Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Van itt olyan aki szintén szeret jógázni? fórum

Van itt olyan aki szintén szeret jógázni? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
2020. okt. 31. 22:32

Kitolt velem az a hülye okostévém.

Rajta választottam ki a gyakorlatot, merthogy jól látom.

Esztivel ezt csináltam:

[link]


- és pont amikor tartom nagyjából a pózt, bevág a hurva tévém egy reklámot. Nem is rövidet, és utána eg másik is kezdődött. Ki kellett bontakoznom és odamennem a távirányítóért.

236. Guruljka (válaszként erre: 235. - Garabonciás)
2020. okt. 8. 14:17

Mindegy, csak mozogni kell(ene)...

Nekem a jóga is jót tesz.

2020. okt. 8. 13:33
En nem. De van egy Rubint Reka kazim. :D Elokéne asni ujra. Hianyzik a mozgas. Energiat ad az embernek a mindennapokhoz.
2020. okt. 8. 13:26

Én is ébredés utáni jógát kerestem.

Ennyi kihagyás után nem ezzel kellett volna nyitnom, nem ment. De ettől még nagyon jó.


[link]

233. Guruljka (válaszként erre: 232. - Amoncsi)
2020. szept. 14. 10:15
Jó lehet, kipróbálom, de ami az ülésfajtákat illeti, az egyelőre nem megy.
232. amoncsi
2020. szept. 14. 05:38

Sziasztok !


Egy ideje már elhanyagoltam a jógát ,most reggel egy kicsit feszült voltam ezért beiktattam egy gyors jógát :)

Ezt a rövid kis gyakorlatot végeztem : [link]


Nagyon jó kis ébresztő

231. Guruljka (válaszként erre: 230. - Ambivalencia)
2020. aug. 14. 23:28
Én is unokáztam kicsit... Ahonnan a kölyköt hoztam, nem messze laknak a lányomék, és eltöltöttem náluk pár órát, ahogy a menetrend engedte.
230. ambivalencia (válaszként erre: 229. - Guruljka)
2020. aug. 14. 22:39
Sajnálom! Szegény kutyus, meg szegény te. Találj sok örömöt a kiskutyában. Nekem most hol van jóga, hol nincs. Jelenleg két unoka van itt, plusz anyósom. Jövő héten nyaralunk.
2020. aug. 13. 22:41

Úgy érzem, megint fel fogom tudni venni a fonalat.

Bemelegítésként még a nagy szőnyeget ki kell tisztítani. De a kicsit, ami a jógaszőnyegem is, kimostam.


Először az esős idő, aztán a nagybeteg öreg kutya... Végül elpusztult, de nem volt könnyű.

Most van egy tündéri kis utóda. Ő problémamentes és sok örömöt ad, plusz még a szőnyeget is "visszakaptam".

228. Guruljka (válaszként erre: 227. - Guruljka)
2020. aug. 3. 19:02

A másik oka meg, hogy sosem alussza ki magát, mert sokáig videózik még alvás helyett. (Mondjuk én is, de én nem dolgozom utána 12 órán át.)

Ha meg lekési a gyári buszjáratot, a rendes járatokkal és gyaloglással legalább másfél órát késik.

Persze igazad van, csökkentenem kellene ezt az anyáskodást.

227. Guruljka (válaszként erre: 226. - Ambivalencia)
2020. aug. 3. 18:52
Nem tudom. Nem merem kipróbálni. Ez az én hülyeségem.
226. ambivalencia (válaszként erre: 225. - Guruljka)
2020. aug. 3. 08:08
Ne haragudj, hogy megkérdezem, tényleg semmi közöm hozzá, de egy felnőtt embert miért kell ébreszteni? Nem ébred fel a telefonjára, vagy óra csörgésre?
225. Guruljka (válaszként erre: 224. - Ambivalencia)
2020. aug. 3. 07:56

Elvileg álmos vagyok. Amikor rövid időre ébren voltam, majdnem szédelegtem.

Alig vártam, hogy a fiam elinduljon műszakba és visszaaludhassak, hát nem sikerült.

Ettem, most meleg teát iszogatok, most hátha... Vagy két-három órát aludni még jólesne.

Brutális ez a nappalos műszak. Későn fekszem, mert ilyen a belső ritmusom, aztán kelek hajnali 4-kor ébreszteni. Mindig álmos maradok.

2020. aug. 3. 07:24
Találsz elalvást segítő meg relaxációs gyakorlatokat is. Én a héten unokázom, de megpróbálok időt szakítani a jógára is, bár olyan még eddig nem volt, hogy a gyerekek mellett sikerült volna. Érdekes, mert annó a sajátjaim mellett tudtam tornázni.
2020. aug. 3. 07:02

Valahogy nem sikerült visszaaludni.

Megcsináltam a nyak-lazítást Medvegy Gergellyel, most talán jobb lesz.

[link]

222. Guruljka (válaszként erre: 221. - Aurelie)
2020. júl. 26. 05:28

Semmi, úgy különösebben. Én elég régen kezdtem jógázni, véletlenül a legjobb helyen - csak mert az volt a sulim közelében.

Ez volt pedig 74-75 körül.

Most, amikor újra kezdtem keresgélni, már itt a net, és a jutúb, és felfedeztem magamnak többeket is, leginkább Gottschall Esztert, és Medvegy Gergelyt.

Ha itt visszaolvasgatsz, sok videót megosztottunk már itt egymással.

221. Aurelie (válaszként erre: 220. - Guruljka)
2020. júl. 26. 02:33

Igen, nagyon halványan rémlik régről, hogy néhányszor szerepelt a tyelevizorban - de nem ezért, és nem is a személye miatt kezdett el érdekelni. Inkább az eredményei, illetve az előélete miatt - manapság azt mondanák erre a kiindulásra, hogy "innen szép győzni". Betegen született és mindenki azt mondta neki, hogy végig fogja szenvedni az életét. 55 évesen váltott perspektívát. Engem ez ragadott meg, nem pedig a sztárolva levés - amelyről amúgy le is késtem, a módszert konkrétan akkor kezdtem el megismerni, amikor Etka anyó már 2...3 éve nem élt.

Köszi szépen, amúgy :) Neked van valami olyasmi, amit hasonlóképpen hatékonynak találsz? Nagyon élvezek jó módszereket megismerni, kipróbálni!

220. Guruljka (válaszként erre: 219. - Aurelie)
2020. júl. 26. 02:21

Én még emlékszem, amikor Etka anyó divatba jött, amikor kezdett megjelenni a tévében.

Sok köze a jógához tényleg nem volt annak, amit csinált.

Nekem nem volt szimpatikus. Nem is foglalkoztam vele.

De ha Neked bejött, azzal semmi baj, remek dolgokról számolsz be!

219. Aurelie
2020. júl. 26. 00:41

Nem tudom, az Etka-jógáról mit gondoltok?

Igazából nem is jóga, csak a józan ész célzott alkalmazása - de nálam remekül bevált.

Komolyan egy világklasszis volt a néni, eddig még akármelyik tippjét, tanácsát próbáltam ki, az hasznos volt és működött.

Ilyen eredményeket tapasztaltam eddig:


- a derékfájást (az egész napos gép előtt darvadozás ellenére is) elfelejthettem


- nagyon szeretem a sört, a bort, de vissza tudtam belőle venni: mióta Etka anyó gyakorlatai a mindennapjaim részét képezik, valahogyan mindig emlékezni tudok arra, mit jelent az "elég"; nem is emlékszem, mikor rúgtam be utoljára.

Olyan sincs már, hogy "jajj de ideges vagyok, kell egy sör... de inkább három vagy négy" (bevallom, hogy néhány éve ez volt számomra a norma. Senki nem vette észre rajtam, hogy ittam: alapállapotként annyira szétvetett az ideg, hogy tényleg a sörözés kellett ahhoz, hogy legalább viszonylag normális emberi lényezetként legyek képes megnyilvánulni. Épeszű emberek ezt úgy definiálják, hogy "bűnrossz", nem?)

Ezért vagyok a leghálásabb. Megtanultam, hogy más módjai is vannak a stresszkezelésnek, mint a józansághorizont fölé kerülni néhány sör segítségével.


- sikerült elkerülnöm, hogy halálra fogyókúrázzam magamat (ez a legkárosabb szenvedélyem)


- végig tudok nyomni olyan sorozat gyakorlatokat, amelyekre katonaviselt Kedvesem mondja, hogy ilyet a seregben sem tapasztalt (konkrétan, amikor együtt tornázunk, szokta kommentálni, hogy nem a katonaságban vagyunk :Đ)


- megtanultam fejen állni


- tisztábbak a gondolataim, még ha életunt is vagyok, vagy rám tör a búskomorság, reálisabban gondolkozok, mint korábban, és nem csinálok baromságokat


- egyáltalán nem érzem magamat hülyén amiatt, hogy egy nagyra nőtt gyerek vagyok.

Annyira jó fej szöveg volt Etka anyótól, hogy "igen, én is sokat szenvedtem, ameddig még öreg voltam!"

És annyira jópofa volt, hogy nem érdekelte a "hajlott" életkora: 80-on felül is elegánsan sminkelt, érdekesen öltözködött, és nagyon nyitott volt a világ történéseire!


Még valaki?...

218. Guruljka (válaszként erre: 217. - Ambivalencia)
2020. júl. 25. 21:26

Néha kellene külön csak lélegezni.

Némelyik jógaoktató ezzel kezdi az órát. Akkor unja kicsit az ember, de tényleg sokít segít.

2020. júl. 25. 16:00
Számomra a jógában a legnehezebb a megfelelő légzés. Eleinte vagy visszafojtottam a lélegzetem, vagy lihegtem. Már sokat fejlődtem, de ha gyors a gyakorlás akkor nehezen megy. Szerencsére a pilátes is légzésvezérelt, ahogy Te mondod, így elég jól haladok.
216. Guruljka (válaszként erre: 215. - Ambivalencia)
2020. júl. 25. 15:29

Persze a légzéssel is van néha probléma.

Tényleg nem figyelek erre, és felületesen lélegzem. Aztán gyakorlás közben meg persze nehezebb a szabályos légzés. És mivel az ászanák "légzésvezérelt" mozgások, hát nem ott és nem úgy tartok, mint az oktató.

A 38 évnyi dohányzás utóhatása, pedig már elmúlt 9 éve, hogy leszoktam.

2020. júl. 25. 07:16
Óh! Nekem gyakori, hogy kevesebb az ismétlés.
214. Guruljka (válaszként erre: 213. - Ambivalencia)
2020. júl. 24. 23:47

Néha Eszter is gyors nekem, akkor kevesebb ismétlés jön ki nekem, mint őneki.

Nem baj szerintem. :D

2020. júl. 24. 21:54
Én is Esztert választottam ma. Benne sosem csalódnom. Meg kipróbáltam egy új pilates edzőt is. Egész jó volt, csak gyors egy kicsit.
2020. júl. 24. 15:22

Elcsitult a lelkem, tegnap megint Eszterrel jógáztam, megint a hosszú nap utáni gyakorlatsort.

Nem tudok törökülésben ülni, a múltkor sem tudtam. Akkor azért már kicsit lazább voltam, mert kis ideje jógázgattam már, mire aztkipróbáltam.

Szinte hihetetlen, milyen rövid idő kell ahhoz, hogy a test felébredjen a rozsdásosádból és igyekezzen visszaértni a régi állapotokhoz.

Mindenképpen figyelnem kell, hogy hosszú időn át is rendszeresen mozogjak.

(Kicsit érzem is az oldalam izmait...)

211. Guruljka (válaszként erre: 210. - Ambivalencia)
2020. júl. 13. 19:31

Jó, hogy mondod, köszönöm.

Akkor csak Lenkefi van a bögyömben.

210. ambivalencia (válaszként erre: 209. - Guruljka)
2020. júl. 13. 18:05
Nem Lenkefi Mónika a belső békás. Őt Tündinek hívják és Lenkefi Mónika a lába nyomába sem érhet.
2020. júl. 12. 23:58

A belsőbékás nő, Lenkefi Mónika, miután feliratkoztam az ingyenes rövid gyakorlataira, pénzért ajánlgatja az online tanfolyamát. Gusztustalan az erőszakossága. Már lement félárra, és mindenféle érvekkel győzköd, de ettől nem lesz szimpatikusabb.


Jó pár hetet kihagytam a gyakorlásban. Haláleset történt a szomszédságban, visszavetett.

208. ambivalencia (válaszként erre: 207. - Guruljka)
2020. jún. 24. 14:10
Ezt ismerem, csináltam többször is. Tényleg nagyon jó!
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook