Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Van itt olyan aki szintén szeret jógázni? fórum

Van itt olyan aki szintén szeret jógázni? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
57. Guruljka (válaszként erre: 56. - Ambivalencia)
2020. ápr. 28. 12:36

De jó, hogy mondod ezeket, én nem szeretek nyújtani.

Köszönöm.


Ma még nem gyakoroltam semmit, mert kaptam még reggel egy munkát és azt csinálom.

Nekem a tartásomon kell javítanom, mert egész golyó-formát vettem fel a sok ülés miatt. Nyilván át kell alakítanom a hátizomzatomat. Lazítani és erősíteni és laztítani...

Bátorít a példád, hogy már javultál.

2020. ápr. 28. 11:38

Sohasem voltam hajlékony, az idő meg alapból dolgozik. Sokat sportoltam, egyre nehezebb tornákat csináltam és nem törődtem az intő jelekkel. Itt fáj, ott fáj, stb. Akkor éreztem magam jól, ha nagyon kifáradtam és majd' beledöglöttem az edzésbe. És keveset, nagyon keveset nyújtottam, nem pihentem eleget. Egy átlagos 1 órás torna végén van max. 5 perc nyújtás. Az édes kevés. Aztán mire észbe kaptam, már teljesen leamortizálódtam. Az izmaim nagyon megrövidültak, az ízületeim mozgástartománya kórosan beszűkült.

Arra, hogy a fájdalmaimra nem gyógyszer és kezelés, hanem nyújtás kell, nekem kellett rájönnöm és változtatni az életmódomon.

Sokat javultam, de még van hova fejlődni.

55. Guruljka (válaszként erre: 54. - Ambivalencia)
2020. ápr. 27. 21:47

Írtad már, hogy ilyen problémád lett. Sajnálom.

Erőltettél valamit? Vagy maga az előírt mozgás volt ilyen lehetetlen? Nagy súlyok, ilyesmi?

2020. ápr. 27. 21:33
Nekem is csak azóta számít az ízület kímélés, mióta egyéb tornákkal tönkretettem őket.
53. Guruljka (válaszként erre: 52. - Ambivalencia)
2020. ápr. 27. 19:18

Joe bácsi jó németként lett amerikai. Megvan benne a német alaposság, a képeken látok egészen ijesztő fémvázakat is a minél tökéletesebb végrehajtáshoz. :D


Valahogy a finomítás tényleg nem ártott meg neki, végeredményben a jóga rengeteg tapasztalatát felhasználó gimnasztika lett.

Annak idején, amikor én kezdtem el mozogni még az általánosban, úgy 50 éve, még nem volt kifejezett cél az ízületek kímélése, talán emiatt is nem veszem egészen komolyan.

2020. ápr. 27. 10:42

Igen, bocsi, ezt nem látod, de most a járvány miatt nem kell előfizetni, csak regisztrálni. Van youtube csatornája is.

Az alap pilates gyakorlatok azért nem ennyire jógásak. Némelyik órára Joe bácsi szerintem rá sem ismerne.

Én nehezen szoktam rá, de mostanra a legjobb mozgásformának tartom. Izületkímélő, egyszerre erősít és nyújt. Nagyon sok tornát kipróbáltam, de ez a legjobb alakformáló. Nekem! Másnak nyilván más felel meg. Meg ügye a céljaink sem egyformák.

51. Guruljka (válaszként erre: 50. - Ambivalencia)
2020. ápr. 27. 09:31

Valószínűleg az előfizetés miatt van, én nem láthatom a videót.

De rákeresek a nevére, köszönöm!


Azért is ellenszenves nekem kicsit a pilates, mert nagyon is a jógára épül, de annak a szellemisége nélkül, és kicsit gimnasztikává silányítja a jógát.

Nem is tudom, mit csiszolgatott rajta annyit Joe Pilates.

2020. ápr. 27. 09:19

Szerintem a pilates tele van jóga elemekkel, csak másképp nevezik őket.

Az én kedvenc pilates edzőm Nagy Niki, az ő online óráira szoktam előfizetni.

Ma ezt csináltam tőle, sokat fejlődtem, mert majdnem unalmasan könnyűnek éreztem:

[link]

49. Guruljka (válaszként erre: 48. - Ambivalencia)
2020. ápr. 27. 07:49

De hát ez csupa jóga. :D

Egyébként még nem tudtam megfejteni, hogy a gyógytornászoknak miért van az a sajátos rémes hanglejtésük, amitől az ember inkább elszalad, mint hogy gyakoroljon. Ennek a Zsuzsinak legalább nem alakult ki teljesen, habár a jelei felismerhetők. :D

Én sem foglakoztam soha mélyebben a jóga filozófiájával, de a jógaoktatóm derűs nyugalma ragadós volt.

2020. ápr. 27. 06:35

Igen, Zsuzsinak olyan gyógytornás beütése van, ami nem baj, nekem jól jön, meg így változatosabb is a gyakorlás. Gyógytornás vonalra mutat a "krokodil tronája" is, ami kifejezetten jó. Meg őszintén szólva a jóga filozófia engem teljesen hidegen hagy, én a nyújtás miatt kezdtem jógázni. Viszont aki elindított a nyújtásos úton, az pont az a hölgy, akinek a tornáját belinkelted. Ő a második kedvenc pilates edzőm.

Ez a nyújtása volt a gondolatébresztő:

[link]

47. Guruljka (válaszként erre: 46. - Ambivalencia)
2020. ápr. 26. 23:32

Nem tudom, ez nekem egyelőre hosszú.

A Zsuzsit se tudom hova tenni egyelőre, és arról sem vagyok egészen meggyőződve, hogy minden ászanája valódi, tradicionális ászana, habár semmi nincs kóbe vésve.

Az Eszti viszont azonnal szimpatikus volt.

Viszont neki se nagyon van rövid anyaga, úgyhogy lehet, hogy ez lesz belőle egyelőre:

[link]

2020. ápr. 26. 20:58

[link]


Ezt csináltam most, ez tényleg jó a felső háti szakaszra. A hölggyel még mindig vannak fenntartásaim, de ez az én problémám. Majd megszokom.

Egyébiránt teljes szívemből utálom a kobra pózt, meg általában a hason fekvős gyakorlatokat.

2020. ápr. 26. 19:16
A hátam nekem is problémás. Alapjáraton elég nagy lordózisom van, plusz kötött. A derekamat elintézta pár éve az Insanity. A csípőből előrehajlás már nagyon szépen megy, de a hátam felső része egyátalán nem hajlik. Most hogy home office van, csinálok az ovisaimnak rövid tornákat és a videókon látom magam. Bizony rendesen látszik, hogy milyen egyenes amikor ívelnie kéne a hátrahajlásoknál pédául. Én érzem, hogy a fejemet nem tudom rendesen hátrahajtani. A videón látszik is.
44. Guruljka (válaszként erre: 43. - Ambivalencia)
2020. ápr. 26. 12:56

Igen, de a helyes légzéshez a békás gyakorlatsor kicsit gyors. Legalább is az a reggeli.

Én se tudnám követni ezt a nyaktekerős emberkét, de nem is porckorong a gondom.

Sok gerinslazítást és tornát kell végeznem, és csavarásokat is finoman, mert egy rendes kobratartás sem megy. A hosszú kihagyásnak pocsék rossz tartás lett a vége, és ebbe szépen bele is kötött a hátam. Már szinte púposnak nézek ki.

2020. ápr. 26. 12:20

A légzés volt nekem a legnehezebb! Sokáig vagy kapkodtam a levegőt, vagy benn tartottam. A helyes légzést csak lassú gyakorlással lehet megtanulni, legalábbis nekem csak úgy ment.

Gerinc mobilizálás:

[link]

Én egyszer megpróbáltam, de képtelen voltam követni.

42. Guruljka (válaszként erre: 41. - Ambivalencia)
2020. ápr. 25. 20:43

Nekem sok póz problémás, és közben a légzés is.

A Belső békás nekem gyors ráadásul, a pózváltásokat én egy lassabb tempóban tanultam.

A csigolyáról csigolyára is akkor megy, azt hiszem, ha már elég laza az ember gerince.

De sokszor hallottam a régi mesteremtől, minden ótán, többször is!

Ha élne, még csak 75 éves lenne. Szívesen megkérdezném Őt, mit tehetnék, hogy visszanyerjek kicsit a rugalmasságomból.

2020. ápr. 25. 20:25
A csigolyáról csigolyára gördülési nekem is problémás.
2020. ápr. 25. 15:30

Huh, nagyon kötött a gerincem, és összement a tüdőm.

Ébredés után légzőgyakorlatokat fogok végezni, és gerincnyújtásokat.

39. Guruljka (válaszként erre: 38. - Ambivalencia)
2020. ápr. 25. 14:23
Ahogy nézem, én a jógától nem várok ilyen dinamikus mozdulatokat.
38. ambivalencia (válaszként erre: 37. - Amoncsi)
2020. ápr. 25. 07:31
Többet csináltam már tőle, volt amelyik kifejezetten tetszett, de ez most nem. Rengeteg van neki egyébként, lehet válogatni.
2020. ápr. 25. 06:50

Igen én is nagyon szeretem a belső béka ébresztős jógáját.


Lehet én is kiprobálom ,a jóga Zsuzsivalt is :)

2020. ápr. 25. 06:25

Azt én is szeretem. Nekem most vasárnap estig tuti nem lesz semmi, mert itt vannak az unokák.

Barátkozom egy új oktatóval, de nem minden órája jön be. Valahogy nagyon kezdőnek tűnik és nem olyan szimpi, pedig kedves. Jóga Zsuzsival az oldal neve és ezt csináltam tőle pénteken:

[link]

Nem igazán jött be.

2020. ápr. 25. 00:13

Holnapra, ébredés utánra Belső Béka ébresztős jógát tervezek,

[link]

utána később egy erőteljesebb edzést.

34. Guruljka (válaszként erre: 33. - Ambivalencia)
2020. ápr. 22. 20:34

Én meg mindig rosszkor eszem.

Most este is lehet még, úgyis kora délután ébredtem.

De lehet, hogy csak gerinctorna lesz belőle.

33. ambivalencia (válaszként erre: 32. - Guruljka)
2020. ápr. 22. 20:25
Nekem ma pilates volt reggel. Estére terveztem a jógát, de a fejfájás közbeszólt. Najd holnap.
32. Guruljka (válaszként erre: 31. - Ambivalencia)
2020. ápr. 22. 20:22

Köszi. Végül is nem annyira lényeges az ászana magyar neve, csak szokatlan, mert még nem hallottam.


Ma még csak ébredéskor gyakoroltam egy kicsit.

31. ambivalencia (válaszként erre: 29. - Guruljka)
2020. ápr. 22. 20:06

A boldog babapóz megint más, azt nagyon szeretem. Hanyatt fekvésben, lábat felhúzni, külső talpélt megfogni, térdet a talaj felé tolni. Lehet ringatózni.

A Belső békás Tündinek van ászanalexikona, ott mindent megtalász.

2020. ápr. 22. 20:03

Nyúlpóz:

[link]


Babapóz:

[link]

29. Guruljka (válaszként erre: 28. - Ambivalencia)
2020. ápr. 22. 20:00

[link]


Már nem tudom, sokfélét találtam. Boldog baba-pózt is.


Meg hogy a sasángászana (sasánkhászana):

Śaśāṅkāsana (śaśa – nyúl, aṅka – jel, śaśāṅka – nyúl jeles, vagyis a hold)


itt van: [link]

2020. ápr. 22. 18:06
Nem tudom. A nyúlpóz meg a babapóz nem ugyanaz.
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook