Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A pneumococcus elleni védőoltás beadatásáról: igen v. nem? fórum

A pneumococcus elleni védőoltás beadatásáról: igen v. nem? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
febr. 4. 17:20
Igen :D
1188. Talian35 (válaszként erre: 1186. - Syria)
2010. nov. 28. 22:19
Jó nagy baromság, látom nem fedezted fel az ellentmondást benne :-)))
2010. nov. 24. 17:26
én is beadattam
1186. syria (válaszként erre: 1185. - Talian35)
2010. nov. 24. 16:56

"A baktériumnak ma már több mint 90 szerotípusa ismert, de közülük csak néhány szerotípus okoz súlyos, akár halálos kimenetelű megbetegedést.

...

A pneumococcus baktérium emberről emberre cseppfertőzéssel terjed, köhögéssel, tüsszentéssel a nyál közvetítésével. A tünetmentes hordozó gyerekek - akikben nem okoz betegséget a baktérium - továbbadhatják a garatukban lévő baktériumokat másoknak, akiket ugyanaz a pneumococcus megbetegíthet. A zárt közösségbe, bölcsődébe, vagy óvodába járó gyerekek könnyebben megfertőződhetnek, hiszen a csecsemők és kisgyermekek itt egymásnak könnyen át tudják adni a kórokozót. Ugyan a légúti hordozás önmagában nem jelent betegséget, de bizonyos külső hatások - például a passzív dohányzás, vagy a szennyezett levegő és belső tényezők - legyengült imunrendszer - eredményeként kialakulhat a betegség. A baktérium az emberi szervezeten kívül hamar elpusztul, ezért a fertőzés nem vihető át étellel, itallal tárgyakkal stb. Egy pneumococcust hordozó egészséges kisgyermek veszélyt jelenthet a családban vele együtt élőkre is, különösen a 65 évnél idősebbekre, akiknél a hordozóállapot nagyon ritka. Náluk ugyanaz a kórokozó súlyos, akár halálos kimenetelű fertőzést, tüdőgyulladást okozhat."


Forrás: www.pneumo.hu

1185. Talian35 (válaszként erre: 1182. - Toalait)
2009. dec. 31. 09:12
Ez az ami a nagykönyvek szerint nem igy van; nem terjedhet fertőzéssel, tehát nem cseppfertőzés útján terjed. Mivel az emberek zöme eleve pneumococcus hordozó, a baktérium ott él a garatban, mit lehetne átadni szerinted? Érdekes fogalmazás alatt azt értem, hogy nem egészen úgy hangzik mint egy végzős egyetemistáé :-)
1184. dzsigg
2009. dec. 28. 17:51
Mi is adattuk a kislÄnynak,nyugodtabb vagyok igy.
1183. a1baa7edcc (válaszként erre: 1178. - Stellina itália)
2009. dec. 28. 17:44
Vannak Eu-s orszagok, ahol nem kotelezoek a vedooltasok.
1182. toalait (válaszként erre: 1181. - Talian35)
2009. dec. 28. 17:37
Az a baj a hordozással hogy ha legyengül a szervezet akkor elterjedhet és fertőzést okozhat, vagy ha a hordozónak nem is de pl a nagyszülőnek vagy a szülőnek átadva komoly betegséget okoz. Ez a tipikus, mikor a családon "végigmegy" a fertőzés. Mit értesz az alatt hogy érdekesen fogalmazok?
1181. Talian35 (válaszként erre: 1179. - Toalait)
2009. nov. 24. 17:44

Szia,


mi a baj a hordozással önmagában? :-) Ha kiirtjuk az egyiket, nem jön majd helyette másik? :-)

Elég érdekesen fogalmazol meg irsz mit ne mondjak :-))

1180. trapiti
2009. nov. 22. 13:39
IGEN :)
1179. toalait (válaszként erre: 1174. - Talian35)
2009. nov. 20. 09:58

Sziasztok!


A szerotípus megoszlást szinte mindenhol úgy találtam hogy 85%ban azok amik a prevenár oltásban is találhatóak, ráadásul ezek okozzák a súlyosabb fertőzéseket szóval mindenképpen ajánlatos az oltás ha a gyermeknek visszatérő köhögéses torokfájásos vagy orr-fül-melléküreggyulladásos betegségei vannak,főleg ha tüdőgyulladása is!! Az idősebbeknek is célszerű beadni a pneumovaxot, ami tobb törzs ellen ad védettséget, ezt 2-3 éves kor felett már a gyerekeknek is lehet de nem ingyenes. Amúgy jelenleg is végzek felméréseket óvodákban az egész országban bárhová elmegyek, csak sajnos nem nagyon aktívak az óvodai dolgozók ebben a témában ráadásul most a H1N1-el szembeni megoszottság is ront a helyzetemen, holott a pneumococcusal való fellülfertőződés veszélyének az esélye a legnagyobb. Szóval ha van itt olyan szülő akinek ovis korú a gyereke és szeretné ha csinálnék az óvodájában felmérést ingyen persze, akkor kérem adja meg az óvoda e-mail címét vagy beszéljen kicsit az óvodavezetővel mert szerintem fontos lenne tudni hogy abban az óvodában 30-50-vagy 70% os a hordozás. Eddig azokban az óvodákban ahol jártam 40%-os volt, de nem a fő téli szezonban vettem a mintákat hanem ősszel és tavasszal, úgyhogy télen valószínűleg magasabb. Bárkinek válaszolok és küldök e-mailben ezekhez szükséges papírokat vagy információkat a mintavétellel kapcsolatban!! Köszönöm

2009. nov. 17. 22:53
külföldön élek és itt kötelező a pneumococco védőoltás. a kislányom megkapta akkor féltünk mi is tőle de semmi problémát nem okozott! sőt itt kötelező az agyhártya gyull. védőoltás és a hepatitis B ezen mi már mind tul vagyunk mivel kötelező. szép estét mindenkinek!!
2009. nov. 16. 19:31

nekem csak pozitív tapasztalataim vannak. én még akkor adattam be a kisfiamnak amikor a borsos 17300 Ft ot kellett érte fizetni. A mi településünkön 2 gyerekkörzet van és ő volt az első aki megkapta. Akkor volt 2,5 éves, 2 oltást kapott 2 hónap különbséggel, a másodikat már fel lehettett írni támogatott áron, de így is 5000 volt. (koraszülött volt, 26 hét, 1 kg, 7 hétig lélegeztették).

Én a mai napig azt mondom, hogy ha ez az oltás akár több 100ezrekbe került volna akkor is beadattam volna...ha tudom, hogy ilyen jó hatásai vannak( pedig inkább a szegények közé tart. )....azóta csak max.5* volt beteg, náthás csak.most 5,5 éves.4, éve jár közösségbe, 2,5 éves korától bölcsibe ( a fejlesztések miatt) most pedig óviba. nekünk jó volt .előtte, hiába otthon gondozott volt sokat volt beteg

1176. itimi78
2009. nov. 16. 19:20
Hello!Én beadattam az ikerlányaimnak,de ugyan olyan betegesek mint előtte voltak.
1175. 7130b15964 (válaszként erre: 1172. - Toalait)
2009. nov. 16. 18:23

"Terjengj" csak nyugodtan, szerintem ezzel nem zavarsz itt senkit, érdeklődve olvasunk:)


Kár, hogy nehézségekbe ütköztél a mintavételezés során. Tényleg nem tűnik veszélyesnek semmilyen szempontból egy ilyen típusú "adatgyűjtés".

1174. Talian35 (válaszként erre: 1172. - Toalait)
2009. nov. 16. 17:36

szia,


mi a helyzet a serotype replacement-tel?? Erről is tanultál? És hogy érted a lefedettség Prevenar-ral 85%-os? Ha egy kicsit pontosabban fogalmaznál?! :-)

1173. toalait
2009. máj. 10. 20:58
Ja én nem okozhatta az oltás a Skarlátot! Azt bármikor össze lehet szedni, főleg kicsiknél és hosszabb ideig is lappanghat! És attól hogy az oviban nem volt beteg senki még hordozótól elkaphatta!
1172. toalait
2009. máj. 10. 20:57

Sziasztok!

Épp végzős mikrobiológus hallgató vagyok akinek a szakdoga témája a pneumococcus hoordozás, és ovisoktól vettem orrmintákat , kitenyésztettem őket és megnéztem ki hordoz, és milyen szerotípusú törzseket! Antibiotikum rezisztenciát is néztem és az oltások lefedettségét is a szerotípusok alapján.

Azt tapasztaltam hogy kb 50%ban hordozzák a picik enélkül hogy tünetük lenne. Viszont egy vírus , vagy akár más bakteriális fertőzés hatására, illetve antibiotikumos kezelés miatt(amit más bacira írnak fel) kialakulhat a fertőzés. A leginkább a penicillin az amire érzékenyek bár vannak elle rezisztensek is, kb 10%-uk. De az antibiotikumos kezelés nagyon veszélyes mert az én vizsgálataim szerint 40%ban rezisztensek voltak pl erythromicinre!! pedig ezzel kezelik a leginkább... Amúgy világszerte kb 1millió gyerek hal bele évente a fertőzésbe (WHO adat).

Az oltásról annyit hogy ez csak a tisztított tok antigént tartalmazza, tehát nem lehet tőle beteg a gyerek,mert nincs benne baktérium. Én is ált. a legritkább esetben oltom maga, de ez nem lehet veszélyes ha egyszer nincs benne baci nem??

A lefedettség pedig a prevenar-nál kb 85%os a Pneumovax 100%os volt. A Prevenar ugye azért alacsonyabb mert csak 7 szerotípust tartalmaz, viszont pont azokat amik a legveszélyesebbek,és leggyakoribbak.

Ezt a témát szeretném majd folytatni a doktori képzésemben is ha felvesznek, csak egy baj van hogy még az óvodák úgy ahogy segítőkészek, szétosztják az engedélykérő papírokat a szülők között, de a szülők 70%a egyezik csak bele hogy egy vattapálcával levegyem a mintát...Pedig ez egyáltalán nem veszélyes mintavétel, és a gyerekek maguk levették a mintát, még élvezték is mert csikis volt! Kb olyan mint amikor a fülét tisztítja valaki csak most az orrát. Nem is kell mélyre feldugni.

Én arra szeretném csak kérni az olvasókat és hozzászólókat hogy ha bármilyen fertőzés áll fenn, akkor kérje a tenyésztést és ne fogadja el a doki felelőtlen antibiotikumos kezelését , mert ennek előbb utóbb beláthatatlan következményei lesznek!!

Bocs a terjengését, kérdésekre szívesen válaszolok

1171. freizeit
2009. ápr. 28. 19:19
Múlt héten kedden kapta meg 4 éves lányom a pneumo elleni védőoltást. Péntek estére torokfájásra panaszkodott, éjjelre belázasodott. Egész hétvégén lázas volt, hétfőn vittük orvoshoz, kiderült, hogy skarlátja van. Kaphatta az oltástól? Azt is streptococcus okozza. Sehol nem járt az ovin kívül és ott senkinek sincs és nem is volt skarlátja. A skarlát leggyakoribb lappangási ideje 3 nap.
1170. kohi (válaszként erre: 1169. - Snoopykutya)
2009. márc. 25. 14:29

Ezt minden szülőnek magának kell eldöntenie.

Senkinek nem lehet megmondani, hogy márpedig add be vagy ne.

Sajnos mindennek lehetnek-vannak szövődményei.

Nekem egyértelműen segítettek a munkámban látottak. Férjemet kellett meggyőznöm, mert Ő is határozatlan volt természetesen. Mindenkiben van egy kid félsz, hogy ha épp az én gyerekemnél jelentkeznek a szövődmények.?.......

1169. snoopykutya (válaszként erre: 1168. - Kohi)
2009. márc. 25. 13:09

:-(

Igen, de akkor ki mondja meg, hogy Igen avagy nem?:-(

1168. kohi
2009. márc. 25. 12:45

Sziasztok, én már láttam nem is egy Pneumococcus fertőzésben szenvedő gyermeket sajnos, nagyon kegyetlen betegség.

A baktérium szinte "felemészti" a tüdőt-agyat-.......

Bocsi a kemény fogalmazásért.

Én természetesen beadattam a gyermekemnek az oltást.

1167. Medina07 (válaszként erre: 1166. - K.viki78)
2009. márc. 25. 12:33
Szerencsére neki amúgy is jó! Az apja immunrendszerét örökölte, ugyanis kb 3 évente beteg csak (mármint az apja), akkor is csak egy enyhe megfázás.
1166. k.viki78 (válaszként erre: 1165. - Medina07)
2009. márc. 25. 12:28
A Te kisfiadnak amúgy milyen az immunrendszere? Mert az én lánykám elég beteges. Ahogy közösségbe kerül, egyből összeszed minden nyavaját. Ezért is voksolok általában az oltások mellett.
1165. Medina07
2009. márc. 25. 11:59

Én is beadattam a kisfiamnak. Semmi baja nem lett tőle. Egyszer volt csak megfázva, akkor is csak hőemelkedés és egy kis köhögés. Szerintem annyira nem kell félni a szövödményektől, hisz mint előttem is írták, egy esetleges agyhártyagyulladástól komolyabb problémák is lehetnek, mint egy oltástól. Ráadásul nem olyan sokszor beteg, hamarabb meggyógyul, kevésbé gyengíti le a szervezetét egy megfázás. Az inflúenzát el se kapta, pedig körülötte mindenki beteg volt. Egy ismerősöm nem adatta be a gyerekének és szegény pici 3 hónap alatt 3x volt beteg. Szóval! Szerintem: IGEN!

Persze azért bennem is volt egy kis félsz....

2009. márc. 25. 11:42

Sziasztok,

Mi beadattuk, a gyerkőcnek semmi baja nem lett tőle...

Amit tapasztalok az az, hogy kevesebbet beteg, ha beteg, akkor nem annyira, mint mi.

Most vagyunk éppen betegek, a gyereknek csak csordogált 1 napig az orra, mi felnőttek meg köhögünk, prüszkölünk, garatfájdalmaink vannak....


Talán mégis jók ezek az oltások valamire...


Barack

1163. snoopykutya (válaszként erre: 1162. - 5bbbcb438b)
2009. márc. 25. 11:23

Sziasztok,


Én úgy gondolom, minden gyerek más, és nem lehet előre tudni, kinél mit vált ki egy-egy oltás. Van, aki érzékenyebb és van olyan akinek kutyabaja sem lesz.

És mi van akkor, ha később attól lesz beteg/maradandó károsodása, hogy nem lett beoltatva.Mi van akkor ha agyhártyagyulladást kap és annyak a következménye kihat később,míg ha be lett volna oltva ezeket elkerülhette volna.


Én még előtte állok ennek az egésznek, de már most látom, hogy saját magammal is megfogok küzdeni, hogy mi a helyes, mi a jó a kicsinek, és úgy látom ezt senki nem tudja egyértelműen kijelenteni, hogy iGEN vagy NEm......


SAJNOS!

2009. márc. 24. 20:33

Nem rég egy fogyatékosokat nevelő óvodában voltam látogatni. A gyógypedagógus elmondta, hogy van köztük olyan gyerek, aki egy oltás után lett beteg, úgy került ide.

Orvos-természetgyógyásztól is hallottam erről. Olvastam is róla.

Szóval meggondolandó...

Részemről: NEM!!!

1161. Cadence
2009. márc. 19. 14:36

Tegnap megkapta a Prevenar második oltást(18hos kötelezővel együtt).Reggel pici höemelkedés volt.

A lábait nem fájlalja!

1160. drnéni
2009. márc. 18. 21:43
Semmilyen utóhatást nem tapasztaltunk (igaz, egyetlen más oltás után sem).
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook