Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Univerzumelméletek fórum

Univerzumelméletek (beszélgetés)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
300. Re87
2010. ápr. 11. 11:37
A másfél méter magas ősember és a többtonnás t-rex...milyen szép barátság lehetett:D.
299. Pirosalma (válaszként erre: 298. - Re87)
2010. ápr. 11. 11:17
Ja, persze:-)
298. Re87 (válaszként erre: 296. - Pirosalma)
2010. ápr. 11. 11:16
Olvastam nemrégiben egy könyvet(egy magyar faszi írta,a nevére már nem emlékszem),a Bibliát "fordította le mai nyelvre".Az áll a könyvben,hogy akiket a Biblia "óriásokként" említ azok valójában a dínók:D.
297. 4abfd92b5a (válaszként erre: 296. - Pirosalma)
2010. ápr. 11. 11:12
mert.! addigra már kihaltak.. :))
296. Pirosalma (válaszként erre: 295. - Re87)
2010. ápr. 11. 11:12
A Biblia ugyanakkor semmit nem ír a dinoszauruszokról.
295. Re87 (válaszként erre: 294. - Pirosalma)
2010. ápr. 11. 11:09
Hát igen,akkor ez valóban perdöntő bizonyíték:D.Amúgy erről a leletről hallottam már,de akkor azt bizonygatták vele,hogy az emberiség öregebb,mint eddig gondolták.
294. Pirosalma (válaszként erre: 293. - Re87)
2010. ápr. 11. 11:07
Hát mert a teremtéstörténet szerint egy időben teremtetett minden faj, azaz pontosabban először az ember, aztán minden más (ha jól emlékszem).
293. Re87 (válaszként erre: 291. - Drnéni)
2010. ápr. 11. 09:51
Tudom,hogy én vagyok a nyomi,de a két lábnyom egymás mellett miért bizonyítja a "teremtés elméletet"???
292. drnéni (válaszként erre: 270. - 66b8a86ae1)
2010. ápr. 10. 15:43
Bajom? Semmi! Mondom, hogy kedvencem (ha már ennyi mindenből lehet választani).
291. drnéni (válaszként erre: 259. - 3c0814215c)
2010. ápr. 10. 15:40
Ez igaz, de sokat tehet azért, hogy összemosódjon a tudomány és az áltudomány, illetve hogy a széles közönség sokkal meggyőzőbb csomagolásban kapja az ideológiai hátterű ál-eszméket. Példa erre az USÁ-ban állami szinten támogatott anti-darwinista múzeum, melyben megismerhetjük a teremtés "tudományos" bizonyítékait (pl. dinólábnyom és emberlábnyom egymás mellett a kóben).
290. 3c0814215c (válaszként erre: 286. - Nagual)
2010. ápr. 9. 22:37
Nem figyelhető meg.
2010. ápr. 9. 22:11
Egy csillagász azt mondta nekem egyszer, hogy csak az emberi agy az, ami korlátolt, és nem az univerzum. Ha nem akarnánk mindent bizonygatni és természetesen látni és bizonyítani, már felfogtuk volna, mi van a világmindenségen túl. Az univerzumban jöttünk létre, ahol a semmi néha a minden, csak meg kell érteni.
288. Sundance hair (válaszként erre: 286. - Nagual)
2010. ápr. 9. 22:05
Talán nem a megfelelő értelmezés mellett gondolkodunk az élettel ellenséges univerzumról. Más értelmezésben van logikája a felvetésnek.
287. Nagual (válaszként erre: 278. - 66b8a86ae1)
2010. ápr. 9. 21:53
Maszlag szerintem is.. :)
286. Nagual (válaszként erre: 277. - 3c0814215c)
2010. ápr. 9. 21:50
Akkor az erénye a hátránya is egyben hiszen élettel ellenséges univerzum létezése eleve kizárt. Pont ezért fikciónak tűnik egészében és felmerül a kérdés, hogy hol vannak ezek az univerzumok vagy mi választ el tőlük, hogyan figyelhetőek meg? :)
2010. ápr. 9. 21:36

Mit gondoltok erről az elméletről?:

Jöhet az ember kora a földtörténetben

A Föld egy új, a holocént, vagyis a jelenkort felváltó geológiai korba lépett - állítja egy nemzetközi szakemberekből álló csoport, benne egy Nobel-díjas kutatóval. Véleményük szerint itt az ideje, hogy a geológus közösség módosítsa a földtörténeti időskálát, helyet adva egy új szakasznak, melyet antropocénnak, azaz emberi hatás alatt álló kornak neveztek el. Indoklásul a nagymértékű fajkihalást és a földfelszín drámai átalakulását hozzák fel.

Az egyes földtörténeti korok, korszakok határát gyakran tömeges fajkihalások jelzik. Jan Zalasiewicz és Mark Williams geológusok (Leicester Egyetem), Will Steffen klímakutató (Ausztrál Nemzeti Egyetem) és Paul Crutzen Nobel-díjas kémikus (Mainz Egyetem) az Environmental Science & Technology című folyóirat legutóbbi számában írják le részletesen, miért van szükség egy új kor bevezetésére a geokronológiai skálán. A kutatók fő érve, hogy egy alapjaiban módosult környezetben élünk, mert az emberi hatás miatt bolygónk globálisan megváltozott az utóbbi két évszázadban.

Ennek legfontosabb eleme, hogy most zajlik a földtörténet hatodik igazán nagy fajkihalása, és ez várhatóan folytatódni fog a jövőben is. A Föld történetében az eddigi legnagyobb mértékű kihalás a perm és triász határán (250 millió évvel ezelőtt) következett be, amikor az ismert állatcsaládok 50 százaléka, közöttük a tengeri fajok több mint 95 százaléka eltűnt. A mostani kihalási ütem ennél nagyobb kihaláshoz vezethet.

A szerzők szerint az új kor kezdete az ipari forradalom kibontakozásával hozható összefüggésbe, de a második világháború is jelentős ugrást jelentett az emberi hatás tekintetében. Fordulópontként jelölhető ki a szén-dioxid koncentrációjának egy bizonyos szint fölé emelkedése is.

A kutatók szerint az utóbbi két évszázad eseményei (többek közt az ugrásszerű népességnövekedés, a városok terjeszkedése vagy a fosszilis energiahordozók mértéktelen kiaknázása) elegendőek voltak ahhoz, hogy óriási változások menjenek végbe bolygónkon, melyek akár millió évekre meghatározzák a Föld jövőjét. Az ember tevékenységének jelenlegi és jövőbeli hatásait persze nehéz modellezni, mert hirtelen és a természetes folyamatokhoz nehezen hasonlítható módon érintik a földfelszínt.

A változás mértéke szerintük bizonyos tekintetben a szilur időszakihoz hasonlítható, amikor egy korábban példátlan jelenség (a szárazföldi élet) radikálisan, globálisan és visszafordíthatatlanul megváltoztatta a felszíni viszonyokat.


Bányák a Nemzetközi Űrállomásról (a kép kiterjedése 9x5 km)

Évtizedes vita

Az antropocén kifejezést, annak bevezetését a földtörténeti időskálán elsőként Paul Crutzen Nobel-díjas kémikus javasolta még 2000-ben. A javaslatról nagy vita alakult ki a geológus körökben, egyrészt az új kor kinyilvánításáról, másrészt arról, hogy ha el is fogadják, vajon hol lehet meghúzni ennek határát, milyen eseményhez lehetne kötni. A kritériumok szigorúak, ráadásul kétszáz év, amely bár emberi léptékkel nem kevés, geológiailag teljesen jelentéktelen ahhoz, hogy pontos választ lehessen adni. A vita így már egy évtizede húzódik.

Annyi bizonyos, hogy napjainkban mind a Föld, mind az emberiség történetében fontos változások zajlanak, a természet és a társadalom erői egyenrangúan formálják a környezetet, egyik sorsa meghatározza a másikét - mondják a kutatók. Sőt, egyes természettudósok az embert tartják a legfontosabb tájalkotó tényezőnek.

A hivatalos beveztéstől függetlenül az antropocén kifejezés használata már az egész világon elterjedt a geológus körökben, és egyre többen támogatnák a hivatalos bejegyzést. A végső döntés, ha sikerül a javaslatot napirendre tűzni, a Nemzetközi Sztratigráfiai Bizottság (ICS) kezében lesz.

Milyen korban élünk?

Földtörténeti értelemben a negyedidőszakban élünk, amelyet jelenleg hivatalosan két korra, a pleisztocénra ("jelenhez közeli") és holocénra ("jelen") osztanak. A negyedidőszak kezdetének időpontjáról nincs egységes megállapodás, nehéz meghúzni a határát, a legelfogadottabb tanulmányok ma már 2,58 millió évvel ezelőttre (a Gauss-Matuyama mágneses pólusátfordulás idejére) teszik (a korábbi 1,8 millió évvel szemben). A pleisztocén gyakran jégkor néven is szerepel, mivel ez az utolsó globális lehűlés legnagyobb jeges (glaciális) periódusainak ideje. A pleisztocénnak a 11 500 évvel ezelőtt bekövetkezett gyors felmelegedés vetett véget, és jelentette a holocén kor kezdetét. A jégtakarók visszahúzódása nagyban hozzájárult az ember elterjedéséhez. A holocén tehát magában foglalja a modern ember jelenlétét és hatását a bio- és geoszférára.

Valóban példátlan lenne, hogy geológiai értelemben ilyen rövid időszak eseményei alapján új kort vezessenek be a skálán. Mégis, az antropocén a közvélemény számára még világosabbá tenné, hogy a Föld jelenét főleg az emberiség alakítja, és a jövője is a mi kezünkben van. Az emberi hatások pedig gyorsak, aminek alapján a skála gyors változtatása sem elképzelhetetlen.

284. Pirosalma (válaszként erre: 280. - 66b8a86ae1)
2010. ápr. 9. 21:35

Ha (nem klasszikus értelemben vett) örökmozgó kell: elég egy molekula:-)


(Tényleg örökké mozog - vibrál, azaz rezgőmozgást végez - mindenféle hőmérsékleten!)

283. Pirosalma (válaszként erre: 281. - Anatita81)
2010. ápr. 9. 21:34

Az, hogy az autó működik, nem jelenti, hogy csak vízzel működik. Nem nehéz olyan autót gyártani, ami elektrolízissel vizet bont, majd a keletkezett hidrogén- és oxigéngázt elégeti. Ettől még az autó nem vízzel hajtott, egzakt értelemben legalábbis nem.


Erről a linkelt írásról annyit, hogy az írója akkora balfék, hogy negatív töltést ad a gamma-fotonnak (nem olvastam végig, de ez szemet szúrt.) A végét is megnéztem, összevissza írkál minden szart, és előtte hosszú oldalakon keresztül ír az atomfegyverekről, a maghasadásról, radioaktivitásról, mutációkról. Talán valaki így elhiszi, hogy ért is hozzá. Szerencsétlen.

282. Pirosalma (válaszként erre: 281. - Anatita81)
2010. ápr. 9. 21:32

Az, hogy az autó működik, nem jelenti, hogy csak vízzel működik. Nem nehéz olyan autót gyártani, ami elektrolízissel vizet bont, majd a keletkezett hidrogén- és oxigéngázt elégeti. Ettől még az autó nem vízzel hajtott, egzakt értelemben legalábbis nem.


Erről a linkelt írásról annyit, hogy az írója akkora balfék, hogy negatív töltést ad a gamma-fotonnak (nem olvastam végig, de ez szemet szúrt.) A végét is megnéztem, összevissza írkál minden szart, és előtte hosszú oldalakon keresztül ír az atomfegyverekről, a maghasadásról, radioaktivitásról. Talán valaki így elhiszi, hogy ért is hozzá. Szerencsétlen.

281. Anatita81 (válaszként erre: 276. - Pirosalma)
2010. ápr. 9. 20:37

Már rég nem akarok, de ezek szerint te nem tudod, hogy a német szabadalmi hivatalban megvalósították Zoltán tervét és működött, anélkül nem lenne szabadalom.


Ezt még külön neked:

[link]


Ebből sem értek egy kukkot se, de a férjemnek hiszek, aki autókat gyárt, nem elméleteket (nem sori dolgozó, elhiheted:)).

2010. ápr. 9. 18:51
Hehe...ha bebizonyítaná, hogy a világ, vagy legalább az elektron egy örökmozgó, akkor már megkaphatná a Nobel-díjat... :)))
2010. ápr. 9. 18:09

"Adott pillanatban úgy éreztem, azonnal le kell jegyeznem mindent, különben elfelejtem, vagy összekeverem a dolgokat."


:S

2010. ápr. 9. 18:07
Most olvasgatom Balogh Béla könyvét és sok érdekes dolog van benne...de szerintem gondolkodással nem lehet rájönni az ilyen dolgokra, mert akkor csak továbbcsavarja, továbbbonyolítja a dolgokat. Márpedig még alig haladtam benne pár oldalt és nem volt nehéz észrevenni, hogy az egész a gondolkodásról szól. Ezek viszont szerintem olyan dolgok, amikről az ember pontos információt csak tudatnélküli állapotban szerezhet. Ahogy eddig olvastam, csak csinált egy turmixot. Ez pedig tényleg nem jó... Azért remélem, hogy tévedek, mert gyébként tényleg szimpi krapek. :)
277. 3c0814215c (válaszként erre: 266. - Nagual)
2010. ápr. 9. 16:31
A multiverzum-elmélet erénye, hogy természetes és egyszerű magyarázatot kínál arra, miért ilyen titokzatosan alkalmas a Világegyetem az élet számára: hiszen a megfigyelők csak azokban az univerzumokban jönnek létre, ahol ... a feltételek véletlenül "éppen megfelelőek". Az élettel szemben ellenséges univerzumok túlnyomó többségben vannak ugyan, de definíció szerint sterilek, így megfigyeletlenek maradnak
276. Pirosalma (válaszként erre: 265. - Anatita81)
2010. ápr. 9. 15:21
Ha lenne némi háttérismereted, akkor tudnál vitatkozni. De akkor már nem akarnál, mert megértenéd, miért nem valószínű, hogy autót vízzel lehet működtetni.
275. Pirosalma (válaszként erre: 261. - Anatita81)
2010. ápr. 9. 15:20
Nyilván nem tanultál sem fizikát, sem kémiát. Érdekes, hogy általában a tájékozatlanabb emberek hisznek a vízzel hajtott autóban. Vajon miért?
274. 3c0814215c (válaszként erre: 270. - 66b8a86ae1)
2010. ápr. 9. 14:22
Soha nem egy dolognak az ellenkezőjét kell bizonyítani.
273. 66b8a86ae1 (válaszként erre: 266. - Nagual)
2010. ápr. 9. 14:19

"Na ilyet sem olvastam még tőled.. :)"


Akkor nemcsak én lepődtem meg? :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDd

272. 66b8a86ae1 (válaszként erre: 257. - 3c0814215c)
2010. ápr. 9. 14:17
SZERINTED logikus? Nahát! IGSz.... :DDDD
271. 66b8a86ae1 (válaszként erre: 243. - Pirosalma)
2010. ápr. 9. 14:13
Ha bizonyítható lenne, akkor már nem lenne vita.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2025, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook