Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ágyi poloskákat hogyan lehet kiirtani? fórum

Ágyi poloskákat hogyan lehet kiirtani? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
681. Iboly2
aug. 30. 10:55
Bocsánat elírtam a permetszer nevét! DECIS.
680. Iboly2
aug. 30. 10:52

Mi valamikor augusztus elején döbbentünk rá,hogy ágyi poloska csípheti a páromat.Pókra gyanakodtunk,de egyszer találtunk egy kis bogarat amiről kiderült,hogy ágyi poloska.Azóta kidobtuk az ágyat és mindennel próbálkozunk,hogy végleg megszabaduljunk tőlük.Jelenleg Devecissel permetezünk a szobákban felváltva.Vettünk kézi gőztakarítót,bezsákoltunk amit csak lehet,egyfolytában mosunk és porszívózunk.

Szerencsére nem volt elszaporodva,mert a két hónap alatt hét darabot találtunk.Volt,hogy egy hétig nem volt csípés és már majdnem ünnepeltünk,de akkor megint csípéssel ébredt a párom..Érdekes engem nem bántanak vagy nem veszem észre.Teafa olajos nedves ruhával áttörölgettünk mindent.Valahol olvastam,hogy decis permetezéssel sikerrel jártak.Tegnap megint vásároltam a Hermes kertészboltban,és kitartóan folytatom a permetezést.Mielőtt elmegyünk dolgozni,ajtó-ablak bezár és permetezünk.Este kicsit szellőztetünk,-másnap kezdődik minden elölről-

679. Iboly2
aug. 30. 10:33

Milyen tiltott szerről esett szó,amit nálunk nem lehet kapni?Valaki írja meg,megrendeljük Kínából!

Panelban lakunk,és régen volt egy idős nő a szomszédunk akinél nagyon elszaporodott a csótány.Mikor egyet-egyet találtunk a bejáratnál elkezdtem fórumozni csótány ügyben.Valaki megnevezett egy szert amit itt magánember nem vásárolhat .Megrendeltem ,beszereztem Kínából.lezártuk a csótány ügyet!!!!!!!!!!!!! Ennyi!!

aug. 9. 13:04
Amúgy a szabályzat tiltja azt szerintetek, hogy a "pancser" és "lehúzó", hozzá nem értő cégek neveit vagy elérhetőségeit megjelenítsük, megnevesítsük itt??? :o A szabályzatba ütköző? Mert szerintem nem. Az is tapasztalat cserének minősül, nemde?
677. horakulum (válaszként erre: 675. - Linda39)
aug. 9. 13:03
De hát két írtás szinte sosem elég...Hogy lehet ez garanciális... :o Nem értem.
676. Linda39 (válaszként erre: 675. - Linda39)
aug. 8. 18:01
Szia Keano irta ezt a szert .
675. Linda39 (válaszként erre: 669. - Horakulum)
aug. 8. 17:59
Szia ezt a szert ezen az oldalon olvastam,hogy próbálta és mindent ki irtott neki.De mivel 2 kicsi gyerköcöm is van ezért nem igazán merem . Sajnos csak a 2 irtás volt a garancia amit el is végeztek.Már az ágyat is ki dobtuk vettünk másikat 1 hétig nem is volt semmi de az uj ágyba is be telepedtek 1😑Ujjab irtásta jelenleg nincs pénzem. Viszont a biokillröl sok jot halottam . Köszönöm hogy irtál nekem 😊szép napot
674. horakulum (válaszként erre: 673. - Iboly2)
aug. 7. 17:42
Mire a hajszárító levegője odaér ahova kell, már közel sem 60 fokos sztem...Ha megfelelő lenne rá, mindenki azt hasznalna. Es az is kérdés, eléred e a rejtekhelyét, az összeset...
673. Iboly2
aug. 6. 22:35
Hát nem arról volt szo,hogy 60C-on elpusztulnak?Annyit talán tudnak a hőbefúvok.Vagy nem?És a kézi gőztakarító?Nézegettem,hogy már 10.000 Ft alatt lehet kapni.
672. horakulum (válaszként erre: 671. - Iboly2)
aug. 6. 19:31

Hát a hajszárítóval max.a nem létező hajukat szaritanad meg. 😊

Léteznek hőlégfúvók, de ide ipari hatekonysag kell.

671. Iboly2
aug. 6. 17:33
Azon "törpölök",hogy a hajszárítóval befutenek nekik,vagy valami olya gép létezi-e ami nagyobb terulete fúj forro levegőt?
670. Iboly2
aug. 6. 17:29
Ma permeteztunk decissel,-majd meglatjuk eredmenyes lesz-e.
669. horakulum (válaszként erre: 667. - Linda39)
aug. 6. 08:37

Szia Linda,

Sajnálom hogy még nem sikerült megszabadulnitok tőlük. Mikor volt, mennyi ideje a 2.irtás?

Honnan vetted ezt a szert,h.ágyi poloskára jó lehet? Vki ajánlotta? En ezt azert nem merném zárt térben használni es mint olvasható jó az eső allosaga is, ami azt jelentheti,h.a viz nehezebben oldja, ért nehezebb lesz lwmisnid, eltavolitanod később. Valamint nem rejtőzködő rovarokra találták ki, val.nincs benne olyan az.sem, ami elocsalja őket igy nem biztos hogy atsetalnak a méregmezőn, hanem magatokat mergezitek csak. En nem merném. Ezt nem.

3.irtás garanciális, nem? Mennyire voltak alaposan? Nem lenne jobb inkabb még egyszer kihivni őket?

Kitartást kívánok! Ha nem az agyban bújtak vagy nem az összes, a.parkettaszegely? Polc az agy mellett? Könyvek? Függöny? Ágynemű kimosasra került?

668. Iboly2 (válaszként erre: 654. - Juditéva)
aug. 5. 16:27
Szia Évi!Mivel tudsz gőzőlni?
667. Linda39
aug. 5. 01:32
Sziasztok valaki esetleg próbálta már az ágyi poloskák ellen a Bayer álltal gyártot Decis ampulás írtó szert . Kélek írjatok bármi jó ötletetek van esetleg ezen kivül. Kétszer volt nálunk írtás az ágyat is ki dobtuk. De ugyan ugy jönnek 😟köszönöm.
666. horakulum (válaszként erre: 664. - PanniBp.)
aug. 3. 11:14
Háziállatot akkor csípnek, ha nincs közelben más egyed, azaz az ember.
665. horakulum (válaszként erre: 664. - PanniBp.)
aug. 3. 11:14

A KillBill szerintem nem hoz végleges megoldást. (Amúgy nem BioKill-t akartál írni Rucika?? :O Mert a KillBill az egy film, nem? :) )

Az ilyen nem méregmezős megoldások csak akkor hoznak megoldást, ha az elszenvedő alanynak olyan szerencséje van, hogy kevés van, nincs nagy fertőzöttség, és pont eltalálja a helyüket, azaz magukat a szerrel. Akkor nyújthat talán megoldást, de ezek a dögök a legjobb rejtőzködők. Kicsi az esély erre...

664. PanniBp. (válaszként erre: 663. - Fe1756676e)
aug. 2. 10:34

Szervusz Rucika!

Köszönöm az ötletet, a másik rovatbanis kaptam egy jó ötletet. Tudod elkeseredésemben egy másik oldalon is megírtam a dolgot. A fotel és ágy nagyon gáz - tényleg. Remélem a kutyusokat nem csípkedik meg ezek a kis haramiák?! Üdvözlettel. P.

663. fe1756676e (válaszként erre: 662. - PanniBp.)
aug. 1. 10:52

Szia.

KillBill spray tuti kiirtja. Mindenhol fujj be vele.

Főleg az ágy fotel hajlatokban

aug. 1. 10:43
Szervusztok! Mostanában ezen az oldalon mintha ritkábbak lennének a hozzászólások, vélemények és kérdések. Egy másik oldalon kértem már segítséget, Itt is megpróbálom.Én ismét kérdezni szeretnék Tőletek. Sajnos az ágyi poloskáktól véglegesen nem sikerült megszabadulni. XY cég végzett ugyan három írtást, a legutóbbi 2 héttel ezelőtt. A helyzet azonban továbbra is aggasztó: vannak bogarak, éjszaka előmásznak, amikor érzem a ténykedést, legtöbbször S.O.S. felkapcsoljuk a villanyt. Ekkor találok - találunk néhány bogarat, kisebb, nagyobb méretben: teli vérrel, vagy anélkül. A kb. 2 méterre lévő 2 db fotelben is éreztem a jelenlétüket. Mindent lecseréltünk, pokrócot, a pólókat, melyek ott voltak kiforgattuk. Csak az ágy körül voltak - az írtó figura szerint. Nos, ennyi BEVEZETŐ után, szeretném megtudni, ismertek-e megbízható írtót. (A nálunk jártat sem bántom, sajnos nem jött össze, a másik lakásban nem tudom mi az ábra, ahonnan hoztam, sajnos Ők a 3. írtást követően szabira mentek...) Nekem az a jó, ha nem kell mindent zsákolni, stb. A lakás lényegében nincs tele, az ágyneműtartó ki van ürítva. A falon lévő polcról régen kidobtam a könyveket, a faliszőnyeget is eltüntettem. Köszönöm türelmeteket. Üdvözlettel.
661. horakulum (válaszként erre: 657. - Alexandar73)
júl. 23. 09:01

Kedves Alexandar! Szerintem az általad említett, ajánlott módszer nem hoz végleges megoldást, ez biztos. Lehet telibe tálalva pár felnőtt egyedet, azokat ártalmatlanítja, de ha rejtőzködik, a hígított lúg, azaz a Floraszept nem fog semmilyen megoldást hozni,m.nem kepez meregmezőt. Másrészt a petéket sem lehet elpusztítani így. Olyan tok védi őket,ami jóformán az atomvillanast is kibírja. Egy kis nátrium -hipoklorit (mondjuk 2-5% van a termekben eredetileg, amit meg legalább tízszeresére higitasz) nen fogja megölni őket sajnos.

Nálad elfogytak?

A petéknek meg kellene fulladniuk vagy megfagyniuk, elegniük, na az a biztos halál számukra.

Az élő felnőtt egyedeknek úgyszintén. Hidd el, ha a sima hipo oldat működne, Nagy-Brittania már rég "tiszta" lenne...pl.

660. doboszika (válaszként erre: 657. - Alexandar73)
jún. 30. 19:31
Ez Neked bevált? Van egy 2 éves kislányom aki velünk alszik. Őt nagyon szeretik, engem is csipnek de én csapok azonnal. Páromat nem bántják. Kb 1 hete fogtam 2 nap 2-2 nagyot. Tegnap este kisebbeket, szinte átlátszóak voltak. Azonnal összenyomtam.
659. Füles2 (válaszként erre: 337. - Faafb963dd)
2018. júl. 23. 21:50
Szeretnék segítséget kérni a Bugátor rendeléséhez, használatához. Tudom, hogy régi a cím, de ha van ott még valaki, kérem segítsen.
658. Füles2
2018. júl. 23. 21:42
Érdeklődnék a Bugátorról. Tud valaki segíteni?Működik a dolog? Hogy lehet megrendelni, nem tudunk franciául,rendelt már valaki? Ha igen tud segíteni.
2018. máj. 7. 11:09

Tiszteletem!

Azokhoz szólnék akinek nincs pénze szakembert hívni az ágyi poloska irtáshoz. Van egy módszer amit merek ajánlani mivel le van tesztelve, olcsó és hatásos.

2 dl csapvíz

1 kupak Flóraszept. Betölteni egy pumpás flakonba és máris mehet a permetelés. A falon nyomot hagy mivel megmarja picit a festéket tehát falra ne permetezz. Az ágy mögött, belsejét, padlót nyugodtan lehet fújni. Akkor jó a keverék ha ráfújtad az állatra és pár másodperc múlva elkezd körbe járni majd emeli a hátsóját és úgy marad mintha oda szegelted volna. Utána hipó szag marad de könnyen kiszellőzik. A fal tövét a kis réseket be lehet szórni rovarirtó porozószerrel.

Remélem valaki jelez hogy nála is bevált.

656. poloska
2017. aug. 20. 22:30
Sziasztok. Egyetértek azzal a hozzászólóval, aki a teafaolajat próbálta ki. Olvastam, hogy neki bejött, így én is kipróbáltam. Vettem a Tescóban teafaolajat, kis üvegben kapható, 5 ml és kb. ezer forint, de gondoltam, ha rovarirtó sprét veszek, az is annyiba kerül és hát vettem már jó sokat, mivel két hónapja van nálunk ágyi poloska és semmit sem értem vele. Szóval első nap a lepedőt körbecsepegtettem az olajjal, nem sokat, csak hogy mind a négy oldalán érződjön az illat és viccesen a kereten belül aludtam (cseppeken belül) :) Másnap örömmel konstatáltam, hogy végig aludtam az éjszakát, két hónapja először és nem csípett meg semmi. Másnap is csepegtetni akartam a lepedőre, levettem a kupakot, majd ki kellett szaladni a gyerekkel mosdóba, betakargatni stb, elfelejtettem. Reggel mégis arra ébredtem, hogy semmi nem jött. Vagy az előző éjjeli lepedőre cseppentés vagy az, hogy nem volt rajta az üvegen a kupak és érezni lehetett azt a mentolos illatot a szobában, nem tudom, de nem jött. Azóta vettem még egy kis üveg teafaolajat és minden este alvás előtt leszedem a kupakot és az ágy két oldalán lévő kis éjjeliszekrényre teszem az üvegeket és egyszerűen nyugodtan alszunk. Tehát biztos vagyok benne, hogy van benne valami, hogy nem bírják a szagát, mert már egy hete nyugodtan alszom. Reggel meg felkeléskor visszateszem a kupakot, hogy ne párologjon olyan gyorsan. Szóval nekem ez bevált. Nem kell fújogatnom a rovarírtókat, nem kell beszívni a családnak. Csak minden mentolos illatú esténként, de kit érdekel, ha jól lehet aludni. Két hónapja végre nyugodtan alszunk. A biztonság kedvéért azért veszek egy harmadik üveget is és beteszem az franciaágyba kupak nélkül, hadd legyen ott is jó erős mentolos illat. Ha valaki kipróbálja, írja már ide legyen kedves, hogy neki is bevált-e, mert tudni szeretném, hogy ez most tényleg hat vagy csak bújkálnak és majd kiéhezve megint ránk támadnak-e. Köszönöm.
655. Giftmischer (válaszként erre: 652. - Keano)
2017. aug. 2. 12:30
Szia! Milyen arányban higítottad a decist? Utánanéztem én is. Ez tűnik a legjobbnak. Csak arányokat bem találtam. Köszi!
2017. máj. 10. 20:29
Amikor nálam is megjelentek, nekiültem és minden fórumot elolvastam, itt a Hoxán sok jó tanácsot találtam.Magam számára szt szűrtem le, hogy legjobb szakemberrel irtatni, mert nem akartam kisérletezgetni, minél előbb pusztuljanak. Kb.30 ezer volt,ebben benne van a két hét utáni ismétlésis, mert a peték nem pusztulnak el.De másodjára már nem volt semmi. Azért rásegítettem. Teafaolajat tettem testápolóba, esténkét használtuk, és teafaolajos vízzel permeteztem az ágyat, ágyneműt, szekrényt stb. Elriasztja a jószágot. Gőzőlővel mindent átgőzöltem, és 60 fokon átmostam. A gőzölő 80 fokos, 60 fokon pusztulnak. Sikerült kiirtani, még nem jött vissza, bár sajnos mindenkinek áll a zászló, a tisztaság nem ment meg.
2017. ápr. 28. 14:57

Hello!

Segítene valaki, könyvekből hogyan irtsam ki az ágyi poloskát. Könyvtári, lehet azzal hoztam a lakásba, de nem akarom fertőzötten visszavinni.

652. Keano (válaszként erre: 651. - Horakulum)
2017. jan. 27. 22:26

Valahol olvastam, hogy akinek sikerült kiirtania az úgysem írja le, mert neki már nem jár az esze rajta. Ekkor jutott eszembe, hogy megosztom a világgal, hogy nekem hogyan sikerült megnyernem a küzdelmet.

Jót akartam vele, hogyha valaki hasonló gonddal küzd, akkor legyen egy tényleg hatásos megoldás is ha minden kötél szakad.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:

Minden jog fenntartva © 2005-2019, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Facebook