Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Van itt olyan aki szintén szeret jógázni? fórum

Van itt olyan aki szintén szeret jógázni? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
87. Guruljka (válaszként erre: 86. - Ambivalencia)
2020. máj. 9. 01:36
Mindenképpen hallgatok a jelzésekre, de ettől még naponta kellene valami mozgást végeznem. És jobban odafigyelni a még könnyebb étkezésre.
2020. máj. 8. 22:09

Biztos találsz olyan váll lazító gyakorlatokat ahol nem kell előre hajolnod. Hallgass a tested jelzéseire, ha nem esik jól, ne csináld.

Nálunk hála Istennek nagyon szoros a kapcsolat a gyerekekkel, unokákkal.

2020. máj. 8. 20:15

Magára a jógára rá kell vennem magam.

Észrevettem, hogy ébredés után nekem nem jó lehajolni. Fejembe megy a vér, talán felmegy a vérnyomásom is, nem tudom, de nem esik jól. Az előrehajlásos dolgokat ezért mellőznöm kell.


Holott a vállamat a hegytartás (a kutyapóz) segít oldani, valahogy be kell iktatnom.

Ezért is, de egyébként is, délután-estefelé érdemes gyakorolnom, de akkor meg általában valami erősebbet csinálok, és azt se mindennap, ahogy kellene. De nem felejtem el, szokássá kell tennem a mozgást.


Jó, hogy unokázhattál! Sokan amiatt keseregnek, hogy nem láthatják a kicsiket, de a nagyobbakat, a gyerekeiket sem.

2020. máj. 8. 20:08
Irigykedem. Nekem most utópia a jóga. Ma hazavittük a kicsiket, holnap, holnapután tudok majd mozogni. Nagyon hiányzik!
2020. máj. 7. 21:20

Gumiszalaggal is gyakorolok:

[link]


De ma is csak Esztitől keresek valamit, kihagytam én is pár napot.

82. Guruljka (válaszként erre: 81. - Ambivalencia)
2020. máj. 3. 23:15

Köszönöm, kipróbálom majd!


Mindig hozol valami finomat. :D


Szerintem majd megtalálod, mikor tudsz kicsit gyakorolni.

Én ma korábban akartam, nem ennyire este, de amikor nekifogtam gyakorlás előtt felporszívózni, egy nagyobb csomó, eddig rejtőző kutyaszőrtől eldugult a porszívóm. Mire sikerült leküzdenem a dugaszt, és befejeztem a porszívózást, már annyira éhes voltam, hogy akkor már inkább ettem. Utána már az állatkaját kellett felügyelnem, és megint késő estére maradt a gyakorlás.

Végül is ez nem baj, ez simán belefér a ritmusomba, csak szinte az egész napot feszült háttal és tapadt izomzattal csináltam végig.

2020. máj. 3. 22:37

Óh, ezt még nem is ismerem!

Nekem péntek óta nem volt jóga. Itt volt minden gyerek, minden unoka. Most úgy néz ki, hogy a fiam gyerekei péntekig mardnak. Fogalmam sincs mikor fogok jógázni!

Vagy korán reggel, vagy késő este. Az biztos, hogy csak félórásak fognak beleférni. Ráadásul valamikor dolgoznom is kell.

Jó gyakorlást neked!

Ez egy jó comb nyújtás:

[link]

2020. máj. 3. 22:25

Tegnap sem jógáztam, ma elkezdtem a kinézett Nikis gyakorlást, de nem sikerült, nekem kicsit gyors, és előtte végig kell néznem az egészet, mert nem lehet fejjel lefelé lenni és a képernyőt is nézni.

Megcsináltam viszont ezt:

[link]


Csodálatos volt, egyelőre maradok Esztinél.

Az is kiderült, hogy a térdeim nem engednek a sarkamra ülni, még ezt is lazítanom kell. A hátam most kellemesen zsiborog! :D

79. Guruljka (válaszként erre: 78. - Guruljka)
2020. máj. 2. 00:19
Nyak-hát lazítás, na. 😂
78. Guruljka (válaszként erre: 77. - Guruljka)
2020. máj. 1. 23:09

Azért itt a széken ülve a Selfness nyal-hűát lazítás jólesett!


[link]

77. Guruljka (válaszként erre: 76. - Ambivalencia)
2020. máj. 1. 22:52

Nekem is aranyosnak tűnik, habár a nevét nem értettem, úgy kellett rákeresnem. Kemény kis nő lehet, és tudja, miről beszél.

Ma nem jógáztam komolyan, mert szerelővel kezdődött a nap, utána, tudomisén, inkább erősebbet edzettem.

A hátam és a vállam már sokat lazult, érzem, hogy a gerincem és a hátizomzatom egyenesedni akar.

Azon is észreveszem, hogy pl. könnyebben elérem a felső polciokat a konyhában, és a gép előtt üéve sem gömbölyödöm rá a billentyűzetre.

Holnap megcsinálom ezt a Nikis fél órát. Hosszú még nekem a 60 perc.

76. ambivalencia (válaszként erre: 75. - Guruljka)
2020. máj. 1. 22:36

Ezt szoktam csinálni, nagyon jó! Meg ez a lány is szimpatikus.

Én ma Kiss Zsuzsi jógás beütésű pilates nyújtását csináltam.

[link]

2020. máj. 1. 22:16

Ma ezt találtam, jónak tűnik:


[link]

74. Guruljka (válaszként erre: 73. - Ambivalencia)
2020. ápr. 30. 13:11

Ó tényleg, hegytartás a régi neve! :D

Belenéztem a videóba, azért a pózok zöme mégis a jógából ismerős, más kérdés, hogy dinamikusan hajtja végre.

Kiss Zsuzsi viszont tényleg szimpatikus.

Német oldalakon is akad eredeti Pilates, majd meglátom, teszek még vele kísérletet.


Én jelenleg a kezdő jógagyakorlatokat is nehezen végzem, de nem lehet napok alatt javítani, amit évek alatt rontottunk el.

2020. ápr. 30. 09:08

Beszéltünk a jóga és a pilates hasonlóságáról. Hát it van egy eredeti pilates gyakorlatsor! Most csináltam, vannak benne nagyon nehéz gyakorlatok, amiket nem is tudtam helyesen elvégezni. A 20 fokos szoában rendesen leizzadtam.

Itt azért látszik hogy semi köze a jógához, csak a lefele kutya a bemelegítésnél, de azt mondja is, hogy nem szerepel az eredetiben és hegytartásnak hívja.

[link]

Aztán eszembe jutott a légzés. Pilatesben mellkasi, jógában hasi.

2020. ápr. 30. 07:20

Hát igen. Az omózás az, ami még tőlem igen távol áll. Többek közt ezért is szeretem Tündit és Esztit, mert náluk nincs semmi ilyen. Egyedül a Margitszigeti Jógásnál van, de azt ritkán csinálom.

Talán egyszer eljön az ómozás ideje is. 😀😉

71. Guruljka (válaszként erre: 70. - Ambivalencia)
2020. ápr. 29. 22:12

Más és más oktatók, helyszínek, élethelyzetek. Nem léphetsz kétszer ugyanabba a folyóba.

Mi az órákat sokszor zártuk énekléssel, vagy OM-al.N Sokszor azzal is kezdtük. Az oktatónk azt mondta, az OM folyamatosan zeng, rezeg a Föld körül, és mi most egy kicsit belekapcsolódunk. Mindenki a saját érzése szerint indítsa el az OM-ot, zengesse amennyire csak tudja. Majd belégzés, és a saját ütemben újra.


Perceken keresztül szólt az OM, felemelő volt.

Az óra végén mindig erősebb volt, mint az óra elején.

70. ambivalencia (válaszként erre: 69. - Guruljka)
2020. ápr. 29. 21:55

Pár éve néhány hónapg jártam jógázni, volt itt a faluban egy oktató. Őszi-téli hónapok voltak, az iskola aulájában voltak az órák, finom padlófűtés volt. Ott nem lóghattam el a relaxációt és rendre elbóbiskoltam. Takarót is adtak. Este 7-1/2 9-ig volt. Az egyik nő egyszer horkolt is.

Nem sokáig jártam, nem tudott megérinteni a dolog. Utána sok időbe tellett mire nekiálltam itthon.

69. Guruljka (válaszként erre: 67. - Ambivalencia)
2020. ápr. 29. 21:39

Mi annak idején még lazításnak hívtuk a jógaórákon.

Olyan oktatót választottam, akinek a hangjára hajlandó voltam visszajönni, mert legszívesebben úgy maradtam volna.

Itthon, mostanában még nem lazítottam, de majd megpróbálom. Lehet, hogy a kutyám nem örülne neki és mindenáron felköltögetne.:D

2020. ápr. 29. 20:41
Amoncsi csatlakozom Guruljkához, én is köszönöm ezt a fórumot, senki sincs, akivel a jógáról beszélgethetnék.
67. ambivalencia (válaszként erre: 64. - Guruljka)
2020. ápr. 29. 20:40

Elég halk, de én még éppen jól hallom. Ez most kemény volt, az elején szét is esett a légzésem, de valami szuper volt. Ez a lány nekem szerelem első látásra!

Nálam az a baj, hogy a relaxációt hajlamos vagyok elsunnyogni. Ahhoz már nincs türelmem.

66. Guruljka (válaszként erre: 61. - Amoncsi)
2020. ápr. 29. 19:26
Amoncsi, már akartam mondani: nagyon hálás vagyok neked ezért a fórumért, bőven rám fért, hogy újra beépítsem a jógát az életembe.
65. Guruljka (válaszként erre: 61. - Amoncsi)
2020. ápr. 29. 19:25

Jó bizony!

Egy a bajom vele, hogy főleg a végén gyorsabban váltja a pózokat. Ha megtalálom a saját légzésritmusomat, akkor egy-egy váltás elég hosszú nálam. Persze lehet, hogy energikusabban kellene lélegeznem, ezt nem tudom.

64. Guruljka (válaszként erre: 63. - Ambivalencia)
2020. ápr. 29. 19:23

Kösz, de hiába nézném meg később is esetleg, egyszerűen alig hallom. Cérna a hangja is, de az én beállításaimmal is lehet valami.

A tévén a youtube-os dolgok nem okoznak problémát.


Megcsináltam a tíz perceset, az elején kicsit megijedtem, mert nem akart menni a kutyapóz, de aztán rájöttem, hogy rosszul csináltam.

A csavarások jobban mennek, mint hittem volna.

Alakulok... :D

2020. ápr. 29. 17:09
Bocsi, 7-kor!
2020. ápr. 29. 17:09

Ma 6-kor élő jóga Mónival

[link]

61. amoncsi (válaszként erre: 60. - Guruljka)
2020. ápr. 29. 05:47

Ez de jó :)


Ha kevesebb ideje van az embernek, vagy nincs kedve sokat mozogni, mégis egy kicsit felfrissíti ez a rövid jóga :)

60. Guruljka (válaszként erre: 59. - Guruljka)
2020. ápr. 29. 00:45

[link]


Ez tetszik.

59. Guruljka (válaszként erre: 58. - Ambivalencia)
2020. ápr. 29. 00:27

Köszi, megnézem.

Nekem valami 10-20 perces lenne jó egyelőre.


Közben erősítek is karra, lábra, mert sem fekvőtámaszra, sem nagyon sok kitörésre nem vagyok képes, pedig ezek még nemrég is egész jól mentek.


Időközben megérkezett a 3 gumiszalagom, ez jó segítség.

2020. ápr. 28. 20:19

Így van, muszáj nyújtani! Én mindig sajnáltam rá az időt, meg is lett az eredménye. Reggelente alig tudtam elindulni, csak csoszogtam úgy fájt a sarkam. Meg mindenem. Az ágyban szinte magzatpózban feküdtem, egészen elcsodálkoztam, mikor újra tudtam hason aludni.

Esztinek van sok olyan gyakorlatsora, amit ülőmunka esetén javasol.

Hajrá, sohasem késő elkezdeni!

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook