
2014. júl. 12. 22:33
Nagyon szomorú ez az egész ...
84. 3da8f53e4a (válaszként erre: 83. - Slavi)
2014. júl. 12. 19:31

ÚrIsten!!!



Neked is meg volt a magad sorsa :(

83. slavi
2014. júl. 12. 18:29

Eddig csak olvastam a hozzászólásaitokat, de szeretném én is megosztani az én történetem.


Nekem a szüleim kis koromban elváltak, láttam anyámat apámmal verekedni, de minket nem bántottak. Majd anyám újra férjhez ment a nevelőapám soha nem bántott, de anyám onnantól agresszív lett és csak velem mert én voltam a legidősebb. A húgom mindent megkapott amit akart én meg csak az ő elnyűtt cuccait kaptam meg, nevelhettem a 10évvel fiatalabb húgomat. Ha anyámnak nem tetszett valami akkor engem vert meg. Olyan dolgokért kaptam: Vasalás közben néztem a tévét(órákig vasaltam minden vasárnap), tollasütőt vert szét rajtam, fakanalat, többször eltörte a szemüvegem, egy idő után már nem látszódtak meg a verés nyomai. A legnagyobb problémám az hogy az anyám tanár. A tanítványai meg mindig azzal jöttek, de jó neked, hogy ilyen anyukád van, a tanítványaival mézes mázos volt otthon meg egy sárkány. Nehéz volt így felnőni.


Volt olyan este hogy én meg a húgom oltottuk a nappalit mert begyógyszerezve piásan cigivel kigyújtotta. Láttam a konyha padlón térdepelve nyalta fel a levest és marcangolta a főtt húst mint egy kutya alkohol+altató keverékével.


Nem hívtam meg az esküvőmre, a gyerek keresztelőjére sem. Nem bántam meg. Kizártam az életünkből, és nagyon nyugodtan élek a családommal.

82. 3da8f53e4a (válaszként erre: 71. - Érdekes73)
2014. júl. 12. 17:38

Tudom hogy nincs :(

Annak idején mikor az ex-uram beadta a derekát fél órán belül az új házidokinál voltunk beutalót kérni a pszichiátriára.


Az új házidoki azt mondta: nincs hely.. majd kb. egy 2 hónap múlva talán lesz üresedés.


Ordítottam vele, hogy MOST kell és nem 2 hónap múlva, mert most szánta rá magát az uram. Még neki állt feljebb, hogy 2 hónap múlva miért nem lesz már jó???!!!

SEMMIT NEM TETT!


Elmentünk és felkerestem a nyugdíjba vonult háziorvosomat - aki sajna pár év múlva szintén az alkohol miatt halt meg :(((( - és maszekilag ő segített helyet találni. Hétfőn már mehetett is.

2014. júl. 12. 15:44

Szerintem a legfontosabb, amit tehettek, hogy meggyógyítjátok a lelketeket. Ez egy nehéz és hosszú folyamat, de egyedül ez hoz számotokra pozitív változást!

Nem a levegőbe beszélek...

Más okból ugyan, de engem is megnyomorítottak lelkileg. Gyerekkoromban velünk élt a nagyanyám, terrorizált bennünket. Minden az ő akarata szerint zajlott, anyám nem mondott ellent neki. A szüleim a feszültséget rajtam és a húgomon vezették le. Sokszor megvertek minket ok nélkül. Ennek az egésznek majdnem tragikus vége lett, szerencsére nem így történt. Gyűlöltem a nagyanyámat! Az egésznek akkor lett vége, amikor meghalt. 17 évig tartott a terror!

És tudjátok, mi a lényeg? Az, hogy a halálával hiába könnyebbültünk meg, a megnyomorított lelkünk megmaradt, nem tudtunk változni és boldogan élni.

A halála utáni 4 évig, 27 éves koromig egyáltalán nem volt barátom, annyira sajnáltam magamat. Aztán elegem lett, és elmentem pszichológushoz. Rengeteget segített! Több évig jártam pszichoterápiára, és képes lettem élni az életemet. Ismerkedni kezdtem, kezdtem bízni magamban. Persze a múlt szenvedései még előjönnek a tetteimben/hozzáállásomban, de próbálok változtatni. Egyszer sikerül!

Nektek is hasonló pozitív élményeket kívánok!

Hiszem, hogy sosem késő változtatni, új útra lépni!

Rajtatok áll, más sajnos nem teszi meg helyettetek.

80. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 69. - E527850d5d)
2014. júl. 12. 14:54

Olvasni is borzasztó, de te mindezek ellenére jó ember lettél, s ez a lényeg.:))


Csak gratulálni tudok.:)) Neked már van gyereked?


Remélem, boldg családot teremtettél.:))

79. forrest2010 (válaszként erre: 78. - Manó2000)
2014. júl. 12. 09:34

Éppen azt tette tönkre , amit v inkább akiket védelmeznie kellett volna , pl olyanoktól , mint ő !!!!

Volt egy ismerősöm , szegény gyűlölte , úúúúúúúútálta az alkesz apját , ő is az lett , nő létére ! a gyerekei meg is útálták érte , a 2 lányát az apjuk nevelte fel , már nem él , elvitte néhány éve az ital .

78. manó2000 (válaszként erre: 77. - Manó2000)
2014. júl. 12. 08:54
Persze ki vagyok én, hogy ítélkezzem az apám felett??? Csak a családját tette tönkre. Szerintem jogosan vagyok felháborodva. Még most halála után 3,5 évvel is hatalmas dühöt érzek, hogy ezt tette velünk. Évtizedeket rettegtünk, még felnőtt fejjel is.
77. manó2000 (válaszként erre: 67. - Taki31)
2014. júl. 12. 08:51

Szerintem is borzasztó, hogy ilyet megtehetnek az alkeszok. Emberi életeket tesznek tönkre, totál lelki ronccsá válik körülöttük mindenki.

Én is tehetetlen voltam, rám valamennyire hallgatott az alkesz apám, de Anyámmal nagyon brutálisan bánt. engem csak ritkán bántott nagyon durván. De az a brutális beszéd, agresszív viselkedés, leverte a berendezési tárgyakat, mindent tönkretett. Anyám bármit szóvá mert tenni, már eredt is el a keze. Ha hazajött valamikor jött bennem a rettegés, mert bevágta az ajtót, végig mászott mindenen, összetörte a tv-t, mindent. Mellesleg az is béna számomra, hogy valaki totál töményet akár fél liter páleszt naponta,meg még egyebet képes legurítani és csak 70 éves kora után lesz bármi az egészségével. Már fiatalon ivott. Más meg józan életet él és fiatalon lebetegszik. Ez is olyan igazságtalan az élettől.

76. forrest2010 (válaszként erre: 69. - E527850d5d)
2014. júl. 12. 06:10
Anyukád se védett meg apádtól ?! én kikapartam volna a szemét !!!!!!!
75. Nyusszmusz (válaszként erre: 67. - Taki31)
2014. júl. 11. 21:28

Akkor kellett volna feljelenteni. Látlelettel.

Ismerősömet a fia verte meg részegen, beszívva. Sokadik alkalomra feljelentette. A srácot lecsukták több, mint másfél évre. Az is lehet, hogy kettő.

Bár lehet nála a drog miatt volt az eljárás, amúgy nem foglalkoztak volna ennyit vele.

74. Érdekes73 (válaszként erre: 67. - Taki31)
2014. júl. 11. 21:09
A családon belüli erőszak tabu téma az utóbbi 20 évbe vhogy sose értek rá hogy megoldják...
73. Érdekes73 (válaszként erre: 41. - Taki31)
2014. júl. 11. 21:05
Menekülj el amíg még tudsz...
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook