Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Van olyan orvos aki nem adja be a védőoltást? fórum

Van olyan orvos aki nem adja be a védőoltást? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4 5 6 7 8 9
185. bd55e3f068 (válaszként erre: 1. - 0a3eaaac86)
2013. júl. 3. 13:11
Azért bármennyire is hiszel az igazadban, annyit nem ér meg a elméleted, hogy saját jogon kezdj tiltakozni az oltás ellen, az orvos árnyákába bújnál.
184. Krisz42 (válaszként erre: 183. - Katkaaa86)
2013. júl. 3. 12:57
A gyógyszerészt nem is hiányolná senki:)Az orvos viszont pl.műthetne is,szülész is lehet.A megfelelő tea sokat segíthet,azt is vegyészek is vizsgâlták-ha a fetised a dr.cím dokik is-sőt valamin szerepel is,h milyen növényből vonták ki.Szerinted miért készítenek a te gyógyszerészeid csipkebogyóbòl sima c-vitamint is?Mert jobb,mint a szintetikus?
183. katkaaa86 (válaszként erre: 154. - A0c1361e44)
2013. júl. 3. 12:46
Szerinted a tea majd rendbeteszi a vérnyomásod.....te jó ég,én monrjuk nem.is értem ha ennyi okos embet van itt Magyarországon miért is kellenek ide orvosok,gyógyszerészek stb...
182. Zebra25 (válaszként erre: 178. - A0c1361e44)
2013. júl. 3. 12:07
Nem sajnos nem elég neki, sőt, ez sem igazán használ, mert talán már átterjedt a nyirokcsomókra?! Nem tudom megmondani pontosan, holnap találkozunk, nem tudom most mi a helyzet vele, de semmi jóval nem kecsegtetik. Az egyik mellét amputálták már, szóval valóban ez már a sokadik sorozat.
181. Krisz42 (válaszként erre: 180. - B486c9cf7d)
2013. júl. 3. 12:04
Igen,tudom.Azt is,h hányat rúgtak ki,mert rájöttek,h a rákot máshogy is lehet gyógyítani,csak ezt itt rendetegen nem veszik figyelembe.Amiről itthon nem írnak,az számukra nem létezik.Védőoltásoknál már nyertek így pert szülők,mert a bíró bizonyítottnak látta,h a gyerek az oltàs miatt lett autista.Azt is bizonyították,h az oltàsok semmitől nem védenek,de itt sokan erről sem tudnak.Egyébként ilyenekről azèt is lehet kevesebb cikket találni,mert nem reklámozzák.Akkor a gyògyszeripar olyan pénzektől esne el,h abból egész Magyarországot el lehetne tartani.
180. b486c9cf7d (válaszként erre: 179. - Krisz42)
2013. júl. 3. 11:51

Az USA-ban egyszeruen elveszik az orvosok engedelyet, ha nem a pharma szabalyai szerint praktizal.

Elutasitana, de nem mondhatja ezt a betegnek.

Az oltasokat se mondhatja egy orvos se, hogy ne adassa be a szulo, egyszeruen nem teheti.

179. Krisz42
2013. júl. 3. 11:46
Sokan azzal jönnek,h statisztikát kell nézni.Manapság sokkal több ember hal meg-rákos-akit kemoztak,mint akit nem.Amerikában erőszakkal elvették a gyereket a szülőktől,mikor nem akarták kemora vinni.Szerencsére sikerült visszaszerezniük-gyermekvédelmisek ellen eljárás indult-aztán egy másik államban kezeltettêk kemo nélkül és meggyógyult.Milyen felelőtlen szülők voltak.És vajon az orvosok,akik kemora küldik a beteget,miért mondják,h ők soha nem mennének,ha rákosak lennének.Egyébként Kanadában is kimaradt a gyerekeimnek védőoltàs,holott ott sem több a beteg,pedig Torontóba aztán jön mindenféle ember,családok Afrikából,minden földrészről vannak emberek,de senkit nem köteleznek rá,h oltassa magát,stb.Mégsem tombol semmilyen járvány,miért is nem?És újra megemlítem:fèrjem elkapta a maláriát,holott kapott védőoltást.
178. a0c1361e44 (válaszként erre: 174. - Zebra25)
2013. júl. 3. 11:23

Az is lehet és az is, hogy a sokadik sorozat már produkál mellékhatásokat.


A férjem az első kettő sorozatnál volt rosszul. Vért is kellett kapnia, elájult állandóan, nem bírták el a lábai, kihullott a haja, 10 kg-ot fogyott.


A 3. sorozattól már csak a haja hullott ki. Igaz, egy gyengébbre cserélték a "koktélt".


Nem lehet, hogy anyukádnak is elég lenne a lightosabb?

177. temmp (válaszként erre: 175. - Rita 72)
2013. júl. 3. 11:21
Amikor pedig az MMR-ből kivonták a tiomerzált, akkor a kicsiknek is ajánlott influenza oltásba is bekereült a tiomerzál és a mai napig tartalmazza.
176. a0c1361e44 (válaszként erre: 173. - 9b10f3d7ff)
2013. júl. 3. 11:20

Na igen, ez az agyhártyagyulladás is elég rémisztő betegség. Amelyre van védő oltás az ellen beoltattam a gyerekemet, bár fizetős volt akkor még, de úgy voltam, hogy biztos, ami biztos. A családban ikerpár kapott 2 évesen ilyet, akkor még nem volt oltóanyag. Most 40 évesek és otthonban vannak, mert a szülők már nem bírják az ellátásukat. Mind a kettő szellemileg és testileg is fogyatékos. Az elsődleges a szellemi volt, ami miatt a mozgásuk nem fejlődött rendesen.


Mostanában is hallunk jó párszor ilyenről Nem rég volt az a lány, akit megfázással kezeltek és reggelre meghalt. Nem tudom, hogy melyik típusú volt neki, lehet az ami ellen nincs oltás.


Én már csak magam miatt is beoltattam a gyerekemet. A legrosszabb nekünk szülőknek, ha valami gond van ezek hiányában, hiszen a mi döntésünk következménye lenne. Ez nem egy keresztelő, ami hiányában nem lesz semmi baja...

175. Rita 72 (válaszként erre: 155. - A0c1361e44)
2013. júl. 3. 11:15

Egyre több lenne?

Nem tudsz Te semmit....


Az autizmus felfedezése és gyakoriságának növekedése tükrözi a thimerosol bevitelét és elterjedését az oltásokban.


Az autizmust először 1943-ban írták le 1930-as években született gyermekeknél. A thimerosalt először az 1930-as években vezették be az oltásokba. 1970 előtt végzett tanulmányok szerint az autizmus gyakorisága akkoriban 1 volt a 2000-ből; 1970 és 1990 között végzett tanulmányok szerint átlagban 1 volt az 1000-ből. Ez volt az az időszak, amikor megnövekedett a thimerosalt tartalmazó DPT oltásokkal beoltott gyerekek száma a fejlett országokban.


Az 1990-es évek elején az autizmus minden 500 gyermek közül érintett egyet. 2000-ben a CDC szerint minden 150 gyermek közül érintett egyet, ami megegyezett az ország többi területein való előfordulással. Az 1980-as évek végén és az 1990-es évek elején két új thimerosalt tartalmazó oltás került a javasolt oltások közé: a HIB és a hepatitis B elleni oltás.

174. Zebra25 (válaszként erre: 110. - 17aadc1082)
2013. júl. 3. 11:13
Vagy csak jól tolerálja a szervezete a kemót. Keresztanyám is kap kezelést, de a bőre szürke, a haja kihullott és a sok hányástól lefogyott 40 kilósra. Szóval nem mindenki ússza meg.
173. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 169. - A0c1361e44)
2013. júl. 3. 11:08

Nálam bejöttek az ösztönök, ha nem lettem volna résen, már nem élne a fiam.

De nem lehet senkit beskatulyázni. Rendelőben dolgoztam amikor a H1N1 mizéria volt. Az egész rendelőben 3 EÜ dolgozó oltatta be magát. És a járványok idején sem volt védőoltás dömping, sőt mondhatom nem volt. Lehet a véletlen, de senki nem fertőződött meg. De ha valaki oltatja magát nem beszélem le róla, mindenki maga érzi számára mi a jó. Viszont az ellenkezőjére sem lennék képes. Volt 8-10 éve az agyhártyagyulladás járvány. Az ember azonnal frászt kap. Gyerekorvos azt mondta nem kell oltani a gyereket, mert normális táplálkozás, higiéniás környezetben kicsi az esélye a fertőződésnek. Végül minden lehetséges helyet felhívtam mi a véleményük róla, amikor a Lászlóban is azt mondták felesleges, nem lett a gyerek oltva. Szerencsére nem is lett volna fertőződés. Ha lett volna, az biztos sosem bocsájtottuk volna meg magunknak.

172. a0c1361e44 (válaszként erre: 170. - B486c9cf7d)
2013. júl. 3. 11:04

Én inkább ezzel kapcsolatban azt látom problémának, hogy vannak esetek, amikor nem adhatók bizonyos gyógyszerek, és ezt az orvosok nem veszik figyelembe vagy érdektelenségből vagy nem tudás miatt. Persze ilyen alapon lehet hibás a kötelező védőoltás is, de azt gondolom, hogy kell.


Egy másik példa: és még mindig pajzsmirigy beteg vagyok és autoimmun....Fogorvos kiszúrta a nyakamon a vágást és megkérdezte, hogy mi bajom volt, így elmondtam. A lelkemre kötötte, hogy ezentúl a fogorvosnál ezzel kezdjem, mert nekem más érzéstelenítőt kell kapnom. Azóta tudom, hogy miért fulladtam meg majdnem az érzéstelenítéstől.

171. temmp (válaszként erre: 169. - A0c1361e44)
2013. júl. 3. 11:04
Az MMR-t 15 hónaposan adják, akkor már nem csecsemők. Kommunikiálnak, többé kevésbé beszélnek, próbálnak egyedül enni, fejlesztő játékokkal egyre ügyesebbek, nevetnek, motorznak, bohóckodnak, bújócskáznak és rövid időn belül ebből sokminden megváltozik. Vannak akiknél úgy kezdődik, hogy látszólag minden ok nélkül keservesen sírnak, nekik allergiájuk is kialakul, vannak akik eleinte csak nem alusszák végig az éjszakát, nem akarnak jári.
170. b486c9cf7d (válaszként erre: 169. - A0c1361e44)
2013. júl. 3. 10:59

Azert ez vicces, hogy csinaljak a flu vakcinat, aztan vagy az fog jarvanyt okozni, vagy nem es adnak elotte az immunrendszernek egy pofont.

Esetleg erositeni kellene, de a c vitaminnal tovabb nem sokan latnak.

169. a0c1361e44 (válaszként erre: 157. - 9b10f3d7ff)
2013. júl. 3. 10:51

Igen, nem lehetünk elég okosak sajnos.


Én hini oltást 2x adattam be magamnak, mert mindig nagyon beteg lettem utána, de nekem van alapbetegségem, amire fogom és úgy látom igazam van. Én és 2 kollégám pajzsmirigy beteg. Ketten autoimmunok vagyok 1 nem. Nekem és szintén autoimmun kollégámnak a hini oltás után, heteken át tartó megfázásunk van, valószínű, hogy túlreagáljuk az oltóanyagot. A harmadik kollégánknak semmi baja tőle.


Anyai ösztön: Biztos észre veszünk sok dolgot, hiszen mi vagyunk vele éjjel és nappal, de amíg picike a gyerekünk, csecsemő, addig nem biztos, hiszen a gyerekek különbözően fejlődnek. Nagy részt tudtam, hogy miért sír a fiam, ha sírt, de volt, hogy nem. Láttam, hogy fejlődik, de csak azt tudtam, hogy kb. így kell. Azt pl. nem nagyon vettem észre, hogy koordinációs problémái vannak. Az óvónéni mondta, hogy jár ilyen mozgás terápiára, mert kicsit ügyetlen. Azt sem tudom, hogy ez segített e, mert az is lehet, hogy kinőtte, hiszen nagyon jól focizik, de kis korában gondot okozott neki a labda. Tehát én azért az anyai ösztönt nem tartom megfelelőnek egy betegség diagnosztizálásánál.

168. b486c9cf7d (válaszként erre: 166. - Temmp)
2013. júl. 3. 10:50

Nem is hatekony allitolag.

Az angolok nem adjak, de van olyan tulbuzgo magyar, amelyik kiharcolja itt is, hogy az bizny kell a gyerekenek.

Allitom tetanuszert is a magyarok mennek a legtobben, kar hogy nincs errol statisztika.

Belejuk van itatodva, hogy ezek kellenek.

167. Rita 72 (válaszként erre: 101. - Mézgapaula)
2013. júl. 3. 10:47

Tényleg? Független?

Azért a higany mennyisége is tök mindegy ugye?

Gondolkodj már! Nem arról van szó, hogy 10-20 dekás eltérések voltak. Feleannyi volt a súlya, mint kellett volna.

Nem tetanuszért mentem, hanem tudni akartam, lehet-e baja a gyereknek. És előtte egy évvel voltam oltva, ráadásul az az orvos oltott akkor is.


Ha nagyon akarom, akkor mindenki a spektrumon van:P

166. temmp
2013. júl. 3. 10:47

Szlovákiában többé nem kötelező a BCG oltás, mert az esetek száma kicsi, de a szövődmények száma emelkedik.

[link]

"Lehet azt mondani, hogy amikor tömegesen beiktatták [a BCG oltást], tehát a múlt század ötvenes éveiben, egészségesebb populáció született, illetve a beteges újszülöttek aránya sokkal kisebb volt, mint manapság. Ez egy komplex dolog, amibe most az idő szűke miatt nem szeretnék belemenni..."

165. b486c9cf7d (válaszként erre: 164. - Rita 72)
2013. júl. 3. 10:45

Az oltas lehet az utolso csepp a tengerben.

8-10 eves korig az immunrendszer fejlodik, a vakcinak pedig ebbe nyulnak bele.

A gyerekek se egyforman meregtelenitenek, nem mindnek kepes a szervezete eltavolitani a higanyt egyforman.

Oriasi felelotlenseg egyforman nezni oket mindenfajta merlegeles nelkul.

Amelyik hasfajos, azt se szabadna, a bel meg atereszto.

Komplexen nezve az oltatgatas egy orosz rulett.

164. Rita 72 (válaszként erre: 92. - A0c1361e44)
2013. júl. 3. 10:40

Sok autista lenne???

Mert szerinted nincs sok? Kicsit körül kellene nézni, és látnád, hogy mennyien vannak.


Szerinted én vagyok a felelős...

Most írhatnék Neked nyomdafestéket nem tűrően, de nem teszem.

Én nem cicáztam, hanem ráléptem a lábára.

És hidd el, hogy sokáig kerestem a hibát magamban. És a mai napig bánom, hogy hagytam, hogy az az orvos hozzányúljon a gyerekemhez, és hogy egyáltalán elmentem hozzá a macskaharapás után.


Azért egy 3 hónapos oltást 5-6 kilós gyereknek adnak, a lányom még akkor is koraszülött súlyban volt, amikor megkapta. 2 kiló 80 deka három és fél hónaposan.


Magyarország egy annyira különleges hely, hogy egyedül itt nincsenek oltási szövődmények...

163. temmp
2013. júl. 3. 10:39

[link]


2 éves Simon kullcsancs encephalitis oltás után halt meg.


[link]

Tüntetés az oltások ellen Ausztriában.

162. b486c9cf7d (válaszként erre: 155. - A0c1361e44)
2013. júl. 3. 10:36

Sok van, 88-bol 1 ma az arany az USA-ban.

Evtizedekkel ezelott volt 10ezerbol 1.

Magyar adatot nem tudok, talan az 150:1-hez remlik.

161. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 159. - Temmp)
2013. júl. 3. 10:35
Köszönjük!
160. Rita 72 (válaszként erre: 78. - Anyagi)
2013. júl. 3. 10:29

Ha más oltatja magát, akkor nem értem, miért tart a nem oltottaktól??

Ha annyira hatékony a védelem, akkor nem kéne tartania a fertőzéstől. Ha meg nem, akkor minek az oltás?

159. temmp (válaszként erre: 157. - 9b10f3d7ff)
2013. júl. 3. 10:20
A 4 fajta vírus valószínüleg nem támadta volna meg egyszerre mindenféle vegyszerekkel karöltve és egyenesen az agyba jutva a fejletlen vér-agygáton keresztül. Jobbulást a piciknek!
158. temmp (válaszként erre: 154. - A0c1361e44)
2013. júl. 3. 10:17
Jogunk van a korrekt tájékoztatáshoz. Amikor a tiomerzál tartalmú oltásokat kivonták szintén 2006-ban, akkor az ÁNTSZ-nek az volt a legnagyobb baja, hogy meg ne tudják a szülők miket okozhat és hány milliárdba kerülnek az új vakcinák.
2013. júl. 3. 10:16

" Honnan tudják a szülők, hogy a védőoltás előtt volt e baja a gyereküknek? Szerintem nem tudják és csak ráfogják, hogy bizony ez okozta..."


Szerintem egy szülő tudja mikor történik olyan a gyermekével, amit még nem tapasztalt, nem volt jellemző rá előtte. Egy gyerek napról napra érdeklődőbb, és egyre jobban koordinált a mozgása, ha ez megragad, esetleg csökken, azt tudja észreveszi a szülő, aki naponta látja. Az a bizonyos anyai érzés jól működik.

A jó ég tudja mi a jó? Akinek a védőoltástól hal meg a gyereke, gondolom piszkosul nem érdekli, hogy a statisztika nem olyan rossz és az sem boldog akinek valamilyen kisebb-nagyobb szövődménye lesz. Ingyen adják egyes kerületekben, településeken a méhnyak elleni védőoltást is. Utána olvastam a neten hány 100 vírus okozhatja, és ez mindössze hármat véd ki. Nem a kútfőmből szedtem orvosok jelezték. Volt olyan iskolai osztály Angliában, hogy ott rögtön a helyszínen belehalt a kislány, volt ahol tolókocsiba került, és sorolhatnám a mellékhatásait.

Nem csupán a fejlődő országokban nem adják be a kötelező oltásokat. Münchenben pl. újszülöttnek nem adnak BCG-t sem, amit nálunk ugye azonnal beadnak. Tényleg örök vitatéma lehetne ez, ki mit lát, tapasztal. A számok bűvöletében szerencsére kevesebb a szövődmény.....persze amiről tudunk.

Pont tegnap beszéltem Angliában élő ismerősömmel ikrei egy hete kapták meg a 4 kombinációs védőoltást, 1 hétre rá 40 fokos lázuk lett,egyiknek a heréje is bedagadt. Tegnap azt mondta sajnálja, hogy beadatta, nem gondolta, hogy ilyen utóhatása lesz. Ma beszéltem vele és azt mondta, azon gondolkodott, ha a gyengített vírus ezt váltotta ki, akkor mi lett volna, ha az igazi támadja meg őket netalán. Az ember nem lehet elég okos.

156. temmp (válaszként erre: 143. - XXXT)
2013. júl. 3. 10:15

A jog meg a valóság sehol sem ugyanaz. Az én kisfiam az engedélyem nélkül oltották prevenárral, "mert szoktuk adni". Miután megtudtam, hogy kapott azt is, kérdeztem az asszisztenstől melyik kapta, hány törzs ellen véd, de fogalma sem volt.

Egy másik fórumon az "oltásbarátok" próbáltak segíteni egy anyukának, hogy el tudja halasztatni az oltásokat, mert az ÁNTSZ nem hajlandó haladékot adni hiába mutatott ezernyi vizsgálati és laboreredményt. Ugyancsak ismerek egy kisfiút aki kb. 70-80%-ban süket lett az MMR után. Az ismétlő oltást nem akarták a szülei beadatni, de hiába könyörögtek mindenhol. Ma már teljesen süket. Többet személyesen nem ismerek, de nekem már ez is borzszató és úgy gondolom ugyanúgy baj van az oltásokkal és az orvosokkal egyaránt.

Rengeteg orvos van ma már aki megkérdőjelezi az oltások hatásosságát ill. veszélytelenségét és való igaz, hogy egyre több orvos csak pecsétel, vagy később adja be ahogy jónak látja a szülőkkel együtt.

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook