Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Töltött káposzta ... és egyebek fórum

Töltött káposzta ... és egyebek (beszélgetős fórum)


128. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 126. - Freddy36)
2021. ápr. 20. 16:12

Rákerestem, kismillió találat van, egyet hoztam ide is:


[link]


Dilemmában vagyok, mert nálam holnap lesz a kenyérsütés napja...

Ez a cookpad.com. jó szokott lenni, majd még megnézem a nosaltyn mit lehet erről találni. Nem ördöngős, egy próbát biztosan megér.

127. Guruljka (válaszként erre: 126. - Freddy36)
2021. ápr. 20. 16:03
Én már a húsvéti tölteléket se értem.
2021. ápr. 20. 15:18

Tangzhong zsemlét, kenyeret sütöttetek már? A húsvéti töltelékbe álom volt morzsolni! Nem tudom mitől jobb a házi zsemlétől, de jobb! A bolti gumi zsemlét mór 4eve elis teljtettem.☺

A tangzhong egy "japán rántás", lehet az a csodaszer....🙄🤔☺

Tovább friss marad a pékáru.

125. unom (válaszként erre: 123. - Libikóka)
2021. ápr. 20. 15:04
Köszönöm szépen 😊
124. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 120. - Guruljka)
2021. ápr. 20. 14:51

Köszi! Aranyos vagy, de nekem tökéletes az a lekvár-recept, ahogyan én szoktam, és ráadásul semmi zselésítő, akármi pót... nincs benne.

De tudjuk, semmi sem történik véletlenül: meglehet, hogy valakinek éppen az általad felrakott receptre van szüksége. :)

123. libikóka (válaszként erre: 113. - Unom)
2021. ápr. 20. 14:41

Talán tőlem is elfogadod:)


4 tojás

35-40 g utifűmaghéj

100g krémsajt

1 tk sütőpor

10-15g szezámmag(vagy őrölt)

Összekutyulni mindent

10 perc áll.

180 fok kb 30 perc

Vizes kézzel zsemlét formálsz (6 db)


A keto zsemlék azért másak:))

SZórhatsz rá lenmagot is vagy bele is még:))

122. freddy36 (válaszként erre: 113. - Unom)
2021. ápr. 20. 14:38

Keto zsemle


35 g.Útifűmaghéj

20 g.lenmag

10 g.szezámmag

5 g.chiamag

7 g.sütőpor

3-4 db.tojás(hanagyobb, elég 3 tojás)

100-125 g.krémsajt(én 1 tömlős sajtot teszek hozzá)


összekeverni mindent és míg be melegszik a sütő pihetetni.majd vizes kézzel 6 gombócot formálni.

Előmelegített sütőben sütőpapíron kb. 35-40 percig sütni 180'-200'fokon.


Szoktam ízesíteni fűszerrel... köményt, vagy oreganot, chilit, ízlés dolga... legtöbbször örőlt köményt teszek bele, imádom a köménymagot. Ennek a bucinak alacsony a ch tartalma.

Van, hogy csak ízesített tömlős sajt van itthon, simán belenyomom, nem rontja el. ☺

121. Guruljka (válaszként erre: 120. - Guruljka)
2021. ápr. 20. 14:38
Pontosabban: Házi befőzés, Frank Júlia könyve.
120. Guruljka (válaszként erre: 116. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 20. 14:36
Ha megtalálom az eredeti forrást, a Nagy Befőzőkönyvet, akkor korrigálok, de most csak ezt a valaki által talán átszabott receptet találtam a neten.
119. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 117. - Shanta1)
2021. ápr. 20. 14:33
Vagyis ha veszek valamilyen szörpöt, és a felkockázott cukkinit (most éppen az van a fagyóban) beleáztatom... akkor az összeérik, vagy mit kell vele csinálni, hogy finom legyen??? Még életemben sem csináltam hasonlót, de el tudnám képzelni, hogy egy kis nasinak tartanék valamit a hűtőben.
118. freddy36 (válaszként erre: 110. - Guruljka)
2021. ápr. 20. 14:08
Értem én! Tele van aszpartámmal! De nem iszok Bolero t, nem is ittam! Ez a kóstolás is kb.15 éve volt... Én csak vizet iszom.
117. shanta1 (válaszként erre: 97. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 20. 14:02

Pölöskei szörpöt veszek hozzá.

[link]

116. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 111. - Guruljka)
2021. ápr. 20. 13:39

Ugyanezt a receptet (= elkészítési módot) találtam évekkel ezelőtt a "narancsos répalekvár"-ra, de zselatint nem kevert hozzá.

Ezen az alapon főzöm a sütőtök+alma lekvárt, bármit. Csak éppen attól az 1 kg cukortól mennék a falnak, alig-alig szórok bele. Ízlés dolga.

115. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 106. - Freddy36)
2021. ápr. 20. 13:35
Köszi, majd a Coop-ba ha megyek, szétnézek. Az szerencsére eléggé jól ellátott üzlet, sok minden van benne.
114. fewin (válaszként erre: 112. - Bulikázós)
2021. ápr. 20. 13:21

Szívesen! Közben le is arattam az egyik adagot, tettem fel egy képet arról is :)

[link]


A zsázsa esetében tapasztalatból mondom, hogy a nedves konyhai törlőn nevelés simán kiváltja a csíráztatóedényt. Szerintem más magokkal is kiválóan működik. Azt érdemes figyelni, hogy ne csak a nedvességet pótoljuk, hanem megfelelően szellőzzön is, akkor nem penészedik be, mert amúgy máshogy nem lehet elrontani. Sok sikert! :)

113. unom (válaszként erre: 105. - Freddy36)
2021. ápr. 20. 13:01
A keto zsömle receptjét leírnád?
112. bulikázós (válaszként erre: 101. - Fewin)
2021. ápr. 20. 12:59
Erre voltam kíváncsi! Köszi, próbálkozni fogok!
2021. ápr. 20. 12:50

Töklekvárt tudok ananászosat, főzőtökből, de abba kevéy ananász is kell. Másolom, nem saját recept!


"1 kg tisztitott lereszelt spárgatök, 1 kg cukor 1 doboz (250 g ) ananász, 1 dl citromlé valódi citromból, 2 evőkanál zselatin.


Lábasba tenni a finomra lereszelt tököt , citromlét, a felapritott ananászt és addig főzni, mig üveges lett a tök-- kis lángon.( Paradicsompaszirozón szoktam átengedni) A paszirozás után vissza a lábosba cukorral, mig a cukor el nem olvad és a lekvár be nem sürüsödik. Fél dl hideg vizbe elkeverni a 2 evőkanál zselatinport, folyékonyra felmelegiteni és a lekvárhoz adni. Pár percig együtt forralni, majd üvegbe tenni. Száraz dunszt!

Ezt csináltam már cukkinivel (héja és magja nélkül), ananász helyett naranccsal, ill. együtt mindkettővel és lehet ízlés szerint fűszert is tenni bele. Nagyon finom. Csavaros kis üvegben évekig állagromlás nélkül eláll. Más lekvárokkal is lehet keverni felhasználás előtt."

2021. ápr. 20. 12:45

Mondom: tele van aszpartámmal.

Nem kellene fogyasztani. A legjobb esetben is kétséges az egészségre gyakorolt hatása.

109. freddy36 (válaszként erre: 105. - Freddy36)
2021. ápr. 20. 12:44
Csírákat még nem ettem, viszont barátnőm csíráztat mindig és eszi is. Csak messze élünk egymástól, amúgy biztos megkóstoltam volna. Majd egyszer kipróbálom...
108. freddy36 (válaszként erre: 99. - NomNom)
2021. ápr. 20. 12:40
Jah,bizarr, de finom volt. De azért maradok az igazi gyümölcsnél...☺
107. freddy36 (válaszként erre: 103. - Guruljka)
2021. ápr. 20. 12:32
Szia Guruljka! De nem is csináltam, és csak kóstoltam. Én jobb szeretem a savanyúságot és csipőset! Már tüzet okádok, könnyem folyik, de eszem!🤣
106. freddy36 (válaszként erre: 98. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 20. 12:26
Legutóbb Tecsoban vettem, azelőtt Coop-ban...rá kell kérdezni, hogy kapható-e még?
105. freddy36 (válaszként erre: 84. - L.luiselotte)
2021. ápr. 20. 12:17
Ha azt kérdezed, miből sütöm, liszt, kefír, tej, élesztő...a szokásos, kelesztési stb. Én nem eszem, keto zsemlét sütök magamnak , abba csirke- vagy pulykamellsonka, zöldségek.
104. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 102. - Fewin)
2021. ápr. 20. 12:08

Ez szerintem természetes, belehalnék, ha itt kellene ülnöm előtte. Mondjuk a szobából nem megyek ki, de valóban valamit és is ügyködök közben.


Viszont úgy tanultam még anno, hogy valóban jó pörköltet minimum 3-5 kg húsból lehet főzni, és sokáig tartottam is magam hozzá. Csupán annyival lesz később kész, amennyivel a több később forr fel. Ha már felforrt, és egyenletesen fő a fazékban, akkor már mindegy, hogy az egész hány kg.

Igaz, hogy már évek óta csak másfél, 2 kg húst veszek és főzök meg egyszerre pörköltnek, de annyi dobozba adagolom, és rakom a fagyóba, ahány étkezéshez elegendő lesz.

És ugyanezt csinálom a kocsonyával is. Majd amikor kiveszem a fagyóból, kienged, átforralom egy kicsit, másnapra már ismét alszik.


Ezzel a módszerrel nem csak időt, de gázt is spórolok, és a mai világban már az is tétel.

103. Guruljka (válaszként erre: 96. - Freddy36)
2021. ápr. 20. 11:53
Azért a Bolero italporral vigyázzunk, elég nagy adag aszpartámot tartalmaz.
102. fewin
2021. ápr. 20. 11:44

Engem érdekelnének tippek időtakarékossággal kapcsolatban is!

Például mikor bekapcsolom a gépet, nem várom meg a monitort bámulva, hogy betöltsön, hanem kimegyek addig valami 5 perces dolgot elintézni, kávéfőzés, fürdőszobában rendezkedés, gyors felsöprés, stb.

Ilyesmi pici trükköket szívesen olvasok, az idő (is) pénz. :)

101. fewin (válaszként erre: 90. - Szabot.88)
2021. ápr. 20. 11:28
Neked is igazad van, mert a zsázsamagokat korábban föld nélkül, azaz nedves papírtörlőre helyezve is neveltem. Ott szerintem jobban kell figyelni, és nem mindig sikerült időben frissíteni a vizet vagy kiszáradt jobban. De simán működik csíráztatóedény és föld nélkül, kis odafigyeléssel!
100. fewin (válaszként erre: 81. - Bulikázós)
2021. ápr. 20. 11:25

Tettem fel képet az adatlapomra, de egyszerűség kedvéért ide is teszem a linket.

[link]

Nagyon egyszerű, ahogy fentebb Dodi is írja, ezt az adagot földes verzióban neveltem. A zsázsát kb. ilyen méretében már lehet "aratni", ollóval levágom és mehet a szendvicsre, salátába. 5-6 nap múlva már fogyasztható. A jobb alsó képen egy korábbi fázis, itt még 2-3 napos a zsázsa. Szerintem nagyon hálás növényke, gyorsan fejlődik és nagyon finom is, aki szereti az enyhén tormás ízeket, kedvelni fogja.

99. NomNom (válaszként erre: 96. - Freddy36)
2021. ápr. 20. 11:21
Huh Pedig elég bizarrul hangzik. 😱

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook