Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » TCA hámlasztás és TCA cross- hegekre, foltokra, öregedésre fórum

TCA hámlasztás és TCA cross- hegekre, foltokra, öregedésre (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
741. peonia53 (válaszként erre: 739. - Tretyakov)
2014. márc. 20. 09:13

Szia!


most jobban vagy?

A virágpor az remélem nincs benne mert most sokminden virágzik.

Dóra

740. zsuzsa spain (válaszként erre: 741. - Grizus)
2014. márc. 20. 09:12

Kénytelen voltam az ebayröl rendelni, mert csak ott találtam 30%-ost.

Ha beütöd az ebay keresöjébe mandelic acid, kijön egy hosszú lista, én egy angol szállítótól rendeltem a többi szinte mind távolkeleti.

5 %-tól- 30%-ig van neki, a sav koncenrációjával arányosan az ára is emelkedik.

Tehát a 30%-os a legdrágább 8,50 font, spanyolba szállítással együtt 14 eurót fizettem.

739. tretyakov (válaszként erre: 739. - Peonia53)
2014. márc. 20. 09:03

Kedves Dóra!


Hirtelen jött és penészgomba váltotta ki.

Igen az orvos azt mondja, hogy kerülnöm kell az allergéneket és folyamatosan szednem az antihisztamint.

2014. márc. 19. 20:36

Kellemes tavaszt mindenkinek!


Jó kis témákat feszegettek. Táplálkozás, egyebek....

Képzeljétek allergiatesztre küldött az orvos és kiderült, hogy allergiás vagyok a búzára és származékaira az árpára a rozsra a tejre és származékaira az élesztőre a mogyoróra, dióra, mandulára, mazsolára a szójára a falpenészre a nemes penészre (szalámik, kolbik) az állatszőrökről és növényekről ne is beszéljünk....Nem tudom... cukrot eddig sem ettem, a húst szeretem, de szarul vagyok tőle. Most már végkép beszűkült a kör.

Lányok vigyázzatok nagyon magatokra! Próbáljatok minél több házi cuccot enni! Vagy kis termelői piacokon vásárolni.

Egyébként az allergiás roham következtében (anafilaxiás sokk) 3 (nem viccelek) rétegben hámlott le a bőr az arcomról. Az egész megdagadt és a vörös csalánkiütések így távoztak végül.

737. peonia53 (válaszként erre: 736. - Bellavita21)
2014. márc. 19. 09:46

Szia Bella!


A b 5 vitamint az iherben kívül felfedezted máshol is?

Tudod írtam nem biztos hogy összejön a rendelés nekem az iherbtől.

A Te jóvoltodból figyeltem fel a b 5 vitaminra.

Nálam fő baj hogy piszkálom, nyomkodom az arcom, amit már nem lenne szabad egy négyszeres nagymamának.

dóra

736. Bellavita21 (válaszként erre: 735. - Grizus)
2014. márc. 19. 00:16

Peonia, Neked ciklikus a pattanás?Mert ha mindig van, akkor érdemes kísérletezni az ételekkel. nekem ciklikus, tuti hormonális. A barátnőmnek a tej elhagyásától teljesen elmúltak a ragyái... nekem sajna nem :-(

A b5 vitamint próbáljátok meg, iszonyú jókat írnak róla, cisztás pattikra, ragyákra, mindenre nagyon jók az eredmények.

735. grizus (válaszként erre: 734. - Peonia53)
2014. márc. 19. 00:01

Ne dobd ki! Jó ételt nem dobunk ki. Egy paleós kidobná, de a háborúban is kidobná? Én úgy nevelkedtem, hogyha a kenyér leesik a földre, felvesszük és megpusziljuk, hisz az érték. Lehet, hogy ez ma már nem trendi.

Egyébként én nem nagyon hiszek a paleóban. Szerintem kell enni szénhidrátot, jó, nem sokat. Cukrot nem használok, mondjuk az ételekben, amit eszem, lehet, izesítőnek, meg eszem egy kis csokit is. De csak kicsit...

734. peonia53 (válaszként erre: 733. - Grizus)
2014. márc. 18. 23:31

Szia Gizus!


Pedig hinni kell, én még mindig nem adtam fel.

Ha olyan fiatal koromba mint Te, lett volna ilyen lehetőség mint ez a fórum a bőröm biztos jobb állapotba lenne.

Mióta itt vagyok van javulás, igaz minimális.

Fotó nincs, az a fontos én tudom, érzem és látom.

Jó lenne az étkezésemen változtatni, tegnap vettem paleó pici kenyér liszt keveréket 350 ft egy kicsi csomag, mondom a hölgynek ebből mennyi kenyér lesz, ezt megeszem egyzerre egyedül.

Mondja nem hiszi mert laktató nagyon. Most írtam le egy paleó zsömle receptet is az internetről nagyon egyszerű és dicsérik, majd beszámolok róla hogy milyen.

Hoztam ma a könyvtárból paleó könyvet is.

Nem igérek semmit, nehezen tudok lemondani a megszokot ízekről, kicsit próbálkozom.

Nem fogom kidobni azért amik itthon vannak fehér liszt stb. már van mandula lisztem is.

Dóra

733. grizus (válaszként erre: 719. - Arón1)
2014. márc. 18. 22:36
Hát, ebből az igaz, hogy elég bizalmatlan vagyok, ugyanakkor hiszékeny is. Sok haszontalan kozmetikai dolognak bedőltem már. A pattanásokkal meg úgy vagyok, hogy nem nagyon hiszek benne, hogy valaha is elmúlnak.
732. Arón1
2014. márc. 18. 19:39
A Lubexyl gyártását sajnos leállították, így már nem nagyon szerezhető be. Én azt használtam, ameddig tudtam venni. Onnan jött az ötlet, hogy az Akneroxidot úgy használjam, mint a Lubexylt. Így én lemosom. Úgy nem csípi ki a bőröm és persze utána hidratálok.
2014. márc. 18. 17:13

Egyetértek a pattikkal kapcsolatosan, sajna az Akneroxid inkább jó, mert blokkolja a pórusokban a gyulladást. Én sem kenem minden nap reggel-este. Vegyél Lubexylt, az lemosható. Hosszú távon, évekig történő napi szintű alkalmazása biztos rossz hatással van a kollagénre, de ne úgy képzeld el, hogy felkened és összeszottyad a bőröd másnapra.


Szóval, ezt mindenképpen ajánlom. A retin-a nekem amúgy nem segít annyit, hiába kenem. A hormonok olyan erősek, hogy nem állítja meg semmi....

Próbáld ki a b5 vitamint, az csak vitamin, nem okoz kárt :-)

2014. márc. 18. 17:04
Ja, kifelejtettem a legfontosabbat plusz 1 kg napfényvédövel az arcomon! :)
2014. márc. 18. 17:01

Csajok otthon is ilyen idö van?


Madridban nincsenek átmenetek csak nyár meg tél!

Este be kell kapcsolom a fütést úgy lehül az idö, napközben pedig már 26 fok van és hétágra süt a nap, úgy járok az utcán, hogy az nevetséges, úgy nézek ki mint Michael Jackson a Smooth Criminálba, egyre fehérebb arccal, gengszter kalappal a fejemen plusz napszemüveg!

A savak amiket megrendeltem közben meg már úton vannak hozzám!!!

728. 993dda84ef (válaszként erre: 721. - Zsuzsa spain)
2014. márc. 18. 17:00
Majd referálj légyszíves, hogyan teljesített a termékcsalád, keresem a tökéletes sampont!
727. zsuzsa spain (válaszként erre: 722. - Peonia53)
2014. márc. 18. 16:46

Szia Dóra,

Réka már leírta, hogy megy a müvelet, semmi extrára ne gondolj!

A sminket elötte kis törlökendökkel mosom le az is herboláriós és csak egy pillantig van a böröm, utána rögtön megy a méz.

Számomra fontos, hogy a méz jó minöségü legyen a herboláriós elég jó de az sem teljesen tiszta, minél szüzebb annál jobb, ha találok egy magántermelöt akkor töle fogom megrendelni!

Te ideális helyzetben vagy, ha férjednek pont ez a hobbija!

726. 993dda84ef (válaszként erre: 725. - Peonia53)
2014. márc. 18. 16:43

Az említett olajos lemosást(OIL Cleansing Method), ami eddig a heti radírozás része volt, pár napja elkezdtem tesztelés jelleggel napi szinten alkalmazni a méz helyett. Pár hét múlva levonom a következtetéseimet ez ügyben.


Az utolsó mondatod nem sikerült értelmeznem.

725. peonia53 (válaszként erre: 723. - 993dda84ef)
2014. márc. 18. 16:35

Szia!


Köszönöm, valami hasonlóra gondoltam én is,

hogy így kell használni. Az olajra meg egyszer írtad lemosó helyett is használod.

Itt ahol élünk kis város, pár éve tudtam meg igaz hogy nem nagy híres pincék, de Mo-on darab számra itt van egyhelyen a legtöbb boros pince.

Nagy kultusza van sok helyen a borászkodásnak.

rábeszéltem hogy vegyünk mi is egy kis pincét, kb. 250-300 négyszögöl kis szöllővel, nem nagy, de gondozni elég.

A házunk is ahol lakunk az is 300 négyszögöl, van mit csinálni.

Én meg félbulgár vagyok a vérembe van a kert, növények szeretete. Most hogy elárultam remélem kapok lézer kezelést a dokiknál, vagy csak a fele arcom lesz megcsinálva?

Dóra

724. 993dda84ef (válaszként erre: 715. - Bellavita21)
2014. márc. 18. 16:29

Bizony, sőt, én azt mondom, hogy annak, aki komolyan odafigyel a bőrére az év minden napján védeni kellene a bőrét, függetlenül a hámlasztásoktól.

Soha nem napoztam, igyekeztem kerülni a túlzott közvetlen napsugárzást, mivel szinte mindenhova kerékpárral jártam, kínosan ügyeltem rá, hogy kizárólag baseball sapiban tegyem, mégis jelentősen pigmentálódott a bőröm, mivel nem használtam fényvédőt.

723. 993dda84ef (válaszként erre: 722. - Peonia53)
2014. márc. 18. 16:20

Nem engem kérdeztél, de mivel én is mézzel mosakszom hosszú ideje, így leírom a saját verzióm:


Megnedvesítem az arcot, ált. a szemhéjakra még szárazon olívaolajat kenek, inkább masszírozok, majd 1-2 borsónyi mézet a kezembe öntök/nyomok(a mézet érdemes egy adagolóflakonba önteni, hogy ne legyen macerás a használata), és ezt 1-2 percig belemasszírozom a bőrbe. Várok pár percet, közben mondjuk fogat mosok, és amikor a víz elpárolgott, tehát ragadós a képem, vízzel lemosom, ált. langyos vagy meleg vízzel, de csak azért mert az arcüregem utálja a hideget, lehet, hogy neked éppen ellenkezőleg, ki kell kísérletezni.


A testen is így alkalmazom, ha van hozzá türelmem, mert azért unalmas 2-3 percig vizesen malmozni, míg elpárolog a méz, ami azért fontos, hogy a szennyeződések megtapadhassanak a felkent mézen.


Hűha, irigylem a férjed, az áloméletformáim között szerepel egy saját "hobbi" méhészet.:)

722. peonia53 (válaszként erre: 721. - Zsuzsa spain)
2014. márc. 18. 10:45

Szia Zsuzsa!

Már olyan régóta szeretném kipróbálni ezt a mézzel történő mosakodást.

Hogy csinálod?

Smink lemosása után (azt mivel mosod le)

gondolom felkened és egyből lemosod vagy hagyod rajta pár percig?

Nekem mézből nincs hiány, férjem hobbi szinted méhészkedik, van repce, akác, napraforgó ennyi jut eszembe. Én még szeretnék levendula mézet mondom csináljon egy jó nagy levendulást.

Imádom a levendulát nekem nagyon szép hosszúszárú van majd nyáron lefényképezem.

Most a sláger nálam méz+reszet gyömbér+citrom, ezt teszem teába, vagy vízbe.

Erre nemrég szoktam rá, lehet hogy bekéne spéjzolni a mélyhűtőbe tenni reszelt gyömbért, mert nincs tapastalatom, hogy mennyire szezonális, nyáron lehet-e kapni.

Megszerettem a gránátalma gyümölcsöt, bánatomra most nincs a lidlbe.

Ha valahol lehet kapni jelezzétek!

Köszönöm:Dóra

721. zsuzsa spain (válaszként erre: 714. - Ávetke)
2014. márc. 18. 10:29

Szia,

Vizzel és mézzel mosakszom,jó minöségüt használok a herbolarimban veszek 1 litert arcra + 1 litert evésre, a fehér cukrot helyetessítem vele mert azt nem eszek.Imádom a mézet kívülre belülre azt használom.

A mosakodások után már nem húzódik, viszket a böröm mint régen. A böröm inkább száraz de T alakban hajlamos volt zsírosodásra, reggel felkentem a sminket délben már olajosan fénylett, ez is teljesen megszünt, tehát nálam rende hozta a böröm természetes zsírszabályozását.


A hajra, testre is a szulfát-szilikon-köolaj mentes anyagokat használom.

Nem rég fedeztem fel egy termékcsaládot amit az egyik legkítünöbb minöségünek tartanak, most azt akarom kipróbálni, épp a múlt héten rendeltem samponokat, balzsamokat, testápolókat az Iherbröl, ha valaki utána akar nézni Desert Essence a neve ez is az Iherben a legolcsóbb.

720. mistery90 (válaszként erre: 718. - Grizus)
2014. márc. 18. 09:37

Fényvédőzni hámlasztás mellett még télen is muszáj!!

Szerintem nem bőrgyógyászhoz kellene menned, hanem endokrinologiára a hormonokat kivizsgálni. Addig is nézz szét az étrendedben, iszol e elég vizet, miket eszel, túlsúlyos vagy e, hajhullás, menzesz rendben van e....

719. Arón1 (válaszként erre: 718. - Grizus)
2014. márc. 18. 08:44

Grizus, azért ne gondold, hogy a natúrcucc önmagában segít egy komoly gyulladt bőrön. Én is használok kókuszolajat, sheavajat, magokból és agyagból álló pakolást, de ha nem lenne Akneroxidom, szép lassan elöntene a ragya megint. Viszont most már csak fenntartónak használom hetente egyszer és nem hagyom fönn csak egy félóráig. Attól még, hogy az ember felkeni a bőrére alkalmanként, nem fog hamarabb megöregedni vagy elveszíteni a kollagénállományát viszont nagy valószínűséggel megszünteti a pattanásokat. Ja és abban biztos lehetsz, hogy a bőrgyógyász se kókuszolajat meg sheavajat fog javasolni.

Én abszolút megértelek, hogy kerülni akarod a toxikus anyagokat, de mivel teljesen úgysem tudod elkerülni, a kisebbik rosszat kell választani.

Semmi bajod nem lesz egy orvos által felírt hatékony, erős krémtől.

Egyébként a retinolos krémekben is van vivőanyag és azt is orvos írja fel, hacsak nem a interneten rendeled.

Ne haragudj, hogy ennyi mindent írtam, csak úgy látom, hogy nem is akarsz Te meggyógyulni és nem is bízol senkiben.

718. grizus
2014. márc. 18. 02:57

Köszönöm szépen a tanácsaitokat! Úgy látszik, a bőrgyógyászt mégse úszom meg, csak ódzkodom tőle, mert attól tartok, hogy valami jó kis parabénekkel meg tulajdonképpen benzinnel, parafinnal telenyomott szuper kis cuccot fog fölírni, a patikában meg se tudják mondani, hogy mi van benne, én ebben nem bízom. Vagy fölír valami szteroidosat, amiről szó sem lehet. Szóval nem bízom bennük.

Még amin vacillálok, hogy ne inkább a retinolos krémeket nyomassam-e a sav helyett, most ezen fő a fejem... mert együtt nem lehet.

TCA-t nem is akarom kipróbálni, szerintem az nekem nem lenne jó. Viszont akkor ezek szerint a gyengédebb hámlasztók nyáron is mehetnek? Muszáj fényvédőzni fölé?

717. grizus (válaszként erre: 713. - Bellavita21)
2014. márc. 18. 02:53
Benzol-peroxid... roncsolja a kollagént... hát erről szó se lehet, még akkor se, ha hatékony. Ha egy mód van rá, kerülöm a hasonló cuccokat.
716. grizus (válaszként erre: 705. - Arón1)
2014. márc. 18. 02:51
Hát, most nem jut eszembe minden, de pl. volt aloe vera gél - az egyébként nem rossz rövidtávon, valóban nyugtat -, sziliciumgél, ezüstkolloid, kovaföld vagy mi, anyagpor, iszapmaszk, almaecet, tengeri só, ilyen-olyan krémek. Még a legjobb a holt-tengeri maszk, de az is csak a lemosás után látszik. A teafaolaj se rossz, a szám körüli pattanásokat levitte, de alapjában az se szünteti meg a gyulladást. Most infrázni járok és úgy látom, utána kicsit tisztább a bőröm, de az is csak rövid távon hat. Amikor rendszeresen jártam fürdőbe meg szaunázni, akkor egyébként szebb volt.
2014. márc. 18. 01:25

Csajok, lassan végetér a hámlasztós szezon, legalábbis a mélyhámlasztásé.


Kérek mindenkit, hogy csak lassú hozzászoktatással kísérletezzen, ne menjen rá az egész arcára több réteg 30%os tca-val elsőre, főleg, ha nem ismeri a bőre reakcióját és a terméket magát.


Csak megbízható helyről rendeljetek savakat.


És utána fényvédelem!

714. Ávetke
2014. márc. 17. 22:36

Sziasztok!


A műtét óta most hámlasztottam először. 30%TCA Persze a hegeket kihagyva. Csak 2 réteget vittem föl és 4 nap alatt lehámlottam. Persze ne óriási bőrdarabokat képzeljetek el. Nagyon szép lett a bőröm, de iszonyat érzékeny. Idén a nap miatt nem is igazán volt hámlasztás szezon.

Kedves Zsuzsa Spain! Mit értesz mézes mosakodás alatt? Nagyon egyetértek azzal amit a természetes dolgokról írsz. Méregmentes cuccok!

713. Bellavita21 (válaszként erre: 711. - Zsuzsa spain)
2014. márc. 17. 19:17

A szalicilsav bizonyítottan jó a pattanásos bőrre, elpusztítja a bacikat. Ezt szokták belekeverni krémekbe is. AZ SR-nél lehet 5%os tonikot venni, szerintem ez lehúzza a gyulladást szépen. Nekem amúgy a rossz napokban az akneroxid a legjobb, szépen bekenem jó vastagon az arcomat, így nem gyulladnak be a pattik. Szerencsére ciklikus a pattanásosság, így nem kell folyamatosan traumatizálni a bőrt az Akneroxiddal (Benzol-peroxid)- mert az a kollagént is roncsolja hosszú távon.

A B5 vitamint az Iherb-ről rendeltem. Annyira durván pattanásos lettem most a menses előtt, hogy szinte az összes létező pórusomban mitesszer képződött a háton, arcon, dekoltázson. Ezek egy része be is gyulladt. Szerencsére aztán ahogy ahormonok változnak, nem jönnek újak, a mitesszereket meg kinyomkodom szépen.

Annyira kivoltam, hogy megint utánaolvastam, hogy megelőzésre mit tegyek- s a b5 vitamin jött ki a legjobbnak. Kezelésre BP(benzol-peroxid), megelőzésre nagy dózisban, akár napi 5g B5 vitamin. Lerenedeltem az Iherb-ről a hétvégén, egy próbát megér.


A tca sajnos lehet jó és rossz minőségű is. Ázsiával óvatosan kell bánni. nem biztos, h ez volt a ludas, de a tca-t inkább a MUAC-ról kéne rendelni sztem. Nekem az nagyon jó volt, semmi foltot nem csinált.

712. gomboooc (válaszként erre: 706. - Bellavita21)
2014. márc. 17. 17:41
mi ez a B5 vitamin,amit rendeltél Bella? és honnan?
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook