Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » TCA hámlasztás és TCA cross- hegekre, foltokra, öregedésre fórum

TCA hámlasztás és TCA cross- hegekre, foltokra, öregedésre (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
681. peonia53 (válaszként erre: 679. - Zsuzsa spain)
2014. márc. 12. 15:28

Szia!



Már ősz óta használom a retin a-t. Igaz a dokinő mondta használjam el ami még van a tubusba, én már türelmetlen vagyok, szeretem a napot sokat kertészkedem, félek a kettő együtt nem a legjobb.

A kedvenc virágaim a peóniák már szépen hajtanak majd csinálok képet ha kinyíltak.

BB. dokinő lézerezet pár dolgot az arcomról, most ezért is szünetel a retin a.

Elteszem őszre ami maradt.

Bella Te még használod a retin a-t, vagy te is szünetet tartasz.

Ma beszéltem a lányommal nem tudom hogy összejön -e a rendelés húsvétkor, mert nagyon kevés időnk lesz.

680. zsuzsa spain (válaszként erre: 676. - Bellavita21)
2014. márc. 12. 15:09
Akkor pont jó, hogy te meg a Luminosát választottad, így majd mindketttöröl érkezhet a fórumra a személyes forrásoktól származó tapasztalat!
679. zsuzsa spain (válaszként erre: 675. - Peonia53)
2014. márc. 12. 15:01

Szia Dóra,

Miért hagyod abba a retinol kenését az az egyik legjobb anyag? Maximális fényvédelemmel szerintem az mehet!

A mandulasvról nem tudok még kiforrt véleményt mondani, csak kétszer kentem, de gondolom a napi 5%-os tonikkal együtt még jobb, de tervem 2 x egy héten!

Én magamnak még C vitamint nem csináltam, használtam a Skinceuticalstól CE Ferulicot,már több mint 1 éve, amit még a börgyógyász tanácsolt, ö erre a márkára esküszik, tényleg nagyon jó de az ára nevetségesen sok, ha kifogok egy leárazást akkor úgy 140 euro ha nem akkor 20-30 euróval több. Amúgy hónapokig eltart de nem vagyok hajlandó tovább ennyit rákölteni!

Egyébként a skincares C vitamin igaz hogy csak 10%-os de nagyon hasonló a többi összetevöje,ök is ugyanúgy keverik a C vitamin ferulic savval így hatásosabb, azt hiszem 4-5 font volt !

Hát van egy kis árkülönbség!:)

2014. márc. 12. 14:51

Ezt egy plasztikai sebészet honlapján találtam:



"TCA mélyhámlasztás után az átmeneti bőrpír mellett nyugodtan lehet napozni. Ez alatt az idő alatt nagyon fontos a teljes napfényvédelem. Két hét múlva lehet alapozót használni, és visszatérni a normál életformához. TCA hámlasztás után esetleg szükség lehet enyhe fájdalomcsillapításra. Pörk is keletkezhet a kezelt területen"


Akkor most hámlasztás után napozhatunk vagy sem?

Igen ellentmondásos a megfogalmazás......

677. Bellavita21 (válaszként erre: 675. - Peonia53)
2014. márc. 12. 12:39

A c vitamin szérumot itthon is meg tudod csinálni úgy, hogy a c-vitamin port (patikában fillérekért kapható aszkorbinsavat) vízzel kikevered. Mivel hamar oxidálódik, ezért 3 hetente újat kell csinálni, ezért sem kapod készen bekeverve.

De ez itthon is simán elvégezhető, én ki üvegcsébe raktam....

676. Bellavita21 (válaszként erre: 674. - Zsuzsa spain)
2014. márc. 12. 12:37

Zsuzsa,


Igen, az sr-t használom én is, lehet, h te is itt a fórumon olvastad.

Én a manduláját imádom, most van 5%-os mandulasavas tonikom is, az is szuper, minden este felkenem.

Szóval szerintem baromi olcsók a krémek, a 15 ezres hatóanyagú krémeket itt 4-5 fontért meg lehet venni. Kár, h nincs tca-juk :-))

Majd számolj be a Lumineaux-ról, én most a Luminosa-t használom amúgy. Meg a kojic acid hámlasztó is érdekesen hangzik...

675. peonia53 (válaszként erre: 674. - Zsuzsa spain)
2014. márc. 12. 09:52

Szia Zsuzsa!


Nekem is ez a 20 %-os mandula savam van.

Ősszel 1-2 x felkentem, nem nagy tapasztalaton van.

Most abba hagyom a retin a kenését a héten már nem kenem. Mennyire erős a mandulasav, hány naponként kened?

Annó én is rendeltem c vitamin szérumot, a lámnyomnak is.

Az volt az érdekes kaptunk 2 db c vitamin szérumot flakonba + egy db pici tasak c vitamin port.

Neked hogy érkezett a c vitamin szérum.

Dóra

674. zsuzsa spain (válaszként erre: 673. - Bellavita21)
2014. márc. 12. 08:59

Hát ez jó!

Amikor múltkor azt írtam, hiszem, hogy a pigmentfoltokra a roller, enyhe hámlasztások és a krémek kombinációja hozhatja a legjobb eredményt és én rollerrel beszoktam vinni egy krémet…hát ugye millió krém létezik a piacon de láss csodát én épp amit meg akarsz rendelni a Lumineuxot használom. Híg, picit zsírosítja a böröm de az most pont ráfér, még nincs 2 hete, hogy kenem úgyhogy kipróbálás alatt van és még korai lenne ítélkeznem fölötte.

A Luminosa hasonló de erösebb ezért azt nem javasolják azok számára akik 5%-nál magasabb savakkal rendszeresen hámlasztanak, valószínüleg a kettö együtt irritálhatja.

A skincare elég profinak tünik, minden olcsó is, én a krémen kívül itt rendeltem a mandulasavat 20%-os peeling, 5%-os tonik, eye serum, vitamin C serum és más termékeit is kifogom próbálni.


A TCA-val nem lettünk a legjobb barátok, úgyhogy rendeltem a medpeelröl, mert csak ott láttam úgyhogy gondolom megint 1 hónap mire ideér, egy AHA Kojic Acidot is ami kifejezetten a pigmentfoltokra van kitalálva, van 30-50-70%-os, én az 50%-ost kértem a vállamon kipróbálom, ha minden ok akkor mehet arcra is, azt olvasom nem nagyon hámlaszt, majd beszámolok róla, egyébként valaki már ismeri, próbálta?

2014. márc. 11. 15:08

Csajok

Egyre több anyagot olvasok arról, hogy a glukozamin gátolja az új melaninsejtek kialakulását. Neostrata is alkalmazza a krémjeiben, sőt- ezt különösen Mystery-nek írom- a tca hámlasztás után egy olyan krémmel kellett kennem az arcom.

szóval az sr-skincare-nál fillérekért lehet kapni a halványító Lumninosa-t és a glukozamint tartalmazó Lumineaux-ot. Ezen utóbbit érdemes lenne a hámlasztások után használni. Én is rendelek.


[link]

672. 993dda84ef (válaszként erre: 671. - Zsuzsa spain)
2014. márc. 10. 20:38

Igen, a TCA anyajegyek eltávolítására is alkalmas lehet megfelelő hígításban, ezek szerint a te bőröd tényleg könnyen megadja magát a savnak, ez jelen esetben jó hír. Ennyire vékony vajon, vagy csak könnyen ingerelhető, bár ez ált. összefügg.


Én még egyelőre nem nyilatkozom az eredményről, még hámlás alatt állok.


Akkor te is megtapasztaltad a kikristályosodás érzését, klassz látvány, igaz?:))


Minden egyéb ajánlással egyetértek!:)Fényvédelem, fényvédelem, fényvédelem!

2014. márc. 9. 16:55

Jelentem lehámlottam!

A pigmentfoltok határozottan halványabbak lettek, ahova felkentem még vörös olyan mint ha 2 nagy válltömésem lenne, remélem, hogy majd csak hozzáigazódik a régi színéhez az új bör tónusa, hagyom pihenni amíg teljesen rendbe jön, utána megismétlem.

Hétfön kentem fel, sportmániás vagyok pénteken már nem bírtam tovább lementem a gymbe.

Az edzés után a mellrész ahol még nem hámlott le teljesen, kigyöngyözött és ezért is jó ez a fórum, mert rögtön Réka története jutott eszembe úgyhogy csak mosolyogtam, de nem gondolom, hogy ez hatással lenne a végeredményre.

A kulcscsontom alatt volt 2 anyajegy, azok a kicsi, gömbölyü, picit kiállóak, szándékom ellenére oda is került a savból, az a rész végig gyulladt volt, még most is fáj és a kisebbik anyajegyet nem találom, vörös irritált a helye de nincs ott, a nagyobbik lelapult, világos kb fele akkora.

Ez a cucc az anyajegyeket is viszi …!?

Konkluzióim magam és azok számára akik nem írnak de beleolvasnak a fórumba, mert még nem hámlasztottak de készülnek rá, hogy az érzékeny börre a 10% TCA is lehet erös , fontos az erdete is , hogy hol vásároljuk, az anyajegyek kerülendök és ami itt már nagyon sokszor elhangzott a fényvédelem!


Hangsúlyozom azoknak akik fellelkesülnek, olvasva hogy az elsö próbálkozás is halványitotta a foltokat, hogy kizárólag vállakra és dekoltázsra használtam, vagyis eltudom takarni a naptól, ha valaki arcra szeretné, szerintem ebben a napfényben már nagyon kockázatos, bár én a tapasztalatom alapján ezt a savat arcra nem kenném sem most, sem télen!

A mandulasavat kipróbálom arcra is és ha nem is hámlaszt az is nagyon érzékennyé teszi a bört mint minden sav, tehát szigorúan maximális fényvédökrémek, kalap, árnyék!

De az sem 100% védelem!



Réka, hogy alakul az arcod?

2014. márc. 9. 02:41

Telorol irok, lényegre toro leszek:-)

A lenyeg sztem, h az agressziv hamlasztas összezavarja működési hibás sejteket, ezért túlreagálhat. Sajnos egyéb hámlasztós eljárásnál is gyakori, h rosszabb lesz a bőr, mint előtte. Én ezért nem mernék belevágni.

A mandula molekula mérete is lehet amögött, h hatásos, ezt különösen a dermal melasmanal olvastam.

669. 993dda84ef (válaszként erre: 668. - Bellavita21)
2014. márc. 8. 20:16

Van egy új elméletem.:)

Arra próbálok magyarázatot találni, hogy miért lehet hatékonyabban kezelni a pigmentálódást egy kevésbé agresszív savval, ahol jóformán nincs látható hámlás sem, mint egy a felhámot vastagon lepergető változattal. Mármint abból indulok ki, hogy szerinted a mandulasav képes volt hatni a makacs pigmentálódásodra, ill. abból, hogy nálam a 30%-os TCA csak újabb foltosodást okozott, egészen más jellegűt.


Lehetséges, hogy a TCA agresszivitása, tehát a tény, hogy a felhám komoly mértékben sérül, kiváltképpen miután több rétegben megkínáltuk a 30%-os koncentrációval, a napfényhez hasonlóan védekezési mechanizmust vált ki a bőrből, ami a festéksejtek fokozott működésével reagál, ezért lett foltos a karom, és az arcom. Viszont a mandulasav nem jelent fenyegetést a felhám számára, de azért arra képes, hogy a pigmentálódást rétegről rétegre, szépen lassan, ahogyan a felhám legfelső rétege elkopik, "feloszlassa", lassan haladva. Annyi ereje van, hogy több legyen a levetett kültakaró, ha ez nem is látványos, mint a segítsége nélkül lenne, de annyi már nincs, hogy ráijesszen a bőrre, ami festéktermeléssel védekezik.


Arra a jogosan felmerülő kérdésre, hogy akkor a fénykezelések, lézeres beavatkozások miért lehetnek hatékonyak, hiszen pl. egy CO2 frakcionált lézer szintén megsérti a felhámot, az a magyarázatom, hogy az nemcsak a felhámot támadja, hanem az irhában is megújulást eredményez, így nem szükséges a bőrnek, vagy nem áll módjában védekezni, és harcra szólítani a festéksejteket, mert egy komplett megújulás kezdődik, ahol már nemcsak a felhám érintett. Ugyanez a helyzet a rollerrel is.



Persze lehet, hogy egy méretes baromság, amit összehordtam, de jelenleg nem tudok jobb magyarázattal szolgálni a tapasztaltakra.

2014. márc. 8. 00:43

Alatámasztom, amit Reka ir.

A 20% os mandula heti 1-2szer hasznalhato, nem hamlasz tőle. Olvasmanyaim szerint ez hat a legjobban a pigmentalodasra.

Szerintem lehet valtoztatni a bőrön, nincs memória. Csak működési zavar.

667. 993dda84ef (válaszként erre: 666. - Zsuzsa spain)
2014. márc. 7. 19:37

Nem ugyanarról beszélünk:), én már korábban is értettem mire gondolsz, de nem osztom a véleményed, ami egyáltalán nem baj, mert nem is ez a cél.:)

A bőrnek nincs memóriája, a szervezetnek van egy működési ritmusa, és ha erre hajlam mutatkozik, akkor külső inger hatására(napfény), vagy a belső muníciók elmaradása, vagy éppen túlképződése miatt a festéksejtek működésében zavar léphet fel, vagy az említett külső inger okán védekezésképpen még több festékanyag termeléssel reagál, de nem azért, mert megjegyezte volna a korábbi állapotot.


Ettől függetlenül még működhet a módszered, sőt, nekem szimpatikus is a krémek, szántások összefésülése.


Megértelek, én még egyetlen alkalommal sem bírtam megállni a tépkedést, de most úgy döntöttem ezúttal nem engedek a kísértésnek, hátha ez is közrejátszott abban, hogy nem lett kielégítő a végeredmény. Most már minden eshetőségnek teret engedek.


Mandulasav nem agresszív anyag, ő nem a látványos koptatásért kedvelt jószág, a titka a rendszerességben van(lehet; mivel még nem próbáltam), éppen annyira "marja" a bőrt, hogy kitisztuljanak a pórusok időről időre, de a felhám vesztesége ne legyen feltűnő, itt a folyamatosságon van a hangsúly, nem a látványos nyúzáson, ezért nem érezhetted a karokon.

666. zsuzsa spain (válaszként erre: 662. - 993dda84ef)
2014. márc. 7. 12:51

Valószínüleg ugyanarról beszélünk, csak nem értjük egymást :)!

Nekem a pigmentfoltokat a napfény váltotta ki, amikor 20 éve elaludtam a napon, azóta úgy kerülöm, hogy az szinte már beteges,takargatom magam, úszni is csak fedett uszoda, nyáron ahogy öltözöm kész röhely,tavaly egy vérvizsgálaton azt mondta az orvos, hogy minden tökéletes lenne, csak 1 bibi van D vitamin hiány, mondta menjek napozni én meg mondtam hogy inkább mennék fogathuzatni mint a napra, majd szedek dupla dózist.

Tehát a nap mint kiválto ok amennyire lehetett megszünt, de a pigmentfoltok rendületlenül ott vannak. A börnek memóriája van, hiába a börmegújulás nem tünnek el maguktól.

Ha egy krém hatással lehet a pigmentképzésre, csökkentheti azt,plusz roller, plusz hámlasztás akkor talán javul(hat) a helyzet erröl beszélek.

Persze, hogy a krémek milyen mélyen szívódnak fel az más kérdés, én egy kistüméretü rollerrel rásegítek. Hogy lesz-e eredménye ? fogalmam sincs.


A lézer után, ami gondolom nem egy egyszeri beavatkozásra vonatkozik hanem, hosszabb távú lézeres kezelés sorozat után ajánlott a 6 hónap a bör védtelenebbé, irritálhatóbbá válik, másképp reagál egy ilyen agresszióra, könyebben magába szívja a savakat és nehezebben tudja kitisztítani önnmagát azoktól, mert még a lézerböl sem regenerálodott és már is holmi savakkal macerálják, ezért használja a felgyülemlenek kifejezést, szószerinti fordítás.


Nehéz megállni ,hogy ne tépkedjem a börömet rendesen hámlik már a tca-tól, tegnap felkentem a 20% mandulasavat is kipróbálásra a két karomra, semmi nem történt, semmit nem éreztem, semmi pirosodás.

665. Bellavita21 (válaszként erre: 663. - 993dda84ef)
2014. márc. 7. 01:52

Réka tudományos és körültekintő válaszával egyetértek.:-) Ezúttal is:-)

Én azt gondolom, sőt tapasztalom, hogy sajnos ha a belső ok nincs elhárítva, a pigmentáció visszatér. Ezt maga az IPL-es szakértő, Kolbi is alátámasztja. Nodehát ha az ember százezreket költ a kezelésre, traumatizálja a bőrét, akkor szeretném, ha nem kéne bujdosnom a nap elől.... Szerintem egy komplett nyarat nem lehet napfény-kerüléssel tölteni, hiába a fényvédők, kalapok, árnyékok. A nap erős.

Szóval, a roller valamelyest befolyásolja a melanin-termelő sejtek működését. És ugye itt az a fontos, hogy ne a kialakult pigmentálódás tűnjön csak el, mert az újra és újra termelni fogja a pigmenteket, ha már egyszer valamilyen okból kifolyólag megváltozott a működése, hanem a működést befolyásoljuk.

A roller valamelyest erre hat, talán.

A hámlasztás a már meglévő pigmentálódást segít eltüntetni.

A többi meg inkább belső ügy, szerintem.

Én most azzal kísérletzem, hogy belső anyagokkal befolyásoljam a melanocita-termelő sejtek működését: [link] Ezen hatóanyagokat megvettem, olcsóbban, s szedem :-)


Az IPL, Réka, sajna meg sem moccantotta a pigmentjeimet. Semmi sem változott. Tegnap rárollereztem :-)

664. grizus (válaszként erre: 661. - Mistery90)
2014. márc. 7. 00:38
Ez engem is érdekelne. Tulajdonképpen napfényes időszakban, ha hámlasztok, mennyi ideig nem mehetek ki? Vagy mekkora fényvédővel lehet? Vagy egyáltalán nem?
663. 993dda84ef (válaszként erre: 659. - Bellavita21)
2014. márc. 6. 22:53

Lehet, hogy a türelem lesz a megoldókulcs, karöltve egy állandó, de finom mértékű hámlasztással, és némi szántással.


Hogy alakult a homlokodon nemrég kezelt terület, finomodott a pigmentálódás?

662. 993dda84ef (válaszként erre: 658. - Zsuzsa spain)
2014. márc. 6. 22:49

Hát, nem vagyok meggyőzve. A pigmentálódásért a festéksejtek fokozott működése felelős, amit arra hajlamos egyéneknél leginkább a napfény válthat ki, illetve egyéb belső zavarok. Amikor megújul a bőr, akkor nem hiszem, hogy a korábban a pigmentálódás kiváltásáért felelős hatások kizárása(napfényvédelem)mellett reprodukálni lenne képes ugyanazt az normálistól eltérő állapotot, tehát a festéksejteket újra meg újra aktiválná, és ezért azok folyamatosan ingerelve vannak még akkor is, ha nincs konkrét kiváltó külső tényező. Márpedig enélkül nincs újabb pigmentálódás. Nekem ez a magyarázat nem tetszik. Lehet, hogy igaz, de jelenleg nem vagyok meggyőzve róla.:)



"...min. 6 hónapot szükséges várni, mert ha nem a savak "felgyülemlenek" a lézer által már megdolgozott területen és többet árt mint használ."

Hogy érted azt, hogy "a savak felgyülemlenek", azt mégis hogy csinálják, ezt kémiailag nem tudom értelmezni?:)


Kben én is több helyen olvastam, hogy 6 hónapig nem ajánlatos a bőrt ingerelni szántással kémiai hámlasztás, ill. lézeres koptatás után, de még konkrét magyarázattal senki nem szolgált. Gyanítom, hogy a bőr zavartalan regenerációja az ok, magára hagyni a megújulásban, és nem izgatni közben, de azért én 6 hónapot bármilyen sorrendről is van szó, soknak tartok, annyi idő alatt egy szikével történő, a bőralját is érintő behatásból is jóformán tökéletesen felgyógyul.


Viszont csak az számít, hogy téged melyik elmélet győz meg, miben tudsz hinni, és annak mentén kell meghatározni a kezelésedet, aztán az élet majd igazolja, ha jól döntöttél. Én mindenesetre nagyon drukkolok, és köszönöm az új információt, még ha nem is feltétlenül értek vele egyet, minden új megközelítés hasznos!:)

2014. márc. 6. 16:19
Egyébként lányok, hámlasztásos időszak még a mostani? Ma is nagyon szép tavaszi napsütéses idő van :) Vagy fényvédővel még nem ártalmas az új bőrre nézve?
660. mistery90 (válaszként erre: 656. - Bellavita21)
2014. márc. 6. 16:08

Bella, én is erre gondoltam, amikor azt kérdeztem, hogy van e akinek jobban kivehető a kezelés után a foltosodás.

Bár az én esetemben ez téves feltételezés mert a fehér foltjaim szerintem mégiscsak azért látszódtak jobban, mert körülötte kicsit piros volt a bőr, így erősebb volt a kontraszt. De szerintem is van abban valami amit mondasz.


Más:

Szeretném eladni a 20% - os TCA - t. Nem azért mert nem jó semmire, hanem mert nem tudom hasznát venni. Az én hibám, elkerülte a figyelmemet hogy a fehér foltokat hiába kezelem vele, nem fognak rá reagálni. Szóval ha valakit érdekel esetleg, akkor privátba jelezze :)

659. Bellavita21 (válaszként erre: 657. - 993dda84ef)
2014. márc. 6. 11:55

Én sokat foglalkoztam a kérdéssel, mert nem értettem, hogy nálam miért nem moccan meg a pigmentáció semmilyen felszíni kezelésre? A tca, az ipl, egyéb kezelések sem hoztak komoly sikert.

A roller a mélyebb bőrrétegekbe lejut, láttam változást általa.

Igy, arra a megállapításra jutottam, hogy a epidermisz rétegben növekvő melasma könnyen kezelhető, de a mélyebb rétegig nem tudunk lehámlasztani. Igy, a felületi hámlasztások csak jobban láthatóvá teszik a problémát. Ez az én elméletem.

Emiatt kezdtem el a rollerezést, mert az lejut a mélyebb rétegekbe. Emellett elkezdtem a belső egyensúly helyreállítását ( kis is derült az agylapi daganat, ami akár oka lehet a foltoknak, hormon-egyensúly felborulásnak, sőt.....), illetve szedem a táplálékkiegészítőket.


A mandulasav amúgy az egyetlen olyan felületi hámlasztó, amely hatékonynak bizonyult a dermal melasma kezelésében, ezért is választottam.


Most halványabb az arcom, de hát hosszú napfénymentes időszak után vagyunk, meglátom, h nyáron mi jön vissza...

658. zsuzsa spain (válaszként erre: 656. - Bellavita21)
2014. márc. 6. 11:31

"Blemish reduction creams do not work by bleaching or lightening the pigmented areas. They work by suppressing the amount of melanin created by the skin. Our skin is replaced (depending on your age) every 4 to 12 weeks. As the layers of skin are shed and replaced by new layers the skin attempts to duplicate as precisely as possible the layer of skin that is to be shed. Have you ever wondered why even childhood scars stay even though the skin has been replaced many many times? Its because the skin has re-created the scar in every layer of skin that it has since generated. It's the same with blemishes. The skin will even recreate the patches of uneven melanin. This cream intervenes to prevent the skin from creating too much melanin so, as the uppermost layer of skin is shed, the skin does not duplicate quite as precisely the same patches of over-pigmented skin that are being replaced. It will take one complete skin cycle to see the results as the uppermost layer of skin will need to be replaced by a new, less pigmented. layer."


Bocsánat az angolért, de remélem nagyjából mindenki értheti miröl van szó.

Ha elfogadjuk , hogy ezek a krémek csökkentik vagy adott esetben megakadájozzák a melanin termelést,a bör közben folyamatosan megújítja önmagát a felsöréteget pedig mondjuk egy enyhébb peelinggel 1-2 hetente állandóan koptatjuk,akkor elöbb- utobb, jönni kell az eredménynek.

Tehát én ezeknek a krémeknek és a peelingek együttes használatában gondolkodom.

Persze ez elmélet, logika, most kezdtem csak el a használatát a gyakorlati eredményekröl csak késöbb tudnék beszámolni.

Ha valaki a lézeres kezeléseket és hámlasztást akarja kombinálni, arról annyit , hogy olvastam egy börgyógyászok által a peelingekröl írt tanulmányban, nagyon érdekes csak spanyolul van ugyhogy nem linkelem, hogy a lézer kezelések után ha komolyabb peelingekröl van szó ( szerintem a 30% tca már az) akkor min. 6 hónapot szükséges várni, mert ha nem a savak "felgyülemlenek" a lézer által már megdolgozott területen és többet árt mint használ.

657. 993dda84ef (válaszként erre: 656. - Bellavita21)
2014. márc. 6. 08:23

Igen Bella, remek feltételezés, hasonló gondolat már bennem is felmerült. Viszont még ez sem ad egyértelmű választ a bizonytalanságokra:


1.)Honnan tudjuk, hogy akár egy erősebb 30%-os TCA hámlasztás a felhámot milyen mélységben éri, tehát az "előkerült" pigmentálódott terület vajon még a felhám része, melyet további hámlasztásokkal teljesen kiirthatunk, vagy kizárólagosan az irhát érinti, ahol viszont a kémiai hámlasztással nem tudunk hozzáférni, azt csakis oda juttatott hővel, vagy tűkkel lehetne feloszlatni, hozzáteszem elméletben.


Így most nem tudom, hogy ezzel az elmélettel mi a fenét kezdjünk:)), örüljünk, és hámlasszunk tovább, hátha egy folyamatos finomabb, mondjuk mandulasavas koptatás meghozza a sikert, vagy éppen most kellene megcélozni rollerrel vagy fénykezelésekkel a felületet, amikor ennyire látványos, esetleg teljesen mindegy, mert egy cseppet sem kerültünk közelebb a megoldáshoz.


2.)

Ezen elmélet vajon levezethető a karjaimon is, az érintetlen jobbos oldal jelenleg is látható viszonylagos egyöntetűsége, homogén színe csak megtévesztő felhám borítás, és alatta pigmentálódott bőrréteg fedi, hiszen a bal foltos lett a kezelés után?

Érdekes kérdés, meggyőzőnek tűnik, de ugyanakkor el is bizonytalanít a további teendőkkel kapcsolatban.


Még dolgozzunk rajta sorstárs, de iránynak tökéletes, mindig hasznos nyilvánosan gondolkodni, lehet, hogy éppen egy ilyen elmélet szolgál majd megoldókulcsként egy alaposan kidolgozott elméletben, ahol képes a hiányzó láncszem pótlására.


Te hogyan értékeled saját gondolatot, változtat ez bármit is a bevett rutinodban, mire jutottál?

2014. márc. 5. 22:56
Csajok, arra gondoltam, hogyha mélyebb bőrrétegben van a pigmentálódás, akkor a hámlasztás a felszíni bőrréteg eltávolítása által csak jobban láthatóvá teszi a problémát, s ettől van a baj? Mit szóltok???
655. zsuzsa spain (válaszként erre: 652. - Grizus)
2014. márc. 5. 16:43
Én hyaluronsavat az owndoc-ról és jó minöségü, viszont amikor kérdezted a C vitamint szérumot, mondtam, hogy a srskincare-en is van, nézd meg ha már úgy is ott vagy!
654. 993dda84ef (válaszként erre: 653. - Zsuzsa spain)
2014. márc. 4. 21:11

Nincs előjáték, bár most kapott egy kis Octnisept-et előtte, így megvolt az alkoholos borítás is, sztem az csupán a zsíros réteg maradéktalan eltávolítását szolgálja, ami befolyásolhatja a sav hatékonyságát, semmi több.


N aggódj, lehet, hogy te leszel az első zsiráfnak induló jegesmedve!:)


De de, nagyon is szeretném kipróbálni a mandulasavat, de most nem fér bele a költségvetésembe, viszont a várólista élén szerepel.


Nem is kell elkapkodni, vagy összezsúfolni a kezeléseket, ezt neked kell érezned, ha a roller kielégíti az elvárásokat, akkor bőven elegendő lesz egy köztes mandulasavas koptatás.

653. zsuzsa spain (válaszként erre: 650. - 993dda84ef)
2014. márc. 4. 19:32

HAHAHA,Köszi a biztatást Réka :)!

Klassz a prognózis!

Tehát arra számíthatok, hogy a napfényfoltos testem átmegy zsiráfba, az bizony szép kilátás!

Én meg azt hittem, hogy a hámlasztási fórumon már mindenki teljesen foltmentes!

Te csak ugy felkened minden "elöjáték nélkül":)? azt irták a használati utasításban, hogy ha nincs kéznél a Peel Prep akkor alkohollal mindenképp átkell törölni...hát akkor meg ugyanott vagyunk, kigyulladok!


A mandulasavat kipróbáltad ? úgy tünik a Bellának nagyon bejött és máshol is csak jókat olvastam róla!

Azzal talán én is nagyobb legény lennék, bár a rollertöl úgy szépülök, hogy csak na ! és nem szeretném elrontani:)!

652. grizus
2014. márc. 4. 19:26
Nem hámlasztás, de rokon téma: az srskincare-en lehet kapni hyaluronsavat, próbálta valaki? Elég jó árban van.
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook