Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » TCA hámlasztás és TCA cross- hegekre, foltokra, öregedésre fórum

TCA hámlasztás és TCA cross- hegekre, foltokra, öregedésre (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
831. Bellavita21 (válaszként erre: 830. - Ef19b77a15)
2014. ápr. 10. 18:28
Nekem a szalicilsav nagyon csípett, 20%-osat használtam. A bőr hámlott, nem egybefüggően, mint a tca-tól,hanem cafatokban. ELéggé szárít is, jó a fokozott faggyúmirigyműködésre, arra is ajánlják. Nekem a mandula maradt a kedvenc.
2014. ápr. 9. 13:56
Sziasztok! A szalicilsav hámlasztásról mik a tapasztalataitok? És ha sószappannal mellett használom? :D
2014. ápr. 6. 07:36

Ja és még valami....

Kövezzetek meg érte :),de felszántottam az arcomat 10 nappal a TCA után.

Csak 0,5-ös dermarollert használtam, nem nyomtam rá olyan erővel,mint máskor.

A kettő együtt csodákat művelt, utoljára 18 évesen volt ilyen feszes és folttalan :)

Nem tudom,hogy ez maradandó lesz e, egyenlőre örülök az eredménynek :)

Azt tervezem,hogy hetente egyszer átszaladok majd ezzel a kis méretű rollerrel az arcomon....

828. Nicky0407 (válaszként erre: 825. - 993dda84ef)
2014. ápr. 6. 07:23

Nem egészen a kézfejemnél van a folt, hanem ott a csukló-kézfej határán, másképp nem tudom leírni :D :D :D

Pont rá tudom húzni a pulcsit....

Az elmúlt két évben én sem voltam túl sokat napon,mert napallergiám lett :( ,tehát az elméleted nálam is működhet....

Annyira nem zavar,hogy ott van, nem olyan nagy a hámlasztott terület.

Hálát adok a jó Istennek,hogy ez nem az arcomon történt,mert akkor biztosan megőrülnék :)

827. Nicky0407 (válaszként erre: 824. - Mistery90)
2014. ápr. 6. 07:15

Persze :)

Egyébként még hosszú ujjú pólóban járok :), fázós vagyok, úgyhogy nap még nem látta a testemet idén :D

826. Bellavita21 (válaszként erre: 823. - Nicky0407)
2014. ápr. 6. 00:20
Háát ez tényleg nagyon érdekes. lehet, hogy a testünk különböző részein máshogy reagál a bőr??? Vagy csak ott nem fényvédőztél?
825. 993dda84ef (válaszként erre: 823. - Nicky0407)
2014. ápr. 6. 00:09
Érdekes, nálam is a testen(alkar, felkar) foltosodott egyértelműen a bőröm a cucctól, pedig nálam egészen biztosan nem érte napfény a területet. Nem tudom, hogy ugyanaz áll -e a háttérben mindkettőnknél, mert ahogy te írod, nálad egybefüggő a foltos rész, nem tudom mire vélni. Már eszembe jutott az is, hogy ezek a területek annyira ritkán kapnak fényt nálam, tehát nincsen ingerelve, így talán a hámlasztás olyan nagy trauma neki, hogy azonnal védekezésre késztette a bőrt, ami fokozta a festéksejtek működését. Persze, lehet, hogy ez úgy őrültség, ahogy van, főleg, hogy nálad a kézfejen van a bibi, ami nyilván napi szinten kapja a sugarakat. Egyelőre más magyarázatom nincs, vagyis van, de mind hasonlóan erőltetett...
824. mistery90 (válaszként erre: 823. - Nicky0407)
2014. ápr. 5. 21:18
a fényvédelemre a kezeden is figyeltél?
2014. ápr. 5. 21:15

Sziasztok Csajok!


Csak egy kis észrevételt szeretnék veletek megosztani.

Mikor hámlasztottam az arcomat a kézfejemre is kentem belőle 2 rétegben.

Az arcom lehámlott,eltűnt a pirosság,teljesen visszaállt a régi rend.

A kezemen viszont lett egy barna folt,olyan májfolt szerű...

Ott is lehámlott stb. , minden az előírásoknak megfelelően történt,mégis keletkezett egy halvány barna foltocska.....

822. Bellavita21 (válaszként erre: 821. - 993dda84ef)
2014. márc. 31. 11:24

:-)

úgyis mindig olyan felsőket hordok, ami nyakig ér, h a dekoltázst tudom hámlasztani ....:-)

821. 993dda84ef (válaszként erre: 820. - 993dda84ef)
2014. márc. 31. 10:11

Vajon hol van olyan pontja a dekoltázsnak, ahol bizonyos szögből a nyak nem képez árnyékot????

Te gyökér!:))

820. 993dda84ef (válaszként erre: 818. - Bellavita21)
2014. márc. 31. 10:10

OFF:


Ebben egészen más állásponton vagyunk, én kizárólag akkor "méredzkedem", ha már minden befolyásom alatt álló körülményt a kezemben tartok, és még úgy is akad a motor. Nem vagyunk egyformák. Sztem a küzdelem klassz dolog, de a dagonyázás egyszerűbb sajnos.:)


Örülök, hogy vére találtál megfelelő szakembert. Mi az az MM?


ON:


Ezek szerint a skinpeelshop szajréval nincs gond, a hiba a rusnya pofámban mutatkozik ismét, ami a foltosodást illeti, remek. Sztem a dekoltázson nyugodtan tehetsz egy próbát, de igyekezz olyan ponton tesztelni, ahol a nyakad amúgy is árnyékot képezne, így ha foltosodik, nem lesz feltűnő.


Én egyelőre hagyom a savakat, most marad a földművelés,újra beizzítom a rollert, de most nem engedek a rendszerességből, és hangulatingadozásoktól függetlenül szántom a földeket! Tudni akarom, nemcsak elhinni, hogy a föld kerek!(Akarom mondani a szöveteim emberi szövetek?):)


Hajrá Csajok, vigyázzatok magatokra, és a fényvédővel kötött frigyet vegyétek komolyan!....míg a halál el nem választ!:)

819. Nicky0407 (válaszként erre: 815. - Bellavita21)
2014. márc. 31. 07:44

Szia Bella!


Nem lett foltom, egy darab sem :)

Sőt,ami volt az is eltűnt :)

Alapozó nélkül eddig ki sem tettem a lábam az ajtón.

Annyira foltmentes lettem,hogy ma úgy jöttem el dolgozni,hogy egyáltalán nem tettem magamra semmit :)

Remélem ez nem csak egy átmeneti állapot,hanem tartós eredmény :)))

Így utólag bele gondolva már nem bánom,hogy hámlasztottam,de ettől függetlenül nem szeretném újra használni,a korábban leírt indokok miatt.


Megpróbálom majd dermarollerrel fent tartani a jelenlegi állapotot,remélem elegendő lesz :)

2014. márc. 31. 00:52

Off:


Réka, ez sajnálattal olvasom. Lehet, hogy problémáid hátterében éppen vmilyen egészségügyi probléma áll. A hormonok durva dolgokat tudnak ám csinálni a foltoktól a szőrökön kersztül a rosszulléteken át a depresszióig :-))


Szóval én bíztatlak továbbra is, hogy menjél el, egy rutinvizsgálatot megér. Ha más nem, a háziorvossal vetessél le hormonokat.

Engem most az MM-ben rendesen elláttak, végre :-) Úton a gyógyulás, de meg kellett küzdeni érte! ha kell tanács, írj:-)

817. 993dda84ef (válaszként erre: 816. - Bellavita21)
2014. márc. 30. 23:03

OFF:


Szia Bella!


Nem, lemondtam az időpontot, semmi értelmét nem látom jelenleg a kivizsgálásoknak. Először talpra kell állnom minden tekintetben, minek a szervezetem reakcióit, munícióit kutatni, amíg nem tudok megfelelő körülményeket teremteni a zavartalan működéséhez. Sztem csak akkor érdemes vizsgálódni, amikor már egyértelműen kijelentheted, hogy nem te vagy az akadálya a gépezetnek, és még mindig fennáll a probléma. Addig haszontalan.



Örülök, hogy végre te is átküzdötted magad a napos oldalra, még a végén elhagysz minket, mivel már nem lesz okod a földművelésre! Bár ha jönnek az eredmények, még nagyobb a lelkesedés...:)

2014. márc. 30. 22:32
Réka, voltál endósnál? mi az eredmény?
2014. márc. 30. 22:31

Csajok, ez a tca a szobafogság miatt nem annyira népszerű.

Én ma napoztam :-) Nagyon erős volt a nap, s mivel a bátyám azt hitte, hogy fehér harisnya van a lábamon, már én is úgy döntöttem, hogy picit kidugom magamat a napra, mert különben azt hiszik, h félholt vagyok :-))

Én már szedem a b5-öt, egyre többet, talán mintha tényleg hatna,de még kevés idő telt el.


Niki, te nem lettél foltos? Mert még a dekoltázsomon lehet, h megkockáztatok egy tca-t, ha nem lettél foltos :-))


SIkerült rájönnöm, h valszeg azért vannak a foltjaim, mert nagyon magas az ösztrogénem. EZ eddig fel sem tűnt :-)) A ciklus 2. felében a max érték 3x-osa :-( EMiatt vannak a foltok...úgyhogy most arra is elkezdtem szedni a magnéziumot :-)) Egyszer csak rendbejövök :-))


Még egy-két szántást beiktatok, jövő héten talán,de vészesen közeledik a nyár....

814. mistery90 (válaszként erre: 813. - 993dda84ef)
2014. márc. 30. 22:06

:)))


na igen, irritációnak tesszük ki vele a bőrt eleve, főleg egy frissen hámlasztott bőrt. én utólag nem is csodálkozok hogy ilyen sok időt vett igénybe a regenerálódás, egész nap sütök. még mindig nem vagyok egész biztos abban hogy elbirna még egy savazást, szerintem várok még egy, de lehet két hónapot is. nagyon óvatos lettem, biztos ami biztos :)

813. 993dda84ef (válaszként erre: 812. - Mistery90)
2014. márc. 30. 20:33

Persze, mehet.


Sütés közben?:)))

Gőz fölött, sütő mellett, hámlasztástól függetlenül kipirulunk, az lenne meglepő, ha fal fehér maradnál a komplett vasárnapi ebéd elkészítése alatt!:)

812. mistery90 (válaszként erre: 811. - 993dda84ef)
2014. márc. 30. 18:35
Réka, ha a szántás mehet egy hónap mulva, akkor a gyümölcssav is? mert én már 5 hete vedlettem, bár őszintén, az elmult egy hetet leszámitva nagyon gáz volt még mindig a bőrőm, piros volt, főleg sűtés közben.
811. 993dda84ef (válaszként erre: 809. - Nicky0407)
2014. márc. 30. 15:19

Remek Niki, örülök, hogy sikeresnek bizonyult a bevetés!


Sztem 1 hónap múlva mehet a szántás, de kizárólag abban az esetben, ha 24 órás fizikai fényvédelmet tudsz biztosítani az arcbőrnek, különben meggondolatlanság már ilyenkor a földet művelni.


Kben én is nagyon sok hasznos információt köszönhetek a fórumoknak, ezt mindig ki is hangsúlyozom, ezért fontos, ha van rá kapacitás és kedv, akkor leírjuk a tapasztalatainkat!

2014. márc. 30. 10:18

És még valami :)


Nagyon-Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a biztatást, a sok jó tanácsot és,hogy tartottátok bennem a lelket!!!!!!!

Végtelenül hálás vagyok Mindenkinek!!!!

Örülök,hogy a tagja lehetek ennek a kis közösségnek!!!!!!!!!!!!


<3 <3 <3

2014. márc. 30. 10:14

Sziasztok!


Mára lehámlottam teljesen.

Az arcom már csak nagyon halványan rózsaszín.

Összességében szebb lett a bőröm, a régi pattanás utáni foltokon,apró kis hegeken javított és egyenletesebb lett a bőrfelszín is.


Aki bele vág vegye fontolóra,hogy ez a kezelés néhány napos otthon tartózkodást igényel.

Azt hiszem számomra ez volt a legnehezebb.

Állandóan jövök-megyek és lelkileg talán az viselt meg a legjobban,hogy 3 napig a sötét szobában kuksoltam :)

Ma már kimerészkedem,természetesen fényvédővel.


Nem szeretném senkinek el venni a kedvét,mert valóban hatásos,szemmel látható a változás,de tekintettel arra,hogy én folyamatosan pörgöm nem fogom többet használni.


Most a regenerálódási idő alatt, megpróbálom belülről táplálni a bőröm.


Bella javaslatára beszereztem a pantoténsavat, ma már el is kezdem szedni.


1-2 hónap múlva pedig újra neki látok a dermarolleres kezelésnek, nálam az a number one :)


Ezért jutányos áron eladásra kínálom, a 20%-os TCA savamat,illetve a 24%-os Anaconda Biopeel AHA intenzív szérumomat.


A TCA-t összesen két alkalommal használtuk,én is innen a fórumról vásároltam, az Anaconda savat egyszer használtam.

Akit érdekel, priviben írjon :)

808. peonia53 (válaszként erre: 807. - Grizus)
2014. márc. 29. 16:28

Szia!


Én is a skincaretől rendeltem 20 %-os.

Dóra

807. grizus
2014. márc. 29. 04:20
Hellóka. Az a problémám, hogy a skincare-en csak húszas mandula van, közömbősítővel, viszont az ebayen noha találni harmincas mandulát, de nincs mellé külön érzéstelenítő. Magyar oldalakon meg amiket jártam az nekem nagyon drága. Ti hol veszitek? Köszi.
806. peonia53 (válaszként erre: 799. - 993dda84ef)
2014. márc. 28. 22:11

Szia Réka!


Igaz én csak a 20 %-os mandulasavat meg 20 %-os glicolt szeretném elkezdeni minnél előbb. Ősszel nagyon gyengének bizonyult a próbánál nincs nagy gyakorlatom. Mivel gyengének tartom fontos a közömbösítőt a sav után felkenni amit kaptam hozzá.

Dóra

Active solutons mind a kettő.a

805. peonia53 (válaszként erre: 804. - Nicky0407)
2014. márc. 28. 20:58

Szia!


Niki szerintem tul locsolod, csupán szeretetből.

Én imádom a bazsalikomot, most jöttem rá az viszont imádja a vizet, mostanába minden nap adok neki.

Van olyan nap hogy kipróbáltam 1 bögrével felszívott. Már csak félbögrével adok, meg figyelem nehogy kipurcantsam.

Dóra

804. Nicky0407 (válaszként erre: 802. - Mistery90)
2014. márc. 28. 19:59

Igen,arra gondoltam :),bár nekem nincsen sajnos kertecském,de egyszer hoztunk haza egy kisebb darabot és balkonládában szépen elszaporodott :)


Én nem tudom,hogy az aloe vera miért nem marad meg nálam.

Mert egyébként minden szépen növekszik.

Vannak magról termszetett palántáim,csíráim,mikulás virág,citromfa stb. és gyönyörűek.

Az aloe nem szeret engem :D


Mindegy,akkor marad a jól bevált kókuszolaj,annak legalább fincsi az illata is :) és, ami a legfontosabb pattanást sem okoz :)

803. 993dda84ef (válaszként erre: 802. - Mistery90)
2014. márc. 28. 18:30

Helyi gyulladásra, rövid távú, fél-egy órás pakolásként sztem működhet. Én az aloéval vagyok így, hosszú távon, akár egész napos "viseletként" kérgesre szárítja a bőröm, de maszkként, rövid időre a bőrön hagyva alkalmas megnyugtatni a bőröm, sőt az unokaöcsém sebesre kidörzsölt hónalját is szépen rendbe szedte egy éjszaka alatt.

Kísérletezni érdemes, mert a hatóanyag benne van, csak az ideális felhasználási módot szükséges megtalálni.

802. mistery90 (válaszként erre: 800. - Nicky0407)
2014. márc. 28. 18:25
Nicky, ha magát a kövirózsát mondod, ami otthon éldegél a kertben, azt hanyagold. Iszonyatosan szárít!!! én azzal kezelem a pattanásokat, nagyon jó rá.Ha kövirózsa krémről beszélsz, akkor meg sem szólaltam. Az eleve krém...
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook