Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ágyi poloska kiirtása - tapasztalatok fórum

Ágyi poloska kiirtása - tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
5430. erikaa19
2022. okt. 21. 12:36
Ha lenne rajta kívül más gőzös irtó, akit ismertek és megbízható az elérhetőségét privátban megköszönném.
5429. erikaa19
2022. okt. 21. 11:58
Sziasztok. Csak tapasztalat a 06 30 296 6627 gőzös irtó.... múlt héten szerdán megbeszéltem vele, hogy lejön vidékre árban is megegyeztünk. Kérte ezen a héten szerdán hívjam újra ...a telefonszám ezen a héten számomra elérhetetlen volt. Ma egy másik számról hívtam. Igaz nem vette fel, de vissza hívott. Mikor mondtam, hogy velem beszélt és megígérte szombaton jön. Válasz: jajj ő elfelejtett szólni, hogy nem ér rá nem fog jönni. Ezzel semmi probléma, csak az ember nem vár ilyen helyzetben abban a tudatban, hogy jönnek hozzá. Biztos van akivel nagyon rendes, de velem a lehető leg inkorrektebb módon viselkedett.....
5428. Katjaa (válaszként erre: 5420. - Jadam)
2022. okt. 20. 19:15
Ideért az üzi, köszönöm!
5427. Katjaa (válaszként erre: 5426. - Katjaa)
2022. okt. 20. 19:07

"Akkor éppen nála bukkantak fel, és mert ő ..."

A közvetlen szomszédomról van szó, csak fél mondat kimaradt- így meg eléggé értelmezhetetlen volt a mondat, bocs!

5426. Katjaa (válaszként erre: 5421. - Thomaser)
2022. okt. 20. 19:02

Tanácsot köszi, az jöhet hegyszámra! És ahogy néztem, te elég rég vagy itt - gondolom, nem is ok nélkül - így biztosn felhalmoztál már jó sok tudást a témában. Saját tapasztalatból is, az olvasottakból leszűrve is. Bízom az értékítéletedben.

A te szakid elérhetőségét megadnád? Hiszen ő már ezek szerint bizonyított. Én pedig ilyesmit keresek, nem reklámarcokat.


Itt a házban - én 4. éve élek itt - először valamikor tavasszal szembesültem azzal, hogy egyáltalán van itt ilyesmi.

Akkor éppen nála bukkantak fel, és mert ő sem igazán mobilis, így nálam kért menedékjogot arra a 2 órára, míg el kellett hagynia irtáskor a lakást. Ő mesélt. Ő már többedszer járt akkor így - és ő szinte biztosan az ő mellette lakó, elég lepuki lakásból/lakóktól kapta - többedszer. Sajnáltam.

Aztán most én is sorra kerültem.

Egyedül az ad némi reményre okot, hogy onnan kihalt előbb - már a tavaszi "szezon" után előbb a(z igénytelen, koszlott) néni, majd nemrégiben az ugyancsak igénytelen, alkesz fia. A maradék egy lakó viszont normális, így annak örömére, hogy végre szűnik ott a káosz, rögtön egy irtással indított. Az most volt nála, múlt héten.

Tehát van remény arra, hogy ha ők voltak a góc, akkor az most megszűnhet.

De hogy közben hova mindenhova jutottak még el a bogarak, vagy az volt-e az egyetlen góc? Ezt inkább nem akarom túlgondolni.

Én beérem azzal, ha nálam szűnik a probléma, remélve, hogy ott is (most már, a normális maradék lakó közreműködésével) amit gócnak gondolunk.

De igazad van: ha egy ilyen szomszéd nem parner, akkor végeláthatatlan lehet a történet.

(Basszus, és ha arra gondolok, hogy ez itt a 21. század?!)

5425. Katjaa (válaszként erre: 5420. - Jadam)
2022. okt. 20. 18:29

És az nagyjából végleges megoldás volt?

(Már amennyire lehet - hiszen abogy olvasom, fertőzött hàzban visszafertőződés ellen csak a költözés vagy az ima segít)


Megköszönöm, ha küldesz elérhetőséget! És akkor már körülbelüli árat is.

5424. trafikosnéni (válaszként erre: 5423. - Jadam)
2022. okt. 20. 10:33
Nagyon szépen köszönöm
5423. jadam (válaszként erre: 5422. - Trafikosnéni)
2022. okt. 20. 09:32
van itt egy olyan menü, hogy üzeneteid, ott tudod megnézni.
2022. okt. 20. 07:34
Kedves Jadam, kérhetem én is a tuti gőzölős elérhetőségét, köszönöm szépen. Új vagyok, hogy működik a privát mód???
5421. Thomaser
2022. okt. 19. 19:12

Dehogy, csak tanács nem több. Feleslegesen kidobob a pénzed az ablakon.

Egy normális szaki kell aki megfelelő szerrel dolgozik. Nálam megoldotta, de mesélte hogy pár házzal arrébb az egész tömb fertőzött, van 1-2 lakás ami folyamat fertőzi az egész házat, már kivul a házfalon is látta mászni a bogarakat, volt ott egy csaj akihez kb 1-2 havonta vissza járt. A végén az lett hogy a csaj inkább elköltözött…

Szóval

Ha van egy ilyen nyomorék a házban akit nem érdekel hogy tele a lakàsa bogarakkal akkor csak szélmalomharc . És hidd el sok ilyen ember van, nagyon durva dolgokat mesélt nekem

5420. jadam (válaszként erre: 5419. - Katjaa)
2022. okt. 19. 19:09

Nekem 3 vegyszeres irtás sem segített, csak abban, hogy ne szaporodjanak el.


Nálam a szárazgőzös irtás oldotta meg, az a petéket is kinyírja és nem jár annyi felfordulással.


Privátban meg tudom adni a számát, annak aki nálam volt. Őt tudom ajánlani.

5419. Katjaa (válaszként erre: 5418. - Thomaser)
2022. okt. 19. 18:18

Ha ez nekem szólt, köszi!

Bár inkább tanácsot várnék, mint kioktatást - ez annak tűnt. Igaz, nem ismerem a stílusodat. Ha nem annak szántad, én kérek elnezést!

Ismétlem: nekem teljesen új (és eléggé sokkoló) ez a téma. Hirtelenjeben összeolvastam ami elém került.

A fórumokon sokszor egymásnak teljesen ellentmondó infók és tanácsok vannak.

A cégekre keresve pedig mindegyik a legjobb, legbiztosabb, leglegebb.

Az értékeléseiket nézni?

Ott, ahol ezek szinte kilóra kaphatók?

Ettől nem leszek okosabb.

Hivatalos út?

Hosszú, macerás. Utánaolvastam annak is végszükség esetére.

De onnantól kezdve, hogy amíg az esetleg zajlik - és az úgy sacc/kb hónapok - addig a bogarak köszönik, jól vannak, odáig, hogy míg nem tudom, honnan és hogyan keveredtek hozzám ezek a dögök - addig pusztán vádaskodás lenne. Vagy rosszul gondolom?

Úgyhogy most vakrepülök.

Kipróbáltam egy ceget, nem nyert.

Kipróbáltam a sprayt -az sem, bár lehet, az a mi bénázásunk miatt volt.

Most némileg tapasztaltabban adok neki még egy esélyt.

És aztán?

Aztán - ha ez sem jön be - akkor mit csináljak?

Ezért is kértem tanácsot, és/vagy olyan céghez vagy szakihoz elérési útvonalat, aki nem csak reklámból profi.

5418. Thomaser
2022. okt. 19. 07:34

A boltban kapható írtószerek gyengék. Kár pénzt kidobni érte.

Ha meg valakinek olyan igénytelen csövesbánat szomszédja van hogy ő fertözi folyamat a többi lakást akkor a jegyzőnél kell birtokvédelmi eljárást kezdeményezni, és a járványügyi osztályra is bejelenteni.

5417. Katjaa
2022. okt. 18. 19:27

Sziasztok!

Itt is, és a témában is új vagyok.

És természetesen tanulni, segítséget, tanácsot, bármi használhatót kérek.

Nálam augusztus legvégén jelentkezett a probléma - nagy bután azt sem tudtam, mi van. (Én ilyet csak nagyanyám meséiből ismertem eddig)

Amint tudatosodott, hogy mi ez, azonnal hívtam egy céget.

Előtte persze átrágtam ezeregy cég ismertetőjét - próbáltam normálisat, hatékonyt találni. Az eredmény:

jöttek, permeteztek - korrektek voltak, amennyiben a honlapjukon is szerepel: egy irtás valszeg nem elég.

És nem is volt elég.

Jöttek mégegyszer 10 nap múlva - majd harmadszor is - akkor már grátisz.

Eredmény: vagy 1 hét szünet, aztán újra csípések.

Bogarat, petét, levedlett izémit nem találok sehol - de csípések vannak. Lehet, kikeltek azok akiket nem pusztított el a permet.

Erre kitaláltam, hogy vettem Protectet, azzal fújkáltuk le a kanapét, mögötte a falburkolatot.

Eddig úgy tűnik, nem nagyon eredményesen.

(Igaz, akit megkértem, hogy segítsen, elég fogalmatlan volt - nem okvetlenül úgy csinálta ahogy kértem. Nem biztos, hogy mindenhova jutott permet. Segítő pedig sajnos kell - hajolgatni nem tudok, mozogni is nehézkesen. Fizikai erőm nulla, és a nap zömét oxigénnel az ormányomban töltöm - tehát mondhatni: meglehetősen kripli vagyok. Nem a legjobb opció, ha ilyesmivel szembesül az ember)

Most vettem új sparayt, és hét végén készülök megint - ezúttal brutálisan - befújkásztatni mindent. Azt is, ami múltkor esetleg kimaradt.

És itt kb vége az eszközkészletemnek.

Tehát tanácsot, esetleg megbízható - valóban hatékony - cég vagy szaki elérhetőségét, bármit, ami működik, köszönettel várok.

(Tudom, hosszú volt, bocs!)

5416. erikaa19
2022. okt. 16. 16:35

Tudna valaki segíteni, a szobában lévő kis fadobozban olyat találtam, mintha apróra darált barna, fekete őrölt kávé lenne,szaga az nincs, száraz, de bizto nem kávé. Mást nem találtam benne mármint vedlett páncélt. Ettől függetlenül lehet poloska ürülék?

Köszönöm

5415. Dalszi
2022. okt. 15. 14:53
Ha valamelyikőtök tud gőzölös szakembert kérlek segítsetek.Somogy megyében nem találtam,csak központi céget,öt komponensű írtást csinálnak,de az ártól majd elájultam :(
5414. Dalszi
2022. okt. 15. 14:42
Én 120 fokos kézi gőzölőt vettem,polti vaporettót,hamar melegszik,ahova meg nem ér annyira előcsalogatja őket, tegnap hetet pusztítottam így el.Ma folytatom a vadászatot,meg vettem intersecidiét mivel van macsek, azzal is permetezek egyet.
5413. PanniBp. (válaszként erre: 5411. - Horex)
2022. okt. 15. 13:20
Szervusz! A hajszárítós verziót próbáltuk, elképzelhető, hogy a Watt szám volt gyenge, sajna a bogarak megmaradtak, anno.
5412. PanniBp. (válaszként erre: 5410. - Erikaa19)
2022. okt. 15. 13:19

Szervusz! Mi 2020 tavaszán, a vírus kezdete után vettünk 1 gépet. Ér-e valamit? Igen. Deszteillalt vizzel kell feltölteni, nem sima csapvizzel.

A márkája neve: Kacher SC-2. Természetesen elképzelhető, van ennél a vizes gőzölőnél hatékonyabb, ill. gyengébb gép is. Üdv.! Panni.

5411. horex
2022. okt. 14. 18:53

Nagyon régen irtam a hőlégfűvót amit komálósom alkalmazott sikerrel. Minden nap végigment az ágyon és minden rejtekhelyen + porszivó. Kb egy hónap és eltüntek a nyomorúltak

Ha nem hőlégfúvó, a hajszáritó is jó ha nem valami gagyi. A peték is elpusztúlnak a forróságtól.

Ahogy visszaolvastam, senki nem próbálta.

5410. erikaa19 (válaszként erre: 5409. - Erikaa19)
2022. okt. 14. 18:43
Ha sikerült elbújnia egynek is csak akkor bújik elő ha már nem érzi a méreg szagot.... Minden esetre jövő héten szombaton jön a gőzös jó lenne túl lenni rajta. Még egyszerűbb kézi gőzölő fertőtlenítőt gondoltam venni csak nem tudom melyik az, ami ér is valamit. PanniBp Ebben esetleg tudsz segíteni?
5409. erikaa19 (válaszként erre: 5404. - PanniBp.)
2022. okt. 14. 18:38
Szia. Sajnos hiába kutattam. Valószínűleg kezdeti a fertőzés és sikerült nagyon jó helyre bújnia... Könyveket nem mertem át nézni be lett fújva,zsákolva , nem tudom valaha kinyitom e. Ma voltak kint vegyszeresek, delta nevű szerrel kezelték le a szobát. Nem tudom mi lesz.. állításuk szerint egy hónap is eltelhet csípés nélkül és ha sikerült nagyon elbuj
5408. Dalszi (válaszként erre: 5403. - Jadam)
2022. okt. 14. 08:11
Jadam,Én Somogy megyében még nem találtam ilyen szakembert. Ozon generátort lehet tudnék szerválni.
5407. Thomaser
2022. okt. 14. 07:48
Nàlatok elég nagy kóklerek voltak akkor
5406. jadam (válaszként erre: 5405. - PanniBp.)
2022. okt. 13. 17:31
Az biztos, nekem is össze-vissza fújtak mindent, kárt is okozva, poloska meg maradt élve.
5405. PanniBp.
2022. okt. 13. 12:33
Utóirat: Biztos meg tudják a szakik magyarázni az okát annak, hogy a kezelés alatt a tulajnak el kell hagynia a szobát. Ok. Van rajta 1 szájvédő, meg a védőruha. Akadt nálunk, akin a ruha sem volt, civilben jelent meg... maszkkal a száján. Össze-vissza fújta a szert, ezt akkor nem láttuk, később a fényképekről, szekrényről, ablakról lefolyt lét látva tudtuk mit is kezelt... Sosem volt jó.... Szóval nemcsak nekünk kéne tudni, hol kutakodjunk a szakik is okosabban dolgozhatnának...
5404. PanniBp. (válaszként erre: 5401. - Erikaa19)
2022. okt. 13. 12:28
Szia, kutasd fel a bogarak fészkét és arra kell(ene) fújni a Protectet. Valószínű az ágyban vannak. Ettől függetlenül írtás sem ártana. Üdv.!
5403. jadam (válaszként erre: 5402. - Dalszi)
2022. okt. 12. 19:43

Szárazgőzös módszer szerintem nagyon jó, nálam azzal sikerült kiirtani ( 3x vegyszerezéssel nem), de én szakembert hívtam.


Tudni kell hova kell fújni, milyen sorrendben érdemes a tárgyakat átfújni, nehogy csak annyi legyen az eredménye, hogy menekülőre fogták , tudni kell hol bújhatnak el, én ezért bíztam szakemberre.

5402. Dalszi
2022. okt. 12. 12:24
Sziasztok! A szárazgőzölés engem is érdekelne. Nálunk kétszer volt már írtás,de még mindig mindennap van csípésem. Mident megpróbáltam... jelenleg a gőztisztítást gyakorlom. Valami ötletetek még? Köszönöm.
5401. erikaa19
2022. okt. 12. 10:32
Sziasztok. Segítséget szeretnék kérni, sajnos nálam is vannak bogarak. Már kétszer kezeltem át az ágyat és a környékét protect irtó szerrel (szürke flakon) sajnos ugyan úgy van csípés. Bogarat még egyelőre nem találtam de gondolom csak idő kérdése. Akinél volt száraz gőzzel irtás tudna segíteni akár privát üzenetben is kit érdemes hívni és mibe került? Nagyon kétségbe vagyok esve előre is köszönöm ha valaki segít.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook