Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kérlek mondjátok el a véleményeteket! Szeretek dalokat írni, de nem akarok leragadni egy szinten, szeretnék fejlődni, jobb lenni ebben fórum

Kérlek mondjátok el a véleményeteket! Szeretek dalokat írni, de nem akarok leragadni egy szinten, szeretnék fejlődni, jobb lenni ebben (beszélgetős fórum)


19. Lydian (válaszként erre: 18. - Fhrozina)
2020. jún. 25. 16:48

Szia újra !


Igen, zenéltem régebben, jazzt játszottam, több zenekarom is volt a múltban pld:


[link]


[link]


Jelenleg már nincsenek zenekaraim,számítógéppel veszem fel magam többször egymásra,basszusgitáros vagyok, a dobot kivéve (ez utóbbiakban) mindent én játszom:


[link]


[link]


A nem túl jó minőséget nem kell firtatni, mert annak is örülni kell, hogy otthon, stúdiófelszerelés nélkül egyáltalán létre tudok ilyeneket hozni (!) :-D

18. fhrozina (válaszként erre: 17. - Lydian)
2020. jún. 25. 08:34

Kedves Lydian!

Köszönöm szépen. Igaz amit írsz, ezt a dalt (és a többit is) nem tudatosan írtam, akkor épp így éreztem. De egyébként nagyon szeretnék kicsit derűsebb dalokat is, erre azonban még nem állok igazán készen. Köszönöm a tanácsaidat is a fejlődési irányokkal kapcsolatban, az első pont az oké, rengeteg és rengeteg féle zenét hallgatok amennyire az időm lehetővé teszi. A második pont, na az vicces, mert már elmúltam 30 éves :-D Tanultam egyébként gyerekkoromban zeneiskolában, de a gitárt azt már magamtól tanultam ill. tanulom. Ebben a dalban egyébként nem én gitározom, hanem egy kedves fiú akit megkértem :-) Fejlődni az éneklés terén szeretnék, de ódzkodom tőle, hogy tanárhoz menjek, mert nem akarok popénekesnő lenni egyébként és nagyokat áriázni :-DD De igaz ami igaz, ez még így nagyon csiszolatlan. Te is zenélsz? milyen stílusban?

17. Lydian
2020. jún. 23. 19:03

Kedves Fhrozina !


Szép a dalod, bensőséges, intim, meghitt érzéseket áraszt és szépen van tagolva, az akkordok is rendben vannak.Talán egy billentyűn jobban szólalna meg, mint (végig) gitáron.A gitár inkább csak az intróban kellene legyen vagy csak olykor, egyszóval szépen meg lehetne csinálni ezt a kis alapötletedet, mert tartalom az VAN benne.Felépíteni a számot kicsit hosszabbra és esetleg a közepére tenni egy kisebb szólócskát is ...

És rá se ránts az olyan véleményekre (itt) melyek szerint ez esetleg túl szomorkás lenne, mert mint tudjuk az élet nem habos torta (!) és az alkotó művész azt ragad ki belőle, és fogalmaz meg, amit épp érez és jónak lát.És ha te EZT érzed belülről,akkor EZT! csináld, és a pörgős "diszkó zenét" hagyd másra, a "vidámkodókra".... :)

Ha fejlődni szeretnél:

1) HALLGASS SOK ZENÉT és minél több műfajban is ! (klasszikus,pop-rock,jazz,népzene); a sokrétű zenehallgatás majd elvezet oda ahová kell.

2) iratkozz be egy zeneiskolába és járj ki egy (4 éves) konzit.Ez megalapozza majd az összhangzattan tudásodat. Én ezt tettem.

16. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 15. - Fhrozina)
2020. jún. 21. 12:18

Örülök, hogy ezen nem sértődtél meg, mert tényleg nem a bántás volt a cél.

Sajnos, vagy szerencsére én ilyen vagyok, a véleményem elmondom, aki ismer, tudja semmi rossz szándék nincs mögötte.

Kitartást és sok sikert!

2020. jún. 21. 12:11
Enissa, örülök, hogy leírtad a véleményedet. Igazából ezek az őszinte vélemények a leghasznosabbak :-DD Persze olyan nincs hogy valami mindenkinek tetszik, de ez a dal (és a többi dalom is) egyelőre még technikai szempontból sem kiforrottak, még csak az irányokat próbálom megtalálni. Nyilván az ismerőseim biztos hátba veregetnének, hogy milyen jó de attól nem fogok fejlődni!
2020. jún. 21. 10:50

Hallottam ennél rosszabb hangot is spontán éneklő hivatalos előadótól, és rosszabb szöveget, zenét is.

Próbálkozz tovább, akár lehet is ebből még valami. Sok sikert hozzá.


Őszinte véleményt is kértél. A hangod a magasabb hangoknál megcsuklott, szerintem alacsonyabb oktávon jobb lenne.

A szöveget nem értettem rendesen, nem keltette annyira fel a figyelmem, hogy ráhegyezzem a fülem, unalmassá vált. Esetleg magát a szöveget leírhatnád ide, lehet zenei és hang aláfestés nélkül, jobban tetszene.

De még egyszer mondom, nem annyira rossz, de nekem most éppen most, éppen ebben a pillanatban nem jött be.

13. fhrozina (válaszként erre: 10. - Amaunet)
2020. jún. 20. 12:36
Jó kérdés! :) Nem tudom! :D
2020. jún. 20. 04:35
Nekem továbbra is tetszik:)
11. Sz123
2020. jún. 19. 23:44
Nekem Zorán ugrott be erről a dalról.
10. Amaunet (válaszként erre: 7. - Fhrozina)
2020. jún. 19. 23:12
És ezt a dalodat milyen zenei irányzathoz sorolnád?
2020. jún. 19. 21:04

Nem rossz, bár van valami sirató feelingje..

Vidámabb?

Tehetség azért van!

8. 60458c31c7 (válaszként erre: 1. - Fhrozina)
2020. jún. 19. 20:38
Nekem tetszik.
7. fhrozina (válaszként erre: 6. - Amaunet)
2020. jún. 19. 20:18
Ja nem, én nem pop zenében szeretnék alkotni, nem is tudnék. Vidám dalokon gondolkoztam már de ez azért nem úgy megy hogy most írok egy vidám dalt :-DD
2020. jún. 19. 20:12

Biztosan van/lesz, akinek tetszik.

Nekem olyan hangulata van, hogy önmagam ellen fordulok tőle.:)

Persze lehetnek ilyen "egyedül" érzései egy fiatalnak is, meg a zene önkifejezés, de szűk közönsége lesz ennek a dalnak.

Populárisabb zenével kéne kezdened, valami boldogságérzetet közvetíteni. Jobban eladható, még ha a mostani énedet nem is tudod megmutatni vele.

5. fhrozina (válaszként erre: 4. - Amaunet)
2020. jún. 19. 20:03
igen, azt hiszem ezt is meg néhány másikat, de most kicsit szeretném átdolgozni
4. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fhrozina)
2020. jún. 19. 20:02
A youtube-on nem ezt tetted tavaly ki?
3. Ildi
2020. jún. 19. 19:58
Tetszik:)
2020. jún. 19. 19:53
Nekem tetszik:)
2020. jún. 19. 19:44

Ezért kérném a véleményetek. Elsősorban nem énekesnőnek hanem dalszerzőnek gondolom magam, de mivel jobb híján én adom elő ezt a dalt, ebben is nyugodtan mondjátok el a véleményetek! Ezt a dalt már egyszer feltettem ide és írtatok is amiért nagyon hálás vagyok. Most kicsit átalakult. Bocs most nincs hozzá videó!

[link]

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook