Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Van itt olyan aki szintén szeret jógázni? fórum

Van itt olyan aki szintén szeret jógázni? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
2020. máj. 22. 13:41

[link]

Ezt most találtam.

2020. máj. 22. 02:30

Ma a gyengéd átmozgató jógát csináltam meg.

Sokkal könnyebben mozgok, habár a lábamat még nem tudom csak úgy a letámasztott kezem közé hajigálni, de ez Eszternek sem ment elsőre. :D


Előtte két tíz perces Tatareket is megcsináltam, szóval ma összesen mozogtam fél órát.

Már simán le tudok feküdni hanyatt a padlóra, és már jobban ülve tudok maradni a sarkamon, szóval ma sem hagyom ki a púpostornát.

Ezzel együtt, még mindig nem tudom rendesen végrehajtani, megint meg fogom nézni, hogy a fenébe helyezkedik el az a nő úgy, hogy nem mozdítja el sem a kezét, sem a térdeit sem az előre nyúlás, sem a hátrahúzódás alatt.

Most vacsoráztam rizses párolt zöldséget két tojással, de még kívánnék valami rendes rágnivalót.

2020. máj. 21. 22:23

Inkább dolgozom, ha van mit. Vásárlási alkalmak lesznek később is.

Nem sok mostanában a fordítási megbízás, és úgy néz ki, nem jönnek össze azok a nagyobb munkák sem, amikre árajánlatot kértek. De még jöhet pozitív visszajelzés!

Ritkán fordul elő ilyesmi, de nem merek költeni.

144. ambivalencia (válaszként erre: 143. - Guruljka)
2020. máj. 21. 19:27
Hát igen. Megértem. Én is a pénz miatt mondtam le a fasciás képzésről. Soknak tartottam az 5000 forintot 3 óráért.
143. Guruljka (válaszként erre: 141. - Guruljka)
2020. máj. 21. 17:40

Igen, csak a pénz kevés.

Sajnálom már a telefonszámlára is, pedig az is fontos. Nyári ruhám és leendő kedvenc pulóverem egy virtuális bevásárlókosárban... Az is fontos!

2020. máj. 21. 06:57
Ne sajnáld magadtól! Ez fontos.
141. Guruljka (válaszként erre: 140. - Ambivalencia)
2020. máj. 20. 22:55

Nem tudom, belefeccöljek-e 6 ezret most.

Igaz, csak 1500 egy héten... Nagyon vonz!

2020. máj. 20. 22:22
Jónak tűnik! Kipróbálod?
2020. máj. 20. 21:07

Nézd, mit kaptam:


[link]

138. ambivalencia (válaszként erre: 136. - Guruljka)
2020. máj. 20. 09:03
😀🥰
137. Guruljka (válaszként erre: 135. - Ambivalencia)
2020. máj. 20. 07:06
A jóga nekem régebben is segített a testem jelzéseit észrevenni. Jó érzés, hogy ez most is működik.
136. Guruljka (válaszként erre: 135. - Ambivalencia)
2020. máj. 20. 07:05

Ha sikerül legalább a pocakomat ledolgozni, könnyebben tudok majd előrehajolni is, és ha a lábam vékonyabb lesz, könnyebben leülök a sarkamra.

Én is, bizony, hajlamos vagyok "gusztusból" enni, ami nagy probléma. De nem lehet elhülyéskedni, mégsem lehetek golyó! :D

2020. máj. 20. 06:55

Micsoda öröm kilátni az ablakon! Én karácsony táján kezdtem érezni a háziminka során, hogy könyebben elérek/felérek dolgokat, kényelmesebben mászok be szűk helyekre.

A nem vacsorázáshoz gratulálok! Én hajlamos vagyok enni akkor is, ha nem vagyok éhes. Ez a másik terület amin dolgoznom kell. És ez nehezebb, mint a mozgás.

134. Guruljka (válaszként erre: 133. - Ambivalencia)
2020. máj. 20. 01:25

Ó, ehhez én még nagyon is kötött vagyok. De már érezhető, hogy a testemnek jó ez a mozgás, sőt a naponta végzett anti-púpos torna hatására már jobban kilátok az ablakfólia fölött, mint előtte. És nem csak pár percen át, hanem szinte egész nap!

Végzek erősítéseket is, és azt vettem észre, a vacsorát nem ettem meg, mert nem kívántam már enni. Tudom, hogy nincs rá szükségem, majd megeszem holnap.


Nem is hinné az ember, pár gyakorlat és mennyi minden változik!

2020. máj. 19. 22:01

[link]

Ez az általam végzett csípőnyitó gyakorlatsorok közül az egyik legintenzívebb. Már régen csináltam, ma újra elővettem. Még mindig kihívást jelent, de már itt is érezhető némi javulás. Már nem érzem magam úgy, mint egy darab fa.

És igen, igazad van, a napi szintű gyakorlásig is el kell jutni. És ez idő. Nekem például nagyon sok időbe tellett. Sokszor neki kellett futnom és bizony vannak napok, amikor nem érzek késztetést, hogy neki álljak. Akkor pihenek.

132. Guruljka (válaszként erre: 131. - Ambivalencia)
2020. máj. 19. 08:51

Örvendetes is! Jó olvasni, hogy haladsz.

Én is lasan megyek messzire... remélem! Nem tudok minden nap jógázni, van, hogy valahogy nem tudok elmélyülni. De majd ez is haladni fog.

Ebben sem lehet szaladni. :D

2020. máj. 19. 08:44

[link]

Hűha! Ez nagyon király! Volt, hogy meg kellett állnom pihenni.

Tegnap este a "Szokj rá a jógára" sorozatból csináltam a 6.-at és örömmel állapítottam meg, hogy túlnőttem rajta.

Ez már középhaladó és egész jól ment. Nagyon örülök a fejlődésnek.

130. Guruljka (válaszként erre: 129. - Ambivalencia)
2020. máj. 17. 16:24

Lehet, hogy kipróbálom.

Kicsit gimnasztikásra veszi, úgy látom, de az már "az ő baja". Úgy értem, hogy hirtelen, lendületből indítja a pózokat, nem az a "flow", ahogy Eszti csinálja, és ahogy én is tanultam. DSe jól van összerakva, és kevés benne az előre hajlás - lehet, hogy nekem is jó lesz, még ha kicsit hosszúnak is tűnik egyelőre.

2020. máj. 17. 13:16

Az unokás torna természetesen csak bohóckodás volt. Az ovis tornában szerencsére profi vagyok. Viszont jó ihletet adott. Csináltam egy jó kis zenés-tötölközős táncikálós ovis tornát a csoportomnak.

Jógához csak ma jutottam.

[link]

Ezt nagyon szeretem! Dinamikus, de van idő belehelyezkedni a pózokba. Kb. ez a szintem, bár nem minden gyakorlat hibátlan. Finoman szólva.

128. Guruljka (válaszként erre: 125. - Ambivalencia)
2020. máj. 14. 00:18

A nagyobbik unokával talán ezt:

[link]

2020. máj. 13. 23:43
Ezt találtam, remekül jólesett! Pont jó estére. [link]
126. Guruljka (válaszként erre: 125. - Ambivalencia)
2020. máj. 13. 22:58

Én a törülközőt le-leengedtem időnként, hogy magát a mozgást végig tudjam csinálni.


Ma eddig még csak a púpos hátam nyújtottam, de még keresek egy rövid jógát mára.

Kikészít a fiamnak ez a munkahete, mert 8-ra jár, 7 előtt indul. Mire reggel elindul, kimegy az álom a szememből, pedig akkor még lenne értelme visszaaludni, 9-ig a fű se nő. De hát nem tudok, viszont később valamikor elálmosodom, és muszáj aludnom. Mire a fiam hazaér 5 után, legkésőbb addigra felébredek, de akkor meg már jóformán este van, készítem a vacsorát és eszünk. Akkor meg megint pihentethetem a teli gyomromat. Nem könnyű.

Péntekkel vége lesz a hétnek, majd 25-én mennek legközelebb, megint 5 nap. (Csökkentett munkaidőben dolgoznak, ennek is örülünk.)

125. ambivalencia (válaszként erre: 124. - Guruljka)
2020. máj. 13. 22:51

Bizony nem könnyű! Ma a nagyobik unokával neki álltunk, pár perc múlva le akart szakadi a vállam.

Amúgy a gyerekek mellett esélytelen a torna. Beletörődtem, majd ha haza mennek, jógázom.

Tegnap reggel csináltam utoljára egy pilatest, kellemes izomlázam van tőle.

124. Guruljka (válaszként erre: 122. - Ambivalencia)
2020. máj. 11. 22:56

Ó igen! Én egy idő után elfelejtkeztem róla. Ne volt az rossz pedig.

(A törülközőt kifeszítve tartani a fejed fölött nem könnyű dolog ám.)

2020. máj. 11. 22:34
122. ambivalencia (válaszként erre: 121. - Guruljka)
2020. máj. 11. 22:32

Nagyon vidám, jó a hangulata. Rendesen megizzadtak a végére!

Emlékszel a "törölköző diétára"?

Annó mi is kipróbáltuk.

[link]

121. Guruljka (válaszként erre: 120. - Guruljka)
2020. máj. 11. 22:20
A "Tammi in" csatakiáltás azt jelenti, hogy húzd be a hasad (Tummy in).
120. Guruljka (válaszként erre: 119. - Ambivalencia)
2020. máj. 11. 22:19

Gondoltam rá, meg gondoltam összetekert hullámkarton alapra is. Arra is rá lehet csavarni valamit.

Majd kitalálom, most egy régi ágyterítő-anyagből lett középen átkötött guriga.


Törülközőről jut eszembe:


[link]


Nem jóga, de tíz percben is igencsak érezhető, és hasznos is.

119. ambivalencia (válaszként erre: 118. - Guruljka)
2020. máj. 11. 22:07

Az igen! Ügyes!

Egy sodrófát is betekerhetsz törölközővel.

118. Guruljka (válaszként erre: 116. - Guruljka)
2020. máj. 11. 21:57

[link]


Ez egy másik gerinctornász, azt is megmutatja, hogyan kell összetekerni egy törülközőt. 😂 😂 😂

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook