Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » TCA hámlasztás és TCA cross- hegekre, foltokra, öregedésre fórum

TCA hámlasztás és TCA cross- hegekre, foltokra, öregedésre (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
2014. márc. 17. 17:38

Nagyon fontos amit Mistery is mondott, bárki mielött bármiféle savat az arcára kenne, mindenképpen legyen türelme tesztelni egy testfelületén!

Ha a tca az egészséges, normal bört is foltosíthatja, ugyan milyen eredeményre lehet számítani egy pattanásos gyulladásgócokkal küzdö bör esetében? Szerintem semmi jóra, a tca nem az acnétöl szenvedö börre való!

De én a mandulasavat vagy a szalicilsavat amiket a pattanásos börre javasolnak, konzultálnám felkenés elött egy megbízható, savakterén tapasztalt börgyógyásszal, ha a bör éppen aktív pattanásos állapotban van!

710. gomboooc (válaszként erre: 697. - Bellavita21)
2014. márc. 17. 17:34
akkor gondolom még a súly a ludas...
709. zsuzsa spain (válaszként erre: 703. - Bellavita21)
2014. márc. 17. 17:26

Bella!

A célunk ugyanaz!

Semmiképpen nem akarok otthonülös mélyebb hámlasztásokat! Éppen ez az oka amiért a tca-t arcra nem kentem nem is fogom, nekem túl agresszív, kiszámíthatatlan savnak tünik.

Csak a medpeel-est használtam a skinpeelshop-ost nem de az alapján úgy gondolom, hogy még a 10%-os tca is jobban megdolgoztatja, irritálja és hámlasztja a bört mint egy 30 vagy akár 50%-os mandulasav.

708. mistery90 (válaszként erre: 706. - Bellavita21)
2014. márc. 17. 12:41
És attól függetlenül, hogyha a kevésbé jó minőség okozta a problémát, attól még ugyanúgy orvosolható, hámlasztható, vagy kezelhetetlen dolgokat művel a bőrünkkel ? Basszus, mit kenünk magunkra? :/
707. mistery90 (válaszként erre: 705. - Grizus)
2014. márc. 17. 12:37

Jó megoldásnak tartom hogy kis területen leteszteled hogyan reagál a savra a gyulladás. Nekem nem tett jót neki, csak a saját tapasztalatomat mondom, de ez a gyogyszertári szalicilsav volt, nem mandulasav. Igaz, pattanásos bőrre írták ezt is, de szerintem nem mindegy milyen pattanást mivel kezelsz. Nekem pl. a kertből szedett kövirózsa levelének nedvével kenegetett pattanások nagyon klasszul eltűnnek pár nap alatt. Csersav van benne, szuperül összehúzza a pórusokat, igaz hogy nagyon száritja a bőrt, de mégsem egy erős savval támadod meg a gyulladást, amit szerintem inkább nyugtatni kellene, mint irritálni. Közönséges pattanásra oké, de mint mondtam, nekem a gyulladásra egy szalicilsav is erős volt már. Iszonyat kiszárította a bőröm, emiatt beindult a faggyúmirigy termelés, ami még több pattanást eredményezett. De ha egy etlen pattanáson leteszteled, okosabb leszel.

Ha gondolod írok privibe hogy miket próbálj ki ha a sav neked sem válik be, de mindenképp az okot keresd meg, mert addig nem tudod eredményesen kezelni. Én a menzesz előtti pattanásokat hiába kezelem bármivel, azok addig ott éktelenkednek rajtam amig elnem mulik a havim. Utána egyik napról a másikra eltűnik.

Felnőttkori pattanásnak egészségügyi oka lesz.

Egészség, igényesség, az igényesség szépség :)

2014. márc. 17. 12:33

Grizus,


Neked pattikra kellene, ugye? A mandulát használhatod, meg a szalicilsavat, napi rutinba illesztve, alacsony koncentrációban.


Mivel én is baromi pattanásos vagyok, az egész mellkas, hát tiszta mitesszer lesz órák alatt a középidőben és a menseskor, így én megint kutattam. A legjobb eredményt egyszerűen a nagy dózisú, vízben oldódó b5 vitaminnal érik el. Semmi károsodást nem okoz, olvasd el a hozzászólásokat. Nem drága. Én már rendeltem is :-))


A TCA-ról írtam, h sajnos a kevésbé jó minőség okozat problémákat, erről olvastam külföldi fórumokban. Ezt a skinpeelshop -os olcsóságkor említettem is- nem is rendeltem. Talán ezzel is összefügghet. Tény, h a jó minőségű tca nem okoz gondot.


A mandula nem okoz csípést, a nagy molekulaszerkezete miatt, de ettől függetlenül stimulálja bőrfelszínt. szerintem.:-)

A mandulát én 20%ban kentem, semmi gond nem volt, nem erős hámlasztó, kenheted simán.

705. Arón1 (válaszként erre: 705. - Grizus)
2014. márc. 17. 11:54
Az, hogy annyi mindent kipróbáltál az pontosan mit jelent? Miket próbáltál?
704. 993dda84ef (válaszként erre: 706. - Grizus)
2014. márc. 17. 08:31
Sztem a mandulasav elég gyengécske, nem szükséges semmiféle hozzászoktatás, nem beszélve arról, hogy éppen azért választanád őt, mert ő az egyik legkíméletesebb sav, így nehezen tudom elképzelni milyen oldat lehetne alkalmas az alapozásra.
703. 993dda84ef (válaszként erre: 703. - Bellavita21)
2014. márc. 17. 08:28

Nem tudom mit tanácsoljak, mert én magam is tanácstalan vagyok a kérdésben. Nem tudom eldönteni, hogy az arcon vajon fokozott pigmentálódás jelentkezett, vagy a hosszú évek óta masszívan pigmentálódott arcon szakadozik -e fel a barnaság.

Sajnos az előbbi feltételezést támogatja a tény, hogy a bal karom(alkar, felkar) a kezelést óta foltos, míg a jobb, a kezeletlen egyáltalán nem.

Itt nem lehet szó a napfény által kiváltott érzékenységről, mert karjaim 100+2 éve nem láttak napfényt.


Egy kis terülten próbát tehetsz, ott, ahol a legjelentősebb a pigmentálódás, hogy lásd felszakadozik -e, vagy éppen ott, ahol nincs, hogy lásd kiváltja -e.

702. zsuzsa spain (válaszként erre: 700. - Peonia53)
2014. márc. 16. 19:52

Szerintem a börünk láthatóan nagyon hálás amikor odafigyelünk rá, folyamatosan foglalkozunk vele, kívül- belül tápláljuk, nekem elhanyagolt sosem volt de már jó ideje különlegesen odavigyelek mit teszek vele, mivel ápolom és nem sajnálom rá a fáradtságot mert a saját börömröl van szó.

Olyan egyszerü szokásbeli változtatások pl. mint, hogy évek óta mézzel mosom ( ahogy olvastam Réka is :)!) és természetes olajokkal kenem arcom testem, nem bolti krémek, méreganyagok, azokat évek óta hanyagolom, plusz életmód, sport, minden összeadódik, szerintem olyan nincs, hogy ez vagy az a kezelés csodát tesz…

Tehát folyamatosan jó állapotban van és igyekszem javítani a böröm, nem mondhatom hogy ez vagy az amitöl átalakult, tehát a mandulasav is egy a sok közül ami szerepet játszik, de önmagában nem fog nagy változást okozni, nem is számítottam erre mikor neki indultam.

És úgy gondolom érdemes folyamatosan keresni, kipróbálni mindazt ami az egészség, szépség, megtartásában segíti a börünket!

2014. márc. 16. 19:00

Közben visszaolvastam mit írtam…

Hülyén írtam félreérthetö, a 30% -osnál magasabb tartalmú mandulasav persze hogy létezik de olyanra értem ami könnyen meg is rendelhetö….az ismertebb vagy általam megbízhatónak vélt internetes oldalakon de azok amelyeken nem találok.

Gyakran vásárlok az interneten keresztül de képtelen vagyok rájönni, hogy a fenébe lehet rendelni például onnan ahol láttam egy sun peel nevezetüt elég jónak is tünik 50%-os, ha valakit érdekel www.shop.goesdermo.it vagy még egyszerübb üsse be a keresöbe sun peel goes 50% és akkor azon az a savas oldal jön ki.


Ha valaki rájön hogy kell onnan rendelni,szóljon :)!

700. peonia53 (válaszként erre: 699. - Zsuzsa spain)
2014. márc. 16. 17:21

Szia!


Akkor megnyugodtam, az én mandulasavam is ilyen.

Most nem merem még kenni mert lett pár dolog lelézerezve, várom hogy elmúljon a piros folt.

Mivel neked már fogyóba, mit tapasztaltál, van változás?

2014. márc. 16. 17:07

Sziasztok,

Ismét felkentem a tca-t, vállakra most 4-5 rétegben, csak kisebb részre ahol még a legfoltosabb, ezúttal kicsit másként reagált a böröm, nem barnult be annyira az egész börterület mint elsö alkalommal, viszont a foltjaim szinte feketék lettek, majd meglátjuk ebböl mi lesz…


A mandulasavval kapcsolatban; tisztában vagyok vele, hogy teljesen másként müködik mint a tca, nem éget, nem csíp, nem hámlaszt ugyanúgy lassan dolgozik és eredmény késöbb de most is mikor újra felkentem arcra a 20% -ost megint olyan érzésem volt mintha vízet kenegetnék, még a legkisebb bizsergés, még egy minimális korpás hámlás sincs a következö napokban.


Bella te próbáltad már a 30% -osat? Az enyém már erösen fogyóban van, így rendeltem egy 30%-os mandulasavat tesztelésre. Ennél magasabb savtartalmút nem találtam pedig sok helyen néztem de nem volt, nem tudom létezik-e egyáltalán.

698. 993dda84ef (válaszként erre: 693. - Grizus)
2014. márc. 16. 09:21

Ez csak neked újdonság:), mi eddig is hirdettük, hogy az egy AHA sav. A nemzetközi fórumokon kimondottan a pattanásos bőrre gyakorolt jótékony hatását emelik ki, amit itt Arón is megerősített.

A szalicilsav ennél jóval megosztóbb, hiába hirdetik ebbéli képességeit, persze ettől még lehet hatékony nálad, de én első körben a mandulával próbálkoznék. Hiába AHA sav, a kémiai felépítése, pl. molekulamérete különböző.


Hozzáteszem, hogy egyikkel sem volt korábban viszonyom, így csak azt tudom megosztani veled, hogy jelen ismereteim birtokában hogy döntenék.

697. Bellavita21 (válaszként erre: 696. - Gomboooc)
2014. márc. 16. 00:11
Én 8 rendelésből 8szor átléptem az értékhatárt, ált 50-60-70 dollárokért rendeltem. Egy akadt fenn, akkor egy hónapig se kép se hang, 74 dollárért rendeltem akkor. Utána jött a 27%os áfa.
696. gomboooc (válaszként erre: 691. - Zsuzsa spain)
2014. márc. 15. 22:16
a legelső rendelésemmel nekem sem volt semmi probléma, én is a 4 dolláros postát választottam és 15 nap után ért ide. De a 2. és 3. rendelésem súlya is nagy,ami még nem lenne baj, de az értékhatárt is átlépi. Ennyi a probléma. Csak annyira kell figyelni,h ne legyen több 22 eurónál és akkor nincs gáz. Ez csak ilyen hasznos infó. :)
695. peonia53 (válaszként erre: 693. - Grizus)
2014. márc. 15. 12:37

Szia!


Aron írta neki szépen helyre jött a problémás bőre. Fogadd meg tanácsát, hátha nálad is működik amivel ő kezelte a bőrét.

Dóra

694. mistery90 (válaszként erre: 693. - Grizus)
2014. márc. 15. 11:01
Grizus, én még mindig azt mondom hogy gyulladásra nem a sav a legjobb megoldás. Nekem legalábbis anno még egy egyszerű szalicilsav is csak jobban kimarta.
693. grizus
2014. márc. 15. 07:54
Utánanéztem a dolgoknak, és azt olvastam, hogy a mandulasav tulajdonképpen egy AHA-sav fajta. Ilyeténképpen nem pont pattanásos bőrre való, mert arra inkább a BHA-féléket javasolják. Van itt ilyen, akinek segített a pattijain? Ha már savazok, nem csak fiatalítani akarok, de a gyulladásokat is jó lenne már végre felszámolni.
692. grizus
2014. márc. 15. 02:59
Sziasztok, az a kérdésem, mi a véleményetek, el lehet még kezdeni a hámlasztást mandulasavval? Van itt olyan, aki nyáron is csinálja? Meg tudom oldani, hogy napokig ne menjek ki. Van itt olyan, aki nyáron is csinálja? Ha mégis, akkor feltétlen kell a napvédő?
2014. márc. 14. 17:20

Látjátok ebböl is jobb Magyarország:)!!!


Nekem, nem adott választási lehetöséget, kiköpte, hogy Spanyolországba a 12 dolláros szállítás, vagy nincs más!

690. Bellavita21 (válaszként erre: 689. - Zsuzsa spain)
2014. márc. 14. 16:47
én a 4 dollárossal vásárolok, soha semmi baj nem volt.
689. zsuzsa spain (válaszként erre: 686. - Bellavita21)
2014. márc. 14. 16:33

Hmm, valószínüleg az EU-s országok a nagy egyesülés ellenére, most is külön törvényekkel dolgoznak, ugye nekem spanyolba jön és teljesen úgy értelmeztem, hogy a 8o dollár és a súlykorlát alatt vámmentes. Míg le nem mentem egy bizonyos súly és 60 dollár alá addig nem engedte a szállítást bejelölni.

De lehet, hogy majd itt nekem is benyújtják a számlát...

Egyébként "handling & shipping" plusz 12 dollár volt.


Lehet, hogy azért ilyen olcsó minden az Iherben, mert belekalkulálják, hogy plusz még rákell fizetni!?

688. gomboooc (válaszként erre: 687. - Gomboooc)
2014. márc. 14. 14:34
bocs, nem usd, hanem eur :)
2014. márc. 14. 14:33
most én is megszívtam a vámot az iHerbbel, és valszeg a következő rendelésemmel is meg fogom, mert több mint 22 usd az összeg :) hát, én nem néztem ennek utána sajna :S most 4 hete rendeltem és ma jött meg a levél,h küldjem el a számlát nekik meg a fizetési bizonylatot és bizony ki kell fizetnem a 27%-os áfát. nekem így már nem érte meg...4e ft lesz erre a rendelésre...
686. Bellavita21 (válaszként erre: 684. - Zsuzsa spain)
2014. márc. 14. 14:20

Zsuzsa,

Én simán lerendelek 70 dollárnyi árut.

Eddig egyszer szívtam meg, akkor bő egy hónapig nem jött meg a cucc, elakadta vámon és ki kellett fizetni a 27%os áfát plusz az eljárási díjat. De ha itthon veszem, még így is drága, a termékek lényegesen olcsóbbak, valahol az itthoni árának kb 30%-a a cucc. Ha egyáltalán van.

Most már figyelek, hogy ne 3xos értékben rendeljek, idehaza a 22 euró felett kell fizetni áfát.

AMúgy baromi gyorsan, átlag 10 nap alatt megjön, úgy 10 rendelésem volt eddig.

685. zsuzsa spain (válaszként erre: 681. - Peonia53)
2014. márc. 14. 13:21

Húha, hát a kertészkedést azt én is nagyon szeretném !!!

Ha a krémet abba is hagyod, azért még feldobhatnál egy kalapot azzal is megy a kertészkedés és néha az arcod fényvédövel újrakenni!

Egyetlen "kis napos délután" tönkre teheti évek kemény foltalanító munkáját, persze ez csak javaslat!


Már annyiszor olvastam több helyen ezt a BB doki nevet, ki ö?

2014. márc. 14. 13:08

Szia Bella,


Neked kb. mennyi idö alatt ér a szállítmány hozzád az IHERB-röl?

És Te hogy szoktál onnan rendelni,ha sok mindent szeretnél, mert látom van egy top-korlát súlyban és árban,a felét ki kellett vennem a kosárból, tehát ezzel a módszerrel ráköteleznek a többszöri rendelésre!

Gondolom a vámtémák,de azt a nagytételhez is hozzátudnák tenni, furcsa, nem láttam még ilyet!

683. Nicky0407 (válaszként erre: 682. - 993dda84ef)
2014. márc. 13. 11:56

Azt elfelejtettem hozzá tenni,hogy ahonnan kimásoltam ezt a kis bejegyzést :,ott 125.000,- a mélyhámlasztás.............


Mi van?!?!?!?!

:-)))

682. 993dda84ef (válaszként erre: 678. - Nicky0407)
2014. márc. 13. 11:00

:)))))

Bruhahaha......:))


TCA mélyhámlasztás = átmeneti bőrpír???????:)))Ki az alany, egy droid???:)


A mélyhámlasztás alsó hangon is 35-40%-os cuccal történik, attól még az én megmagyarázhatatlanul elcse@zett bőrszövetem is csontig lehámlik, még hogy enyhe bőrpír...

Az már csak egy finomság, hogy ezt az ábrázatot még picit meg is pirítjuk a napon, hát, ezek után tényleg nem lesz több bőrgyógyászatilag orvosolható kategóriájú gondja a bőrével az illetőnek, ez mondjuk igaz!:)


Azt sem értem, hogy az átmeneti bőrpír után miért kellene visszatérni a normál életmódhoz, hiszen a leírtak alapján el sem búcsúztunk tőle....


Ez egy gyöngyszem volt Nikikém, köszönjük!:)

❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook