Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » TCA hámlasztás és TCA cross- hegekre, foltokra, öregedésre fórum

TCA hámlasztás és TCA cross- hegekre, foltokra, öregedésre (beszélgetős fórum)


21. 8f3f70de10 (válaszként erre: 19. - 006bde0fba)
2013. ápr. 6. 10:15

Szia!


dóra vagyok , milyen erősségűvel kezded, mivel írod neked is ez lesz az első kezelés Tca-val

Én még gyűjtöm a tapasztalatot, meg nekem nehezem megy a rendelés.


Dóra

20. 8f3f70de10 (válaszként erre: 18. - Bellavita21)
2013. ápr. 6. 09:18

Sziasztok!


Én most készítem fel a bőrömet az erősebb krémekhez. Mire megveszem valamelyik terméket remélem megedződik. A maradék bioderma sebium most fogyott el 2 rétegbe kentem (az itt szerzett tapasztalatok hatására, semmi baj nem lett, ahol friss nyomkodás volt ott csípett kicsit) utána elhasználom a laroche pigment foltokra való szérumomat 2 rétegbe.

gyorsan kell rendelni valamit addig míg nincs sok napsütés.

Dóra

2013. ápr. 5. 17:12
Köszi a választ! Shea vajam és E vitamin olajam is van mindig kéznél akkor ez nem lesz gond. Egyébként kezelés közben érezni valami fájdalmat esetleg csípő érzést?
18. Bellavita21 (válaszként erre: 17. - 006bde0fba)
2013. ápr. 5. 00:05

Nem kell nagyon előkezelni, irogatják, hogy előtte használj egy kis lightos hámlasztót, de semmi egyéb nem kell.

Utána meg csak várj, míg lehámlik lehet olajos krémeket kenni rá, hogy folyamatosan legyen hidratálva és azt krémekkel nehéz megoldani. Én szoktam e-vitamin olajat kenni meg shea vajat, meg neogranormont. :-) Ennyi.

2013. ápr. 4. 15:42

Sziasztok!

Engem is nagyon érdekel a TCA hámlasztás de még nem csináltam. Főleg arra lennék kiváncsi, hogy milyen elő és utókezelés kell. Tehát kezelés előtt és után mivel érdemes a bőrt kezelni. Láttam több oldalon is szettben lehet vásárolni a TCA-t.

16. f758a7200f (válaszként erre: 15. - Bellavita21)
2013. ápr. 4. 10:56

Ez nem így van, maga a krémezés nem árt, hiába mondják, ez valami berögződés lehet, tényleg léteznek nők, akiknek elég a szappan és a víz, de ritka (a pasikat hagyjuk mert nekik vastagabb a dermájuk, szóval teljesen okék krém nélkül is).


Annak idején olvastam egy ilyen mondást, hogy a bőr, az olyan mint egy jó cipő, és úgy kellene ápolni, a cipőnket is megtisztítjuk gyakran és rákenünk valami kencét, és ettől lesz örök életű:)


Legalábbis én nem bántam meg

15. Bellavita21 (válaszként erre: 14. - F758a7200f)
2013. ápr. 3. 20:53

Igen, én is ilyen vagyok. Van ez a krémmánia. hu oldal- ez pl. nagyon jó ötlet :-) Előre lehet olvasni a termékekről és véleményekről.

Én is rögeszmés vagyok amúgy. Bár lehet, hogyha soha semmit sem kentem volna magamra, gyönyörű lenne a bőröm :-)

14. f758a7200f (válaszként erre: 12. - Bellavita21)
2013. ápr. 3. 14:32

Nem, csak simán rögeszmés:)))))


Az élet úgy hozta, hogy volt és van is lehetőségem mindezt megtenni. Egyébként volt ilyen álmom, hogy nyitok egyet, csak ez a dolog nekem nem központi az életemben, még ha sokat foglalkozom vele, akkor sem. Egy fejezet volt kamaszkoromban és megmaradt az érdeklődés, nem szeretem, ha olyan dolgokat kennek rám, amiről azt sem tudom, mi, pl. mikor kezelésekre járok, én simán fogom a dobozokat és megnézem, mi van benne, hány %:))))


Ehhez természetesen szükség van egy alap-hülyeségre is, mert van aki csak szimplán cikinek tartja, hogy megkérdezze, mit is takar konkrétan egy-egy kezelés. Nekem nem elég annyi, hogy azt mondják: ettől szebb lesz a bőröd, megelőzzük a ráncokat.

13. 8f3f70de10 (válaszként erre: 9. - Bellavita21)
2013. ápr. 3. 13:34

sziasztok!


mivel ezek az orvosi kezelések is csak rövid ideig tartanak, ezért én is inkább a házi kezelést választom, a dokik eddig nekem se sokat segítettek.

nem adom fel, egy másik forumon egy hölgynek az segített hogy mellőzte a tej terméket és csodák csodájára helyre jött a bőre, nekem ez se segített

egy próbát megér mindenkinek.

én is gyanakszom a táplákozásrais hogy valami nem, jó.

üdv.

2013. ápr. 3. 12:50
Gribeldi, te szakmabeli vagy amúgy???
11. f758a7200f (válaszként erre: 9. - Bellavita21)
2013. ápr. 3. 10:36

Barátnőm is csinálta ezt a 70-est, és 10 alkalomra volt, hetente ment. A köztes időben reggel egy 5%-os, este 8%-os krémet kellett használnia, ami egyébként csak hidratál de azért nem úgy ment oda a következő kezelésre, hogy nem volt felkészítve a bőre.


Nekem erre nincs szükség, mert nem szoktam napozni de ő pl. rengeteget napozik és amúgy is kreol, így hajlamos bőrhibákra, meg eleve a napfény miatt megvastagodott a hámréteg és alatta a derma nem kapott levegőt. Egyszóval csúnya lett neki nagyon de egy ciklus ilyen kezelés az szépen rendbetette, persze a következő évben megint ment napozni úgyhogy kezdhette előről

10. f758a7200f (válaszként erre: 8. - 8f3f70de10)
2013. ápr. 3. 10:33

Nem, ha nem tudsz róla semmit, nem állnék így neki, inkább jobb egy kész krém.


Megmondom miért: a glikolsav csak úgy tudja belülről is kitisztítani a pórusokat, hogy kell egy pórustágító hatóanyag bele. Ezért kidolgoznak ilyen módszereket (konkrétana neostrata is kidolgozott egyet), és azt adják el a nagyobb márkáknak, amúgy nem minden krém ugyanaz.


Másik fontos dolog, hogy a krém egész nap vagy egész éjjel az arcunkon van, szóval nem úgy megy, hogy csak sav és kész, késleltetni kell valamivel a hatását. Ezt szintén úgy oldják meg, hogy belekevernek más anyagokat.


Én az illatszerbolti krémekben kevésbé bízom, mint a gyógyszertáriakban, azért, mert a színes csomagolás miatt elkérnek 4x annyit. Ettől még a krém nem hatékonyabb, persze nem is rosszabb, mert a neostrata által kidolgozott kombinációt használja, csak nem értem, miért kell rá költeni 4x annyit. Pl. a Chanel is ezt használja, és azért a Chanel krémek egy vagyonba kerülnek.


De úgy önmagában rátenni a glikolsavat a bőrre, az ugyanaz mint ha citromlevet tennél rá és úgy hagynád, éget, csíp, és a végén a mély rétegekbe sajnos nem jut.


A nagy koncentrációs, 30% fölötti glikolsavhoz is szoktak adni semlegesítő sprayt. Ez olyan, hogy az adott idő elteltével (kinél mennyi), rá kell spriccelni az arcra és azonnal lúgosít. És ezeket a nagy koncentrációjú folyadékokat nem szokták krém formájában gyártani mert nincs is értelme, 5 percig maradhat fent, a 70%-os meg ennél is kevesebb ideig, ezért doki csinálja


Kérj kimondottan kész krémet, ami 12-15%-os, otthoni használatra.


A tca-val egyáltalán nincs tapasztalatom, de nemsokára pótolom. Bár szerintem az enyémnek már nincs szüksége erre, de először látni akarom, hogy viselkedik tőle a bőröm

2013. ápr. 3. 00:05

Nekem régebben volt glikolsavas orvosi hámlasztásom is egy dokinőnél. 70%os glikolsavat kennek fel, egyre növekvő időhosszra, hetente talán. Utána a bőr piros, irritált, de nem emlékszem erős hámlásra. A felülete szebb lett, de semmi extra.


Volt még green peel -em is párszor, az sem sokat segített.

A legjobb eredménye a tca-nak van, egészben jön le a bőr :-) Márha több rétegben kened az alacsonyabb koncentrációt vagy egy rétegben a magasabbat. SOkféle hámlasztó van külföldön, szalicilsavas, mandaleic savas, jessners stb. Mind másmilyen, én sem ismerem mindet.

A bőr a hámlasztástól megújul és a kollagénképződés is felgyorsul, a bőr szebb lesz és hidratáltabb.


Itthon patikában az Isis Pharma Glyco-aját lehet kapni 12,5%os koncentrációban.Ezt naponta lehet kenni amúgy.

8. 8f3f70de10 (válaszként erre: 7. - F758a7200f)
2013. ápr. 2. 22:35

szia!

a neostrata krém ugyanazt tudja mint a gyógyszertári 15 %-os glikolsav.holnap megérdeklődöm nálunk a patikába , kiváncsi vagyok adnak-e. A nagyon erőstől kicsit tartok.

neked 20 %-os volt a legerősebb amit már kipóbáltál?

amig nincs nagyon erős napsütés remélem sikerül csinálni legalább 1 hónapos kezelést.

7. f758a7200f (válaszként erre: 6. - Tajine)
2013. ápr. 2. 18:50

A krém amit használok, az neostrata, de a glikolsavat igen, kiadják, csak olyan koncentrációban amit mondjuk egy kozmetikus feltehet (max 30%) és ehhez már ismerős gyógyszerész kell. És a 30%-os az tényleg nem játékszer az sem, ezt a gyógyszerésszel meg is kell beszélni, hogy hány percig hagyhatom rajta pl. szóval nem úgy megy.


Léteznek 20%-os glikolsavas arclemosók, maszkok is, ezeket szintén kiadják, pl. recept sem kell hozzá. De a 15%-ost azt tényleg már kérdés, keresztkérdés nélkül is.


Bár én egyszer egy guam nevű 20%-os maszkot is használtam egy ideig és azt egyenesen egy gyógyászati boltban vettem, ott még az eladó sem volt gyógyszerész, azt a maszkot hamar ki is vonták a forgalomból. Aztán emlékszem, volt a vichynek is egy kit-je, amiben dermoabráziós por, glikolsavas kendő heti egyszer és krém napi használatra volt, és ezt otthon is lehetett csinálni, na és azt is szépen kivonták a forgalomból:((( Pedig annak a bőrradírja nagyon spéci aluminiumhidroxidos volt, és sokáig elég is volt, gondolom ezért vonták ki, mert nehogy már otthon valaki dermozzon csak úgy kedve szerint

6. tajine (válaszként erre: 5. - F758a7200f)
2013. ápr. 2. 15:40

gribedli!

Neked adnak glikolsavat a gyógyszertárba? Én amikor kértem ,nem akartak szimpla tejsavat sem..Hogyan kéred, kaphatnék erre vonatkozóan tanácsot..

5. f758a7200f (válaszként erre: 4. - Bellavita21)
2013. ápr. 2. 10:13

A dermoabrázió az jó, csak ugye, egyfajta gép létezik belőle, ezt használja a bőrgyógyász is meg a kozmetikus is, csakhogy az erősséget ők döntik el, a gép képes rá, de nem biztos, hogy neked is megcsinálják.


A kozmetikusom nekem csak fele erősséggel csinálja, és náluk ez a praxis, esetleg még annyival sem, az adott bőrtől függően, mert lehetne akár vérig lecsiszolni a bőrt, de nem vállalják a felelősséget. Némelyik doki sem, mert nem tudni, hogy reagál a bőr. Ettől eltűnnének a pórusok, igen, de a helyén megvastagszik a bőr és fénylik mint egy sebhely. Ez nem szép látvány, pont ezért példáloztam Mickey Rourke-al, mert ő az a tipikus példa amikor valaki túl erős kémiai peelinget választ.


A kozmetikusom egyébként saját magának szokta a dermoabráziót csinálni és úgy, hogy neki is jön le cafatban a bőr pár nappal később, de meg is mondta, hogy ezt nekem vagy kliensnek soha nem csinálná, ő is a saját felelősségére.


A savakról meg annyit, hogy be kell csukni a szemet ha nagyobb területen szeretnéd, mert csak pár másodpercig maradhat de azt valakire rá kell bíznod.


Én "kicsiben" nagyon jó eredményeket értem el, de ugye a derma olyan 1mm vastag, ha minden évben csak egy részét hámlasztjuk le a hámrétegnek, akkor mindig ami begyógyul (vagyis visszavastagszik, mert a bőr így reagál), az egészséges bőr, nem természetellenesen fénylik, nem heges. Már nem is emlékszem, azt hiszem a 3. év után volt szép de azóta is csinálom, olyan kb. 10 éve, én nem is járok tisztításra, nem nyomkod semmit, hanem ezzel "tisztítunk":))))


Azt kipróbálhatod, bár én nem szoktam tanácsolni senkinek, de én vagyok ilyen elvetemült és eddig semmi bajom nem volt, mondjuk nem az első évben csináltam, hanem amikor már hozzászokott egy kicsit a bőröm, hogy aznap este amikor dermoabráziót csinálsz, este hidratáló helyett savas krémet teszel (én neostrata 15%-os aha), és bazira égetni fogja de fokozza a hatást. TCA-val nem tudom, hogy reagál, mert nem próbáltam, de kombinálni így a kettőt fokozod a hatást (egyébként a kozmi megtiltaná, ha tudná, mindig kikötik, hogy ne használjunk a kezelés után savas krémet).


Utánanézek majd, hogy találok-e gyógyszertárban ilyet, pl. a glikolsavból amit kiadnak max, az 30%, ha nem vagy orvos. De 15-öst feltenni 2x annyi alkalommal ugyanott vagy, sőt szebb

4. Bellavita21 (válaszként erre: 2. - F758a7200f)
2013. ápr. 2. 01:01

Hát én is kísérletezem, és sokat olvastam a külföldi fórumokon, de tényleg marha jó eredmények vannak.

Aztán kipróbáltam a bőrgyógyásznál az easy tca-t, 3 alkalmat, csodaszép lett tőle a bőröm. Csak drága volt nagyon. Aztán internet, kutatás következett, és megvettem egy tca-t a platinum skin care-en, ahol kvázi erre álltak rá (még van néhány ilyen oldal).

Szerintem a dermabráció semmit sem ér. Én is próbáltam, de nekem olyan cucc kell, ami otthon elvégezhető, hogy amikor csak tudom, csinálhassam. És persze olcsó legyen. Ezekre nem vagyok hajlnadó pénzt kiadni!!!


Szóval sajna a pórusokat nem húzza össze, de a pattik utáni hegeket el lehet tüntetni.

magas koncentrációjú tca kell a lukba csöppenteni egy fogpiszkáló hegyével és kész. Amikor a pörk leesik, a bőr feljebb telik. Pár alkalommal eltűnik az egész.

Én nem hinném, hogy a hámlsztástól vastagodna a bőr, mert minden hámlasztás kvázi ua., legyen az kémiai vagy fizikai- tehát a microdermabráziótól is akkor vastagodna.

Gondolkodtál már azon, h a sztárok arca miéert olyan csodás sima??? Szerintem azok is hámlasztanak ezerrel.... mind hófehér amúgyis :-)) (ha meg barnák, akkor az festék)

Sokféle hámlasztás van, ha értesz angolul, itt a kulcs: (itthon nem lehet magas koncentrációt kapni amnúgy)

Április 9-ig amúgy kedvezmény van:

[link]

2013. ápr. 1. 17:30
Tag porust ugy ertem, hogy miutan a hegek elmultak, ami marad, azt a meretet mar nemigen lehet osszehuzni. Egyebkent sok aha krem pont ezen is alapul, porustagito hatoanyag van bennuk, hogy jobban felszivodjon a borbe. De persze teljesen mas egy tag porusu egeszseges bor mint egy krateres tagporusu (ami ugye nem porus hanem heg)
2013. ápr. 1. 17:27

Barmilyen hamlasztas csak akkor jo a kis lyukacskakra ha azok hegek. Ha a porusok merete ilyen, azt nem lehet annyira befolyasolni, ez genetikus. De egy tag porusu bor is lehet nagyon szep es nagyon apolt, ha nincsenek pluszban hegek csak hat nem lehet elvarni tole azt a hatast amilyen a normalboruek szinte lathatatlan porusos bore.


Ha tul sokat hamlasztasz, akkor fenylo, vastag bor lesz a vegeredmeny (mickey rourke), szoval igen, le lehet egetni a vegtelensegig de ugy is nez ki.


Amugy engem erdekel a tema, en rendszeresen hamlasztok (evente 1-1 ciklus), dermoabrazio es aha. Ezt a tca-t meg nem probaltam, nekem ez a lefoszlo bor egy kicsit tulzas de

esetleg ha helyettesit egy ciklusnyi dermoabraziot, annal kevesebb gond van vele, hany kezeles kell hozza?


Trikloracetat?


Ami a 100%ot illeti, hogy tudnad ugy felrakni, hogy ne egesse a szemedet, mert ugye kozben nyitva kell tartanod, vagy valaki mast kersz meg ra?

2013. ápr. 1. 16:43

Sziasztok,


Nem találtam idehaza fórumot, ahol hasonlóképpen beszélhetnénk a tca-ról mint pl. a rollerezésről.

A rollerrel szépen javul a bőröm, de nem eléggé, ezért tovább olvasgattam- s rátaláltam a hámlasztásos eljárásokra.

Vettem 12,5%-os tca-t, azzal kezeltem le magamat, négy rétegig. 4. napra hámlott le a bőröm, mintha egy pergamenréteget húznék le és alatta sokkal szebb, simább, egyenletesebb a bőr.

AMi érdekel, az a tca cross, amivel a kis lyukacskákat állítólag pár alkalom alatt el lehet tüntetni. Ehhez azonban 100%-os tca kell. Jó lenne, ha összegyűlnénk ebben a fórumban és kipróbálnánk, megosztanánk a tapasztalatokat és szépülnénk!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook