Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A Sote I. mint meddőségi központ fórum

A Sote I. mint meddőségi központ (beszélgetős fórum)


764. Linduska76 (válaszként erre: 758. - Krisztynna)
2015. máj. 31. 15:02
Szia Krisztynna.Nekem az a tapim a szurik beadásánál,hogy lazán fogtam össze a has bőrét.Nem szívtam vissza a fecskendőt lassan határozottan nyomtam be.Az elején amikor eüs adta be mint pld a sógornőm, mindíg belilult.A vége felé mikor az utolsó szurikat adtam be már annyira meg volt mind a két oldal keményedve hogy az a pici tű alig ment be.Az érlelő szurit lesz izgalmas beadni amikor az ampullát letöród ha sikerül, a sogórnőm megmutatta azt is hogy hogy kell egy határozott mozdulattal hogy el ne vágd magad.Kiszívni egy kézzel a folyadékot mind egy cseppig.Bele a gumidugaszos kis üvegbe jól összerázni hogy feloldódjon és azt is kiszippantani úgy hogy egy csepp se maradjon az alján.A második szuri után már rutinosabban fog menni.Ja és a tű kihúzása után a vattával jól szét kell maszírozni nehogy betályogosodjon.Nekem ezek a tapasztalataim.
763. Linduska76 (válaszként erre: 759. - LiliumSouliei)
2015. máj. 31. 14:40
Szia csajszi!Szorìtok neked!😘👍
762. LiliumSouliei (válaszként erre: 760. - 68454605f4)
2015. máj. 31. 10:50
Köszi! :)
761. peferni (válaszként erre: 758. - Krisztynna)
2015. máj. 31. 09:12

Nagyon bírom, ahogy ezt leírtad, jót nevettem rajta:D

Mekkora ötlet h megnézted youtubon

:))

760. 68454605f4 (válaszként erre: 759. - LiliumSouliei)
2015. máj. 31. 08:43
Na hála Istennek!!Szorítok neked!!:-))
759. LiliumSouliei (válaszként erre: 677. - Krisztynna)
2015. máj. 30. 23:37
Sziasztok! Nem bánom az inszemet, hogy nem rögtön lombikkal kezdtünk, és azt sem, hogy endo műtét után nem kaptam hormont, mert úgy néz ki az első inszem sikerült :) de most még izgulás lesz az első uh-ig... Bokor-Murber páros nálam nagyon bejött.
2015. máj. 30. 21:26
Csakszik!Ma adtam be magamnak masodjara a szurit.Hat,ohm...Tegnap fertotlenitettem,hasam boret osszecsiptem,beszurtam a tut es benyomtam az anyagot(a hasam boret kozben ugyanugy csiptem tovabb).Ma meg azt olvastam,hogy has osszecsip,tu beszur majd a pumpat kicsit visszasziv,hogy megnezzuk jon-e ver.Na ezt en tegnap nem csinaltam.Ma meg ugy eleg nehez volt hogy bal kezemmel csipem a hasam boret,jobb kezzel tu beszur,majd (miutan a ballal meg mindig becsulettel csipem a hasam boret)igy marad a jobb kez arra hogy megprobaljam kicsit visszaszivni.Haaat,nagyon nem mertem(meg a vegen zsirleszivast vegzek magamon :D).Aztan persze megneztem dzsátubén,videon megis hogy megy ez.Na igen,megvan a hiba nalam.Has osszecsip,tu beszur,majd has bore elenged es laaam maris szabad a bal kez amivel megfogom a injekcios tu testet(most kajak nem ugrik be a neve :D ,lehet felment az agyamig a cucc :D),szoval ket kezzel maris konnyebb kicsit visszaszivni es ha nem jon ver akkor lehet nyomni.No,ma ezt marhara nem igy csinaltam,node majd holnap uj proba.Nektek milyen tapasztalataitok vannak? :D
757. krisztynna (válaszként erre: 756. - Mandula0519)
2015. máj. 30. 21:14

Huh,en epp 5 perce szurtam meg magam ismet.Haaat,ez mar megsem tetszett annyira,sztem tegnap csak a "kezdes" orome volt bennem. :D :D

Nekem hosszu protokolom van,ilyenkor a ciklus 20.napjan kell elkezdeni a gonát.Azt hogy hany napig,ezt majd a doki donti el,altalaban ugy tudom 10 napig kell,utana jon a tenyleges tuszostimulalo injekcio amit ugy tudom valtva kell szurni a gonaval.A rovid protokolnal a ciklus 2.napjan kezded el a szurikalast.Ott hogy van tovabb azt nem tudom.

756. Mandula0519 (válaszként erre: 755. - Krisztynna)
2015. máj. 30. 19:51
Nagyon köszönöm Krisztynna, aranyos vagy. Hányadik naptól kezdve kell szúrni a szurit és hány napon keresztül? kissé parázom, de várom már nagyon.. :)
755. krisztynna (válaszként erre: 754. - Mandula0519)
2015. máj. 30. 17:20

Szio!Legy udvozolve! :)

A szurizasrol nekem eleg "friss" elmenyeim vannak,mert regnap adtam be magamnak az elsot(illetve ez mar a masidik szuri,de az elsot az aszisztensno adta be,megmutatva,hogy otthon majd hogy kell).

Szoval Gonapeptyl...Ez egy elore toltott szuri,tehat semmi mas dolgod nincs vele,mint kibontani,le a kupak es szur...(persze fertottlenited elotte a bort).Annyira vekony a tu,hogy nem faj.Ezt ugy ertsd,hogy tenyleg nem faj.Az elsot mikor beadta az aszisztens,azt hittem mikor neztem hogx a tu visszacsuszott a fecskendobe,pedig nem :) bent volt a bor alatt.A folyadekot ahogy benyomta a holgy,na azt mar ereztem,enyhe csipo-feszito erzes volt,viszont en itthon olyan szep lassan nyomom be a folyadekot,hogy itthon mar nem ereztem ezt a feszito erzest sem.En enyhe hipohondriaval rendelkezem,azt vallottam,hogy en bizony magamnak nem szurok(mutet elotti szurimhoz inkabb apolono ismerost hivtunk),de az is vekony tu volt,meg ez is,es nem tudnam erre azt mondani,hogy szukseges hozza segitseg. :)

Nem erzek meg magamon semmi "tunetet",olyan mintha nem is hormonizalnam magam(bar lehet ezek a tunetek majd csak kesobb,tobb nap utan fognak elojonni,de az is lehet hogy egyaltalan semmi nem lesz).

En jelenleg ennyi infoval tudlak ellatni :)

2015. máj. 30. 16:06

Kedves Sorstársak!

Most éreztem azt, hogy írnom kell. Új vagyok, nincs nagyon tapasztalatom, de annál nagyobb a kétségbeesésem...olyan rég óta vágyom már babára, de ezt átérziktek. Ti mind így vagytok ezzel. Hétfőn megyek a 20. napos vizsgálatra, de ahogy olvasom a kommenteket, valószínüleg esélyem sincs júniusban teherbeesni :( de ha már itt tartunk az az egy hónap már nem számít, igaz? Ha ennyi mindent kibírtunk, ez már semmi. Már az anesztessel is beszéltem...de mindek, mert csak egy hónapig érvényes az ő igaolása. Ez legyen a legkevesebb. Viszont, aki már tudja, hogy működik ez a szurizás, meg tapaszozás, örülnék, ha valaki leírná. Tudom mindenki más, de mégis jó lenne egy támpont. :) remélem miharabb mindenki "lebabázik" :)

753. 68454605f4 (válaszként erre: 752. - Peferni)
2015. máj. 30. 10:34
Állítólag augusztus első hetében még lesznek,utánna nem,de hogy pontosan meddig??:-))
752. peferni
2015. máj. 30. 08:31

érdekes ez a hormon kérdés. nekem pl. felajánlotta Bokor doki, h ha nagyon türelmetlen Vok, akkor kezdjem a lombikot, de ő 3 hó GNRH t javasol, ha bírok várni.

Na már most egyeztettem Murberrel, amúgy sem mennenek le a kivizsgálások a nyár miatt hamarabb ezért végül elkezdtem a GNRH-t. Nem merek kockáztatni. Úgy már aug. végén kell menni vérvizsgálatokra. Akkor lesz bent egyáltalán vki? :p

751. LiliumSouliei (válaszként erre: 721. - 68454605f4)
2015. máj. 30. 01:13
Énn 32 vagyok súlyos fokú endóval, mélyen infrantáló bélendó csomóm is volt és még sok-sok szar, mégsem kaptam hormont. Úgy tűnik ez a legújabb trend, hogy nem adnak. ?
750. krisztynna (válaszként erre: 745. - Barbuskah)
2015. máj. 29. 23:14
Szio!Udv kozottunk!Neked is mihamarabbi babacskat a pocakba! :)
2015. máj. 29. 21:57
Nem tudom.Hall az ember ezt,azt.Mindegy ez van.Már nem hergelem magam.Majd csak eljön már a mi időnk is.Én is puszillak,a cisztáknak meg takarodó, nem kérünk belőlük.Kellemes hétvégét!☺😉
748. KittiKata (válaszként erre: 747. - Linduska76)
2015. máj. 29. 21:24
Nem biztos, hogy fizetnek! Urbancsek és Murber között különbség van. Drága vagy ahogy gondolkodsz, de ne hergeld Ennyire magad! Gondolj bele milyen messze nekem szeptember! Csak ciszta ne legyen addigra!!! Nyugi! Puszi!!! 😊💖
2015. máj. 29. 18:01
Akkor sem értem nekem a 20-napom 27-re esett és mégsem kezdhettem.másnak egy vagy 2 bappal később van a 20 nap kezdhet.De értem már ti a magánjába fizettek és nyilván más a szitu.Ennyi.Bocs a bunkóságomért de ez van.
746. 68454605f4 (válaszként erre: 745. - Barbuskah)
2015. máj. 29. 17:30
Üdv a csapatban! Sok sikert,mihamarabbi babát kívánok neked is,és MINDENKINEK VÉGRE!!:-))
2015. máj. 29. 15:30

Sziasztok! Még csak most csatlakoztam a csapathoz... Először is mindenkinek mihamarabbi babásodást és a már babásoknak boldog babavárást szeretnék kívánni ;)

Azért írok, mert én az első lombikomat a BMC-ben csináltam végig és menekültem szinte át a SOTE-ra Murber dr. miatt, mert ő vette észre azokat a hiányosságokat, amiknek figyelembe vételével (és kezelésével) most kezdjük a 2. lombikunkat Vele :) Ha úgy jön meg (időben) ahogy nem szokott akkor a 20. napom pont juni 10.-re esett volna és minden gond nélkül belevághattunk volna, ám természetesen késett, de szerencsére a kongresszus ellenére a Doktor Úr megoldást talált arra, hogy bár az még csak a 13. napja lesz a ciklusomnak, de mehetek a korábban megbeszélt 10.-én hozzá, hogy megnézzen és el tudjuk kezdeni a lombikot :) Ezt a hírt ma közölte az asszisztense, így ma elképesztően jó napom lett ettől :)

744. krisztynna (válaszként erre: 742. - Linduska76)
2015. máj. 29. 15:15
Latod,csak megvan a valasz miert nem kezdhettel.Jo volt a gondolatmenetem.Ha most elkezdted volna a gonat,akkor pont a kongresszus idejere estel volna, amikoris nincs senki 2 hetig.Nekem a gona hosszabb szedesevel(endo miatt) viszont megoldhato hogy azt a 2 het kongresszust athidaljuk.Csak vmi magyarazatot akartam en is kapni,hogy banyek en miert kezdhettem mig te nem.De akkor ez lesz a valasz.S vegul neked is meglesz juli vegen a beulti! :) :) Nekem juli eleje,neked juli vege,tehat pont az a ket het kongresszus ami beleszolt a te beultetesedbe.Igy legalabb mar nem erzem magam kivetelezettnek,s igy legalabb nem utaltok meg. :)
2015. máj. 29. 14:09
Valaki esetleg tudja -e hogy itt genetikailag nézik e az embriókat?Ámbár kétlem de hátha valaki tud valamit.
742. Linduska76 (válaszként erre: 741. - Krisztynna)
2015. máj. 29. 14:07
Azt mondta a prof hogy ha most júniba megjön telefonáljal és akkor kapok a 20-ik napra időpontot.A beültetés júli vége lesz.Alig várom.Remélem nem lesz megint valami gebasz közben.Nekem fagyasztott beültim lesz.Ezis olyan mint a long protokol ,szúrnom kell a gonát vvt-el uh és x idöben tapaszokat kell majd ragasztanom.Egy éve is igy volt.
741. krisztynna (válaszként erre: 740. - Linduska76)
2015. máj. 29. 09:49
Annnyira sajnalom,en erzem magam rosszul tole,pedig tudom nem ram haragszol.De en is duhos lennek az biztos.Igy akkor te mikor kezdhetsz?
740. Linduska76 (válaszként erre: 739. - Krisztynna)
2015. máj. 29. 08:57
Akkor is ez megkülönböztetés amit csinálnak!Sajnálom amin keresztül mentél.Iszonyú!Jobbulás neked és szurkolok.Nem rád irányul a dühöm, arra amit most csináltak velem.Még mindíg nem értem akkor sem hogy én miért nem kezdhettem.Már bem is hergelem magam rajta.Az idő nekem dolhozik.Csak nehogy így járjak megint ha telefonálok júniusba.
739. krisztynna (válaszként erre: 738. - Judite)
2015. máj. 29. 08:27

Nekem akkor azert kell ilyen sokaig a Gona,mert ha juni utolso 2 heteben mennek el konferenciara,akkor pont ugy jon ki,hogy nalam a juli eleje lesz a beultetes.Ezt amugy mondta is,hogy kb juli elejere idozitjuk.Igy akkor ertheto a hosszanti Gona alkalmazasa.Aggodni nem aggodok miatta,mert ahogy olvastam a betegtajekoztatot benne van hogy ez egyfajta GNRH injekcio,namost egy endometeiozisosnak eleve GNRH injekciot,vagy tablettat irnak fel evekig is akar(hogy ne menstrualjon,nincs menzesz nincs endo alapon),szoval a plusz 10 nap nem annyira ilyeszto szamomra. :)

Vmilyen tajekoztatot tenyleg kiirhatnanak.En pl azt is toletek tudtam meg,hogy augusztusban szabadsagolasok vannak.Nem is ertem,total leallas?Mert az,hogy mondjuk kiszamolja a doki,higy holgyem,elkezdhetjuk a kezelest,de pont akkor mikor a beultije lenne akkor nem leszek(ilyen esetben meg mondjuk lehetne helyettesitoje,-miert egyszerre kell elmenniuk szabira?)akkor a paciens d9nthet hogy igy megcsinaltatja a lombikot,vagy akkor inkabb var egy honapot a sajat dokijara.De hogy abszolute nincs bent senki,nekem egy ilyen intezmenytol brutalul hangzott.

Az viszont hogy kit vallal meg be,es kit nem,azt ahogy mar leirtam szerintem problematol fugg.Nekem csutortokon irta fel az injekciokat,de mar szerdan megtette volna,csak en csutortokon mentem a sebeszdokimhoz meg egy kivizsgalasra,es annak a negativ eredmenyet kerte utana M.hogy vigyem be neki es akkor felirja a Gonat,tehat magyarul szerdan megkaptam tole a kezdes lehetoseget,ha negativ lelettel terek vissza hozza.A masik lanyzo(asszem Vigyorex?),o szinten szerdan volt nala,szegeny potyara,mert neki mar azt mondta nem kezdeti el vele mert kongresszusra mennek.Nalam sztem az endo miatt mehet a dolog,es nem kongresszus elott,hanem utanra idozitve a beultit.Egy endosnal amint mar az elejen irtam,lehet alkalmazni akar huzamosabb ideig is a GNRH-kat(mert inkabb ne mukodjon a petefeszek,mint szetterjedjen az endo),viszont egy endomentes nonel meg akkor 10 nap Gona utan mar mar a kovetkezo szuri jon(foloslegesen wgy egeszseges nonek ne legyen sokaig leallitva a petefeszke),ebben az esetben meg annak a lanyzonak a kongresszus idejere jott volna ki a beulti,amikor viszont nem lesz ott M.En igy osszessegeben erre gondolok.Mert teny hogy ugyanazon a napon en megkaptam a kezdes lehetoseget,a masik lany viszont mar nem,a kongresszusre hivatkozva.Nalam el lehet huzni a GNRH-t(mert nekem meg jot is tesz vele),nem indokololt esetben meg csak ugy sokaig Gonazni lehet nem epp idealis.Nekem ez tunik a legesszeeubb magyarazatnak.Vagy rosszul latom?

Ja,es en meg mikor a terheleses vervetelemen voltam,ugye oda kellett hogy a doki is jelen legyen(elotte valo nap voltam vastagbeltukrozesen,ahol kiderult hogy ujra van a belemen egy endocsomo)es ezt akkor a dokinak mondtam,hogy most akkor igy mi lesz,abba kell hagynom,ujra bélmetszes?Mar akkor mondta hogy nem,hanem mielobb megcsinaljuk a lombikot,megfogan a baba es elmulasztja az endot.Ugyhogy csinaljuk,csinaljuk,csinaljuk.

Ilyen esetben egy endos kivetelezettnek tunhet.De,ne gondoljatok hogy ez jo.Tavaly piszok fajdalmakon mentem keresztul.Majdnem belelzarodasom volt,20 centi belet vettek ki,plusz a mehembol egy dobokockanyi darabot.Hugyholyagrol lehamozhato volt az endo.Most meg gyakorlatilag full egeszseges nokent(parommal sincs semmi baj),lombikozni kell,mestersegesen belenyulni abba,ami nalunk termeszetes uton is letrejohetne,csak nincs ido kivarni azt,mert ha visszajon az endo,akkor azert nem esik teherbe a no,hiaba jok a hormonjai meg minden.Ordogi kor. :(

738. judite (válaszként erre: 727. - Krisztynna)
2015. máj. 29. 05:45

Nem értem, nekem a 10 nap után kellett visszamenem, vérévtel, UH, még kiváltottam pár db. Gonát, de ekkor már a Fostimonnal együtt kellett szúrnom magam. Akkor neked jól eltolja a hosszú protokolt.

Csajok! Mi ez a ferfordulás a SE? Miért nem lehet kmiírni a falra, hogy mikor mennek szabadságra, mikor van a konferencia, akár ki is oszthatnák a betegeknek mint a tel.szám papírokat, akkor egyértelmű lenne mindenkinek, hogy ki mikorra számíthat a kezelésével kapcsolatban.

Hogy teheti ezt meg egy ekkora állami kórház, hogy össze-vissza vállal el, van aki mehet, van aki nem.

737. Linduska76 (válaszként erre: 733. - Krisztynna)
2015. máj. 28. 22:59
Azt hiszem 17- től.vagyis júni utolsó 2 hete.
736. Linduska76 (válaszként erre: 733. - Krisztynna)
2015. máj. 28. 22:56
Most nekem a Kati a profhoz adott de Murber doki betege vagyok.Nállunk a gond egy pvezető az is elzárodva mi 2008 -óta járunk az aróra kissebb megszakításokkal.Egy éve Az első beavatkozás tavaly márciusban volt a másodikat pont egy éve kezdtük.A harmadikat novemberben.Vesztemre Mindenki Karácsonyát tönkre tettem...Akaratomon kìvül.Egyébként itthon van az orvosom.A méhtükrözést a Klinikán csinálták mert itthon nem csinálnak endoszkópos vizsgálatot.
735. évi89
2015. máj. 28. 21:17

Sziasztok lányok

Hát voltak történések mig nem néztem be ....jók és dühítő dolgokat is írtatok...

Én megint ugy érzem hogy nem ürült ki a ciszta a mensimmel.

Nemtudom ha tényleg így van egyáltalán tudok e majd kezdeni.

Jövőhéten 2. megyek.

Nekem igaz I. fokú endom volt amit Bokor műtött január elején , de én is félek hogy az idő előhozza .. Ahogy telik múlik....

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook