Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Van olyan orvos aki nem adja be a védőoltást? fórum

Van olyan orvos aki nem adja be a védőoltást? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4 5 6 7 8 9
155. a0c1361e44 (válaszként erre: 153. - Temmp)
2013. júl. 3. 10:12

Még mindig azt gondolom, hogy nem az oltás volt a hibás, hiszen ha ez lenne a gond, akkor sok autista lenne, hiszen az 50-es évektől van nálunk kötelező oltás, így ha valóban ez lenne a hibás, akkor azóta egyre több autista lenne.

Persze biztos változtatnak vivőanyagon, de maga az oltó anyag változatlan helyhez közel. Én mindenképp genetikus magyarázatot tippelek.

154. a0c1361e44 (válaszként erre: 151. - Temmp)
2013. júl. 3. 10:08
A tájékoztatóban szereplő mellékhatások azért vannak felsorolva, hogy ne tudd feljelenteni a gyógyszert gyártót. Én kaptam olyan gyógyszert, amiben a mellékhatások között szerepelt a hirtelen halál. Nem is szedtem be. Ez egy vérnyomás csökkentő. Egyébként azóta sem szedem a vérnyomáscsökkentőt, de félek az agyvérzéstől és keresem azt a teát vagy valamit, ami csökkenti a vérnyomást. Szerencsére még nem túl magas, de az agyvérzés veszélye fenyeget, már csak a családi halmozódás miatt is. De ez ugye csak "engem" érint, ezzel nem fogok senkit megfertőzni, így valahol nyugodtan kihagyom a saját kezelésemet.
153. temmp (válaszként erre: 150. - XXXT)
2013. júl. 3. 10:07

Statisztikát is néznek. Itt az oltás bizottság nem ismerte el oltáskárosodásnak. Úgy tudom külföldön diagnosztizálták mind a kettőt. Itt senki nem segített rajtuk.

Van olyan elmélet is, hogy nem maga az MMR okozza, hanem az addigra felhalmozódott egyéb oltások ill. a kifáradt immunrendszer a fejletlen vér-agygát együttes hatása. A statisztikákból az látszik, hogy van kapcsolat, ill. vannak vizsgálatok kutatások, de még kevés. Több kellene és szerintem jogos igény, hogy ne bizonytalan oltással oltsák a gyermekeinket.

152. a0c1361e44 (válaszként erre: 149. - Temmp)
2013. júl. 3. 10:03

Szerintem nem változtattam a véleményemen,és persze a magasabb csp. csak egy következménye ennek a huza-vonának.


Gondoltam, hogy nem itthon történt. Amerikában van kötelező oltás? Be is adatják? Vagy függ a biztosítástól a beadásának lehetősége? Na, ott én bármit el tudok képzelni...

151. temmp (válaszként erre: 146. - Vica66)
2013. júl. 3. 10:00

Nem az a baj, hogy fertőzött volt és akkor még nem tudták, hanem az, hogy amikor tudták akkor hallgattak és hagyták, hogy gyerekek felnőttek megfertőzödjenek. Honnan tudhatom, hogy most nem ugyanez történik az MMR-rel? Vagy másik oltással? Most még többet kaszálnak rajta. Nálunk még a tájékoztatót sem fordítják le rendesen, van amelyikből kifelejtették, hogy mellékhatás: halál (az eredeti angol nyelvűben benne van).

Tisztességes, nem a gyártók által pénzelt független, hosszútávú vizsgálatokat szeretnék látni.

150. XXXT
2013. júl. 3. 10:00

én el tudom képzelni azt is, h akár az oltástol is lehet autista a gyerek, iszen nem tudják az okát. de erre még mindig kevesebb a példa mint a problémamentességre szerintem. Nem ismerem a két gyermeket, de honnan tudjátok, h az oltástol van, kivizsgálták? Lehet születése óta benne van, csak addigra eerősödtek a tünetek.


Szerintem mindig statisztikát kell nézni, még mindig többeketment meg az oltás, mint akinek kárt okoz. Ha félünk tőle, ennyi erővel levegőt se vegyünk mert több mint hetven százaléka nitrogén.

149. temmp (válaszként erre: 141. - A0c1361e44)
2013. júl. 3. 09:57

Korábban nem ezt írtad, hanem hogy a magasabb csp-ért kísérleteznek a gyerekeikkel.

"Miért pont a saját gyerekén akarják kipróbálni szülők, hogy megkapja e a gyerek vagy sem a betegséget. Ja, hogy akkor lehet jár a magasabb csp? Megér"


Nem nálunk történ, Amerikában és régen. Ha lesz kis időm keresgélni, és ha érdekel megkeresem a filmet.

148. a0c1361e44 (válaszként erre: 146. - Vica66)
2013. júl. 3. 09:55

Nem érthetünk mindig egyet:)


Én már jó régen adtam vért, még a 90-es években, akkor nézték.

Persze lehetnek véletlenek, ami adódhat egy nem megfelelő ellenőrzésből, de szerintem ez elenyésző, persze mindaddig, amíg nem engem érint.


Sok gyógyszert, vitamint nem szedek be, mert feleslegesnek tartom, nem hiszek benne, zavarnak a vivőanyagok, de sosem kockáztatnám a gyerekem életét egy be nem adott oltással.

147. temmp (válaszként erre: 140. - Vica66)
2013. júl. 3. 09:52
Ezért kellene több vizsgálat, de aki előveszi a témát lejáratják, támadják ellehetetlenítik. Én két kisgyermeket láttam szinte egyik hétről a másikra autistává válni az oltás után.
146. vica66 (válaszként erre: 141. - A0c1361e44)
2013. júl. 3. 09:49

Írisz, nem mindig értek veled egyet, de speciel ezzel a hozzászólásoddal igen. :-)


A vérrel történt fertőzésnél el tudom képzelni, hogy régen kevesebb dolgot ellenőriztek, és előfordulhatott probléma. Pl. van személyes ismerősöm, aki akkoriban kapott vért, amikor még nem szűrték azt hepatitis C-re, és így megfertőződött.

Nincs kétségem, hogy a gyógyszeripar profitorientált, és sok mindenre képesek, de azért nem ördögtől való minden, ami tőlük jön.

145. temmp
2013. júl. 3. 09:47

A BCG-ről jut eszembe:

[link]

"Interpretation & conclusion: There was no difference in the infection with Mycobacterium tuberculosis among vaccinated and unvaccinated children. BCG vaccinated children may thus be included for estimation of infection to assess the extent of transmission in the community as well as for monitoring purpose."

Ez az indiai tanulmány azt mondja, hogy nem volt különbség az oltott illevte oltatlanok között, sőt az oltott területeken magasabb volt a megbetegedettek száma.

144. a0c1361e44 (válaszként erre: 139. - Temmp)
2013. júl. 3. 09:45

Láttam jó néhány UFÓ-s dokumentumfilmet. Én hiszek bennük, de abban nem, hogy Pataki Attilát elrabolták.


A dokumentumfilmek is valakinek a szemszögéből készülnek. Mindig attól függ a mondanivalója, hogy milyen beállítottságú volt a rendező.

143. XXXT (válaszként erre: 138. - Temmp)
2013. júl. 3. 09:44
egyáltalán nem, hiszen az is jogilag meg van fogalmazva, h figgyelembe kell venni oltásnál az egyéni szükségleteket, ha baj van, akkor nem oltanak vagy csak később. A lenti esetnél mikor a doki beadta a kicsi babának- noos én nem vagyok orvos, lehet szukség volt rá, de azt is el tudom képzelni, h a doki volt tul kocka, és nem volt képes várni. Ebben az esetben sztem a doki a probléma és nem az oltás, és tényleg értheto, ha vki várni szeretett volna vele. Csak itt mjost nem az orvos attitudjérol van szo, hanem magárol az oltássrol mint csunya mumusrol. Ha a fogorvos elrontja a fogamat, akkor sem a lidocaint okolom, hanem az orvost.
142. vica66 (válaszként erre: 138. - Temmp)
2013. júl. 3. 09:44

Az esztelen oltást én is ellenzem. Pl. nem oltatjuk magunkat influenza ellen, de időseknél, fokozott veszélyben lévőknél megértem.

Az említett országokban lehet, hogy azért nem oltanak kötelezően, mert biztosítás alapon megy az egészségügy, és aki fontosnak tartja, úgyis megveszi az oltást. Azonkívül lehet, hogy a környező országokban magas az átoltottság, így nem érzik szükségét. Ha a szomszédjukban mondjuk felütné a fejét egy TBC, vagy egyéb járvány, mindjárt oltogatnának ők is.

Amit te mondasz temmp, az nem eretnekség, de amit a topiknyitó felvetett, azért nekem már durva.

141. a0c1361e44 (válaszként erre: 134. - Temmp)
2013. júl. 3. 09:41

Vannak országok, ahol a nyomorék embert kultusz övezi és azt sem tudják, hogy betegségből ered a baj és azt sem, hogy van rá ellenszer.

Vannak országok, ahol nem kötelező egyetlen oltás sem, hanem a szülő beadatja vagy nem, amit gondol, ha nincs pénze rá, akkor nem és majd később kiderül, hogy csak egy védőoltás kellett volna, hogy a gyerek ne legyen beteg.

Vannak szülők, akik azt sem tudják, hogy mire jó egy védőoltás és ez itt Magyarországon van. Az összeesküvés elméletekben, angyalokban, intuíciókban, jósokban hisznek, de a védőoltásokban nem, de amikor baj van, akkor azzal takaródzik, hogy neki ezt senki nem mondta, a neten nem ezt írta Jucika, és a szomszéd Marika is azt mondta, hogy és a jósnő is azt jósolta, hogy az angyalok megmutatják a helyes utat, stb.

És ha a gyerek beteg lesz, akkor már körültekintő lesz és a magas csp-t megigényli, mert az jár neki, akkor is ha ő volt a gyerek betegségének a közvetett okozója.


Autizmus nem érint, sokat nem tudok róla, de vannak elképzeléseim, mint Jucikának vagy Marikának és ezt elhiszem nekik.


Hol történt ez a nemvizsgáljuk véradás? Itt nálunk? Ezt nem hiszem el nagyon. Sőt! Én voltam véradó, és mindig megvizsgálták a véremet és küldték a papírt, hogy egészséges vagyok, nincs AIDS-em, hepatitiszem, stb. Ez megint egy városi legenda.

Itt a hoxán is hány ember van, aki azt állítja, hogy bizonyos gyógyszertől baja lett és persze mindig kiderül, hogy más baja volt...

140. vica66 (válaszként erre: 134. - Temmp)
2013. júl. 3. 09:40

Az hogy egy gyerek nem autistaként születik, csak később jelentkeznek a tünetek, számomra egyáltalán nem bizonyítja, hogy a védőoltások lennének ludasak. Még akkor sem, ha volt olyan eset (nem hinném, hogy mind ilyen), amikor a tünetek jelentkezését megelőzően oltották a gyermeket.

Ezen az alapon szinte minden, nem születéskor jelentkező betegséget is a védőoltások számlájára írhatnánk.

139. temmp (válaszként erre: 137. - XXXT)
2013. júl. 3. 09:39
Dokumentum film volt amiben a gyógyszergyártó cégtől is megszólaltak benne, meg a betegek is. Nem szappanopera.
138. temmp (válaszként erre: 135. - XXXT)
2013. júl. 3. 09:38
Magamrészéről én az esztelen oltást ellenzem. Futószalagon vizsgálat nélkül naptár szerint oltanak ha kell ha nem. Más országokban, a fejlett nyugaton nincs vagy sokkal kevesebb kötelező oltás van, vagy pl. be lehet szerezni csak kanyaró elleni oltást, mert úgy ítéli meg az orvos és a szülő, hogy az elegendő, nem kell a kombinált mmr, vagy megbeszélik, hogy akkor oltanak bizonyos vakcinákkal amikor közösségbe megy stb. Nálunk is lehetne a BCG-t hat hetes korig beadtatni, nem kötelező a kórházban, mégsem tud róla szinet senki. Épeszű, egyénre szabott oltás szeretnék Ez akkora eretnekség?
137. XXXT (válaszként erre: 134. - Temmp)
2013. júl. 3. 09:36
Gondolom itt egyesek az igazi Mao című filmeet is bevennék, ha a végén le nem lőnék a poént. Ezaz egész arra hasonlít.
136. temmp (válaszként erre: 117. - A0c1361e44)
2013. júl. 3. 09:33
A skarlát ma már tényleg enyhébb mint pár évtizede, de szövődménye nagyon is van, úgy mint középfül gyulladás, kötőártyagyulladás, tüdőgyulladás és gennyes agyhártyagyulladás stb.! Nincs védőoltás mégsincs járvány.
135. XXXT
2013. júl. 3. 09:32
Úgyse lehet meggyőzni a másik felet itt. De azért azt kéne végiggondolni, hogy miért nem akarjuk a védőoltást? A szövődmények miatt?Miért hisszük azt, h egy "járvány" jön azt megy és nem történt semmmmi. Ja, csak kihalt a fél világ mellette, de nem érdekes. Arra gondoljatok, h mindkét oldalon lehet baj. íigen, az oltásoknak is lehetnek szövödményei, pont úgy, mint egy egyszerű bárányhimlőnek. Mert bizony azt sem biztos, h kiheveri az ember, megnyomorodhat egy életre.Szóval azt mérlegeljétek h féltek az olltásttól. de a betegségnek is lehetnek éppolyan súlyos szövödményei. Valaki emlgette itt még antalvalit, na azaz ember ,eg szívemből szolt.
134. temmp (válaszként erre: 128. - A0c1361e44)
2013. júl. 3. 09:26

Ez a 21. század. Arra viszont én várom a hiteles forrást, hogy az alább idézettet mire alapozod, a "hasamra ütökön" kívül.

"Ahol nincs kötelező oltás ott bizony nagyobb számban fordulnak elő ezek a súlyos betegségek, csak ott lehet erénynek tartják, hogy a gyerek nyomorék, ja és csak a szabincseppek kellettek volna? Ja az nem fért bele a biztosításomba, ja, nekem nem mondták, hogy ilyen, ha nincs oltva és még sorolhatnám.

... Miért pont a saját gyerekén akarják kipróbálni szülők, hogy megkapja e a gyerek vagy sem a betegséget. Ja, hogy akkor lehet jár a magasabb csp?"


Ha komolyan érdekel olvasgass utána. Jellemzően nem születésükkor lettek autisták, persze vannak olyanok is. Onnan tudják, ahonnan az olasz anyuka is tudta. Oltás után megváltoz az addig normálisan fejlődő, kommunikáló egészséges baba/kisgyermek, ki így ki úgy produkálja a tüneteket.


Nem olyan régen volt egy fil a hemofíliások gyógyszerének a történetéről valamelyik ismeretterjesztő csatornán. A gyógyszert önkéntes véradók véréből készítették és az óriási keresletre és persze a bevételre való tekintettel bárkitől vettek vért és fizettek is érte. Hajléktalanok kábítószeresek sorban álltak a véradóknál. A vért nem vizsgálták és egyszerűen összeöntötték egy hatalmas tartályba. Egyetlen véradó aids-es vagy hepetitiszes vére megfertőzte az egész tartályt. Nem emlékszem mennyi idő telt el, amire a hemofíliások megbetegtek és a gyógszergyártók rájöttek mi a baj, de sok idő eltelt, mire a sorozatos megbetegédések után elismerték és egyáltalán leállították az ilyen viszsgálat nélküli véradásokat. Féltek a botránytól és persze a bevételi forrást nem akarták megszüntetni. Tanulságot vonja le ki-ki magának.

133. a0c1361e44 (válaszként erre: 127. - Temmp)
2013. júl. 3. 09:01

Valóban végig megy az egész városon szinte a hányós-hasmenéses vírus, de még sem tífusz!

Na, ez a különbség.

132. 6b006fc769 (válaszként erre: 66. - Indiánlány83)
2013. júl. 3. 09:00

Nekünk nem ártott a hihi oltás.

Az, hogy valami utàn bekövetkezik egy másik esemény, az még nem bizonyított ok-okozati összefüggés.

131. 17aadc1082 (válaszként erre: 130. - A0c1361e44)
2013. júl. 3. 08:59
Köszönöm, remélem, úgy lesz! :)
130. a0c1361e44 (válaszként erre: 122. - 17aadc1082)
2013. júl. 3. 08:58

Ez jó!

Teljes gyógyulást kívánok neki:)

129. temmp (válaszként erre: 113. - A0c1361e44)
2013. júl. 3. 08:58
Nem erről volt szó. Valaki írta, hogy káros, erre te hogy nem kötelező. Szerintem meg a választható se legyen káros, veszélyes akármi.
128. a0c1361e44 (válaszként erre: 118. - Temmp)
2013. júl. 3. 08:56

Megint egy netes cikk....


A mumpsz kivételével az idősebb korosztály is megkapta ezeket a védőoltásokat és érdekes, hogy nincs köztük annyi autista, mint mostanság. Mitől van ennyi autista mostanában? Rámondják arra is aki nem az? Lehet csak a szülő nem nevel rendesen? Vagy esetleg más okozza? Esetleg a szülők hibás génjei? Ezt vajon megnézik a kivizsgálás során?

Vagy más terhesség alatt szedett vitaminok? Vagy a be nem szedett vitaminok? Kíváncsi lennék, hogy ezek a gyerekek mikor lettek autisták? Már születésükkor? Mert ugye ekkor még nincs ennyi védőoltás és ha meg tudnák állapítani újszülöttek esetében, hogy autista e a gyerek már ekkor, akkor valószínűleg kiderülne, hogy nem a védőoltás okozta. Honnan tudják a szülők, hogy a védőoltás előtt volt e baja a gyereküknek? Szerintem nem tudják és csak ráfogják, hogy bizony ez okozta...

127. temmp (válaszként erre: 117. - A0c1361e44)
2013. júl. 3. 08:56

erre válaszoltam:

Itthon azért elég jó a higiénia, meg a többi, mégis egy szimpla fosós-hányós vírus simán végigmegy egy városon. Gondolod, hogy a tífusz nem tenné? ugyan már! Csak itt van oltás!

126. Zebra25 (válaszként erre: 86. - Mézgapaula)
2013. júl. 3. 08:53
Ha nincs beírva az oltás a könyvbe, akkor a gyerek nem mehet közösségbe. Nem kezdheti meg az iskolát.
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook