Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A Sote I. mint meddőségi központ fórum

A Sote I. mint meddőségi központ (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
6807. Solinca (válaszként erre: 6801. - Tundev)
okt. 19. 20:06

Nekem pont akkortájt esedékes a 20. ciklusnapi a Hsg mistt, izgi lesz... egyéébként már most mehettem volna. :/

Azt mondták a múltkor, hogy nov. közepén nézi meg a doki, hogy decemberben meddig vállal lombikot. Remélem, 21-ig, az péntek. :)

6806. Solinca (válaszként erre: 6788. - Bringa23)
okt. 19. 19:55
Szia Bringa, én is idegbeteg voltam, mert kiálltam az 5 kilométeres sort a jó kis társaságban az SZTK-ban, és velem is közölték, hogy a vércsoporthoz háziorvosi beutaló kell. Az EKG/röntgen kombó hamarabb megvolt kb., de egyébként nem volt gond, plusz egy kör volt a háziorvoshoz+SZTK-ba.
6805. Bringa23
okt. 19. 19:03

Sziasztok!

Reaa!

Én sem értem.:/

Elmentem a háziorvoshoz, aki azt mondta, hogy így nem is adhatta volna ki a Sote. Egyrészt mert másolat a bélyegző, a másik pedig, hogy nincs a papírom diagnózis kód, az pedig kell, mert nem elég az, hogy "preoperatív kivizsgálás keretében kérik". Állítólag a röntgennél is kell beküldő diagnózis kód, bár nekem oda beírtak valamit a vizsgálatnál.

Most ott tartok, hogy a háziorvos írt külön másik vérvételes beutalót, amire úgy kerestek külön kódot. Ha valakinek segít, N9790 diagnózis kóddal, női infertilitás lett ráírva.

Lehet, hogy rendelője válogatja, de lehet, hogy érdemesebb előbb elmenni a háziorvoshoz, ahogy Mobea volt, vagy magánúton intézni.

Szöszmösz87!

Köszönöm! Talonba marad azért a Centrumlab, hátha még valami gond adódik.

6804. Conejo (válaszként erre: 6802. - Tbbze)
okt. 19. 17:03

Szia!

Nekem hosszú protokoll volt mind a kétszer, ami azt jelenti, hogy 20-dik nap kezdtem a Gona-t (napi 1 szuri), ehhez képest 14 nap múlva kellett mennem vv-re és uh-ra, és aznap kezdtem a stimut Menopurral, ami reggel is és este is szuri, a Gona meg marad végig a leszívásig. A Menopur adagolast mindig a köv vv és uh után határozza meg a doki, ez nekem 2 naponta volt. (Az adagolast úgy értem, hogy hány ampulla). A leszívás a ciklus közepén van, addig vannak a szurik, utána nekem jött a progeszteron kúp 3x2 egészen a HCG vérvételig (2 db), ami belülti után valahol a 10-14dik nap körül van, pontosan nem emlékszem.

6803. zsuzsi8703 (válaszként erre: 6800. - Tundev)
okt. 19. 15:40

Köszönöm a válaszodat. :) A hsg annyira nekem nem volt rossz élmény. Kellemes sem volt de elviselhető.

Bízom benne,hogy beültetésre nem fog sor kerülni.De azért köszi,hogy ennek is a vizsgálatait leírtad. :)

6802. tbbze
okt. 19. 15:09
Sziasztok, akinek elkellet kezdeni szúrnia magát hormonokkal azt mennyi ideig kellet? (pl. Gonapeptyl mennyi ideig használtatok? Utána miket írtak fel és azt mennyi ideig kellet használni?) Előre is köszönöm segítségetek.
6801. tundev (válaszként erre: 6797. - Tbbze)
okt. 19. 15:02

Szia Tbbze!

Sajnos erre nem tudok válaszolni, mert nekem nem esett még ünnepnapra vizsgálatom. Azt viszont biztos, hogy dec.20 után nem vállalnak új lombikot. De például én voltam dec.30-án vizsgálaton a profnál, mert már előtte belekezdtünk a lombikba.

6800. tundev (válaszként erre: 6798. - Zsuzsi8703)
okt. 19. 15:00

Szia Zsuzsi!

Bár én is már "régi" motoros vagyok sajnos, de úgy tudom, hogy kb. 1 hónapra adnak időpontot első konzultációra.

A párod külső andrológiai vizsgálatát elfogadják majd, így ott majd csak egy sote-s spermavizsgálat kell neki.

Neked ami elengedhetetlen az a hsg, bár én a helyedben hycosy-ra mennék és már azt a leletet vinném az első konzultációra, így megúszod a fájdalmas hsg-t.

Ezen kívül minden ugyanúgy maradt, mint akkor. Vérvételek, hív, hepa sotés lehet csak. Majd a mellkasröntgen, ekg, teljes vérkép és vizelet kell sztk-ból, de erre majd ők adnak beutalót (ez altatáshoz kell és elvileg 30 napnál nem lehet régebbi az első beültetéshez képest).

De kívánom, hogy járjatok megint úgy, mint az elsőnél :)

6799. Reaaa (válaszként erre: 6788. - Bringa23)
okt. 19. 14:35
Bringa 23! Én nem is értem, hogy miért igy kapjuk a beutalókat! Én végül megkerültem őket, mert anyu kórházban dolgozik, és segítettek. De ha nem lett volna ez az opció nem is tudom hova megyek. Én a kispesti centrumlab-ban kértem, hogy vegyék le, de elküldtek...Sikerült azóta intézned vmit?
okt. 19. 12:54

Sziasztok!

Próbáltam rá keresni de nem találtam.Remélem tudtok pár kérdésben segíteni. 2015-ben mi is jártunk ide kivizsgálásokra. Szerencsére második konzultációra spontán terhes lettem. Most ismét úgy néz ki,hogy kezdődik minden procedúra elölről sajnos.

November végén kezdjük az orvosommal újra a vizsgálatokat, páromnak a külsős sperma vizsgálatot megcsináltatni. Kb. Február elején lesz meg minden papír.

Első konzultációra kb. milyen hamar adnak időpontot?

Egyáltalán ha már voltam ott és spontán teherbeesés történt akkor is minden ugyan úgy zajlik mint az elsőnél?

A vérvételeken,külsős spermavizsgálaton és a hsg-n kívül van e olyan vizsgálat amit most már kérnek? Vagy maradt minden ugyan úgy?

Köszönöm a válaszokat.

6797. tbbze
okt. 19. 06:38
Ünnep napokon is dolgoznak a SOTE-n?
6796. Amika0405
okt. 18. 20:57

Mi vácon csináltattuk az andrológiai és sperma vizsgálatot 20000 ft.

Alapos és rugalmas a doki még este 8kor is dolgozik ha sürgős.

6795. Apró83
okt. 18. 17:29

Sziasztok!

Ma voltam az első vérvételen. Sokan voltunk, de gyorsan ment!;)

Kértem időpontot páromnak, és a második konzira is. Így november végére talán kiderül valami.

Andrológiára mi a tájékoztatón szereplő magán rendelést hívtuk, és két héten belüli időpontot tudtak adni. Az ára sem vészes. Ha jól értette párom akkor max 30.000.-

Azt hittem a tehetetlenség, és az idpontokra való várakozás lesz a legnehezebb, de inkább a kíváncsiságommal kell megküzdenem most.:)

Kitartás mindenkinek!

6794. Szöszmösz87 (válaszként erre: 6788. - Bringa23)
okt. 18. 17:17
Szia! Én a mammutban csináltattam minden vérvételemet a centrumlabnál. Vittem a beutalót, hogy nehogy kimaradjon valami fontos.
6793. Szöszmösz87 (válaszként erre: 6791. - Szilvia0324)
okt. 18. 17:15
Az árat andrológia + spermavizsgálat értettem. De vab sima szakorvosi konzultáció is, ha csak arra van szükségetek.
6792. Szöszmösz87 (válaszként erre: 6791. - Szilvia0324)
okt. 18. 17:14

Szia!

Mi a humancellnél voltunk a keletihez közel. A vizsgálat nem olcsó (45-50000 körül volt), de teljeskörű, mindenre figyelnek és alaposak. Mi csak ajánlani tudjuk őket.

okt. 18. 13:02

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, a férjemnek hiányzik már csak az andrológiai vizsgálat, de sajnos ahol mi lakunk nincs ilyen vizsgálat, tudnátok ajánlani valakit, Pesten kérdeztük (ami a papíron volt megadva telefonszám), de nem kaptunk időpontot mert decemberig be van telve. Azt mondták, hogy januárban érdeklődjünk. :(

6790. Bringa23 (válaszként erre: 6789. - Mobea)
okt. 18. 11:49

Köszönöm!:)

Mindenképp elmegyek ma a háziorvoshoz.

Nem tudom, a mi rendelőintézetünk hova küldi pontosan a vérvételeket, annyit mondtak az sztk-ban, hogy most az ünnepnap miatt kavarás van a központi labor munkarendjében, így a pontos elkészülési idő is kérdéses.

6789. mobea (válaszként erre: 6788. - Bringa23)
okt. 18. 09:14

Elfogadják, de csak kérd meg a háziorvost, hogy adjon olyan beutalót, ami jó neked, és akkor ingyen van.

Kezdem azt érezni, hogy én szerencsés voltam, mert elfogadták :) bár én azonnal a háziorvosnál kezdtem, mert nekünk tényleg azt mondták, hogy oda menjünk, hogy ő utaljon be ez alapján. Vagy nagyon félreértettem valamit 😂.

Nekem a háziorvos azt mondta, hogy ha a labor nem csinálja meg, akkor ad újat, de előbb próbáljam meg azért.

Amúgy nekünk centrumlab a rendelőintézeti is, és csak annyi a különbség, hogy a fizetősnek más a kódja, a lelet amúgy tök ugyanolyan, szóval biztos mindegy nekik, viheted a magánt is.

6788. Bringa23
okt. 18. 08:47

Csajok segítsetek!

Nekem se fogadták el a vérvételes beutalómat, ami a lombikhoz kell.

Nekem is azt mondták az otthoni sztk-ban, hogy fénymásolatot nem fogadhatnak el, valamint, hogy a vércsoport + ellenanyag szűrést külön beutalóval lehetne csak kérni, mert csak úgy szabályos. Hiába mondtam, hogy mindenki így kapja, és lombikhoz kell, stb. Nem csinálnak így vérvételt.

Nem is értem, mert a röntgennél nem volt ilyen gond.

Elmegyek a háziorvoshoz megkérdezni, hogy most ilyenkor mi van, de volt köztetek olyan, aki ezt a vérvételt magán laborban csinálta?

Ha magán vérvételes eredményt viszek azt is elfogadja a Sote?

6787. tundev (válaszként erre: 6786. - Apró83)
okt. 17. 18:44

Apro!

Spermaviszgálatra kérj idöpontot, ne andrologiára! Mert ez két külön dolog a sote procedurán belül.

Az andrologiád, ha jol értem külsös intézményböl van, igy már csak spermavizsgálat kell a párodnak.

Szerintem nem fog belekötni a laparos eredménybe. :)

Sok sikert és türelmet kivánok! :)

6786. Apró83
okt. 17. 18:28

1000 köszönet a tippekért! Holnap megyek az első vérvételre és kérek időpontot páromnak a 2. andrológiára. Az első eredménye nov elejen lesz meg magán úton.

Nekem tavaly volt laparom. Szerintetek akkor is elküld átjárhatóságira? A zárómon rajta van, hogy mindkettő petevezetékem átjárható. Szép rózsaszínnel ki is emelte Pócsi dr-nő. Meg kicsit ki is faggatott a cöliákiámról. Nem mindegy milyen gyógyszert adnak sajnos. Van egy olyan érzésem, hogy nálam nem stimmel majd valami. Nem hiszem, hogy normális mensi előtt 4 nappal peteérést produkálni, úgy hogy már másik 2 tüsző is érőben volt... Ezért leszek kíváncsi ezekre az ovu tesztekre is.;)

November elejére-közepére végzünk a vizsgálatokkal. Kíváncsi vagyok mit mond majd a prof. De bármi is lesz, azt tuti jövőre fogjuk megtudni. Addig marad a próbálkozás.

6785. Vera_84 (válaszként erre: 6783. - Jázmin85)
okt. 17. 15:07
De mi csak az andrológiai vizsgálatot csináltattuk ott. Nem az ottani meddőségi központba voltunk.
6784. Bringa23 (válaszként erre: 6774. - Apró83)
okt. 17. 13:17

Szia!

Mi először a páromnak kértünk a Sotés vizsgálatra időpontot és kerestünk magán andrológiát. A magán vizsgálatra 2 héttel előbb ment, mint a Sotés volt. Közben én párhuzamosan mentem a vérvételekre. Amikor tudtuk mikor kell a Sotera mennie, akkor telefonáltunk a második konzultáció miatt. Megnézték mikorra lett beírva a párom és 1 hétre rá kaptunk is volna időpontot, csak mi 2 héttel későbbre kértük, mert az immun leletem nem lett volna addigra kész.

A vérvételes eredményedet, igen a prof kapja meg. Ott lesz a párod eredményével együtt. Azon kívül, hogy minden rendben, nekünk mást nem mondott. Gondolom, ha valakinél gond lenne esetleg, akkor azt elmondja.

A konzin szóba hoztam az immunológiai leletemet, amit nem nézett meg. Nekem annyit mondott csak, hogy vigyek szakorvosi véleményt, hogy mikor milyen plusz kezelést kell adniuk, de ki tudja a következő találkozásnál emlékszek-e erre.

6783. Jázmin85 (válaszként erre: 6780. - Vera_84)
okt. 17. 13:02
Én is a honvédba járok. Semmit nem kértek tőlem. Megkaptam időpontot, elmentem a férjemmel, minden papírral. Egy hónap múlva megvolt az inszem.
6782. Amika0405
okt. 17. 09:08
Sziasztok mi vácon találtunk egy nagyon alapos aranyos andrológust, nekünk ő csinálta már kétszer és a s.o.t.e. elfogatta,kb két hét a várakozás.
6781. Vera_84 (válaszként erre: 6775. - Conejo)
okt. 17. 08:24
Köszönöm a választ. :) akkor legalább már tudom, hogy ha minden sikerül, akkor ő fog matatni első körben... De ez szerintem úgy is majd csak jövőre lesz nálunk.
6780. Vera_84 (válaszként erre: 6774. - Apró83)
okt. 17. 08:21

Annó mikor tavaly ezt az egészet kezdtük, de nem itt akkor minket is az andrológiai centrumba irányítottak. Márciusban már nem volt időpont nyárig, szeptemberbe nem volt időpont decemberig. Esküszöm már szórakozásból hivogattam őket, mert nem akartam elhinni... De IP-t nem kaptam

Mi végül a honvédba sikerült időpontot szerezni. KB 1 hónap a várakozási idő. Viszont idén januártól kell befogadó nyili, ha az ember nem katona, így már nem biztos hogy fogadnak, de egy próbát megér.

Mi azt az andrológiai eredményt vittük és elfogadták.

6779. Conejo (válaszként erre: 6778. - Mobea)
okt. 17. 06:18
Várhatóan 25-én, de most pénteken megyek még egy vv-re és uh-ra, akkor lesz konkrét időpont.
6778. mobea (válaszként erre: 6775. - Conejo)
okt. 16. 19:34
most neked mikor lesz a beültetés?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2018, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | Facebook