Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » TCA hámlasztás és TCA cross- hegekre, foltokra, öregedésre fórum

TCA hámlasztás és TCA cross- hegekre, foltokra, öregedésre (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
2014. márc. 25. 16:59

Sziasztok Csajok!


Szeretném elmesélni nektek a kis történetemet,hátha más is tanul belőle.

Az elmúlt egy évben nagyon sokat romlott a bőröm állapota,ami iszonyasztos depresszióba kergetett.

Rengeteg sz@rt megvettem, krémeket, maszkokat, géleket stb, szóval mindenféle kenceficét,ami egy vagyonba került és semmit nem használt.

Eszeveszetten jártam dermarolleres kezelésre, hámlasztásra, bőrtisztításra ezek csak átmeneti javulást hoztak.

Aztán felkerekedtem és elindultam, orvosról-orvora jártam és ma végre kiderült,hogy mi okozza a tüneteket.

A bélflórák teljesen kihaltak a beleimből,ami ugye rögtön meglátszik a bőrömön is :(

Ez természetesen nem magától alakult így,hanem a hosszas antibiotikumos kezelés hatására.

Szóval a lényeg,amiért leírtam nektek,ha már végképp nem javul a helyzet érdemes elmenni orvohoz és kivizsgáltatni magatokat.

Utálok orvoshoz járni,mert a magyar egészségügy egy katasztrófa,de... azt hiszem megéri összeszoírtani a fogunkat és végig csinálni.


Ettől függetlneül ma felkenem a TCA savat :) és továbbra is oda figyelek arra,hogy a bőrömet kívülről is megfelelően ápoljam,de érdemes belülről is táplálni a szervezetünket.

Én eddig erre csak legyintettem,de most rájöttem,hogy nagyon-nagyon fontos a belső egyensúly fenntartása.


Mindenkinek jó egészséget kívánok!!!!

770. peonia53 (válaszként erre: 764. - Bellavita21)
2014. márc. 25. 16:19

Szia!


Bella már jó ideje pihen a bőröm a cordes után, szerinted a 20 %-os mandulasavat és a 20 %-os glicolsavat használhatom, ha napon vagyok van 50 faktoros avene alapozóm.

Eddig a cordes miatt nem használtam, utána meg gondoltam összejön a lézer.

Co2 mikropixeles lézert nem ajánlják már májusba, ápr. meg nincs időpont már. Júniusba nyaralás, inkább ősszre halasztom.

Dóra

2014. márc. 23. 16:05

Dicsértessék! :)


Csajok,már másodszorra hámlott le a vállam, megint szépült egy kicsit, de mindkét alkalommal, amikor elkezd hámlani tömegesen jönnek ki a pattanások, pedig a böröm egyáltalán nem szokott az lenni, nálatok is ezt okozza a Tca?

768. grizus
2014. márc. 23. 00:13
Szerintetek idén még belefér a savazás (mandula) elkezdése?
767. peonia53 (válaszként erre: 758. - Tretyakov)
2014. márc. 22. 09:44

Szia!


én régen már egyszer leszoktam a kávéról talán májustól őszig, és azt vettem észre sokkal fittebb voltam mint mikor ittam. Aztán visszaszoktam, most csodálom magam hogy a fenébe tudom megállni, úgy hogy a férjemnek készítek igaz nem gépi kávét aminek imádom az illatát.

én is vettem ezeket a jó minőségű kávékat, még mindig van belőle, jó lesz arcradilba, meg fürdéhez kávé+olivaolaj+citrom.

Dóra

766. grizus (válaszként erre: 757. - Zsuzsa spain)
2014. márc. 22. 00:28
Igen, csak valahogy első körben kézenfekvőnek tűnik arra fogni. Meg ha lelki oka van, akkor igazából nem tudod megmagyarázni, mitől.
765. 993dda84ef (válaszként erre: 749. - Bellavita21)
2014. márc. 21. 19:25

Mi van Csajok, profilt váltott a fórum? "Hogyan nyűgözzük le a külvilágot, légy a belső birodalmad erőskezű uralkodója, önbizalom építés kezdőknek..."- az első 20 "bejegyzőnek" 1 hónapos ingyenes regisztráció.:)


Örülök a sikereidnek Bella, ha jó az alapanyag, akkor igazán látványos lehet a renoválás eredménye!


Tretyakov, hurrá, látod, ilyen a karma. Az allergiás reakció volt a válasz vmire, és íme egy újabb következmény, a megszépült bőr. Dicsérjétek az Urat!:)

764. Bellavita21 (válaszként erre: 763. - Zsuzsa spain)
2014. márc. 21. 17:21

Egyetértek.

Rólam annyit kell tudni, hogy eléggé realista típus vagyok, nem mondanám, hogy negatív, de nyomós okok nélkül ritkán látom szebbnek a dolgokat, mint amilyenek. Realista. Szóval, ha már én azt mondom valamiről, h van javulás, akkor fix, hogy van :-)

Amúgy nekem az orvosi kezelések nagyon túlárazottnak tűnnek és nem hatnak. Miután abbahagytama fog.gátló gyógyszert, extra durván lettem ragyás. Igy, roa kúra jött. Utána jött a melasma, az egész arcomon, majd visszajöttek a pattik is. Voltam ezer orvosnál, egy sem nézett hormont, csak kenceficéket kaptam. A foltjaimmal voltam ipl-en, két legjobb orvosnál, semmi hatása nem volt. Sőt, szerintem az IPL kúra után tört össze a bőröm.... elemntem a Körúti orvosi centrumba tca hámlasztásra, az nagyon szép eredményeket hozott. Utána kezdtem el magam nézegetni a külföldi fórumokat és kezdtem el otthon magam ügyködni. Előtte a semmi eredményért horror pénzeket fizettem ki, sőt, megkockáztatom, hogy rosszabb is lett az arcom. A dokikat nem érdekli más, csak hogy megcsinálja a kezelést, megkapja a pénzt, aztán hello.

Szóval azt gondolom, hogy sokat foglalkoztam a témával, mindig kitűnő voltam, így én is képes vagyok befogadni infókat, megtanulni eljárásokat, kutatni, olvasni.

magam vettem kezembe az egészségemet.

S örülök, hogy így tettem. Sokkal jobban ismerem a testemet, mint a dokik, tudom, mire hogyan reagál a bőröm, tudatos és kitartó vagyok.


szóval, csajok, hajrá :-))

763. zsuzsa spain (válaszként erre: 761. - Bellavita21)
2014. márc. 21. 16:51

Szia Bella,


Ahogy olvaslak te jó példa vagy arra, hogy a több éves munka meghozza gyömölcsét és az önszépítkezés ha jól csinálják hatásosabb lehet mint vagyonokat ott hagyni az un. szakembereknél.


Kívánom mindenkinek, hogy ez nekünk is sikerüljön!


Nincs szándékomban pszihológiai fórumot nyitni :) pedig az is nagyon érdekes lehetne :)de még annyit az önbizalomhoz, hogy az elégedettség és az önbizalom szorosan összekapcsolodó fogalmak de nem ugyanaz.

Ha valaki elégedett, vagy kevésbé elégedett vagy egyáltalán nem elégedett a külsejével egy adott pillanatban vagy életszakaszban és ez kihat a hangulatára az teljesen természetes,de ha olyan mértékben visszahat, hogy ennek függvényében folyamatosan ingadozik és ez határozza meg a mindenkori önbizalmát akkor a háttérben véleményem szerint komoly és összetett érzelmi, lelki konfliktusok állnak.

2014. márc. 21. 16:45
Lányok légyszives nyugtassatok meg valahogy :( azarcpír nekem még a negyedi hetemen is megvan, a kőrvonal ahogy hámlasztottam.... ma különösen száraznak éreztem, csípi a hidratáló, ahogy meg jőttem haza úgy éreztem égeti a nap :( most meg ahogy ráteszem a tenyerem, ég, meleg.... igaz hogy sütő előtt dolgozok, és csak este hidratálom, de akor is.... félek hogy nem mulik el mire itt hőség :(
761. Bellavita21 (válaszként erre: 757. - Zsuzsa spain)
2014. márc. 21. 14:39

Igen, az önbizalom fontos. Én azt tapasztaltam, hogyha elhagyom magam, pattanásos a bőröm, meg csontsovány vagyok, lígnek-lógnak rajtam a ruhák, nincs időm magamra, akkor egyáltalán nincs önbizalmam.

Ha van időm törődni magammal, szépen megcsinálni a hajamat, eljárni karbantartásra, mozogni, sportolni, hogy érezzem, hogy a testem is feszes, izmos, megkapja, ami kell.

Ha szarul nézek ki, akkor az kihat az önbizalmamra. Ha valaki nem így van vele, annak nagyon jó :-)

760. Bellavita21 (válaszként erre: 753. - Gomboooc)
2014. márc. 21. 14:35

az sr-skincare-nél lehet kapni tonikot, azt minden nap lehet használni, 5% mandulasavat tartalmaz. Még talán tavasszal is lehet kenni, nem hámlik a bőr tőle.

aztán jön a rettegett nyár....

759. tretyakov (válaszként erre: 757. - Zsuzsa spain)
2014. márc. 21. 13:35
Lájk!
758. tretyakov (válaszként erre: 754. - Peonia53)
2014. márc. 21. 13:34

Ne is mond Dóra!


A kávéról volt a legnehezebb leállnom...

Pedig előtte is mindig jó minőségűt próbáltam beszerezni (a sp@ros, zöldcsomis, Bio Arabica, egyébként olcsó és tuti. Le van szarva, hogy bio van ráírva, engem ezek nem igazán hatottak meg soha, de baromi finom, 100% arab kávé, elérhető áron)

Szóval ezt főztem itthon kotyogósban és rizstejjel meg mézzel ittam, naponta egyszer. Nnna, a sokk miatt erről is leszoktam, és láss csodát javult a közérzetem is. (a pénztárcám közérzetéről nem is beszélve, ugyanis a jó minőségű rizstej több mint 500-ba fáj.) Helyette mate teát iszom. Szuperül élénkít, nem káros, ráadásul ócsó oszt jó.

757. zsuzsa spain (válaszként erre: 748. - Grizus)
2014. márc. 21. 13:25

Grizus,

Egyáltalán nem mindegy hogy valaki hogy néz ki, a jobb megjelenésért a szépség ápolásáért érdemes tenni!

De az önbizalom soha nem épülhet a külsö megjelenésre! Az vagy van vagy nincs.

Ha nincs akkor azt a legtökéletesebb külsö sem fogja meghozni!

756. peonia53 (válaszként erre: 750. - Grizus)
2014. márc. 21. 13:04

Sziasztok!


A számokkal ne foglalkozzatok érezétek jól magatokat!

755. peonia53 (válaszként erre: 751. - Tretyakov)
2014. márc. 21. 13:00

Szia!


Életembe nemrég vettem először egy csokor mendvehagymát. Mindig nézetem, de elmarad.

Pedig fogékony vagyok az ilyesmire,

vegyes salátába tettem. Most az egyik újságba nagyon gusztusos krémleves recept van, ha kapok a piacon megcsinálom, szeretnék növényt is venni.

Tavaly vettem rebarbarát, azt is megszerettem, nem akarom a férjem égetni, növényvédős szakmérnök létére, nem szeret agyon permetezni gyomírtózni a kertet, állandóan szekálom, hogy legalább a kert szélét, a keríés mellet, szóval szerintem kapott a rebarbarám is mert nem maradt meg.

Rengeteg a tyúkhur a kertembe nem győzöm kiszedni, olvastam hogy nagyon finom egészséges, de arra nem fanyalodok, meghagyom a tyúkoknak.

Dóra

754. peonia53 (válaszként erre: 751. - Tretyakov)
2014. márc. 21. 12:49

Szia!


A diéta lehet hogy nálam is meghozná az eredményt.

Már gyakorolom az akaraterőt, egy hónapja nem iszom kávét.Már az is valami hogy itthon nem. Ha pestre megyek akkor kirúgok a hámból és egy jegeskávéval bűnözöm (ez belefér)

Ha ezt megtudom állni akkor a nyomkodásról is letudok szokni szerintetek, mert probálom de nem sikerül?

Tegnap megütöttem a paleo kenyeret, lehet hogy azért lehet fogyni tőle (igaz én nem akarok) mert nem a megszokot finom kenyér ize van amiből számolatlanul eszem a szeleteket, lehet hogy ez a baj, hogy imádom a jó kenyeret. Nagyon sok helyen sütnek finom kenyeret.

Akkora lett a kenyér mint egy fasirt nagyságú,

reggeli elnyamnyogtam egy keveset. (evőkanálal kellett kis kupacokat a sütő papirra tenni). Ebédre megtudtam állni hogy ne pirítsak rendes kenyeret mert még van itthon, a zellerkrém leves tetejére azzal szeretem.

Dóra

753. gomboooc (válaszként erre: 745. - Bellavita21)
2014. márc. 21. 12:09

örülök neked :))


a neten találtan egy blog féleségben:


"500 mg of pantothenic acid (B5) and 250 mg of L-cartinine 3x a day."


de google biztos kiad erre a kombóra sok találatot, túl sokat még nem kutattam utána :)


na és te meg erről a mandulasav tonikról mesélj :) Ez vmi új cucc? Sima savam van, tonikot még nem láttam.

752. tretyakov (válaszként erre: 749. - Bellavita21)
2014. márc. 21. 11:56
Ügyes vagy Bella! Jó amiket írsz! Feltöltetés helyett, jöhet a roller! szerintem hamarosan én is belevágok. Vagyis szúrok.
2014. márc. 21. 11:54

Sziasztok Peonka és Rékuci!


Igen hála Istennek az ürömben az öröm, hogy a növények közül csak kevésre és azt is enyhén. Meg is lennék lőve egy kis parlagfűtől, mert az van itt bőven.

De ami fantasztikus, hogy csodálatosan szép lett a bőröm. Ilyen szép még nem is volt, pedig mindig extra problémás vót!

Gyerekek!

ne ögyetek semmit azt szép lesz a bőrőtök!

Na de a viccet félretéve: tényleg csak kölest, hajdinát, barnarizst, vöröslencsét nyomatok, kombinálva mindezt idény zöldségekkel és gyümikkel. Most például már gyönyörű a kertemben a fodros petrezselyem, hagyma, és felénk rengeteg a medvehagyma is.

Nem mondom, hogy nem ájulok el a vágyakozástól amikor elmegyek egy jó kis hentes előtt és megérzem a sült kalbász szagát..... :-D

750. grizus (válaszként erre: 749. - Bellavita21)
2014. márc. 21. 01:43
Jól van. Én is ezen az úton akarok járni, bár nem nézek ki szerintem többnek, általában kevesebbnek néznek, de mindig lövésem volt, hogy öreg vagyok, persze ez akkor hülyeség volt, de ma már tenni kell azért, hogy jobban nézzek ki. Szeretnék elégedettebb lenni a külsőmet illetően.
749. Bellavita21 (válaszként erre: 748. - Grizus)
2014. márc. 21. 01:36
Én fiatalkoromban feltűnően szép lány voltam, szépségversenyekre jártam, aztán lediplomáztam és nyomtam a multis karriert. Zombi lettem. Aztán valahogy az életem nem jól alakult, jött a betegség, az álláselvesztés, szakítás... s én már 2009-ben is úgy néztem ki, mint saját öreganyám. Hiába sminkeltem magamat. szottyadt volt a bőröm,összetört volt, saccra akkor néztem ki 38-40 évesnek. Most 30nak néznek...2010 körül kezdtem el tudományosan foglalkozni a témával, pár év alatt sikerült visszafiatalodnom. A roller felépíti a kollagént (vastag orr-száj redőm volt, már fel akartam töltetni, de azt ugye fél évente kéne)- a bőrfelszínre hámlasztás, belülről meg vitaminok:-) Meg lehet csinálni, s nem kellenek hozzá milliók.
748. grizus (válaszként erre: 747. - Bellavita21)
2014. márc. 21. 00:25

Engem se néznek meg, pedig igazából nem vagyok ronda. Tavaly egy pasas a buszon nagyon nézett, de dolgom volt és leszálltam. Tudom, ez nem ide tartozik, nem kéne dicsekedni vele, de miért ne írjam meg? Régen bámultak, megjegyzéseket tettek, most meg évente max. 2-szer néz meg egy pasi. Persze valami önmagával hű de elégedett nőci most azt írná, "szeresd magad és mindegy, hogy nézel ki", de ez egyszerűen nem igaz, vagy nálam nem! Nem akarok a világ csodája lenni, tudom mi a realitás és még csak nem is akarok mindenkinek tetszeni már, egyszerűen csak egy kicsit akarok jobban kinézni, hogy több legyen az önbizalmam. Ennyi! Tudom, hogy a belső a legfontosabb, de miért ne hozzuk ki a lehetőségeinkből a legjobbat, amire futja és ami még természetes.

Ennyi elég az okoskodásból!(:

747. Bellavita21 (válaszként erre: 746. - 993dda84ef)
2014. márc. 20. 23:42

Neeeem, tényleg kezdek összeállni :-) Lehet, hogy van mögötte lelki dolog is, de azért inkább biológia. Minden barátnőm megdícsért, akivel nem találkoztam az utóbbi hetekben és már egy-két hónapja nem láttuk egymást. Pedig én nem a szirupus cicucmicus típus vagyok, akik a barátnőikkel egymás körmét dicsérgetik, meg egyáltalán nincs szó divatról, körömről, hajról, csak komoly témákról. Szóval ha már egy komoly barátnő megdicsér akkor az őszinte, az tuti :-)

A szomszédom, aki évekig ismert, most ragad rám,ha beültünk valahova, a barátnőm (aki 10 évvel fiatalabb), totál ki is borult, hogy engem néznek meg a pasik és nem őt, mint korábban :-) és még ezer példa, pedig azért messze vagyok a jókedvűtől:-)no meló, no money, küzdelem a fennmaradásért, kilátástalanság...

746. 993dda84ef (válaszként erre: 745. - Bellavita21)
2014. márc. 20. 22:43

OFF


:)))

Na, alakul ez. Mandulasav, B5, udvarlók...

Sztem eddig is ugyanúgy megnéztek, csak te nem vetted észre, mert rossz passzban voltál. Aki szép, az tökéletlen arcbőrrel is az. Inkább annyi a különbség, hogy végre te is annak látod magad, így a körülötted lévő világod is újraszínezted. Hurrá! Nagyon örülök a jókedvednek!:)


Mandulasav kívánságlistára felvéve!

Egyre hosszabb a listám....nem lesz ennek jó vége!

745. Bellavita21 (válaszként erre: 743. - Gomboooc)
2014. márc. 20. 22:26

Köszi az infót! Mennyi karnitint kell hozzá szedni? Én már kész vegyi művekként működök, már listám van, melyiket mikor szedem (reggel este, mert vagy 20 féle cuccot eszek...) Igaz, hatnak a vitaminok,javul az állapotom (talán a hpv vírust is sikerül kiírtani), töltődik a bőröm, egyre több az udvarló, annyira jó érzés újra megszépülni:-) Évekig rám sem néztek a pasik, most ragadnak rám ....meg még az önkormányzatnál is egy nagyon jó kiállású pasi bámult ezerrel :-) Megéri küzdeni :-)

Ez az 5%-os mandulatonik is csoda :-)Sajna a hormonális rohamokat semmi külső tényezővel nem lehet leállítani, de azért a gyulladást lehúzza.

Szóval úton a b5 vitamin, én nagyon várom már, mert nemsokára jön a középidő :-)addigra itt legyen!

Ezeket a mitesszereket kell eltüntetni aztán már kezdek a régi önmagam lenni....már csak a foltjaimmal kéne valamit kezdeni.

744. grizus (válaszként erre: 740. - Zsuzsa spain)
2014. márc. 20. 20:50
Köszönöm, időközben én is megtaláltam. Nagyon tuti ez az ebay.
743. gomboooc (válaszként erre: 740. - Bellavita21)
2014. márc. 20. 12:37

na utána néztem én is mert kb ugyanez a szitum. Mióta abbahagytam a fogamzásgátlót, kb 1,5 éve, azóta télen elborít a rettenet, karon, háton, mellkason, csupa mitesszer vagyok mindenhol. Az arcom változó, a párszori mandulasav-szalicilsav kombó szerintem jót tehetett neki, de mitesszerek azért vannak.....most kezdtem a d vitamint, 5000 iu, az háta segít rajta :)


na de: megnéztem a b5 vitamint én is, tuti kipróbálom, nagyon kecsegtető. Annyit olvastam, h biotinnal együtt nem jó (ezt csak azért írtom, mert én a biotint pont most akartam elkezdeni a hajamra), viszont L-karnitinnel működik, azzal turbózzák a hatást, hogy ne kelljen napi 15 g-ot beszedni, hanem mondjuk elég legyen a napi 10g is, aztán lehet csökkenteni 5g-ra is idővel.


Egyébként azt is olvastam,h hajhullást okoz ez a nagy dózis, amiatt is jó mellé az L-karnitin.


És ez elsősorban hormonális pattanásokra, mitesszerekre megoldás. Akinek nem emiatt van, annak valszeg nem fog működni.


én szerintem kipróbálom, köszi az infót :)

742. 993dda84ef (válaszként erre: 738. - Tretyakov)
2014. márc. 20. 09:29

Picit OFF, legyen mondjuk OFFka :)


Jaj istenkém!:(

De ezek szerint lgbb távoztak a kiütések, amikről korábban írtál nekem, ugye?


Kben már saját bőrön tapasztaltam meg, hogy képesek vagyunk idomulni szinte a leglehetetlenebbnek tűnő körülményhez is, ami elképzelhetetlenül nehéznek, vagy kivitelezhetetlennek tűnik, később magától értetődő lehet. Ez leginkább az étkezésekre igaz, szóval idővel biztosan kialakítod majd a megfelelő érkezési rutint, és nem is fogod lemondásnak érezni!


Vigyázz magadra!

❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook