Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Molylepke kiirtása - ötletek? fórum

Molylepke kiirtása - ötletek? (beszélgetős fórum)


2012. aug. 30. 23:19

Sziasztok!

Mi már rengeteg pénzt elköltöttünk az élelmiszermoly kiirtására, vesszük folyamatosan a csapdákat (a ragacsosat), illetve nagyon sok jól záródó műanyag tárolót is vettünk. Takarítunk, takarítunk, de pár hónapra eltűnnek, aztán újra megjelennek. Fogalmam sincs honnan. Nagyon gusztustalan. Szerintem reménytelen kiirtani őket, ezt több év szüntelen küzdelem után mondom. :-(

20. Bugs02 (válaszként erre: 14. - Erus30)
2012. jún. 20. 20:55
Mi ki vágtuk a grízt, azóta csökkentek, de pluszban még van ez a csapdánk...és eltűntek..ill...eltűnnek:)
19. Bugs02
2012. jún. 20. 20:53
Rossmanban vettem molylepke csapdát, amolyan hormont tartalmaz ami vonza a lepkéket...nagyon hatásos..
18. zebracsikó (válaszként erre: 5. - Virágoskert)
2011. nov. 30. 21:36
a levendulát a ruhamoly utálja, az élelmiszermolyra nincs hatással
17. zebracsikó (válaszként erre: 1. - Ancsa19860211)
2011. nov. 30. 21:34

ki kell dobni, másképp SEMMI esélyed!


Nekem gusztusom se lenne abból enni, amiből eéőtte kidobtam egy marék kukacot

16. jstefan (válaszként erre: 1. - Ancsa19860211)
2011. nov. 30. 21:33
Paradiklórbenzol kitűnő molyirtó.Ez egy kristályos vegyi anyag ami levegőn elpárolog.A spájz elgázosítható vele ,és minden rovar elpusztul tőle.Emberre közvetve veszélytelen.
2011. nov. 30. 14:33
Nekem a párom hívott egy olyan szakembert aki kiírtotta valami vegyszerrel őket.Nekünk még a plafonon is másztak,undorító volt,és egyik-napról a másikra.Persze mindent de mindent ki kellett dobni a konyhában,de egy percig sem bánkódtam,csak tűnjenek el azok a kis mocskok.Azóta minden veszélyes áru be a hűtőbe vagy 2 napra,az elpusztítja a lárvákat ha van benne.
14. Erus30
2011. nov. 30. 14:19
Nálunk szerencsére eltűntek, pedig semmit nem használtam ellenük. Először a pirospaprikában tűnt fel a hálójuk, majd hernyót is láttam benne, majd a grízben is. Mindent átnéztem, ami furcsa volt kidobtam, kitakarítottam domestossal szekrényt. Még néhány hónapig találkoztam a konyhában repülő mollyal, amit levadásztam, de már kb. féléve nem láttam sem molyt, sem lárvát.
2011. nov. 30. 14:14

Ilyenkre nem jó a levendula, ez nem ruhamoly

ez élelmiszermoly

biostopp csapdát akassz ki és ha lehet akkor pl a megkezdett csomag rizst próbáld műanyag edényekbetárolni aminek van teteje és úgy tedd be a szekrénybe és mindig nézni kell és takarítani sűrűbben a szekrényt meg minden kis zegzugot

figyelni, hogy se 1 száraztészta se 1 kenyérmorzsa ne legyen szabadon és akkor előbb utóbb kiírthatók.

2011. nov. 30. 13:40

nekünk egy évünkbe telt mire az egyik szekrényből teljesen kiírtottuk! mindenes szekrény volt, kabátok, könyvek, iratok stb.

Kipakoltunk mindent, minden ruhát kimosni, zsebeket kiforgatni, a zakókat átporszívózni! könyveket, ami nem kellett kidobtuk, de ami emlék volt, azt egyesével átlapozni! sok mindent kidobtunk! a szekrényben minden kis lukat átnéztünk, és a leleményes helyekre lerakott lárvákat kinyírtuk! az egész szekrényt átporszívóztuk, és végül befújtuk biokillel! egy év után ez hatott!

elképesztő volt, hogy milyen helyekre lepetéztek!! a legkisebb nyílásba is! úgyhogy nem lesz egyszerű! sok sikert!

11. 4327a8e017 (válaszként erre: 9. - Ancsa19860211)
2011. nov. 30. 12:34
A már nagyon leleményes helyekre lerakott lárvákat is ki kell nyírni, hogy ne legyen utánpótlás.
2011. nov. 30. 12:34
Én a déemben vettem kaja-moly csapdát, néhány bele is ragadt, de a nagyját én kellett levadásszam. A levendulára nem vettem észre semmilyen reakciót... Állítólag ha a mélyhűtőbe teszed 1-2 órára az újonnan hazavitt kaját (liszt stb), akkor meghalnak a benne lévő moly-kezdemények.
2011. nov. 30. 12:31

Szóval levendula és molycsapda. Köszi.

Egyébként 1x kinyírtunk több lepkét is, azt hittem azzal vége lesz, de naiv voltam.

8. titati (válaszként erre: 7. - Babeck)
2011. nov. 30. 12:25

Az élelmiszer molyt pár napig napi 2* porszívózd össze és eltűnnek :-)

Amúgy lehet kapni molyírtó csapdát...ragacsos valami, és tök jól beleragadnak :-))

7. Babeck (válaszként erre: 5. - Virágoskert)
2011. nov. 30. 12:23
Az élelmiszer molyok is utálják? Mert akkor telepakolok mindent vele :)
2011. nov. 30. 12:23
takarítás, takarítás, takarítás. Minden nap. De nem egy könnyű harc!!!
2011. nov. 30. 12:22

Levendula, azt nagyon utálják.

Miután Babeck utasításait végig csináltad.

2011. nov. 30. 12:20
Több fórum is van ebben témában, keress rájuk, biztosan találsz megfelelő választ a problémádra.
2011. nov. 30. 12:19

Fagyasztóba minden olyasmit amit szeretnek, de még nem fertőztek össze.

Kidobni mindent, amit már "behálóztak". Molycsapdát kirakni, és kifertőtleníteni az összes szekrényt, fiókot. Nekünk így már majdnem sikerült kiirtani őket :/


Sok sikert!

2011. nov. 30. 12:18
Van Molyírtónk, biztos segít.:)
2011. nov. 30. 12:16

Sziasztok!

A spájzunkba beköltöztek a molylepkék! Szinte minden megkezdett csomag lisztben, búzadarában, pirospaprikában, mazsolában, stb. találok lárvákat. Valami szörnyű. Már több ezer Ft értékű cuccot kellett kidobnom miattuk. Azóta minden megkezdettet a konyhában tartok, de ott meg útban vannak. Járt már valaki közületek hasonlóképpen? Hogy sikerült kiirtani őket? (Hagyományos rovarirtóval mégse akarok befújni a kaják közé). Lszi, adjatok erre ötleteket, tippeket! Köszi előre is!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook