Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ágyi poloska kiirtása - tapasztalatok fórum

Ágyi poloska kiirtása - tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
5370. panellakovics (válaszként erre: 5367. - Kishaver28)
2022. máj. 24. 22:24
szia. nálunk volt, meg megvettük a gépet (200k kb), ami direkt erre van. Panni, van kifejezetten egy ilyen gőzgép, hogy nem vizes gőzt bocsájt ki magából, hanem 180 fokos úgynevezett "száraz" gőzt. Nálunk szintentartásra jó volt, de baromi időigényes és nem tudtuk kiírtani vele. Akkor jó, ha tudod, hogy hol vannak és mit kell gőzölni :/
5369. panellakovics (válaszként erre: 5365. - Márti035)
2022. máj. 24. 22:22
Ohh de szerencsés vagy, esetleg annyit tudsz mondani, hogy mennyi ideig marad meg a kiütés, milyen vizsgálatra küldött el a doki illetve esetleg képet tudsz róla küldeni? hátha nálunk is ez van :/
5368. PanniBp. (válaszként erre: 5367. - Kishaver28)
2022. máj. 24. 18:04
Szia, mit értesz "száraz gáz" alatt? A miénk, vizes, hiszen desztillált vizet kell beletöltenünk a gépbe. /1 litert, amely kb. 60 percre elegendő mennyiség./
2022. máj. 23. 13:44

Sziasztok!

Az lenne a kérdésen, hogy volt akinél be vált a vegyszermentes, 180 fokos száraz gőz irtás?

Előre is köszönöm!

5366. Thomaser (válaszként erre: 5364. - PanniBp.)
2022. máj. 23. 08:00
Mivel ez egy méreg.. mi legyen, málnaszörp?
5365. Márti035 (válaszként erre: 5358. - Márti035)
2022. máj. 23. 06:16
Nálam csak csípések voltak, vagyis azt hittem az. Az én sztorim azzal zárult, hogy csalánkiütésem van, nincs bogár. Szóval nem mindig kell hinni a netnek, megtanultam. A kiütések csak éjjel jöttek ki a melegtől. Most még várom a laboreredményeket. Elmentem egy estét máshol aludni és ott szembesültem azzal, hogy ott is tiszta kiütés lettem, ekkor jött a doki... Kicsit azért örülök, megnyugodtam, de tudom ez se jobb. Tanúság; várjátok meg míg láttok bogarat!!!! Üdv és kitartás Mindenkinek.
5364. PanniBp. (válaszként erre: 5361. - Papája)
2022. máj. 22. 17:24
Szia2! Az adatlapon lévő infók eléggé ijesztőek számomra. Üdv.!
5363. PanniBp. (válaszként erre: 5361. - Papája)
2022. máj. 18. 17:01
Köszönöm szépen a tájékoztatót, s természetesen válaszodat is. Panni.
5362. Thomaser (válaszként erre: 5361. - Papája)
2022. máj. 17. 07:41
Nálam bevált. Azóta sincs, eltelt màr több mint fél év
5361. papája (válaszként erre: 5360. - PanniBp.)
2022. máj. 16. 13:11

Épp csak beleolvastam a fórumba és azt tudom mondani, hogy a TEDEX irtószer valóban jó, kiirt mindent, de biztosítani kell a cégnek a hozzáférést minden búvóhelyhez. Ennek hiányában életben maradhat kártevő és újra szaporodhat.

Vigyázni kell a szer takarításakor, mert VESZÉLYES rákot is okozhat.


Itt küldöm az irtószer Biztonsági adatlapját, olvasd el !


[link]

5360. PanniBp.
2022. máj. 16. 12:25
Sziasztok! Nos, íme a véleményem erről az egész cirkuszról, saját tapasztalatunkat osztom meg, mellébeszélés nélkül, objektíven. Az írtók nem voltak segítőkészek. Az összes társaságra vonatkozik. Ha valaki, mi aztán az egyre nagyobb tapasztalat alapján tettük fel a kérdéseinket. Nyilván elsőre nem tudtam - nem tudtuk, merre, hány méter. Lépésről-lépésre törtek fel bennünk az irtással, az előkészítéssel kapcsolatos kérdések. Mi már sk. is megpróbáltunk szabadulni a bogaraktól. Számtalan szuper írtó cég járt lakásunkban. A szaporodó szakik számával arányban nőtt az előzetesen feltett kérdések száma, azért is, hogy segítsünk. Hiszen legtöbbször azt érteztem, minhta ők tennének szívességet nekünk azzal, hogy egyáltalán válaszolnak a kérdésekre. Tájékozatásuk zömmel a "legyen az ágynemütartó kiürítve" volt. A képek a falon, a kitett pl. papír alapu plakátokkal, stb. mit csináljunk /már, akinél van/, mi nem szedtük le, jól össze is csapkodta valamelyik szakember. A másik felvágta az ágybetétben a kárpitot, egy másik közölte csak az ágy körül kb. 2-3 méterben találhatóak a bogarak. A következő jelezte a 2. írtást csak akkor hajlandó elvégezni, ha a lakás nem túlpakolt. Ki a fene ő, hogy dirigáljon a megrendelőnek. Miközben előzetesen, a telefonon történő infók elől menekülnek, únják? Ha igen, nem kell ezt a melót vállalniok. A lényeg, felesleges pénzkidobás volt az eddigi tevékenységük. Ki az a marha, aki /most rólam van szó/ lustaságból nem követi az előírást....? Ugye ilyen ember nincs. Természtesen nem vagyok - nem vagyunk gondolatolvasók. A hab a tortán, van lakás a házban, ahol 2. írtás után szabadultak meg a poloskától. S mindeben azért akadt néhány felesleges butordarab, tehát nem üresen állt. Ki hiszi ezt el. A kidobott ágy, a felmosott parketta témája, a tapéta leszedése, vagy festés témája fel sem merült, ill. max. a kidobott ágy volt a fő lehetőség verzió. Kitudja a résekben elbujhatnak-e? Amnneiyben a vidókban szereplők tudják a tutit, jó lenne ezeket a szépen hangzó szólamokat a megrendelőkkel is tudatni. Egyszer, kétszer, értsék, hiszen elég bajuk van amúgy is... Üdvözlettel! Panni.
5359. Thomaser (válaszként erre: 5358. - Márti035)
2022. máj. 9. 18:06
Csak csípések. Más nyoma nem volt
5358. Márti035 (válaszként erre: 5356. - Thomaser)
2022. máj. 9. 17:42
Megkérdezhetném, hogy Te találtál vagy láttál bogarat a lakásban? Vagy Nálad is csak a csípések utaltak erre?
5357. Márti035 (válaszként erre: 5356. - Thomaser)
2022. máj. 9. 16:27
Köszönöm. Megkérdezem, hogy nálam mit használtak. A lötyi az itt sem látszott a padlón csak ragadt. De a 3 szobába port is szórtak, az került a falra és a kárpitokra, matracokra. A port kb 6-7 szeri felmosással tudtam eltüntetni.
5356. Thomaser (válaszként erre: 5355. - Márti035)
2022. máj. 9. 09:59
Nálam a tedex nevű szert használták. Színtelen, szagtalan, kissé ragadós. Kinyírt mindent.. döglött pókokat azóta is találok… 😅
5355. Márti035 (válaszként erre: 5354. - Thomaser)
2022. máj. 9. 09:38
Így volt, 3-4 hétig belepett mindent a cucc és mindig van csípés. Elég nagy cég csinálta és lelkiismeretesnek tűnnek. De takarításkor sem találtam egyetlen döglöttet sem. Ez azért elég gáz. Tényleg már az idegösszeroppanás szélén állok.
5354. Thomaser (válaszként erre: 5353. - Márti035)
2022. máj. 9. 07:24

Ezert kell fújni mindent, a padlót is.

Es utana 3-4 hétig pedig nem nagyon kéne felmosni meg törölgetni semmit se

5353. Márti035 (válaszként erre: 5351. - Thomaser)
2022. máj. 8. 07:51
Nem csak ködöltek. Volt por, permet és a végén a ködölés. Attól tartok nem-e ablakrésben, vagy parketta résbe bújt el. Most efy két nap nincs csípés utána egy pár darab.Azt mondta az írtócég, hogy csináljam meg a nagytakarítást, na most minden csili vili, utána újra kijönnek alaposan átnézni mindent és ekkor már csak ködölnének hátha előjönnek. Csak legyen már vége!!!!
5352. Polskagyilkos (válaszként erre: 5349. - Csorti)
2022. máj. 6. 16:22
A cimexa nem ugyanaz mint az etkezesi(a sima amugy semmit nem er csak az etkezesi de az sem igazan) kovafold, ami amugy ha szetszorod otthon akkor a legutaidat tonkreteszi.... Mivel az egy asvanyi anyag aminek a por reszecskei hegyesek es belefurodnak a tudodbe... A cimexa direkt ugy lett eloallitva hogy ezek ne hegyesek hanem kor alakuak legyenek es ne okozzanak kárt ha a tüdőbe kerülnek illetve sokkal kisebbre van orolve mint a kovafold igy majdhogynem vonzza a bogar ha elmegy mellette. Kovafold belélegzése amugy hosszú távon rákot okozhat csak ugy szólok...
5351. Thomaser (válaszként erre: 5350. - Márti035)
2022. máj. 5. 10:25

Csak egy ködölès semmit nem ér. Fújni kell. Mindent

Padló, falak, fuggonyök, szegélyek.. stb

5350. Márti035 (válaszként erre: 5349. - Csorti)
2022. máj. 5. 07:52
Kösz, megrendelem. Gondolom a kisebb kiszerelés elég. Láttam 200gr-ost meg 5 kg-ost. Most harmadszorra is jönni fognak a rovarírtók. Azt mondták alaposan átnézik a lakást és újra ködölnek.
5349. csorti
2022. máj. 4. 21:12

Sziasztok!

Az emag-on lehet kapni Kovaföld(Diatomaceous earth Kieselgur) ez szilicium -dioxid amorf por.Ez ugyanaz ,amit külföldön lehet kapni cimexa néven. Ettől elpusztulnak a poloskák kipróbáltam és erre nem rezisztensek.

5348. PanniBp. (válaszként erre: 5347. - Márti035)
2022. máj. 3. 13:09
Szia! Kitudja mi ez? Talán pókok csípnek? Szúnyogok, talán azok még nincsenek. A csapdán én is gondolkodom. Nálunk mostanság alig vannak. Egyik társunk ajánlott egy Amerikából rendelhető dolgot... Sajnos a kivitelezés nagyon bonyolult nálunk. Üdvözlettel. P.
5347. Márti035 (válaszként erre: 5346. - PanniBp.)
2022. máj. 2. 20:00
Köszönöm, hogy válaszoltál. Igen rendeltem csapdát az is van. Perszer üres. Csak az a furcsa, hogy írtás után még egy döglött dögöt sem találtam. A rovarírtó is erre rácsodálkozott, azt mondta, hogy látni kellett volna elpusztúlt példányokat. Na várom a csodát és kitartóan számolom a napokat hátha...
5346. PanniBp. (válaszként erre: 5345. - Márti035)
2022. máj. 2. 11:30

Szervusz!

Annyi sok dolgot írtam én itt az eltelt évek alatt. Tanácsokat is kaptam, privát üzenetben is, az oldalon szintén. Most jutott eszembe, van-e csapda, olyan-féle, mint a csótánynak, hangyának. Amennyiben van, így csak tippelek: a csapda használata talán segítene. Üdv.: P.

5345. Márti035 (válaszként erre: 5344. - PanniBp.)
2022. ápr. 30. 12:44
Köszönöm. Nagyon sokszor felkelek és azonnal lámpával világítom az ágyat de semmi. Iszonyatosan fáradt vagyok már. Az ágyneműt szinte napi szinten mosom így azon sincs semmi nyom. Arra gondoltam, hogy kérek egy pár hősugárzót és megpróbálok a szobába olyan meleget csinálni amilyet csak lehet. Ha sikerülne 50 fokra felfűteni gondolom elpusztulna ami még maradt. Az írtószer kiegészítésére hátha beválna. Illetve találtam a neten egy légtérkezelő sprét, azt olvastam, hogy hasonlóval ködölnek az írtók is (Flyspray One shot a neve) nem tudom ezt valaki próbálta-e otthon? A méregmező megvan mert minden trutyi csak nem tudom, hogy tudnám őket minél előbb előcsalogatni, hogy belemenjenek.
5344. PanniBp. (válaszként erre: 5343. - Márti035)
2022. ápr. 30. 12:34
Szia, mélyen alszol? A csipésre nem ébredsz fel? Akkor javaslatom: amennyiben érzed a csipést, vagy a motoszkálást magadon, azonnal kelj fel, és kapcsold fel a villanyt. Talán meglátod, amint a párnán, stb. szaladgálnak. Előfordul, hogy meg sem mozdul a bogár, ekkor is vigyázni kell. Lehet,hogy ez részéről csel.Természetesen ez csak az én véleményem, tapasztalatom. Aki mélyen alszik, vagy egyéb okok miatt nem ébred fel, arra nem tudok mit mondani. Üdv.!
5343. Márti035
2022. ápr. 28. 07:10
Sziasztok! Kérem segítsetek. Én is hasonló problémával küzdök. REggelre csípéseim vannak. Ágyi poloskára gyanakodtam, hívtam írtót aki már 2x kint volt, most is fehér porban úszik az egész lakás. Ágyi poloska nyomát nem találtuk, csak a csípések. Kidobtam a matracokat tegnap, illetve egy kanapét a nappaliból. Reggel megint csípés nyomok. MÁr teljesen hülyének érzem magam, hogy mi van ha mégsem az. Szóval az esetek 99%-ában a combomon hátul vannak a csípések alkaron egyszer láttam. Nem viszket, 1-2 óra múlva semmi sem látható, így orvosnak sem tudom megmutatni. Tudnátok segíteni, hogy Ti mit tapasztaltatok. Már teljesen elbizonytalanodtam, de még mindig ezek a dögök a legvalószínűbbek, de akkor két írtás után miért vannak még mindig. Permettel, porral írtottak és ködöltek is. Köszi ha írtok!
5342. PanniBp. (válaszként erre: 5341. - Polskagyilkos)
2022. ápr. 25. 12:26
Köszönöm!
5341. Polskagyilkos (válaszként erre: 5340. - PanniBp.)
2022. ápr. 25. 07:01
Panni nyugi ha megrendelted a port az azt is megoldja. Ugyanis ez minden bogarra hat. Van a bogarakon vmi olajos reteg ami vedi oket a kiszaradastol. Azt roncsolja meg igy kiszaradnak. Sok sikert!!! (Nalunk se pok se semmi nincs azota. Kinti poloska se. Csak szaraz tetemek.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook