Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » TCA hámlasztás és TCA cross- hegekre, foltokra, öregedésre fórum

TCA hámlasztás és TCA cross- hegekre, foltokra, öregedésre (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
861. 993dda84ef (válaszként erre: 859. - Grizus)
2014. máj. 8. 07:49
Indoklás nem jár hozzá?:))Követelem!:)
860. 993dda84ef (válaszként erre: 858. - Mistery90)
2014. máj. 8. 07:48

Igen, már itten is írtam több alkalommal, hogy a méz nem szerencsés, ha túl hosszasan tartózkodik a képeden, ezért használom a leírtak szerint, így 1-2 percet csücsül fent, de még annyit sem muszáj várni, az a lényeg(szerintem), hogy egy picit már elpárologjon a nedvesség, és ha hozzáérsz a bőrhöz ragadós legyen, mert így a szennyeződéseket is viszi magával lemosáskor, persze ez csak az én elméletem, de mint minden ilyen feltevés, megkérdőjelezhetetlen tény.:))


Egyébiránt a méz csodálatosan hatékony a gyulladások, pattanások kezelésében, számos olyan vlog érhető el pl. YT-n, ahol arról számolnak be, hogy korábban kezelhetetlen aktív aknét sikerült megzabolázni a méz napi rutinba való beépítésével.


Semmi sem biztosíték, hogy neked is beválik, de egy próbát megér. A mézet pedig tartsd a fürdőszobában, öntsd át egy adagolófejes flakonba, és akkor csaknem eszed meg, bár én is nyalogatom a képem néha arcmosás előtt...:)

859. grizus (válaszként erre: 856. - Peonia53)
2014. máj. 8. 01:07

Jó, akkor visszakeresek.

Egyébként Réka, szerintem a 40-eset vedd. Én azt venném.

858. mistery90 (válaszként erre: 853. - 993dda84ef)
2014. máj. 8. 00:10

Szia Réka!


A mézes arcápolás nekem is mindig szimpatikus volt! Volt hogy egyszer egyszer használtam egy mézes pakolást, de rendszert soha nem csináltam belőle. Fő oka,hogy ritkán van méz a háznál. Emlékszem ősszel kifejezetten arcápoláshoz vettem meg a mézet, de 2 hét alatt megettem :))

akkor ezt a mézes arctisztítást használod mindennap? mert a mézről azt olvastam hogy nem szabad sokáig használni, mert hosszabbtávon vízelvonó hatása van. Bár gondolom ha tapasztaltál volna hasonlót, akkor írtad volna.

Egy két pattanás van rajtam, nem tudom hogy az olivaolajnak köszönhetem e, jelenleg minden másnap alkalmazom. mivel nem tudom rendesen vízzel leszedni az olajat az arcomról, így nem használom mindennap.minden másnap ilcsi feketeszappannal mosakszom, de utána már hidratáló is megy a fényvédő alá. éjjel neogranormon + shea vaj. ma már sokkal jobb volt a helyzet, pedig felhőtlen napos meleg idő volt, mégsem vörösödtem ki :) igazából csak ott éreztem ma is a nap égető hatását, és ott kicsit vörös is lettem, ahol indulás előtt egy két gyulladt mitesszert kövirózsa nedvvel bekentem - korábban emlitettem hogy iszonyatosan szárit, de hihetetlen jól beválik a pattanásokra nekem. szóval jelenleg azon a megállapításon vagyokhogy a bőrömnek most tartós és rendszeres hidratálásra van szüksége, nem pedig hébe-hóba, ha már nagyon muszáj... őszig biztos hogy már nem hámlasztok, remélem addig helyrerázódok. a mai nap nem volt gáz vele, de hátra van még a neheze, hisz most jön az embertelen forrósÁg még majd....

857. 993dda84ef (válaszként erre: 856. - Peonia53)
2014. máj. 7. 12:07

Tudom, de engem a jelenlegi véleménye érdekel, hiszen az enyém is mindig változik...:)


Ha nem tudod megkerülni, akkor hagyd a savakat, nem éri meg kockáztatni, ha nem vagy biztos benne, hogy kivitelezhető a a 24 órás fényvédelem.

856. peonia53 (válaszként erre: 855. - 993dda84ef)
2014. máj. 7. 11:51

Szia Réka!


Ha vissza pörgetünk a régi hozzászólásokhoz, ott Bella sokat írt a manduláról.

Én egyedül a naptól tartok most, a virágjaimmal sokat foglalkozom kint, igyekszem mindig az árnyékos oldalon tevékenykedni, nem mindig tudjuk a napot elkerülni.

Dóra

2014. máj. 7. 11:43

Bella, ha válaszolsz grizusnak, akkor sződd már bele a válaszba, hogy milyen gyakran alkalmazod a a mandulasavat, ill. mennyire tartod hatékonynak "mitesszerkioldás" tekintetében, ill úgy egyáltalán a 20%-os verziót?

Mindenfélét olvasni róla fórumokon is(főleg a MUAC25%-os változatról), van, aki hetente, van, aki naponta alkalmazza. Én meg nem tudom eldönteni, hogy ha veszek, akkor 25, vagy 40 %-ost válasszak.

854. peonia53 (válaszként erre: 852. - Grizus)
2014. máj. 7. 11:37

Szia! Bella kedvence a mandulasav, hátha jelentkezik segít. Ő egyidőbe nagyon dicsérte, nekem is van 20 %-os, én csak próbáltam 1-2 x.

nem tudok róla véleményt mondani.

Ebbe a napos időbe lehet, erre én is kíváncsi leszek mit mondanak a gyakorlott mondulasavazók.

Az enyémet is elkéne használni,

majd jelezd milyen a hatása Nálad.

Dóra

853. 993dda84ef (válaszként erre: 849. - Mistery90)
2014. máj. 7. 09:52

Sziasztok!

Az általam javasolt olajos tisztítás egy igen agresszív metódus, ezért nem ajánlom érzékeny bőrre napi rutinként, annál inkább a heti rutin részeként, egy kristálycukros-mézes arcradírozás után, úgy talán elbírja egy érzékenyebb bőrtípus is.


Próbáld mézzel mosni, annál gyengédebb módszert még nem találtam, nálam egyszerűen minden más megbukott ezidáig, pedig rengeteg terméket, módszert - és most szorozd meg kettővel a mennyiséget, amit feltételezel:))- kipróbáltam, de a mézhez hasonló eredményt sem értem l mással.


Nem ígérem, hogy nálad is beválik, mielőtt itt is követelnéd rajtam a garanciát:))), mrt azzal nem szolgálhatok, csak javaslatot teszek saját tapasztalatból kiindulva.:)


Kivitelezés:

Megnedvesített arcbőr(én előtte a szemhéjakat olívaolajjal kenem be, mert ha mézzel mosom, akkor túl száraznak érzem), fél diónyi mennyiségű méz a tenyérbe, és bemasszíroz finoman az arcba, csak úgy siklik a kéz az arcon, szóval nincs szükség az arcbőr kínzására. Az olívaolajjal bekent szemhéjat kihagyom. Közben fogmosás.(z opcionális:)))Majd lemosom hideg v. langyos - ki mit bír el - vízzel, szemhéjakat is. Majd szépen felitatom a nedvességet egy törülközővel. Oszt megvolnánk, jöhet a shea vaj. Nálam.


Hagyd pihenni a bőröd őszig, én ezt tenném. Sok folyadék, megfelelő táplálkozás, napvédelem, aztán ősszel levonod a következtetéseket, vagy felkeresel egy bőrgyógyászt, ha szükséges.

852. grizus
2014. máj. 7. 01:17
Sziasztok. Megjött a 20 %-os mandulám. Elmondanátok, hogy hány rétegben kenjem és meddig legyen fent? És utána a semlegesítő? Köszönöm szépen.
2014. máj. 6. 22:57
Sziasztok! Én új vagyok itt, most regisztráltam, már nem bírtam tovább. A kérdésem a következő lenne. Nekem jobb oldalt a szám szélén van egy barna folt, szeretnék tőle megszabadulni, mert hihetetlenül zavar, rombolja az önbizalmam, úgy érzem emiatt nem vagyok teljes értékű nő, nem tudom elfogadni, hogy ott van. Itt akiknek van valami tapasztalata, mit ajánlanátok? Ez a hámlasztás pontosan hogyan működik? Szeretném nyárra eltüntetni, a strandon is nagyon zavaró, sajnos eddig nem volt lehetőségem termékeket vásárolni, lézer kezelésre gyűjtöttem de már teljesen elbizonytalanodtam.. 2 kezelésen túl vagyok, és nem sok változás történt. Ez 30ezer forintomba került.. Kérlek segítsetek, ha tudtok, hogy mit tehetnék!!!!
850. tajine (válaszként erre: 849. - Mistery90)
2014. máj. 5. 10:04
Figyelj én kb 4-5 réteget kentem fel a 30% -os ból és ott kissé bebarnult egy foltnál. A többi réteget már csupán 3x kenetm ott semmi. Az a barnulás ahogyan bőrradíroztam , leljesen eltünt. Nekem kb mire lehámlott , az 5. napon már nem volt piros. Szerintem érzékeny lehetsz valamire amiket kenegetsz , nem gondolod?Akkor írtam , nekem az alsol nagyon jó volt. Amikor a gyerekek kicsik voltak , azt kentem a popsijukra, jó zsíros nem mint a bepanten. Nagyon tudom ajánlani. Próbáld meg, ne kenj semmit csupán azt, kb két napig..majd kiderül addig segít e? Túl sokat azért nem kéne egyszerre mert nem tudod kiszűrni melyik lehet a ludas. Ez az én ötletem, sok sikert!
2014. máj. 3. 19:36
Lányok! Lehet hogy a TCA - tól égési sérüléseket szereztem, mert nem hütőttem a bőrőmet a sav után? Tudom hogy ez hülyén hangzik, de savtól is lehet. 2,5 hónapja lehámlott a bőröm és még mindig kivőrösödők a hámlasztás mentén, néhol látszik a kőrvonala...most is konkrétan ég a bőröm. Lehet kiszárítottam a kőrömvirágszappannal, azota van ez.... inhaláltam is nostanság. annyira félek hogy így maradok :((( már konzultáltam egy bőrgyógyásszal, vettem olivaolajat, a Réka által használt tisztítási módszert fogom alkalmazni vele, és shea vaj éjjel, és mostmár nappal is hidratálom majd. Valaki irjon már valami megnyugtató választ mert kétségbe vagyok esve nagyon :(((
848. Bellavita21 (válaszként erre: 847. - Mistery90)
2014. ápr. 24. 13:19
Dehogy kentem :-) Féltem, hogy bebarnul :-) Majd valamelyik nap kenek rá jópár vastag réteget...
847. mistery90 (válaszként erre: 846. - Bellavita21)
2014. ápr. 24. 00:10

a barnulást nálam sem a tca okozta, efelől már biztos vagyok. nekem igy reagált a bőröm arra hogy még a pattanásokat száritgattam hámlasztás után. a mult héten is szereztem ily modon foltot, ezért mondom hogy nem a sav a hibás.


az arcodra nem is kentél?

846. Bellavita21 (válaszként erre: 844. - Mistery90)
2014. ápr. 23. 16:37

A dekoltázsomra kentem egy réteget jó vastagon, szinte semmi sem történt, semmi barnulás, változás.


Egy réteg ebből a 30%osból semmi.

2014. ápr. 23. 09:30

Sziasztok!

Olvaslak benneteket már jó ideje.Kipróbálnám.

Annyira szívesen társulnék, ha valaki rendelne 30 %-os TCA-t. Priviben egyeztetnék adatokat.Vagy ha valakinek van felesleges átvenném.

2014. ápr. 17. 10:15
Hogy alakulsz Bella?
843. Bellavita21 (válaszként erre: 842. - 993dda84ef)
2014. ápr. 15. 13:48
Nem volt túl bizalomgerjesztő, h őszinte legyek. Olyan volt az egész, mintha valami festékhigítót kennék magamra.
842. 993dda84ef (válaszként erre: 841. - Bellavita21)
2014. ápr. 15. 10:03

Ez már csak egy ilyen szagos áru...:))


Kíváncsi vagyok a hatására nálad, sokatmondó lehet.

2014. ápr. 14. 17:35
Tegnap elővettem a skinpeelshopos tca-t. Hát jól be volt csomagolva. A szaga nagyon erős volt, a korábbi tca-mnak nem volt szaga....emellett nagyon csípett, egy réteget kentem fel, meglátjuk :-)
2014. ápr. 12. 18:24

Réka, jót nevettem az írásodon :-)


Bárcsak attól megszépülnék, h mandulafára mászkálok :-))

2014. ápr. 11. 23:19

Most sűrűn beleolvasgattam, hát elég félelmeteseket írtok. :S A mandulasavnak utána néztem, hát nem adnék ki ennyi pénzt. Én magamban úgy gondoltam, hogy veszek a patikában pár száz forintért szalicilsavat vagy glikolsavat és ennyi... Egyébként zsíros bőröm van.

Azon gondolkozok mandulasav vajon van-e a mandulaolajos természetes szappanban is... ? Elvileg kell, hogy legyen benne. :D

838. 993dda84ef (válaszként erre: 837. - Peonia53)
2014. ápr. 11. 15:10
Mit veszíthetsz? Nosza!:)
837. peonia53 (válaszként erre: 836. - 993dda84ef)
2014. ápr. 11. 13:44

Szia Réka!


Én is szívesen felmásznék a mandulafára akár 61 évesen, ha megszépülnék tőle. Van rá garancia?

Mert még mindig próbálkozom sok mindennel, még a mandulafára mászás is menne.

836. 993dda84ef (válaszként erre: 835. - Ef19b77a15)
2014. ápr. 11. 12:30

A mandulázás az a szabadidős tevékenység, amikor hirtelen felindulásból keresel egy szépen megtermett mandulafát, lehetőleg egy védettebb, déli domboldalon, ha egy mód van rá szubmediterrán övezetben, majd minél gyorsabban felmászol a legmagasabb, de a súlyodat még gyaníthatóan elviselő faágra, és ott elmélkedsz tovább a kémiai hámlasztások eredményességéről. A %-os jelzés a fának otthont adó lejtő dőlésszögét jelöli. Bella erre utalt, ő már inkább fára mászik, nem hámlaszt.:)


Mandulázás = mandulasav használata

2014. ápr. 10. 18:57
Mi az a madulázás? :D
834. Bellavita21 (válaszként erre: 833. - Ef19b77a15)
2014. ápr. 10. 18:48

Nem tudok bővebbet, én egyszer kentem fel, itthon van a polcon, azóta mandulázom inkább, ha tehetem.


Nem hinném, h annyira el lehet vele rontani a bőrt. SZerintem örökre nem oldja meg a problémát, csak ha rendszeresen használod, akkor oldja a pórusokban felgyülemlett faggyút és kitisztítja. A molekulamérete kicsi, ezért bele tud menni a bőr pórusaiba. Ezért is csíp.


Olvasgass utána a neten, én egyebet nem tudok sajna, egyszer kentem fel, az is keverve volt mandulával :-)

2014. ápr. 10. 18:45
Szárít-szárít, de a PH-t rendbe teszi? Utána nem jön vissza a zsírosodás? Tavasszal lehet használni? Hetente hányszor használtad? használtál-e valamit mellé? Sószappan mellett is használhatom? Mik a hátrányai, ha vannak? El is ronhtatom vele a bőrömet, úgy tudom...
2014. ápr. 10. 18:43
Tudom, hogymire jó, ezért érdeklődök felőle. :P
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook