Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Töltött káposzta ... és egyebek fórum

Töltött káposzta ... és egyebek (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
2021. jún. 26. 11:43

Írtam, hogy "hamis"!

A hamis, hogy más alapanyagokból, az eredeti utánzata.

Nem keverendő össze a magyar beszéd, a magyar írás, a magyar nyelv tisztaságának, színvonalának mértékével!

2021. jún. 26. 11:21
Cukkiniből, olajos halból rácponty. Ennél szarabb színvonal a világon nincs. És meg te szólsz meg másokat
2021. jún. 26. 11:16

Ahogy nézem, romlik a színvonal. Egyre többen "nem veszik a fáradságot", hogy a mondatot nagybetűvel kezdjék, és a "hogy" szót kiírják, mintha annyira sietnének valahova, h !!!! már arra sincs idejük.

Vagy szándékosan akarják ezt a fórumot is leamortizálni a másik szintjére???? Eléggé olcsó szórakozás, kevéssel is beérik.

2375. tumbo2 (válaszként erre: 2374. - Forrest2010)
2021. jún. 26. 11:08
én is csak arra emlékszem,hogy a nagyanyám lóbálta.utoljára az anyám temetésére vasaltam ki a nadrágomat.hát vasaljon a jó nyavalya,főleg ilyen hőségben.
2374. forrest2010 (válaszként erre: 2365. - Tumbo2)
2021. jún. 26. 10:58
... még nagyon gyerek voltam , mikor Mamikám megengedte h a zsebkendőket én vasaljam , csakhát az akkori vasalónk még nem volt hőfokszabályzóval megáldva és elfelejtettem közbe-közbe kihúzni a konnektorból és lekozmáltam a plédet+lepedőt :( :( :( én olyan szeneset már nem használtam :) :)
2373. forrest2010 (válaszként erre: 2363. - Tumbo2)
2021. jún. 26. 10:53
... persze ! vettem is , nem vaslapot , hanem indukciós alátétet :) nagyon klassz !!! :) még rátehető füle is van , olyan , mint a palacsintasütőnek :)))))))))) jó azzal felemelni az edényt TILOS ! de arra h odébb rakjam ? direkt profi a fülecske :) :)
2372. tumbo2 (válaszként erre: 2369. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 26. 10:51
mindegyikhez jó a vaslap.akkor nem ég le,csak pötyörög.
2371. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2367. - Bulikázós)
2021. jún. 26. 10:48

Akkor te bátrabb vagy mint én. Bizony még megvettem ma is egy fél kg-os tk. formakenyeret. Ebben a 40 fokban, ami itt nálunk van, nem akarok hőgutát kapni a panelban.


Majd ebéd után összerakom a töltött paprikát, és meg is főzöm. Majd holnap pedig megcsinálom a cukkinivel a hamis rácpontyot. Ezzel úgy gondolom be is fejezem a heti a főzést.

2370. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2365. - Tumbo2)
2021. jún. 26. 10:44
Arra még én is emlékszem. Édesanyám, mint varrónő, és bizony hasonlóan ilyen meleg időben is a konyhai tűzhelyen begyújtottunk, kukorica csutkát vörösre égetett édesanyám és azt rakta bele a vasalóba,... nem kellett az akkori asszonyoknak fogyókúrázni, ilyenkor kiolvadt minden felesleges zsír a háziasszonyokból, varrónőkből.
2369. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2364. - Tumbo2)
2021. jún. 26. 10:41

:)))

Először nem értettem a bejegyzésedet, miért kell kocsonyát főzni a lekvárfőzéssel egyidőben... most csörög a húszfillér: a vaslap jó ezek főzéséhez. Nagy a meleg, lassú a felfogás.

2368. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2363. - Tumbo2)
2021. jún. 26. 10:39
Amit én vettem, az még valódi vaslap, kb. 1 cm vastag. Még az igazi 100-as boltok egyikében találtam rá talán a 2000-res évek elején. Biztos, hogy tömény vas, mert a súlya is azt mutatja. :))
2021. jún. 26. 09:33

Nálunk ma lecsó lesz az ebéd, a család egyik felének hosszára vágott paprikával, a másiknak kockára+cukkinivel. Én az utóbbit szeretem.

A melegben kicsit elhanyagoltam a kenyérsütést, de már vágyom valami finomra, nem a boltban kaphatókra. Ezért nekiláttam, már kelesztem a finom gyökérkenyeret. Van benne tk. tönköly, tk. búza és fehér tönköly liszt. Remélem finom lesz! Soha nem tudok ugyanazt sütni, mindig változtatgatom a hozzávalókat, annak függvényében, hogy milyen lisztem van itthon.

Szép napot mindenkinek, nálunk eső nem volt, de egy kicsit felfrissült a levegő.

2366. csemár (válaszként erre: 2365. - Tumbo2)
2021. jún. 26. 09:33
2365. tumbo2 (válaszként erre: 2362. - Forrest2010)
2021. jún. 26. 08:31
a nagyanyámnak még vasból volt a vasalója is,emlékszem parázs volt benne.aztán szétrepedt,mint a mozsara is.pedig azok kiszolgáltak sok embert.aztán csodálkozunk,hogy a mai kütyük pár évet bírnak,kell az új.nem nekem,hanem a gyártónak.talán Guruljka a szavak tudora meg tudná mondani,hogy a vasaló a vasból ered?
2364. tumbo2 (válaszként erre: 2363. - Tumbo2)
2021. jún. 26. 08:23
a kocsonya,lekvárfőzéshez elengethetetlen.
2363. tumbo2 (válaszként erre: 2362. - Forrest2010)
2021. jún. 26. 08:21
és találtál?nekem a vaslapom legalább 50 éves,néha lesikálom,de amiket ma lehet kapni?egy,nem vasból készültek,kettő,olyan vékonyak,három ,semmit sem érnek.
2362. forrest2010 (válaszként erre: 2354. - Dodi44)
2021. jún. 26. 07:11
... eredeti vaslapom egyike elrepedt és mivel sokszor 2 lángra is kellene olyan alátét/elosztó ? néztem a neten indukciós alátétet és annyira tetszett h vettem is , nem hajkurászom már az igazi vaslapot , évekig kerestem !!!! de eszembe nem jutott h hol nézhetnék ?! pedig általában egész jól feltalálom magam :)))
2361. forrest2010 (válaszként erre: 2354. - Dodi44)
2021. jún. 26. 07:05
... Dodi ! vettem olyan indukciósra pontosan ráillő lapot 5.000/db 20 centi átmérővel , ami ugyan nincsen 8mm vastag inkább max 5 v 6 milis , de tökéletes máshoz is / ha pl rántást pirítok akkor a vastagfenekű serpenyő alá is ráteszem ezt az alátétet a gázra is , v tészta szárazon pirításnál :) / de direkt indukciósra találták ki ezt az alátétet , h másfajta edényeket is tudjon a zember használni :) ne csak azt a fajtát , ami indukciósra készült :) :) jénaihoz is ezt használom a gázon :)
2021. jún. 26. 06:31

Eredetileg is úgy terveztem, hogy ma sétálok el a coop.éig, apróságokért. Kitaláltam, hogy a cukkiniből, amit vasárnap vettem a piacon, csinálok hamis rácpontyot. Máskor is csináltam már, hogy krumpli helyett cukkinit szeltem le az uborka-szelőn. Tegnap a zöldségesnél kaptam lecsó-minőségű zöldpaprikát, és olcsó paradicsomot is. Van még egy-két fej öreg hagymám is. Ezekhez egy doboz olajos halat bele (olaj nélkül), és tejfölt neki.


Ami zöldpaprikát vasárnap a piacon vettem, abból pedig megcsinálom a töltött paprikát. Ezekkel közel egy hétig el leszek. Szeretem a paradicsomot még nyersen is, és az ilyen melegben külön jó egy kis savanykás étel. Elég ilyenkor a húsféle csak mutatóba, inkább kell a zöldség a szervezetnek.

2021. jún. 26. 06:23

Bár esőt mi sem kaptunk akkorát, mint amit a radaros-előrejelzés igérte, az a nagyobb elkerült minket. Kora este kb. 10 perc, és érjük be ennyivel.

Egy kicsit azért meghűlt a levegő és már nem annyira nyomott, egy kicsit tisztult.

2358. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2355. - Guruljka)
2021. jún. 26. 06:21
De jó hír! Ez testvérek között is kb. 50-60 oldal, valóban nem kis meló. Milyen téma, azt elárulhatod?
2357. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2354. - Dodi44)
2021. jún. 26. 06:19

Tudod Dodi évekkel ezelőtt vettem az egyik üzletben egy kerek vaslapot, azt mondták, hogy a gázlángra ráhelyezni, és azon lehet sütni úgy, mint a grillen... de még sohasem mertem kipróbálni. Hiszen ha arra ráteszem a szelet húst, a benne levő zsiradék hova fog csurogni????

Lehet, hogy azt is csak így, ahogy te mondod, hogy csak arra használni, hogy egyenletesebb hő-elosztást eredményez az edények alá???

2356. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2353. - Dodi44)
2021. jún. 26. 06:15

Szervusz Dodi! Szeretettel üdvözöllek körünkben!


Milyen igazad van! A tüzet tisztelni kell és ahogy mondják: inkább félni, mint megijedni.

2355. Guruljka
2021. jún. 26. 01:24

Ma végül nem volt a boltban a fiam. Sajnos a maradék kenyér megpenészedett, kénytelen voltam dupla adag bucit sütni.

Szerencsére kellemesen lehűlt a levegő estére, pedig zivatart mi nem kaptunk.

Érkezett nagyobb munkám is, egy hetes határidővel.

Most megyak aludni, holnap fogok tudni jó tempóban dolgozni. Napi 6-8 oldalt legalább meg kell csinálnom, hogy időben kész legyek vele.

2354. Dodi44 (válaszként erre: 2347. - Tuttuka)
2021. jún. 25. 23:24

[Ha megengeded, mondanek egy otletet.

Ha indukcios tuzhelyed, vagy egy van ket lapos indukcios rezsod van, keressel egy ocskavas telepet, ahol olyan 6-8 milimeter vastag egyenes vas lapot tudsz talalni, es abbol egy kerek kor lapot vagassal ki, pont akkorat, mint az indukcios fozo lapodmelegito nagysaga (nemelyik olyan 20cm atmeroju kor (ha akarod, a kivagasa utan jol smirdlizd le es fest be fekete tuzallo spray festekkel a barbekque arulo boltok szoktak olyant arulni)! Ha azt a vas lapot teszed ra az indukcios melegitore, arra akarmilyen, aluminium, stainless, rostfrei, akar jenai uvegedenyt is tudsz ratenni(persze hideg lappal kezve a Jenai uveg edennyel meg cserepbol keszitett edennyel is tudsz fozni rajta. ]

2353. Dodi44 (válaszként erre: 2324. - Anyagi)
2021. jún. 25. 23:10

Emlekszel, Prometheus a Titan, ki ellopta a tuzet az Istenektol es az embereknek adta!

Az Intenek mergukben, hogy meg buntettek erte!

Meg is kell becsulnuk, es ovatosan banni vele, mert baratunk! De ha nem baratkent viselkedunk vele, egybol ellensegunk lesz, es kart tesz nekunk...

2352. tuttuka (válaszként erre: 2347. - Tuttuka)
2021. jún. 25. 22:12

Csak adalék a tesóm edényeihez!

Akkora fedeles ovális jénai, hogy keresztben alig fér a sütőbe, másik tízszemélyes salátás tál,10 literes levesfőző fazék és társai, és mindehhez voltak ketten és később a kisfiúk. Amit viszont imádok az egy cserépedény, aminek az alsó része kívül-belül mázas, a felső csak kívül, nem kell beáztatni és ami benne sül, az mindig puha és ropogós. Kis kemencének hívom, tényleg olyan az eredmény! Ünnepi sülteknek!

2351. Guruljka (válaszként erre: 2349. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 25. 18:20
Az, de talán inkább kísértet. Ufó nekem itt ne kiabáljon. :D
2021. jún. 25. 18:16
Jajj, remélem nem veszed komolyan, és nem fogsz rettegni sem egyiktől, sem másiktól. Viccnek szántam.
2349. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2348. - Guruljka)
2021. jún. 25. 18:14
Akkor nem lehet más: vagy kísértet, vagy ufó. :))
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook