Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Van valaki itt rajtam kívül, aki szintén ebben a hónapban szeretne belevágni a babatervezésbe? fórum

Van valaki itt rajtam kívül, aki szintén ebben a hónapban szeretne belevágni a babatervezésbe? (beszélgetős fórum)


1 2
38. Csillagszem38 (válaszként erre: 37. - Lenike31)
2022. nov. 11. 14:22
én 162 vagyok és 64 maradtam a második szülésem után. :) Nehezebb volt leadni ezt az 5-6 kg-ot, mint a 20-at anno. :DD Ezt le tudod nyomni, a 60 tökéletes neked. :)
2022. nov. 11. 14:08
Ja egyébként nálam ez már igen csak súly többlet. 163 cm-hez. Azért van pocak 😅
36. Lenike31 (válaszként erre: 20. - Pasionella)
2022. nov. 11. 14:03

Szerintem 37 évesen azért mèg nem vagy öreg a szulèshez.


De ha mindenképpen vágytok egy babára,viszont ne sokat várjatok.


Túlsúly, ezt mondjuk fontosnak tartom ,hogy ha tehetjük akkor ne induljon túl magas súllyal a terhesség. Egészségügyi szempontból nem a legjobb. Plusz leadni a kilókat terhesség után nem olyan könnyű. Mondjuk van aki szoptatás mellett nagyon sokat fogyott. Én a szerencsétlenek táborát erősítem sajnos ,mert èn sokat híztam szoptatás alatt. Ezt is bele kell kalkulálni sajnos.

Pedig a kórházból úgy jöttem ki ,mind 2 szülésem után ,hogy semmi nem maradt rajtam. A kisfiammal pedig mínusz 1 kg-al. De ő nála szedtem fel sokat utána...

Egyébként kislányommal 65 kg voltam és a vége 79 lett. Kisfiammal 66al kezdtem a terhességet,74 kg voltam mikor szülni mentem. 65 kg voltam a 3.napon mikor jöhetünk haza.

Na és a szoptatás..... 65kgrol felment 80 kg ra úgy 1, másfél év alatt. Durva!!!! Most 64 kg vagyok. Hiztam sajnos. Nyáron 60 voltam. De úgy gondolom ,végül is a többiekkel is szinte ezzel a súllyal kezdtem. Így úgy vagyok vele ,maradhat 😂

35. Channa* (válaszként erre: 31. - Levarosbukta)
2022. nov. 11. 13:17

Öregnek nem öregek, de a szülést mindenképp jobb lenne előbb letudni. A fiatalabb szervezet (húszas években) jobban viseli a terhesség és a szülés megpróbáltatásait is...


És nem mellesleg, a gyereknek is jobb, ha kisebb a korkülönbség közte és a szülei között.


De, ettől függetlenül, mindenki szüljön akkor amikor úgy érzi, hogy kész rá.

34. Channa* (válaszként erre: 20. - Pasionella)
2022. nov. 11. 13:15
Nem tudom, hogy milyen súlyról indulnál, de a legfontosabb az, hogy a terhesség ideje alatt max. 12 kg-ot hízzunk, mert ennyi kb. lemegy a szülésnél, és nem leszünk nagyobbak, mint a terhesség előtt.
33. nilem023 (válaszként erre: 32. - Nilem023)
2022. nov. 11. 13:13
Céloztam= célozni
32. nilem023 (válaszként erre: 31. - Levarosbukta)
2022. nov. 11. 13:12
Nem úgy értettem hogy a 37. életév s legjobb a szülésre… Én arra akartam céloztam az írással hogy én is annyi idős vagyok.
31. levarosbukta (válaszként erre: 7. - Nilem023)
2022. nov. 11. 12:19
Azért ezt nem mondanám! Mostanában nagyon trendi így biztatni olyan nőket akik valamilyen oknál kifolyólag nem szültek még a 40 éveik előtt.
30. Csillagszem38 (válaszként erre: 29. - Lenike31)
2022. nov. 10. 22:05
Hát persze!❤️
2022. nov. 10. 20:33
Én is imádtam mindkét terhesseègemet! Sokan félnek tőle ,kívülről lehet ,hogy ijesztőnek tűnhet. De mikor az ember benne van ,egészen másképpen éli meg.
28. Csillagszem38 (válaszként erre: 27. - Andi6020)
2022. nov. 10. 17:41
Én is imádtam terhesnek lenni mindkétszer, fel se tűnt, hogy más az állapotom. :)
27. andi6020 (válaszként erre: 6. - Pasionella)
2022. nov. 10. 17:35

Hát szerintem nem fogok tudni segíteni, bármennyire szeretnék is. Egyrészt nem vagyok rettegős, másrészt én kb észre sem vettem hogy terhes vagyok. Éltem, utaztam, dolgoztam terhesség alatt is. Nem igazán foglalkoztam az állapotommal. Összességében imádtam terhesnek lenni.

Gondolom nem lett nagyobb kedvetek a gyerekvállaláshoz 😄

26. Csillagszem38 (válaszként erre: 20. - Pasionella)
2022. nov. 10. 17:27
Akkor hajrá! 🤛💪
25. libikóka (válaszként erre: 23. - Pasionella)
2022. nov. 10. 16:07
Jahh akkor jó,,nem akartalak volna megbántani:)
24. libikóka (válaszként erre: 22. - Libikóka)
2022. nov. 10. 16:07
dönti el,,,
23. Pasionella (válaszként erre: 22. - Libikóka)
2022. nov. 10. 16:06
Nem is annak vettem :-)
22. libikóka (válaszként erre: 19. - Pasionella)
2022. nov. 10. 16:06
Nem kritikaként írtam ám:))Teljesen mindenki maga dönti hogy mikor mi a jó.
21. Pasionella (válaszként erre: 17. - Lenike31)
2022. nov. 10. 16:00
Köszönöm a biztató szavaid :-)
20. Pasionella (válaszként erre: 14. - Channa*)
2022. nov. 10. 15:58
Most az a fő projektem, lefogyni még mielőtt teherbe esek mert jelenleg nagyon nem lenne biztonságos teherbe esnem a súlyom miatt.
19. Pasionella (válaszként erre: 13. - Libikóka)
2022. nov. 10. 15:57
Az idő azért alakult így mert férjemmel 27 évesen ismerkedtem meg és neki van egy betegsége ami miatt még inkább féltem, leginkább attól, hogy magamra maradok a gyerkőccel, most sem egészséges de talán ettől a részétől annyira már nem félek.
18. Channa* (válaszként erre: 16. - Epresturmix)
2022. nov. 10. 15:54

Orvosnál nem jártatok?

Ha szeretnél, akkor érdemes lenne mielőbb.

17. Lenike31 (válaszként erre: 2. - Pasionella)
2022. nov. 10. 15:46

Tudom ,hogy könnyű ezt mondani. De ne félj a szülèstől! Én is féltem tőle mikor terhes lettem a kislányommal. De ahogy teltek a hetek és a hónapok. Annyira,de annyira át szellemül az ember. És már csak a végét várod ,hogy a karodban lehessen.☺️ Amikor beindult a szülés,szinte onnantól már csak sodrodtam,hihetetlen ,hogy mennyire elmúlt az összes félelem. Természetes úton lett meg mind a 2 gyerkőc , és semmi komplikáció nem volt. Gyönyörű elmék és élmény.☺️


Nekem is a férjem jobban szeretné talán mint én 😅 Ő azt mondta ,neki úgy lenne kerek egész ,ha lenne mèg egy. Így is imádja a gyerekeit. Egyébként 8 éves a kislányom ,illetve decemberben tölti , és 5 múlt a kisfiam.


A várandóságtól sem kell fèlned. Az tènyleg egy más állapot..

Ezek a saját tapasztalataim.

Sajnos lehet ,hogy másnak rosszabb ,vagy kellemetlenebb volt. De hidd el ,annyira nem lehet vészes ha én harmadjára is be szeretném vállalni.😅

16. Epresturmix (válaszként erre: 15. - Channa*)
2022. nov. 10. 15:45

Köszi. Rendes tőled. 😇

Ja. Nem jó a termőföld, vagy a pasi…évek óta nem védekezünk, de így sem jön össze. Mára már teljesen feladtam. Csak tegnap olyan aranyos és cukika volt az egyik ismerősünk lánya, hogy rám tört az érzés…

Kis apró kezeivel, cérna hangjával, meg ahogy bújt hozzám. 🥹

15. Channa* (válaszként erre: 9. - Epresturmix)
2022. nov. 10. 15:42

Neked is ugyanazok, amiket írtam már. A vérnyomásodra méginkább fognak figyelni a terhességed alatt és szülés közben.


Hajrá!

14. Channa* (válaszként erre: 6. - Pasionella)
2022. nov. 10. 15:41

Nem vagy öreg, de ha akarsz szülni, akkor mielőbb tedd meg.


Ha vigyázol a súlyodra a terhesség alatt, akkor a terhesség nem terhes;)


Szülés: manapság már nem kell tőle félni, hiszen adnak fájdalomcsillapítót, akár milyen hóbortos szülésed lehet (medencébe, labdán, stb., ott lehet a párod is;), nem kell sokat lenni kórházba, 2 nap után kidobnak:D


Mindent bele!

13. libikóka (válaszként erre: 6. - Pasionella)
2022. nov. 10. 15:41

Sok időt adtál magadnak gondolkodni,,agyalni.

Talán sok mindent olvastál is,,és azt elhiszem hogy ez elrettent még jobban..

Én ugyan nem olvasok mai kismama töprengéseket ,,de amikor azzal jönnek hogy egy megevett falat füstölt akármi miatt van kétségbeesve,,akkor égnek áll a hajam.


Anno valahogy természetesen jöttek a dolgok ,,végig dolgoztam,,kutya bajom sem volt.

Mégis az ellenérzésedet csak te győzheted le,,,nagy győzelem lesz,,,de csak rajtad múlik.


Bocsi, látom nem nekem írtad csak már nem akartam ,újraírni:))

12. nilem023 (válaszként erre: 10. - Pasionella)
2022. nov. 10. 15:40
Akkor nem lesz időd ezen gondolkozni mert csinál neked programot hidd el😁
11. nilem023 (válaszként erre: 2. - Pasionella)
2022. nov. 10. 15:39

Anno én is így éreztem de hidd el mire oda érsz hogy terhes legyél annyit gondolkodsz ezen hogy felkészül az agyad a tested erre az állapotra es nem fogod betegségnek megélni! Legalábbis velem így volt!

A szülés gondolata engem is rémisztett mert ugye aki még nem szült nem tudja mivel jár. Ki lehet bírni, sokan kibírtuk😁 Csak pozitívan mindig!!

10. Pasionella (válaszként erre: 7. - Nilem023)
2022. nov. 10. 15:39
Azt mondod? :-) de már most csomószor fáj mindenem, hogy tudok majd kúszni mászni a gyerek után a földön? :-)
9. Epresturmix (válaszként erre: 5. - Pasionella)
2022. nov. 10. 15:37

Mához 1 hétre leszek én is 37.

De nem is a korom…de tényleg ahogy írtad, minden változást nehezen visel a testem. Magas vérnyomásos is vagyok. Igaz szedek rá gyógyszert. 😏

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook