Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Töltött káposzta ... és egyebek fórum

Töltött káposzta ... és egyebek (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
nov. 4. 07:48

Már a karácsony, szilveszter közeledik.

November 24.-én black friday lesz, talán akkorra kellene időzíteni a vásárlásokat. Kinek-kinek igénye és lehetősége szerint.

2737. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2735. - Cilabogyó)
2023. szept. 30. 15:01
Valószínű erősen költséghatékonyan! :))
2736. tuttuka (válaszként erre: 2735. - Cilabogyó)
2023. ápr. 7. 15:52
Ez a fórum volt a klub elődje!
2023. ápr. 7. 11:59

Sziasztok!

Most találtam rá erre a fórumra, egy éve nem írtunk ide. Ez volt az utódja a "Hónapvégi spórolás nagyanyáink ötletei" fórumnak. Itt a húsvét. Ti hogyan készültök költséghatékonyan a húsvétra?

2734. cilabogyó (válaszként erre: 2733. - Tumbo2)
2022. ápr. 1. 14:24
Csak a sajtos perec receptet találtam meg, meg a volt szomszéd néni sajtos rúdját. Azt amit kerestem nem találtam meg. Mostanában legtöbbször azt az ecetes sajtost szoktam sütni. Gyorsan meg van, alig kell hozzá valami.
2733. tumbo2 (válaszként erre: 2732. - Cilabogyó)
2022. ápr. 1. 09:04
akkor mielőbbi gyógyulást.amit találtam pihekönnyű túrós pogácsa,én a tetejére is teszek sajtot.három napig is jó.
2732. cilabogyó (válaszként erre: 2731. - Tumbo2)
2022. ápr. 1. 07:00
Anyukámnak is volt egy nagyon finom pogácsa receptje. Igazi finom, apró, több napig jó volt. Meg fogom keresni, szerintem leírtam. Itt sem szokás már a locsolkodás. Vannak családok, akik még tartják, de egyre kevesebb. Tojást nem festek, esetleg kifújt tojásból csinálok valamit, ha lesz energiám. Először meg kell gyógyulnom.
2731. tumbo2 (válaszként erre: 2730. - Cilabogyó)
2022. márc. 31. 19:46
tényleg igazad van.nyúl volt,meg galamb is.én ugyan a galambot nem ettem meg,csak a levesét.mikor az utolsó nyulat megfőzte tavaly a húgom pörköltnek,a lányom jóízűen megette,azt hitte csirke. talán utoljára 20 éve volt egy locsolónk,mondja ilyen finom sajtos pogácsát nem evett.akkor vettem ki a sütőből.kár,hogy elkeveredett a receptje.
2730. cilabogyó (válaszként erre: 2729. - Tumbo2)
2022. márc. 31. 19:35
Nálunk sem volt husbolt. Tudod mit főztek még? Az szinte mindenkinek volt. Nyulat és galambot. A rántott nyulcombra rafogtak, hogy csirke. A töltött galambot levesben meggyőzték, majd át sütötték. Mennyire vártuk kislányként a húsvétot! Csak a délutánt nem szerettem, mert akkor a férfi nép locsolkodott, kissé ittas állapotban.
2729. tumbo2 (válaszként erre: 2728. - Cilabogyó)
2022. márc. 31. 17:34
egy forint volt egy saláta.mi sosem cukrosan készítettük,de egyszer ettem a szomszédban,azóta így csinálom. pedig nem szeretem a cukros ételeket.hogy mi volt a kaja,arra már nem emlékszem,de akkorra még nem volt csirkénk.talán disznóhús?tényleg nem emlékszem,de húsbolt sem volt a faluban.
2728. cilabogyó (válaszként erre: 2727. - Tumbo2)
2022. márc. 31. 17:28
Emlékszem gyerekkoromban falun húsvétra töltött csirke vagy rántott csirke volt. De finom is volt. Kötetnek vagyis inkább savanyúnak veszek egy nagy fej salátát, ha megfizethető. Friss petrezselyem zölddel esetleg petrezselymes krumpli.
2727. tumbo2 (válaszként erre: 2726. - Cilabogyó)
2022. márc. 31. 17:16
töltött káposzta nem.annyira nem szeretjük.kacsacombot szeretnék,de biztos nem lesz a boltban.akkor marad a töltött csirkecomb,meg a rántott hús.de a köret?
2022. márc. 31. 16:56
Most találtam rá erre a fórumra. Forrest szegény itt is gyakori vendég volt. Szerettem olvasni. Sok jó ötlete volt. Nyugodjon békében! Hogy álltok a húsvéti menü tervezésével és a hozzávalók beszerzésével? Töltött káposzta kinél lesz? Én tervezem. Újkaposzta lenne jó hozzá.
2725. tumbo2 (válaszként erre: 2724. - Forrest2010)
2021. nov. 10. 16:57
talán 20 éve kerültem le a műhelybe,mindent kellett csinálni.mondták szkenneljek át egy szerződést,jó,csak mondják meg,az mi a rossz nyavalya.a tévéhez sem merek hozzányúlni,a lányom átrendezte a csatornákat.sápítoztam,eltűnt a kék szín.kép van,hang van?akkor nem mindegy.biztos.
2724. forrest2010 (válaszként erre: 2723. - Tumbo2)
2021. nov. 10. 16:47
... mikor vettem 2008-ba a számítógépet vettem hozzá szkennert is / rengeteg képünket be is szkenneltem az első gépbe , na az sem volt jó ötlet :( mert rengeteg képet raktam fel :) nem beszélve még az elmentett képekről :) ami gyönyörű képet találtam ? elmentettem , mindenről én se tudtam fényképet készíteni , de a net tele van szebbnél szebbekkel :) :) nyomtató is volt , olyan gyönyörű színes képeket nyomtattam vele h nagyon rövid idő alatt kipancsoltam belőle az összes festéket :)))))))) hát nem lettem megdícsérve , de a munkahelyemen nem mertem hozzányúlni se a nyomtatóhoz , az 1 régebbi , kicsit kevésbé egyszerű volt és csak fekete-fehér , de nem akartam elrontani , inkább megkértem valakit ha kellett :) :)
2723. tumbo2 (válaszként erre: 2721. - Forrest2010)
2021. nov. 10. 16:16
a munkatársam sokkal jobban értett a számtógéphez,mint én.igaz,hogy alapból ügyesebb is.de őt nem érdekli,mióta nyugdíjas-még jó,hogy volt egy pasi,aki ugyan növényvédős volt,de sokkal fiatalabb ,mint mi,és szívesen segített. majd elsüllyedtem,mikor reggel ott volt az asztalomon egy csomó recept,mert nem tudtam kinyomtatni.de nem szólt senkinek.
2722. tumbo2 (válaszként erre: 2717. - Dodi44)
2021. nov. 10. 16:11
nekem mondod.az unokahúgom férje enyhén barnult,de nagyon lenézi a többieket,okosabb náluk.mondjuk én a Telekibe jártam,ami nagyon jó gimi volt,de vitatkozzon vele a jófene.
2721. forrest2010 (válaszként erre: 2716. - Tumbo2)
2021. nov. 10. 03:09
... valamikor a lányom elvégzett 1 számítógépes tanfolyamot , nekik a suliba kimaradt ez a rész :( a 100 ezer ft-os tanfolyam végén se tudott róla sokkal többet , mint amikor elkezdte , de nem is csodálkoztam rajta , mert annyira nagyképű volt a pasi , aki az oktatójuk volt , h az a mai szememmel nézve is bosszantó lehetett :( persze ! van olyan is akinek olyan érzéke van hozzá h nem kell az alapoktól a fülébe rágni dolgokat , de a többség nem olyan ! és ha az alapok hiányosak ? akkor bizony utána jó ideig csak kínlódik a tanuló ,v rájön erre-arra ? v sose ! a mi munkahelyünkön is beiskolázták azokat akiknek eleve olyan volt a munkájuk h kellett volna hozzá némi kis számítógépismeret , naná h a takarítónő , + a mosónő nem az a kategória volt ! de a kolléganőm elleste otthon a gyerekeitől , aztán vett 1 laptopot és nekem megmutogatott ezt azt a laptopján , valamennyire felkeltette az érdeklődésemet és az év karácsonyára vettem az első számítógépünket :) 2008-ban , kaptam is érte lebacást jócskán ! mára már le sem lehet vakarni a családot a gépről :))))) de elég macerás volt az első időszak !
2720. forrest2010 (válaszként erre: 2718. - Dodi44)
2021. nov. 10. 02:56
Dodi rengeteg mindent képesek agyonkomplikálni ! még olyan 1szerű kis valamit is , mint 1 orrszőrvágó ! jó pár éve vettem 1 olyat Bundynak , az még akkor az egyszerűbb , régebbi változata lehetett , de mára már kipingott , vett másikat , lehet h még ez se a legújabb ? eddig arra még nem panaszkodott h másképpen működik ! de minden vackot ma már Kína gyárt és pl a vérnyomásmérőnél elég rossz a tapasztalata velük , a legelső , amit vettem 10en éven át jól működött , pedig 1 csuklón mérő volt , na azóta vettem már többet , ilyet is olyat is ! volt amelyik a szoba sarkába landolt :(((((
2719. Dodi44
2021. nov. 8. 20:16
A gepembe bele maszott egy automata szo "kijavito" kutyu, ami atvaltoztatja a leirt szoveget, arra amire o akarja!
2718. Dodi44 (válaszként erre: 2707. - Forrest2010)
2021. nov. 8. 20:13

Errefele, a boltban mar a megtisztitott zuzakat arulnaka boltokban, papiron, de amiket veszunk, azt azert ajanlatos atnezni, ellenorizni, mert a belso vedoreteget a zuzan neha siettukben, vagy lustasagukban, mert keves idot adnak a munkajukra, nem tudjak, vagy lustak elvegezni, Volt mar hogy a 30 korulizuzak kozott talatam otot, amely belseje nem volt leszedve a belso retege. De pulyka zuzat meg sosem vettem, azert kerdeztem.

Koszonom a valaszodat.

tegnap vettem egy "cakompartja" -n levo haj/ szor vagot, miutan feltoltottem, met toltheto elemes, hiaba nyomtam meg rajta a bekapcsolo gombjat nem indult el, hiaba volt uj! A ntelvezete a vele jott hasznalati utasitasan kierzett, hogy azt gep forditotta le! Aztan vegre rajottem, hogy ebben a kis egyszeru gepbe, mar pici computerocskat tettek bele, es ha nem tartom a lenyomogombjat lenyomva ot masodpercig lenyomva, az ugyan nem indul el! Pedig abban csak egy kis motorocska, vago penge, elem es a ki-be kapcsolo kellene. Miert kellett abban extra alkatresz? Hogy hamarebb elromoljon?

Regebben volt errefele egy jlel mondatocska az az egy rovid betu szo KISS, ami azt jelentette angolul, hogy CSOK! De a roviditesek azt, hogy Keep It Simple Stupid! Ami magyarul az, hogy: "tartsd meg egyszeruseget, te Hulye!"

Ezt az elvet, mar regen nem tartjak be a gyartok.

2717. Dodi44 (válaszként erre: 2710. - Tumbo2)
2021. nov. 8. 19:57

Tudod, nekem az a velemenyem, nem kell abbol nagy valamit csinalni, hogy valaki kicsoda, honnan jott, ki volt ak a rokonai, hogy no vagy ferfi, hanem az a szerintemi fontos, hogy becsuletesen elvegzi a rabizott feladatat, munkajat, vagy nem. A tobbi a szememben semmit sem jelent.

errefele sok borszinu emberekkel elek egyutt, az emberek a boruk szinetol foggetlenul, jo emberek, es vannak kissebb szazalekban nem jo emberek. Csak az emberekben kialakul egy olyan vedekezesioszton is, hogy alltalanositunk. Ha egy bizonyos borszinu embert meglatunk, viossza megy gondolatunk, hogy az az embertipus rol mit tudunk, vagy netan tapasztaltunk. Hogy ha kimegy a piacra, jobb ha a szemedet tartod a penztarcadon, mert azok a lopasrol hiresek, hiaba lancolod le a biciklidet, amikor vissza megy a lelancolt bicajert csak a levagott lancot talalod, vagy alkonyat utan nem megyunk be bizonyos varos reszekben, mert ott leutottek, raboltak ki emberket, tobbszor egy honap alatt. Oda a rendorok is csak tobbed magukkal mennek be.

Hogy akik ott elnek, egyenlok minden emberrel, az papiron ugy van, de az eletben nem. Ma mar nem olyan a kozbiztonsag, csak papiron.

2716. tumbo2 (válaszként erre: 2715. - Forrest2010)
2021. nov. 8. 16:41
én is valószínű,mikor odaültettek a számítógéphez,egész délután szaroztam egy táblázattal,nem tudtam megcsinálni.pedig egyedül voltam.
2715. forrest2010 (válaszként erre: 2714. - Tumbo2)
2021. nov. 8. 16:01
... szegény !!! azt hiszem én is hasonló helyzetbe lennék :(((((((((((((
2714. tumbo2 (válaszként erre: 2713. - Forrest2010)
2021. nov. 8. 13:53
biztos,amikor elrontotta,annál idegesebb lett,még inkább elrontotta.
2713. forrest2010 (válaszként erre: 2711. - Tumbo2)
2021. nov. 8. 09:47
... szerencsétlen picha gyümölcs ! egy kis gyakorlás nélkül tényleg kár kasszába ültetni ! ... a lányom a nyd-as mumin volt kiakadva nemtom már melyik üzletbe régebben ! de tényleg kár valakit olyasmire alkalmazni ami kínaiul van neki !!!
2712. forrest2010 (válaszként erre: 2709. - Tumbo2)
2021. nov. 8. 09:45
... régen 1x 2x megettük a nutellát , de nem szeretem , aki szereti vegye/egye !!! bbbbbrrrrrrrr ! tömény zsír ! tömény cukor !! :( :(
2711. tumbo2 (válaszként erre: 2708. - Forrest2010)
2021. nov. 8. 09:34
a teszkóban odatettek egy nőt a pénztárhoz,olyan 30 éves lehetett.semmit nem talált,akkora sor volt,szitkozódtak az emberek,szerencsétlen már sírt.szerintem másnap már nem is ment be.talán több idő kellett volna,hogy betanuljon.
2710. tumbo2 (válaszként erre: 2705. - Dodi44)
2021. nov. 8. 09:29
nekem senki bőrszínével nincs bajom.csak enyhén.egy cigány férfival gyakran beszélgetek reggel,kedveljük egymást,viszont az anyját utálom.azt mondta a kislánynak,ne köszönj neki,majd ő köszön előre.na addig álljon féllábon.az unokahúgom férje séf,mondta,okosabb,mint én,hát biztos a szakmunkás képzőjével,de ki vagyok én,hogy vitatkozzak.
2709. tumbo2 (válaszként erre: 2707. - Forrest2010)
2021. nov. 8. 09:21
a lányom apja is gyakran hozott pulykahúst,a végén már rá sem tudtunk nézni.meg nutellát,de nem mondtam,hogy nálunk senki a szájába nem veszi.először kiakasztottam egy sokgyerekes kerítésére,aztán mikor sógornőm lett meg a gyerekek,ő kanállal ette,a gyerekeknek meg nutellás linzert sütöttem.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook