Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ágyi poloska kiirtása - tapasztalatok fórum

Ágyi poloska kiirtása - tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
5220. bopet (válaszként erre: 5219. - Panellakovics)
2021. máj. 15. 17:27
Ez szörnyű lehet. Én még csak bő 3 hónapja szenvedek de ez már kész idegbaj.
5219. panellakovics (válaszként erre: 5218. - Bopet)
2021. máj. 10. 21:02
Sehogy, 4 éve szívunk velük.... :(
5218. bopet (válaszként erre: 5217. - Panellakovics)
2021. máj. 8. 04:24
És hogyan sikerült végleg kiirtani őket?
5217. panellakovics (válaszként erre: 5216. - Bopet)
2021. máj. 7. 08:23
Büdös volt, nem csinálják panelba, mert átszivároghat a gáz a szomszédba és mérgező. Anno volt pár botrány még Egyiptomban, meg valamelyik szomszédos országban, ha jól emlékszem, hogy gázzal irtottak panelba, hotelba és meghalt a szomszéd...panelba még az unifos volt a leghatásosabb nekünk, de az ablak keretet is mindenképp be kell fújni vele, mert simán átmászik azon keresztül a szomszédból.
5216. bopet (válaszként erre: 5215. - Panellakovics)
2021. máj. 6. 06:32
És mennyire volt büdös ez a gáz? Ezt csinálják panellakásba is?
5215. panellakovics (válaszként erre: 5214. - Bopet)
2021. máj. 4. 21:27
Szia Bopet! Hát jó kérdés. Nálunk voltak irtani foszfát-hidrigénnel (gázosítás), amit veteményeseknél szoktak vagy kamionokban az ágyipoloskák ellen, de csak az élőket nyírja ki, a petékre nem hat. Szóval ebből kiindulva szerintem ez is csak az élőkre lehet hatással. Nem tudom, hogy mi védi a petéket, de meredek, hogy a mérgező gázt is kibírják.
5214. bopet (válaszként erre: 5213. - Panellakovics)
2021. máj. 3. 22:57
Szia Panellakovics! Igen azért tettem be a linket, mert itt leírják, hogy az ózon nem jó , mert nem lehet akkora koncentrációt előállítani, mint ami kéne. Legföljebb csak ipari géppel, főleg nem olyannal, mint amit AdrásN leírt. Amire kíváncsi vagyok az pl. Fumite füstparon amit begyújtanak, és elárasztja a szobát vegyszert tartalmazó füsttel. Kérdés hogy milyen szagot hagy maga után, mennyire könnyű kiszellőztetni?
5213. panellakovics (válaszként erre: 5211. - Bopet)
2021. máj. 3. 18:47
Szia Bopet! Nálunk volt többször ózonos irtás, de semmi haszna nem volt... :/ Milyen füstképző patronra gondolsz?
5212. bopet (válaszként erre: 5209. - AndrásN)
2021. ápr. 30. 09:21
5211. bopet
2021. ápr. 28. 16:21

Sziasztok!

Használtak már valakinél füstképző patront?

Érdekelne hogy marad-e valamilyen szag szellőztetés után.

5210. PanniBp. (válaszként erre: 5209. - AndrásN)
2021. ápr. 26. 12:47
Köszönöm a tájékoztatást, egyébiránt bizonyára látod, korábban én is írtam, 1-1 mondatomra sem érkezett válasz. Bár kértem. Utolsó éppen a Te hozzászolásod alatt olvasható. Üdvözlettel!
5209. AndrásN
2021. ápr. 25. 13:52

Sziasztok! Én is szeretném továbbadni a tapasztalataimat annak érdekében, hogy mindenkinél megszűnjön a probléma, tudom hogy nagyon rossz!


Az órongenerátor használatát ajánlom mi a 28mg-os koncentrátumú generátort vettük és kb egy 30nm es szobába minden nap legalább egyszer 30 percre bekapcsoltam. Az a jó ha minél magasabb a koncentrátuma, már külföldi oldalakról lehet rendelni 10.000Ft körül, de szállítási idő elég sok, úgyhogy addig érdemes bérelni vagy kölcsönkérni.(ennél a kezelésnél az a jó, ha minél szellősebb a szoba, mert légterítéssel vonja meg az oxigént a generátor és O3-á alakítja át) Tehát az élőlényekre halálos, így ha háziállatok vagy növények vannak a lakásban, amíg be van kapcsolva a generátor érdemes elmenni egyet sétálni velük, vagy addig kirakni a házból őket, és magunkat is, vagy amelyik szobába üzemel, annak réseit betömni amíg le nem jár a generátor. Amikor lejárt, akkor jól ki kell szellőztetni.


Továbbá az ózongenerátor előtt érdemes minden ruhát ami a fertőzött szobába volt legalább 60 fokon kimosni, mert abba is tehetnek petét, de a hő hatására elvileg meghalnak.(utána javaslom hogy a frissen mosott ruhát légmentes zacskókba rakjátok el, legalább 3 hétre, vagy amíg megszűnik teljesen a probléma)Ezzel a légmentesen elzárással kicsit szellősebbé tehetitek a szobát, hogy a generátor légterítése mindenhová elérjen.


A mélyhűtőbe raktunk minden olyan dolgot amibe lehetnek(füzetek, papírok között, ami közel volt az ágyhoz).(a hideg fagy azaz 0 fok alatt vagy 50fok felett meghalnak)ezzel is szellősebbé tehető a szoba.


Emellett körbefújtam az ágyat a Biokill-el,az Insecticide 2000et is javasolták, azt is megvettem, de szerencsére azt már nem kellett kinyitni, mert megszűnt a probléma. Ha befújtok utána ne mossátok fel.


Illetve kétoldalú ragasztószalagot raktam az ágy lábaira. (olyan ragasztószalagot is rá lehet tenni, ami légyfogó, de figyelni kell, hogy egy kicsi részt se hagyjunk ki mert kis lyukon is át tudnak mászni)


Emellett átvasaltam a matracot és a a vasaló gőzös funkciójával átgőzöltem az egészet.

Fontos, hogy minden nap porszívózzunk, az apró repedésekbe és tapéta repedésekbe is!

Legalább 3 hétig csinálni ezeket minden nap, mert 2 hét múlva még kikelhetnek a peték.



Van remény a kiirtáshoz, de vessetek be mindent a fentiek közül! És minél hamarabb cselekedjetek, hogy ne tudjanak elterjedni.

5208. PanniBp.
2021. ápr. 11. 16:30
Köszönöm a beszámolót, azért az igazsághoz tartozik, én is vártam 1 minimum visszajelzést....
5207. horakulum (válaszként erre: 5206. - Krisztina_)
2021. ápr. 10. 19:30

Dejo hogy ezt itt leírtad nekünk...


Köszönjük!

2021. ápr. 10. 14:43

Megfogadtam, ha sikerül túl lenni a poloskákon, megírom a tapasztalataimat.

Első szembesülés: beazonosítás, undor, pánik, hogyan tovább…

Azután, hogy értesítettem a gondnokot, (ő meg engem, hogy nem vagyok egyedül), gyorsan akartam lépni az ügyben, az elszaporodás megelőzése érdekében. Szerencsére sikerült viszonylag hamar felismerni a poloskák jelenlétét. Neten kerestem megoldást. Az általános javaslat az volt, hogy szakember kell a kiirtáshoz, ne próbálkozzon senki azzal, hogy maga próbálja megoldani a helyzetet.

Szakemberhez fordultam:

Az első két kezelés, ami permetes volt, csak rontott a helyzeten. A bogarak tovább szaporodtak és a feláztatott, felkaristolt padlóról már nem is beszélek. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy vannak macskáink, és rájuk tekintettel választottak egy olyan keverést, ami biztonságos számukra. Sajnos a bogarakra sem hatott. A négy irtás és vegyszerváltás kellett ahhoz, (az utolsó hidegködös), hogy megszűnjön a probléma.

Eltelt fél év és újra érezni kezdtem a poloska jelenlétét és kitartó vadászat után, nyakon is csíptem egyet. A szakember által végzett irtás alatt bőven volt időm, hogy nagyon alaposan körbejárjam a témát mind az irtószerek, irtási módszerek, mind a bogarak sajátosságai tekintetében.

Tudtam, hogy még egyszer nem csinálom végig a fent leírtakat. Mivel nagyon kis fertőzésről volt szó, saját kezembe vettem a dolgot. Az első fertőzésnél, a befogott bogarakon kísérleteket végeztem. A leghatásosabb szernek az Insecticide 2000 bizonyult. (Sajnos macskákra ez sem veszélytelen, de ők egy időre elköltöztek.) Először ruhagőzölővel átgőzöltem az ágyamat, száradás után, a vegyszerrel, az utasítást követve, alaposan bepermeteztem az ágyam minden zegét-zugát és az ágy körül a padlót, szegőlécet. (A szert nagyon jól fel kell rázni használat előtt, 2-3 hétig tart a hatása, tehát addig tilos a vizes takarítás!) 2-3 hét elteltével megismételtem az eljárást. Bár megvettem egy nagy kiszerelést a szerből, nem tudván, hogy más szobákban levő ágyakra átterjed-e, ahogy az az első körben megtörtént, ebben az estben nem volt szükség a további használatára.

Azóta eltelt egy év, nincs bogár, nyugodtan alszom.

5205. PanniBp.
2021. márc. 26. 10:40
Azért a hozzászólásom 1 viszontválaszt megérdemelt volna - szerintem.
5204. PanniBp. (válaszként erre: 5203. - Ditty3)
2021. márc. 24. 11:09
Szia! Érdeklődöm, láttál poloskát a környzetedben? A nyomait? Pl. vérnyomok a párnádon, csípés nyomok a bőrödön. Esetleg valamelyik Hozzádtartozódon észleltél-e valami szokatlant? Éjszaka jönnek elő, lefekvés után, amennyiben rosszabbul alszol, észleled a csípést, ill. az azt követő percekben a fájdalmas viszketést. Amennyiben nappal is találkozol bogárral, az már veszélyes is lehet. Nem bizonyított, csupán nagyon nagy odafigyelést érdemel. Elképzelhető, hogy megbújik egyik, másik a pokrócban, plédben, s csupán akkor veszed észre, ha ágyazol. Szerintem, ha így találkozol velük még nem annyira vészes. Megbújnak, némelyik "halottnak " tetteti magát. Amennyiben nappal is szabadon sétálgat, sétálgatnak akkor elképzelhető, hogy sokan vannak.
5203. Ditty3 (válaszként erre: 5202. - Bopet)
2021. márc. 23. 20:47
Köszönöm tanácsaidat.Sokat olvasgatok, de aggasztó számomra ha ténlyeg polska van.
5202. bopet (válaszként erre: 5201. - Ditty3)
2021. márc. 22. 11:16

Szia Ditty!

Ha nem csak néhány kommentet olvasol hanem többet, sok jó ötletet találsz. Néz meg a Youtube on pár videót, az is nagyon hasznos. Ha nem magad akarod csinálni, mindenképpen olyan céget keres aki szárazgőzös eljárással irt. Addig is rendszeres alapos porszívózás, ami nem kell dobd ki, ami kell de nem használod zsákold be, és zárd le jó alaposan. A lakást, vagy házat ne túrd szét, mert csak szétzavarod őket, akkor lesz ott is ahol egyébként nem lenne. Ha még nem nagy a fertőzöttség akkor csak a hálószobában vannak, így könnyebb irtani.

5201. Ditty3
2021. márc. 18. 23:38
Sziasztok,olvastam néhány kommentet a poloska ìrtással kapcsoltban eléggé zavaros. Nem tudom igazán mi a jó megoldás. Tud valaki olyan céget amelyik precìzen dolgozik és tényleg segìteni akar? Szigetszentmiklósra kellene. Sajnos úgy tűnik polska csìpéseim lehetnek fáj , ég a helye. Idős szüleimet ápolom nagyon kéne a segìtség, hogy ne szaporodjanak el. Köszönöm előre is!
5200. 55Judit
2021. febr. 14. 10:39

ENVIRA rovarirtó permet.

Ágyipoloska, csótány, hangya, kullancs, házilégy, szúnyog és poloska irtására.

5199. panellakovics (válaszként erre: 5198. - Bopet)
2021. febr. 14. 10:18
Szia. Nekünk a kovaföld nem használt, a mi bőrünket kiszárította, ennyi hatása volt. Rendes gőzgéppel szoltunk minden végig gőzölni, azzal szinten tudjuk tartani. Van egy gép, ami kifejezetten agyi poloska irtásra van, azt hiszem az száraz gőzgép de kb 250ezer forint. Ha gondolod bemásolom, elvileg ezzel konnektorokat is lehet :/
5198. bopet (válaszként erre: 5197. - Horakulum)
2021. febr. 10. 17:42

Szia Horakulum!


Köszönöm a részletes tanácsaidat. Ez egy 4 emeletes panel lakás jó környéken. A hat lépcsőházból az elmúlt években még soha senki nem jelzett ilyet,(vagy csak erősen titkolta).

Tulajdon képen semmi fertőzésre utaló nyomot nem találtunk, csak a csípéseket. Mivel amúgy is cserélni akartuk a kanapét, ezért az szét lett szedve és kidobva (lehet itt volt a baj). Kidobás után 3 nappal ismét két csípés. Utána le lett tömítve a szegőléc körbe és a felesleges cuccok zsákban kipakolva. De mivel a sok ruhát és könyvet nem akarom kipakolni most száraz gőzős tisztításban és kova földes kezelésben gondolkodom.

Valakinek van tapasztalata erről a módszerről?

A YouTobe sok videót hoz, de attól félek, hogy ez erősen reklám jellegű.

5197. horakulum (válaszként erre: 5196. - Horakulum)
2021. febr. 10. 09:32
Esetleg a biztonság kedvéért érdemes még beletenni egy zsákba a cuccot, neylon-ba és úgy ebbe a tárolóba.
5196. horakulum
2021. febr. 10. 09:32

Én ezt ajánlom Nektek tárolásra, elzárásra:


[link]


Ágyneműket lehet vákuumzsákolni is, meg a ruhákat is. De akkor az tényleg olyan legyen, ami nem enged ki, lehet kapni IKEA-ban, Aldiban Lidlben időszakosan.


De ez a tárolózsák is nagyon jó szerintem. Én sokat beszereztem a költözéskor is, és jó szolgálatot tesz az átmeneti tárolásra is, jó a teherbírása, mosógéppel ki tudom öblíteni és ha behúzod a zipzárt, akkor a levegő is bent marad. Szóval szerintem ez jó.

5195. horakulum
2021. febr. 10. 09:29

Csak hogy lásd, mennyire "rettegek" én is tőlük, nem merek elmenni most már 3. éve egy kedves idős ismerősömhöz és meglátogatni, mert legutóbb szinte biztos, hogy abból a házból hoztam el poloskát, és fertőzte meg az új lakásunk fekhelyeit, a szerencsénk az volt, hogy én érzékeny vagyok a csípésükre és felébredek rá, a férjem meg bogármániás, így addig nem volt nyugta, amíg meg nem látta, találta őket, és ölte meg szabad kezével. Azt hiszem, akkor már itt volt, 2 felnőtt példány és egy baba. Így úsztuk meg...remélem örökre. De borzasztó ez a helyzet, ahogy ezt hagyják állami szinten, hogy nincs előrelépés, hogy egységesen fel lehetne lépni a dögök ellen és elpusztítani őket. Szerintem lassan a poloska lesz több a fővárosban, nem az ember... :( Azért ez nagyon szomorú. Ugye azért nem történik semmi, mert nem jelentenek közeü.veszélyt. A csótány igen.


Nos, köszi. De megkeseríti az emberek életét és közösségi fellépés nélkül állandóan visszafertőződsz :(

5194. horakulum (válaszként erre: 5193. - Bopet)
2021. febr. 10. 09:25

A helyzet az, hogy semmit sem érdemes kidobni addig, amíg nincs rá bizonyíték, hogy a "fészek" abban van. Most nincs kapacitásom visszaolvasni, nem tudom milyen házban élsz, milyen lakásban, társasházban.

A helyzet az, hogy ők bárhol képesek megbújni. A rejtőzködés nagy mesterei. A másik ok, amiért nem érdemes kidobni a bútorokat, hogy akkor elmászkálnak másba, sőt az is lehet, egy időben már több dologban is benne laknak. A könyvekkel két dolgot tehetsz. Szakaszosan fagyasztod őket fagyasztóban, min. 24 óráig, inkább 2-3 napig. És elteszed őket egy jól záródó zsákba, hogy ne fertőzödjön vissza. A fagyasztást nem bírják ki, elpusztulnak, ha voltak benne. Ezt kivitelezni egy kis fagyasztó fakkban elég hosszadalmas, de mented a könyveket. A másik lehetőség, hogy egyszerűen elpakolod őket ugyancsak szinte hermetikusan jól záródó zsákokba, min. fél de inkább egy évre. Ennyi. De akkor ennyi ideig nem látod őket. Egy év lenne a biztosabb. Tudtommal fél évet is simán kibírnak.


A polc utána átvizsgálható, átnézhető, hogy abban van-e poloska, vagy nyomai. A könyveket imádják amúgy, abban elbújni.


Ruhákkal teli szekrénysor? Hát...öltözködni azért kell. Vagy mindent átmosni, ami szerintem lehetetlen és ha a bútorban vannak, vissza is fertőződhetnek. Vagy zsákolni, de akkor meg nem tudod használni. Én azt mondom, azért ez az élettel már nem egyeztethető össze, hogy ne legyen egy ruhád sem, amit felveszel. Még egy ötlet, ha egy szuszra tudnád őket szárítógépben "hőkezelni", ha bírják a 80 fokot. Na, még ezt lehetne. De ez is nagy meló és sok pénz, ha nincs saját szárítód.


A holmik kidobálása és a szoba felforgatása nem segít sajnos, ha ez nem kapcsolódik közvetlen fizikai vagy méreg általi írtással. Én is azt gondolom, hogy az irtók többsége sajnos olyan hatástalan szerekkel írt - hivatkozva az EU-ra, hogy az betiltotta a hatékony szereket - hogy azok vagy semmit nem érnek szinte, vagy ha érnek, egy vagyon lesz, mire több körben leirtanak.


Van aki gőzöl, van aki pedig féktisztítóval fújja körbe az ágykeretet, stb.


Kovaföldet is ki kell és lehet próbálni. Létezik CO2 csapda is, nézz utána a neten, házilagosan elkészíthető, de az nem irtja ki őket, csak a jelenlétük igazolható.

5193. bopet
2021. febr. 10. 06:42
Szerintetek egy ruhákkal teli szerénysorral, és egy fél falnyi könyvespolccal mit lehet kezdeni. Az ágy(kanapé) meg két fotel már kiment (szeméttelep). Ezeket nem akarnám kidobni, átmosni se lehetséges.
5192. bopet (válaszként erre: 5191. - Panellakovics)
2021. febr. 10. 06:26
Köszi!
5191. panellakovics (válaszként erre: 5187. - Bopet)
2021. febr. 9. 23:13
Szia Bopet, beírod netre rengetek helyet kidob rá, meg még a bio boltokban is lehet kapni vagy rossmann, dm.
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook